Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 82

Моето Hi-Fi / домашно кино!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #1

    Моето Hi-Fi / домашно кино!

    Предлагам тук всеки да може да се похвали на другите с домашната си Hi-Fi уредба, с домашното си кино, с ТВ-то си. Да сподели впечатления, плюсове, минуси и т.н. Може да се качват снимки например в www.snimka.bg и тук да се сложи линк към снимката.

    Ето как изглеждат нещата при мен в общ план: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=62932

    Разбира се, имам и колона "център", която е скрита зад ТВ-то, няма как да се сложи върху тънката плазма. Както и 2 сателитни колони, които не се виждат тук. В следващ пост ще добавя още снимки, коментари и моделите на компонентите, ако някой се интересува.

    Дано да има достатъчно Hi-Fi / Home Cinema фенове, които да дадат живот на темата

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #2

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    OFFTOPIC: Ама Fanta Orange не си пропуснал да сложиш... шемет, защо не застана отпред и да използваш самоснимачката

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #3

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    Браво Fanta orange, изглежда внушително! Значи още един фен на SONY А това за фантата - готино хрумване

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #4

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!



    фанта рулз! ;-)

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    абе, хора, какво толкова намирате на гледате по TV, че тях снимате

    моят 29" бръмчи само за новините, иначе съм на HDTV - 21" trinitron 1280х1024 @ 100Hz (монитор, който още не е разбрал

    времето, когато ще си взема нов телевизор ще бъде времето, в което плазмите държат спокойно 1600х1200. 99% от медията, която минава пред очите ми е "излязла" от компютъра, така че....

    досега се озвучавах с уредба panasonic + 2 малки колонки за rear, но след тотален ремонт и реорганизация на апартамента утре ще си купувам 5.1. нищо особено, не съм маниак на тема звук. аз съм си стар "метал" - дай ми дълбоки баси и звънкащи високи и съм щастлив
    (който следи за какви ужасии пиша в "какво ви свири winampa" знае за какво говоря

    P.S. мога да сложа снимка на компа, но вярвам, че всички сте виждали. дискове няма да снимам, защото колкото са на снимката на fanta orange, на мен само толкова ми са дисковете с индекс на същинската колекция

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #6

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    Моите уважения към Slero, ама май нещо не му допадна топика. Нали толкова се обсъждат ТВ-та, (LCD или Plasma), нима домашното кино не е толкова близка до тях тема? За какво са ти LCD или Plasma ако нямаш и останалото?

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    За какво са ти LCD или Plasma ако нямаш и останалото?
    искам Quake4 на 42"... да вляза вътре... да се почувствам така след моя 21" монитор, както се почувствах, когато го взех след 15"-ката си

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #8

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    искам Quake4 на 42"... да вляза вътре... да се почувствам така след моя 21" монитор, както се почувствах, когато го взех след 15"-ката си
    Fear me, аз от 29" на 42" като преминах - ми трябваха няколко дни адаптация, а ти от 21" - не знам какво ще бъде Но вече смело мога да твърдя, че ще издържа и на 50" плазма

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #9

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    Интересна си е темата. На мен ми е чудно да разбера много ли съм изостанал в това отношение. Безсмислено е да качвам снимки - ТВ не гледам изобщо, а мониторът ми е 17'' CRT.
    Не знам за вас, но аз определено имам проблем с LCD-тата. Цветовете ги усещам като прекалено ярки и ми изглеждат неестествени. Дразнят ми очите, колкото и да пише, че са по-безвредни. Разликата за мен е като да осветявам помещението с обикновена или луминесцентна лампа.


  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #10

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Моите уважения към Slero, ама май нещо не му допадна топика....
    Няма такова нещо, не разбирам как реши, че не ми е допаднала темата?! Просто се пошегувах с @fanta_orange, вярно, офтопик, ама в кръга на позволеното - отговор на закачката му с поставения там кен, така поне го възприех...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    105
    #11

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    Е, и това ако не е подходящ момент.... От няколко дни си тествам новият щракинг-апарат все на уредбата ми. Така че имам цял куп снимки

    Системката е:
    предни - Infinity beta 50
    център - Infinity C360
    съраунд - Jamo, все още. Скоро ще се пенсионират.
    събууфер - също Jamo, него не съм го снимал
    ресийвър - Denon AVR-2106
    плейъри (2 бр.) - Panasonic DVD-S75 и LG DVX-9700

    И снимките:









    Телевизора е обикновено 29'' Сони. Засега ми върши работа. Повече държа на звука, така че там съм наливал основно средства.



  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #12

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    Ето ги моите нещица, новите снимки са тук:
    http://snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=62932
    - TV - Philips 42PF9966/10 - от 2006-та. С Ambilight, отлична картина и звук, още му свиквам.
    - Видео: JVC HR S6700 - Super-VHS, 6 глави Hi-Fi стерео, от 2002-ра, пред пенсия.
    - CD player: SONY CDP-XE570 от 2003-та. Отличен звук, даже най-нови и качествени DVD плеъри на аудио CD не могат да го стигнат.
    - DVD recorder: SONY RDR HX-720, с вграден 160 Gb HDD. От 2006-та. Отлична картина и на запис и на плей, голям HDD, само дето няма HDMI изход.
    - A/V receiver: SONY STR-DB1070. 6x90W или 2x140W при стерео. Никога не съм го усилвал до дупка, щото те хваща страх какво ще се случи със стъкларията у дома От 2003-та.
    - Cassete deck: SANSUI D-X 301i. От далечната 1990-та, купен чак от Кипър, тогава за цели 350 USD! За много години ми беше гордостта с невероятният си звук. 3-главите Technics декове - много популярни навремето не издържаха сравнението с него. Пред пълна пенсия, но още се държи.
    - SAT Receiver PHILIPS, даден от ITV. От 2006-та, нищо впечатляващо.
    - Лява и дясна колони: CERWIN-VEGA! Е-715. От 2003-та. Номиналната мощност е 400W, никъде не е дадена максималната. Ще дам пример какво се прави с тях - един Р.Д. си го празнувах в средно голям ресторант извън града, капацитет за към 30 - 40 човека. Двете колони едва се събират в голямо комби, при спуснати задни облегалки. Закарах колоните и ресивера и съчетавах ролите на рожденник и DJ. . Като излезеш отвън малко на въздух - прозорците на ресторанта здраво вибрираха в рамките при всеки бас. Вътре на по голямо разстояние от 30 см е абсурд да чуеш другият какво ти крещи. У дома никога не съм ги усилвал така, няма и да пробвам Бас, от който ти се разтреперват кокалите.
    - Център и сателитни колони: TANNOY.
    - Mini DVD камера SONY DCR-DVD404. От 2006-та. Споменавам я тук, защото записва директно на 8 см DVD дискове 5.1 канален Dolby Digital звук с вграденият микрофон. Като сложиш записаният диск в плейъра и пуснеш A/V ресивера - си имаш домашно кино собствено производство
    Ресивъра ми като 6 канален позволява свързване и на 6-та задна колона, но засега минавам без такава.
    Нямам нужда от събуфер при наличие на чудовищните Е-715


  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #13

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    Цитат Първоначално публикувано от D.H.V.
    Системката е:
    предни - Infinity beta 50
    център - Infinity C360
    съраунд - Jamo, все още. Скоро ще се пенсионират.
    събууфер - също Jamo, него не съм го снимал
    ресийвър - Denon AVR-2106
    плейъри (2 бр.) - Panasonic DVD-S75 и LG DVX-9700
    Браво D.H.V, изглежда добра комбинация

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #14

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    D.V.H ,с тея "прасета" бета 50 имаш ли наистина нужда от субууфер?Интерсно ми е да знам за в бъдеще,сега съм още в стерео режим,но колоните ми ме презадоволяват от към ниски и не съм убеден ,че ще ми трябва суб.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    105
    #15

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    D.V.H ,с тея "прасета" бета 50 имаш ли наистина нужда от субууфер?Интерсно ми е да знам за в бъдеще,сега съм още в стерео режим,но колоните ми ме презадоволяват от към ниски и не съм убеден ,че ще ми трябва суб.
    Не, за музика няма никаква нужда от събууфър. Басът на Бета 50 е мощен и дълбок. Събууфера го държа за филми. Той е доста калпав 100-ватов Jamo. Ще си купувам един Revel Concerta B12, за да е адекватен на Бетите, но това няма да е скоро.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blu-ray 3D домашно кино
    От HukuT0 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 03-06-13, 10:18
  2. Домашно кино
    От blag0 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 30-01-13, 18:42
  3. Домашно кино?
    От Dominator във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 30-12-11, 20:26
  4. Домашно кино ?!?!
    От w3ezy във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 16
    Последно: 29-08-11, 13:09
  5. Домашно кино
    От durexx във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 28-12-06, 23:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе