Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 86

Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #31

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    Tака, нека първо уточним няколко неща:
    1.Всеки двд плеар, който има някакъв декодер dts или DD, би следвало да има и аналогови изходи. Иначе се обезмисля наличието на декодер.

    2.Всички или нека бъде - почти всички дискове (99,9%) които имат dts пътечка имат и DD. Така че и да нямате dts, спокойно може да си гледате филма или слушате музиката като ползвате долби диджитал (DD) звука. Разликата между тях е в качеството, но по този въпрос в следващата точка.

    3.Като стане въпрос за звук от двд от рода на Елит, Нео, LG и други подобни в ценовия диапазон 70 - 250лв и както повечето въпроси са свързани с използването на компютърни озвучителни "системи" - думата "качество" на звука не бива да бъде споменавана . А това да кажеш, че държиш да слушаш DTS звук от който и да е от по-горе споменатите плеари на компютърни колонки е като - "На гол тумбак, чифте пищови"
    За да усетите разликата между DTS и DD трябва да имате нещо много по-различно от двд плеар за 100лв и усилвател с тонколони за още толкова.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    70
    #32

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    Цитат Първоначално публикувано от LUDIA
    370, 371, 377 са с МТК чипове!!!
    Готин, явно ти ще можеш да ми отговориш, каква е разликата между 371 и 377? Защото аз се бях засилил да си купувам от Старозагорското Метро 371, но нямаше, та си взех 377. Там ми обясниха, че се различавали само по цвета /а и рекламата в брошурата бе за 371/7/, но от теб съм чел тук, че на 371 отгоре имало лепенка Неро Диджитал, а на 377 няма такава?! От Метро не можаха да ми обяснят. Та, има ли разлика между 371 и 377?
    Благодаря предварително.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #33

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    Косьо, тва е някаква измишльотина на ЕЛИТ пак, както винаги. НА лепенката пише, че ДВД плеърът поддържа дискаове записани с НЕРО Диджитал. Още пиша на лепенката че това било бъдещето за запис на ДИВ Х с 5.1 звук или нещо товова, ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ. Досега не съм видял нито един такъв диск или пък не съм прочел по форумите за този стандарт. Инак да правилно са ти казали, че разлика няма в самите чипове и софта. Само външният вид е различен, 371 е с малки копчета и има 2 входа за микрофон отпред на панела, а 377 има големи копчета отпред на панела, като микрофона е един и се намира отзад, но има потенциометрично копче за силата на звука. 371 самата му вратичка е подсветене синьо, а на 377 има 2 тънки светлинки под самата вратичка. И най вече естетическата разлика. Черното е готино, но и най-малката прашинка си му личи отторе да го е..... .

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    70
    #34

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    Thanks!
    Е, аз пък търсех не черен, че ми е в сиво всичко друго, но нейсе!
    А според теб на тази 377-ца има ли нужда от някакъв ъпдейт от коментираните в другия пост и какъв, че този модел 377 нещо не се коментира.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #35

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    Цитат Първоначално публикувано от LUDIA
    Косьо, тва е някаква измишльотина на ЕЛИТ пак, както винаги. НА лепенката пише, че ДВД плеърът поддържа дискаове записани с НЕРО Диджитал. Още пиша на лепенката че това било бъдещето за запис на ДИВ Х с 5.1 звук или нещо товова, ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ. Досега не съм видял нито един такъв диск или пък не съм прочел по форумите за този стандарт. Инак да правилно са ти казали, че разлика няма в самите чипове и софта. Само външният вид е различен, 371 е с малки копчета и има 2 входа за микрофон отпред на панела, а 377 има големи копчета отпред на панела, като микрофона е един и се намира отзад, но има потенциометрично копче за силата на звука. 371 самата му вратичка е подсветене синьо, а на 377 има 2 тънки светлинки под самата вратичка. И най вече естетическата разлика. Черното е готино, но и най-малката прашинка си му личи отторе да го е.....* .
    Правих експерименти с новия формат Неро Диджитал и трябва да ви кажа, че разликата е потресаваща. Забива в земята Xvid, Divx и др. производни простотии във всяко едно отношение. Кодира се няколко пъти по-бързо, качеството е забележимо по-високо отколкото при другите формати със същия размер на файла. Освен това създаването на Неро Диджитал файлове със програмите на Неро е елементарно докато за да направиш нещо качествено на другите формати е значително по-трудно, трябват няколко програми и т.н. Бъдещето е в тоя формат и скоро пиратските филми ще почнат да ги пускат кодирани в него.

    P.S. Забравих да спомена, че и звука е много по-качествен щото формата включва не само видео компресия, а и аудио компресия.

  7. rdk
    rdk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    131
    #36

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    secondshoe,
    не съм съвсем съгласен със теб в NERO DIGITAL има два съвсем различни видео кодека, единия е MPEG-4 ASP той се плейва от домашните плеъри, бърз е но доста отстъпва по качество от XviD и DivX. Втория е MPEG-4 AVC(Part 10) и е на френската фирма Ateme, номер едно е за момента, но не се плейва от съществуваците домашни плеъри. Аудиото е AAC, няма особен смисъл да се прекодира AC3 със битрейт 384kbps на AAC LC около 250...300kbps.
    Интересното на NERO DIGITAL е че поддържа mp4 контейнера и при комбинация примерно XviD със aacPlus v2 5.1 на 128kbps се постига около 20% по-малък размер на файла или по друг начин казано 1CD решение с 5.1 звук.

    Поздрави!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    25
    #37

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Tака, нека първо уточним няколко неща:
    1.Всеки двд плеар, който има някакъв декодер dts или DD, би следвало да има и аналогови изходи. Иначе се обезмисля наличието на декодер.

    2.Всички или нека бъде - почти всички дискове (99,9%) които имат dts пътечка имат и DD. Така че и да нямате dts, спокойно може да си гледате филма или слушате музиката като ползвате долби диджитал (DD) звука. Разликата между тях е в качеството, но по този въпрос в следващата точка.

    3.Като стане въпрос за звук от двд от рода на Елит, Нео, LG и други подобни в ценовия диапазон 70 - 250лв и както повечето въпроси са свързани с използването на компютърни озвучителни "системи" - думата "качество" на звука не бива да бъде споменавана . А това да кажеш, че държиш да слушаш DTS звук от който и да е от по-горе споменатите плеари на компютърни колонки е като - "На гол тумбак, чифте пищови"
    За да усетите разликата между DTS и DD трябва да имате нещо много по-различно от двд плеар за 100лв и усилвател с тонколони за още толкова.
    Не мога напълно да се съглася по т.3
    Що се отнася за филми с ДД и ДТС пускал съм само два такива и твърдя че разликата в качеството беше осезаема в полза на ДТС-а. /слушам го на колонои Луксеон В988Н/.
    Как обаче да слушам ДТС аудио дискове ако нямам ДТС мисля че този момент го изпускаш.

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #38

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    Цитат Първоначално публикувано от yotebote
    Не мога напълно да се съглася по т.3
    Що се отнася за филми с ДД и ДТС пускал съм само два такива и твърдя че разликата в качеството беше осезаема в полза на ДТС-а. /слушам го на колонои Луксеон В988Н/.
    @yotebote, би ли обяснил в какво точно се изразява разликата?

    Как обаче да слушам ДТС аудио дискове ако нямам ДТС мисля че този момент го изпускаш.
    Само така си мислиш.... Ако искам да слушам DTS Audio, това означава, че държа на качествен звук. От което следва, че няма да се интересувам от mp3, DivX, Xvid, Elit, Neo, Samsung, LG и др. подобни, както и по никакъв начин възпроизвеждането на звука няма да е свързано с нещо компютърно :coolsmiley: Иначе казано - ще си имам Hi-Fi система поне от среден клас, на която бих си слушал DTS Audio дисковете (естествено оригинални, а не дърпани от интернет )
    И ако все пак искаш да слушаш DTS Audio с плеар от горе споменатите - най-добре си вземи и някакъв евтин ресийвър с DTS декодер.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    51
    #39

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    Сложих ъпдейта от сайта на Елит за 371Х. Най-после не се появява таймера при DivX, което ме дразнеше малко. Махнали са нескопосания си опит за пренос и вече си реже буквите. Показва името на папката в която си влезнал най-отгоре, стария софт не го правеше. Общо взето остана само да оправят най-после преноса на редовете, че сериалите не могат да се гледат като хората

    Да сте забелязвали понякога да се появява бучене докато върти диска? На един и същи диск понякога има понякога няма бучене...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    55
    #40

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    ЕЙ GOALKEEPER КОЙ ТОЧНО ЪПДЕЙТ СЛОЖИ? ТОЗИ СЛЕД 01.10.2005 ЛИ? ЩОТ КАТО ОТВОРЯ ЪПДЕЙАТ МИ ПОКАЗВА , ъпдейт за HOME CINEMA* на елит?

    Аз си взех от метро и ми отваря двд диск с 6 филма DIVX, който на PC-to не може да го разпознае.

    трябва ли да му сложа ъпдейта?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    51
    #41

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    Цитат Първоначално публикувано от zezco
    трябва ли да му сложа ъпдейта?
    Не е задължително, ти си решаваш :coolsmiley:

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    55
    #42

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    е по-добре ли е от преди

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    51
    #43

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    Цитат Първоначално публикувано от zezco
    е по-добре ли е от преди
    Написал съм к'ви са промените, които видях. Аз го сложих само защото сменях буквите(добавих по още един пиксел черен кант, ама на някои букви правих и други промени и не стана и ще се наложи пак да ги оправям).

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #44

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB - при пускане на mp3-ки, показват ли обложката на диска на тв екрана (когато е вградена в таговете, разбира се) - както го прави филипс dvp 3310 (между другото го гледах този модел у приятел на 29 инча тв и субтитрите бяха мното добри на xvid филм....)

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    55
    #45

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    някой може ли да ми каже как да си направя по-големи субтитрите на 371 х, защото от по-далече се четат трудно и мн напрягат очите?


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. elite 371x
    От jotobg във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 21-11-07, 13:41
  2. DVD ELITE PV-371X
    От capitani във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 01-05-07, 21:42
  3. Проблем със DVD Elite PV-366x
    От elleshar във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 11-02-07, 20:58
  4. Проблем с DTS при Elite PV-366X
    От pfs във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 15-03-06, 07:40
  5. Elite PV-366x - проблеми
    От Kido във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 27-01-06, 12:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе