Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 86

Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. rdk
    rdk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    131
    #16

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    Мисля, че последните фирмуери на MTK плеърите не поддържат DTS през аналоговите изходи, макар че това е в техните възможности. Говори се, че става въпрос за плащане на патентни права.

    Поздрави!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    71
    #17

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    Днес си взех тоя черния от МЕТРО. На пръв поглед всичко тръгва, да ама не. Половината ми филми тръгват без субтитри. Най-тъпото е че филм на 2 СД-та - единия диск тръгва със суб, а другия не . За момента не съм установил зависимост, но май че str не тръгват с малки изключения. Името на файла също няма значение дали е идентичен. Някакви идеи?

  4. did
    did е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    59
    #18

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    Тотално съм объркан с тези плеери. Не знам какво да си взема

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    51
    #19

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    Цитат Първоначално публикувано от did
    Тотално съм объркан с тези плеери. Не знам какво да си взема
    Абсолютно

  6. did
    did е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    59
    #20

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    Отново съм аз...
    Днес попаднах на един Елит 399. При него също не мина номера с ДТС-а. Отново питам препатилите- какви настройки трябва да се направят, за да декодира този формат.

    Къде са ЛУДИА и Сшумпадзе, които твърдяха, че 371 и 399 декодират ДТС

  7. rdk
    rdk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    131
    #21

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    Първите модели от тези серии със старите си фирмуери наистина вадеха DTS през аналоговите изходи.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #22

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    Цитат Първоначално публикувано от katlak
    Днес си взех тоя черния от МЕТРО. На пръв поглед всичко тръгва, да ама не.* Половината ми филми тръгват без субтитри. Най-тъпото е че филм на 2 СД-та - единия диск тръгва със суб, а другия не . За момента не съм установил зависимост, но май че str не тръгват с малки изключения. Името на файла също няма значение дали е идентичен. Някакви идеи?
    интересно, какво точно си си взел - нали новите предложения в метро са от 2.01.2006!?

    (това чудене за тия елити вече става хем зловещо, хем абсурдно... )

    аз лично реших да поизчакам, и без това е лудница по магазините.....

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #23

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB



    Честита Нова Година! Здраве и успехи на всички!



  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    90
    #24

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    Цитат Първоначално публикувано от did
    Къде са ЛУДИА и Сшумпадзе, които твърдяха, че 371 и 399 декодират ДТС
    Човек, стига обвинявал - аз изчетох тема от (по тогавашното време) 30-тина страници преди да преценя че искам да си взема такъв плейър. Ти какво искаш - някой да ти свърши цялото мислене за тебе ли?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #25

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    LUDIA, работи не си почивам през празниците за това го нямаше, пък и празници е все пак имам право да оставя компютри и такива други глупости и аз да се погъделичкам с малко хапка и пийка , щото АКО не може, някой да каже.
    Първо За много години и живи и здрави.
    katlak, проблема ти е в имената на филмите и имената на субтитрите. ИМАТ ГРЕШКИ. Може да е една точка, но пак не ги четът. прегледай си много внимателно дисковете които си пробвал. ДАВАМ ПРИМЕР: филма The Core.avi, сuбовете трябва да са със същото име т.е. The Core.sub или srt. Само една точка например The.Core.sub и няма да ти ги искара. Ей това е проблема.
    did, никога не съм твърдял нещо относно DTS на ЕЛИТ. Значи доставките в черните кутии на 370/371 от миналата година с фирмуера от миналта година си плейвъха DTS без проблем. Просто няма на работа диск с филм с DTS звук та да ги истествам. Възможно е при новите фирмуера да са забранили тази опция.
    Относно DTS и Dolby Pro Logic II, да има разлика в качеството на звука. Първите DTS DVD-та бяха само МУЗИКАЛНИ! После почнаха да искарват филми с DTS звук като опция. Като Завръщането на Краля и т.н.
    Относно Белите КУТИИ на ELITE!!! Това са просто новите им доствки, като и сервиза е вече нов РОЯЛ СЕРВИЗ. Първоначално в края на август докараха 374Х/ЕХ, те бяха със старите кутии и с 1 година гаранция. После след септемврийските доствки доставиха вече само с бели кутии и с 2 години гаранция, но това беше за съвсем малко. После пак почнаха да носят 374Х в черни кутии. Някъде към октоври получихме 371Х в бели кутиис 1 година гарнция и пак Роял Сервиз. След това 377Х получих също бели кутии. Миналата година средата на декмеври получих и 374ЕХ- бели кутии. Това е.
    ПАК ПОВТАРЯМ, ако не и потретвам ЗОРАН ЧИПОВЕТЕ ИМАТ ПРОБЛЕМИ С ДВД ВИДЕО ДИСКОВЕТЕ, т.е. ако имате сватби кръщенета и т.н. на ДВД 90% ще имат епроблеми с плейвънето, а след 50% на филма очаквайте и забиване на плеъра. Същото се отнася и за филми от ДВД 9, направени да пасват на еднослойно ДВД и без Марковижън.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    51
    #26

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    Щях да поизчакам още малко с покупката на ДВД, ама ходих с майка ми да й купим микровълнова и там имаше вкл 371Х и не се сдържах да го изтествам Видях че вади по около 52, 54 символа на ред и добър разнер на субтитрите, на основния екран вади по около 40,44 знака от имената на файловете. Струваше 89лв с 2 години гаранция и тъй като вече ми писна да се чудя го взех.

    След няколко епизода на One Tree Hill видях и какво прави с по-дългите редове. Слага тиренце и останалите символи ги пренася на долния ред, обаче, ако е само един дълъг ред го изкарва най-отдолу и съответно символите, които са пренесени не ги показва. Ако са два реда и 1-вия е дълъг ги показва, но пък не показва втория ред Имаше серии на които бяха оправени редовете да не са толкова дълги и при тях нямаше проблеми, вадеше по три реда. Outline-а е малък и на бял фон малко трудно се вижда, но като цяло са добре буквите.

    OSD-то се вкл автоматично при DivX филмите, което е тъпо. А е пък при музикални CD не е вкл, там според мен ще е по-подходящо
    И както някой беше казал не помни на колко си оставил VOLUME-a, като го вкл винаги си е на MAX.

    Понеже към ТВ-то нямам кабелна, а само стайна антена за К1 и бТВ, като ми е вкл ДВД-то прави големи смущения. Трябва да го изкл от копчето на ДВД-то, за да няма проблем. Ако някой има представа как да го оправя ... Изкл видео кабела пак си смущава

    За DTS нямам такъв диск да го тествам.

    Ако субтитрите не са по-дълги от 50 символа (ще трябва да си ги ограничавам с Subtitle Workshop) и не ми смущава ефира ще е наистана по-добре

    EDIT: Сега като порагледах установих, че буквите са на от EliteFan update, само малко по-ниски. Някой може ли да ми каже кой точно е тоя фонт или как да увелича outline-a с още един pixel като ги извлеча от update-a?

    EDIT2: И толкоз ли е трудно да го направят най-после тоя пренос като хората, да пренася цели думи, а не само символите дето са в повече, и втория ред да си почва веднага след края на 1-вия, а не да се мъчи на нов ред да го изкарва, и да става такава каша

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    71
    #27

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    Цитат Първоначално публикувано от LUDIA
    ПАК ПОВТАРЯМ, ако не и потретвам ЗОРАН ЧИПОВЕТЕ ИМАТ ПРОБЛЕМИ С ДВД ВИДЕО ДИСКОВЕТЕ, т.е. ако имате сватби кръщенета и т.н. на ДВД 90% ще имат епроблеми с плейвънето, а след 50% на филма очаквайте и забиване на плеъра. Същото се отнася и за филми от ДВД 9, направени да пасват на еднослойно ДВД и без Марковижън.
    Добре де тоя 377Х - черния в МЕТРО с какъв чип е, щото в сайта на ЕЛИТ го пишат, че е 366Х и няма никакво инфо за чипа. А иначе как мога да проверя версията на firmware-а?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #28

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    370, 371, 377 са с МТК чипове!!!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    25
    #29

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!
    нека тя донесе здраве, късмет и успехи на всички!

    Цитат Първоначално публикувано от rdk
    Първите модели от тези серии със старите си фирмуери наистина вадеха DTS през аналоговите изходи.
    Да наистина пирвите плеъри с оригиналния софт изкарваха DTS и през аналоговите изходи. Новите обаче не го правят.
    Впечатление ми направи само 374ЕХ, който просвири DVD филм с DTS звук, но не просвири DTS audio
    Аз имам 371 от старите и след упдейт спря DTS-са. Писах и на Елит, но това беше глас в пустиня, обещаха да ми отговорят с решение на въпроса и до там. След като не намерих оригиналния софт за да го върна си потърсих друг плеър и едвам успях да намеря друг 371 от старите и сега го ползвам без упдейти

  18. did
    did е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    59
    #30

    Re: Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB

    Благодаря, Yotebote!

    Това беше отговор на въпроса ми. А случайно да знаете и да препоръчате някоя марка, която да декодира DTS и разбира се- да има 5 аналогови изхода.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. elite 371x
    От jotobg във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 21-11-07, 14:41
  2. DVD ELITE PV-371X
    От capitani във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 01-05-07, 22:42
  3. Проблем със DVD Elite PV-366x
    От elleshar във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 11-02-07, 21:58
  4. Проблем с DTS при Elite PV-366X
    От pfs във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 15-03-06, 08:40
  5. Elite PV-366x - проблеми
    От Kido във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 27-01-06, 13:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе