Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26

Помощ за ефирна антена?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    5
    #16

    Отговор: Помощ за ефирна антена?

    Захранването си е ОК. Пробвах с тел (закачалка от химическо) и хвана БТВ супер размазано. Само логото се различава. Оставих го да си сканира на спокойствие (10мин). Нямам идеи вече.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #17

    Отговор: Помощ за ефирна антена?

    Супер размазаното btv е аналогово. Щом хващаш него, би следвало да хващаш и цифровото излъчване. Но защо пък само него намираш... слабичък дали не е все пак сигнала, знам ли. Само едно btv ли виждаш - bnt, btv comedy. the voice - няма ги другите аналогови?
    Все пак, мисля че не сканираш правилно.
    В интерес на истината, преди 5-6 дни и аз малко се пооплетох в менюто на тунера на Филипса ми, но най-накрая пуснах правилното сканиране и ми откри цифровите канали.

  4. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    5
    #18

    Отговор: Помощ за ефирна антена?

    Само супер размазано БТВ на аналогов режим. При цифровия ми запаметява БНТ, Voice, VTV, ББТ около 5-6 канала са, но е като зимна идилия (снежинки без звук)

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #19

    Отговор: Помощ за ефирна антена?

    Ами... в дупка си, слаб ти е сигнала явно. Друго не ми идва наум.

  6. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    5
    #20

    Отговор: Помощ за ефирна антена?

    Явно няма да се размина само със стайна антена. Ще се наложи катерене по покрива и още кабели

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    56
    #21

    Отговор: Помощ за ефирна антена?

    И външна да вземеш - няма да е ясно колко ще помогне. Аз съм в кв. Левски северно изложение като се преместя на запад има някакъв резултат, но сигнал по-голям от 72% не съм постигал, а под 50% не може да се гледа . телевизора е самсунг P2270HD антената strong ant45 (активна с външно захранване 20/16 дБ) - с парче кабел независимо в кое помещение съм мога да хвана само цифровата BG on Air, Не знам какво да предприема - като купувах антената се бях спрял на NEO s 98 дб в което много се съмнявах ,както и на някакъв Филипс по-скъп, но продавача ме убеди че този Стронг ант 45 е с най-добри реални данни (а не само обявени). Въпросът ми е да връщам ли тази антена , да изчакам ли какво ще стане след като официално стартира цифровизацията (с надежда сигнала да стане както е сега на BG on Air) или отсега да продупча няколко стени за да монтирам антената в посока излъчвателя?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #22

    Отговор: Помощ за ефирна антена?

    Съвета ми е да изчакаш да се установят мощностите на предавателите. Все още вървят тестове и настройки и това не са реалните възможности на системата.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    56
    #23

    Отговор: Помощ за ефирна антена?

    Мен ме притеснява това че все пак една телевизия се приема дори без антена всички други дори се влияят дори дали е ден или нощ - а точно БНТ е една от най - проблемните, дори като се хване няма телетекст (някъде четох че е нормално). Интересувам се накъде да насочвам антената, най ми е удобно да я монтирам на тераса със северно изложение - излъчвателя Петрохан мога ли да разчитам на него с тези 20 или 16дБ (антена Стронг АНТ 45)

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #24

    Отговор: Помощ за ефирна антена?

    Цитат Първоначално публикувано от rosen1212 Виж публикацията
    Мен ме притеснява това че все пак една телевизия се приема дори без антена всички други дори се влияят дори дали е ден или нощ - а точно БНТ е една от най - проблемните, дори като се хване няма телетекст (някъде четох че е нормално). Интересувам се накъде да насочвам антената, най ми е удобно да я монтирам на тераса със северно изложение - излъчвателя Петрохан мога ли да разчитам на него с тези 20 или 16дБ (антена Стронг АНТ 45)
    Е как да ти го каже това някой от форума, без да знае къде си, какво има между теб и предавателя, каква е местността и още куп неща. Въртиш антената и гледаш къде сигнала е най-читав.

  12. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #25

    Отговор: Помощ за ефирна антена?

    Аз съм в кв. Левски северно изложение
    За какво ти е тоя петрохан ? насочвай си към вашата кула - предполагам квартал Левски е във София .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    56
    #26

    Отговор: Помощ за ефирна антена?

    Да от София кв. Левски в момента макс. силен сигнал съм получил като е завъртяна на Север, без да има пряка видимост нито към старата кула нито към копитото - хванах 8 цифрови канала (без радио)
    Интересно ми е следното - в тази посока на покрива на една сграда (мисля че тв 7 дни е в нея) има 10 -15 сателитни чинии - може ли те да пречат на сигнала , антената ми е стронг ант 45 16/20 дБ
    Този пост е редактиран от rosen1212; 14-08-13 в 10:06.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Моля за помощ за монтаж на антена за булсатком
    От regned във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 6
    Последно: 21-07-14, 00:17
  2. Настройки на Тошиба за ефирна тв
    От freshy във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 18-06-13, 11:23
  3. Препоръчайте ТВ антена за ефирна телевизия ?
    От rpl във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 4
    Последно: 10-05-13, 11:05
  4. Помощ за wireless антена !
    От striking във форум Технологии
    Отговори: 27
    Последно: 24-06-11, 01:08
  5. Помощ за избор на антена.
    От startboy във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 25-01-11, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе