Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 62
Like Tree6Одобрявам

CA модул (Conditional Access Module)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    132
    #1

    CA модул (Conditional Access Module)

    Извинявам се, ako тази тема не е за тук , но знам, че има знаещи по въпроса и реших да питам:
    Само като въведение-в Англия съм,телевизора ми е Самсунг, има HD входове, но тунера не е HD и си ползвам Булсат HD приемник.Местната телевизия е цифрова и я гледам ефирно, но без платените програми.
    Телевизора виждам, че има слот за такъв модул и не съм много наясно за какво се ползва. Вероятно е декодер за платена местна телевизия, но не знам към какво има отношение, към антенния вход или към сателитен приемник, т.е. за какво е този слот?
    Имам 2 такива модули и бих искал някой да каже мога ли да ги ползвам за нещо или да ги пускам в eBay за продажба...
    Единия си има някаква карта... Снимал съм от двете страни:
    http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1527 ... Z0vkks.JPG
    http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2802 ... fkBeul.JPG
    http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1501 ... DnYPtf.JPG
    http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1647 ... F7RtvF.JPG
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 27-05-14 в 16:16.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #2

    Отговор: CAM модули

    Модула комуникира с картата , така че само с модул нищо няма да хванеш , трябва ти карта / като на първата снимка / на този който е кодирал тази/тези канали . Продавай , ако изобщо някой ги купи

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    132
    #3

    Отговор: CAM модули

    Цитат Първоначално публикувано от jonov Виж публикацията
    Модула комуникира с картата , така че само с модул нищо няма да хванеш , трябва ти карта / като на първата снимка / на този който е кодирал тази/тези канали .
    Е, ясно, че без карта няма да стане, но ако някога ми хрумне да взема карта, не знам по каква причина, трябва да има някъде да я сложа...
    И все пак за ефирни канали ли е или за сат. приемник? Каква е разликата м/у двете карти, еднаква работа ли вършат?
    Имам предвид, че сателитните приемници имат слот за карта. Значи ли, че този модул/ карта ще превърне телевизора в сат. приемник ?(вероятно само ако тунера му е sat, моя май не е )

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    България
    Мнения
    71
    #4

    Отговор: CAM модули

    "Имам предвид, че сателитните приемници имат слот за карта. Значи ли, че този модул/ карта ще превърне телевизора в сат. приемник ?(вероятно само ако тунера му е sat, моя май не е )"
    Да модулите са именно, за да не ползвате външен приемник, а тунера на телевизора.

    Проверете си характеристиките на телевизора. Телевизорите имат слот за поставяне на такива модули. Като тунерите са: DVB-T за ефирна телевизия, DVB-C за кабелна цифрова, DVB-S за сателитна.Тези са масови. Модулът служи да си поставите картата, която ви е дал оператора. По нея се кодират каналите според тарифния план. Тези модули са с MPEG 2, а новите са Mpeg 4. Не смятам, че ще ви вършат работа. Дали ще може да ги ползвате най-добре може да ви каже вашия оператор. В случая Булсатком. Аз лично съм абонат на кабелен оператор. Имам модул Conax+карта от оператора. Телевизорът ми е с DVB-C тунер.
    Този пост е редактиран от bubynka; 23-06-13 в 19:58.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    132
    #5

    Отговор: CAM модули

    Мисля, че телевизора ми не е DVB-S (LE46B750 ). На Булсат картите май работят само с техните приемници.
    Очевидно ще пускам модулите в eBay...не ми трябват.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    25
    #6

    Отговор: CAM модули

    Временно бях на Виваком и при тях не става с конукс модул трябва техния приемник . Сега се върнах на Мсат с модула и картата има достъп до всички канали вкл. и
    HD , качеството е много добро .

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,429
    #7

    Отговор: CAM модули

    Цитат Първоначално публикувано от kansas13 Виж публикацията
    Временно бях на Виваком и при тях не става с конукс модул трябва техния приемник . Сега се върнах на Мсат с модула и картата има достъп до всички канали вкл. и
    HD , качеството е много добро .
    Дай малко подробности, защо не става с техният модел ако телевизорът ти има вграден DVB-S2 тунер.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    156
    #8

    Отговор: CAM модули

    Цитат Първоначално публикувано от kansas13 Виж публикацията
    Временно бях на Виваком и при тях не става с конукс модул трябва техния приемник . Сега се върнах на Мсат с модула и картата има достъп до всички канали вкл. и
    HD , качеството е много добро .
    Става, но с техните модули.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Дай малко подробности, защо не става с техният модел ако телевизорът ти има вграден DVB-S2 тунер.
    Той не е споменал, че не става с техния модел. По думите му само може да се предполага че е ползвал на МСат.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    115
    #9

    Отговор: CAM модули

    Момчета сложих си кам модул на близу в тв лж 23ма53. И сега при всяко включване ми изписва ПРОЦЕСЪТ НА УДОСТОВЕРЯВАНЕ МЕЖДУ ВАШИЯ ХОСТ И МОБИЛНИЯ Е ИЗВЪРШЕНО УСПЕШНО . Какво значи това и мога ли да махна това съобщение .

  12. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #10

    Отговор: CAM модули


    Айде научете се вече как е правилно.

    Не е CAM модул, а е CA модул (Conditional Access Module).
    podredko и competition харесват това.

  13. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #11

    Отговор: CAM модули

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Айде научете се вече как е правилно.

    Не е CAM модул, а е CA модул (Conditional Access Module).
    В тази връзка, предлагам заглавието на темата да бъде редактирано.

    Мисля да си взема КА модул на Близу за втория телевизор, доколкото разбрах е този - Neotion CAS7 (млада френска компания създадена 2000г.). Струва ли си да им доплатя още 24лв. (толкова се плаща за невърнат или повреден модул) освен еднократната такса от 20лв. и да остане за мен? Навсякъде, където съм гледал подобни КА модули са над 60лв.

  14.  
     
  15. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #12

    Отговор: CA модул (Conditional Access Module)

    Явно не съм догледал добре за таксите/глобите при невърнати у-ва. Оказаха се неприемливите за мен 100лв., а не 24лв.
    Отделно, че те не предоставят възможност за закупуването на КА модули в момента.
    Намерих (от друго място) такъв, който те предлагат на цена 59лв., но има и друга марка, която също е с приемлива цена. В ибей има на TechniSat (лютата чушка), но в допълнителната информация на обявата пише HW: v1.18. Доколкото разбрах модула трябва да е v4.0, а тази май не е или това се отнася за нещо друго. Коя от трите е за предпочитане в мрежата на Близу? И след време ако се откажа от тях ще ми върши ли работа и в другата кабеларка ако техните смарт карти са Конакс съвместими?

  16. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #13

    Отговор: CA модул (Conditional Access Module)

    Май яко монолог се оформи тука , но този път искрено се надявам на включване и помощ от по-опитните.
    В крайна сметка взех КА модул под наем от Близу.
    Много бавно зацепва този модул, някъде 3-4мин. след пускане на ТВ тръгват програмите, после всичко е светкавично. И при другите (става въпрос за абонатите на Близу) ли е така или има нещо нередно при мен?
    След сканиране на каналите забелязах, че от списъка липсват номера от 162 до 165 вкл., от 169 до 172 вкл. и от 178 до 190 вкл. При опит да ги набера въпросните номера с цифрите от ДУ не се случва нищо и остава каналът, който е вървял до момента.
    Да отбележа, че след сканиране на каналите ми изписа, че КА модула не е инсталиран правилно и някакъв код 17. При прехода между програмите на един от HD каналите заби ТВ и единствено с изключване от контакта се оправи. След включването му тръгна на същия канал и от тогава не е забивал.
    Помагайте, че ако тези проблеми се дължат на модула да го сменям. ТВ е LG 42LN5404.
    Благодаря!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #14

    Отговор: CA модул (Conditional Access Module)

    Липсващи номера на канали са от оператора, споко! И при мен се появиха такива след добавяне на +1 и "очаквайте скоро" каналите.
    Обаче не е нормално толкова време за първоначално зареждане. Пробвай да почистиш чипа на картата за достъп. А може и модула нещо да е дефектен, или с неактуализиран софтуер.

  18. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #15

    Отговор: CA модул (Conditional Access Module)

    @podredko, благодаря за включването.
    ОК, значи е от оператора това със "скритите" канали, но ми се губи Нова Спорт СД и предположих, че е измежду тях.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. CI Модул vs Set top box - кое е по-добре?
    От Dominator във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 08-06-13, 00:25
  2. Въпрос за кабелна тв и CI module
    От andy_942 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 14
    Последно: 15-10-12, 17:11
  3. Retention Module и Xigmatek HDT-S1283
    От ivanxxx във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 04-12-10, 18:58
  4. Проблем в LG LH5000 и Conax Cam модул - No access
    От Kill-op във форум LG телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 24-11-10, 19:36
  5. Cisco CCNA1 v3.0 - Module 1-11 Tests & Final test
    От cisco.cnap.ccna във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 13-12-04, 22:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе