Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 82

Моето Hi-Fi / домашно кино!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    105
    #16

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    Ресийвъра ми не е THX. Но това няма голямо значение, да не кажа никакво. THX е просто сертификат, че техниката отговаря на определени критерии. Трябва всички компоненти да са THX, за да има ефект. Освен това липсата на THX не означава че системата не отговаря на това качество, някои фирми може да не искат да плащат за THX сертификат, а да са много по-добри от други със THX, разбираш как стоят нещата.
    THX няма връзка с броя на каналите и подобни неща.
    Jamo казваш е добра марка - да, имат и добри модели. Но моите съраунд и събууфер далеч не са от добрите. Ще им дойде времето и тях да ги сменя.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    103
    #17

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    Ресиивър Pioneer VSX-515, 6X100W всичко без TNX, колони Pioneer S-V230VA-QL, SUB-Pioneer S-W90S, DVD-JVC-XV-N422S

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #18

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    @Hecoat, снимки?

    Хайде, никой не даде коментар за моето кино. И има ли съществен ефект от задна при 6.1 или задни при 7.1 колони? При условията при мен - креслата са опрени на стената отзад. Така че ако се монтира колона - ще се окаже над главите и сигурно по-скоро би нарушила киноефекта, отколкото да го подобри. За това и не съм сложил. Какво мислите?

    Също за задна имам избор само центрове, които са излишно екранирани в случая (за работа до ТВ). Не мога да сложа 1 сателитна, защото ги има само по двойки.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    105
    #19

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68

    Хайде, никой не даде коментар за моето кино. И има ли съществен ефект от задна при 6.1 или задни при 7.1 колони? При условията при мен - креслата са опрени на стената отзад. Така че ако се монтира колона - ще се окаже над главите и сигурно по-скоро би нарушила киноефекта, отколкото да го подобри. За това и не съм сложил. Какво мислите?

    Също за задна имам избор само центрове, които са излишно екранирани в случая (за работа до ТВ). Не мога да сложа 1 сателитна, защото ги има само по двойки.
    Много добра ситемка имаш и ти. По отношение на Cerwin-Vega - преди години в София имаше едно кино - "Роял". Имаше около 10000 вата озвучаване Cerwin-Vega. Мога само да кажа, че в момента няма в България кино, което да се доближава до него, освен донякъде Арена. Но и Арената въпреки THX-а, няма нищо общо с атмосферата в онова кино. Откакто го затвориха, почти съм спрял да ходя на кино.

    От задния център винаги има полза. Виж на снимката моята задна колона как е окачена точно над дивана - пада се точно над главата ми. Но не нарушава ефекта, напротив - подобрява го. А ако филма има дискретен 6+1 канален звук (например Властелина), ефекта е още по-силен. При стандартните 5+1 канални филми съм го настроил да дублира страничния съраунд, което прави задната сцена по-добре локализирана. Аз не съм купувал специално заден център - този ми беше основен, преди да купя онзи 17 килограмов 200 ватов звяр, който е под телевизора.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #20

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    Цитат Първоначално публикувано от D.H.V.
    ...Много добра ситемка имаш и ти. По отношение на Cerwin-Vega....
    Благодаря, D.H.V

    Имам приятел - професионален музикант, който често обикаля по света да свирят с бандата. Та техните колони били Cerwin-Vega и той остана много изненадан като видя моите Е, моите все пак са си за домашна употреба.

    Относно задната колона - също благодаря Досега съм нямал мнение или съвет по въпроса, така че ще помисля. Пък и все пак е жалко да има неизползван канал...

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #21

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    Румен68,доколкото се съм се интересувал от домашно кино(бая се ровя в нета) за 6.1 или 7.1 е необходимо повече място отзад.И основната разлика между двете е,че при 6.1 задния канал е моно ,а при 7.1 е стерео -сещаш се че ще има разлика.Но не съм убеден,че ако задните колони ти "дишат" във врата ще е много приятно(все пак важно е да чуваш предните,не как се хлопкат врати зад гърба ти ).Ако имаш някакви стари колони можеш да пробваш и да видиш как е ,и да прецениш.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #22

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    да попитам и аз нещо
    със какво сечение да бъде кабела с който да се свърже домашно кино 5.1
    интересува ме сечението на кабела свързващ говорителите с активен субуфер.
    Тонколоните не са взети но ще са нещо по около 30-40 вата едната
    Казаха ми че многожилен 1 квадрат ще стане аз също клоня към това но да питам няма да има проблем нали?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #23

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    ...Но не съм убеден,че ако задните колони ти "дишат" във врата ще е много приятно(все пак важно е да чуваш предните,не как се хлопкат врати зад гърба ти ....
    Благодаря ти за съвета
    Вярно е, че задната колона ще ми бъде точно над главата, но съм склонен да се доверя на D.H.V - човека е вече с опит. Може би малко "отгоре" ще ми идва звука. Е, затова пък като гледам сцени с ниско прелитащи самолети като в "Пърл Харбър" - ефекта ще е неотразим и ще предизвиква неволно залягане под масата Според мен е време да пуснат на пазара системи със звук 2x7.1 - единият комплект разположен ниско, другият - високо из стаята. Така освен по посока - да локализираш звука и по височината на източника му. Тогава какъв кеф ще е да гледаш "Вертикална граница"....

    Цитат Първоначално публикувано от saint056a
    ...със какво сечение да бъде кабела с който да се свърже домашно кино 5.1
    интересува ме сечението на кабела....
    Теоретично колкото е с по-голямо сечение - толкова загубите са по-малки. Също при по-дълъг кабел - сечението да бъде по-голямо. Също и в зависимост от мощността. При теб тя не е голяма, но ако става дума за висококачествена аудиофилска система - колкото е възможно по-голямо сечението.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #24

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    кабела най дългия няма да е повече от десетина метра
    не съм аудиофил и маняк
    просто като пусна музика или филмче да се чува добре
    1 квадрат стига така ли?
    няма опасност за тонколоната нещо нали?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #25

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    Цитат Първоначално публикувано от saint056a
    кабела най дългия няма да е повече от десетина метра
    не съм аудиофил и маняк
    просто като пусна музика или филмче да се чува добре
    1 квадрат стига така ли?
    няма опасност за тонколоната нещо нали?
    Сега погледнах моите кабели: JAMO 2x2,5 mm. Такъв е до всичките ми колони. Каквото си избереш, 1 mm също ще ти върши работа. Но с по голямо сечение ще ти свири по-добре. Няма какво да и стане на колоната заради сечението на кабел. По скоро тънък кабел може да ти товари усилвателя, но не и колоната. Сега си спомням още едно изискване при домашното кино: по възможност всички кабели до колоните да бъдат не само еднотипни, но и с еднаква дължина. За да няма разлики и закъснение в звука.
    По принцип хората са склонни да подценяват ролята на кабелите, а си избират хубави други компоненти. Мога да го сравня като да караш хубава кола с кофти гуми - върви все пак, ама...Така че ако можеш да си го позволиш - нека да е "марков" кабел с минимум 1 mm, повече само ще бъде по-добре!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    146
    #26

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    Цитат Първоначално публикувано от D.H.V.
    Не, за музика няма никаква нужда от събууфър. Басът на Бета 50 е мощен и дълбок. Събууфера го държа за филми. Той е доста калпав 100-ватов Jamo. Ще си купувам един Revel Concerta B12, за да е адекватен на Бетите, но това няма да е скоро.
    аз като задам на ДВД-то че нямам субуфер, сигнала за нискит ми изва към предните колони, а те макар и не толкова добри като твоите, вадят такъв бас, ч изобщо не виждам нужда от суб
    мисля че субуферите са само за состемите за домашно кино, съставени от 4 еднакви мънички колонки за предни и задни, и един централен - 20х10 см. 1 кг. колонка не може да извади никакъв бас, и тогава вече има нужда от подсилване на ниските честоти

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    105
    #27

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Румен68,доколкото се съм се интересувал от домашно кино(бая се ровя в нета) за 6.1 или 7.1 е необходимо повече място отзад.И основната разлика между двете е,че при 6.1 задния канал е моно ,а при 7.1 е стерео -сещаш се че ще има разлика.Но не съм убеден,че ако задните колони ти "дишат" във врата ще е много приятно(все пак важно е да чуваш предните,не как се хлопкат врати зад гърба ти ).Ако имаш някакви стари колони можеш да пробваш и да видиш как е ,и да прецениш.
    Няма никакъв проблем, че колоната е близо до слушателя. Всеки ресийвър има настройка на нивата и закъснение на всеки канал поотделно. Като се зададе правилно разтояние и затихване за задния канал, се чува точно както трябва, без значение дали е на 3 метра или на 50 сантиметра от теб.

    При 7.1 системите, задните канали не са стерео. Зависи от режима на работа, и от звуковия формат. Ако се пусне 5.1 сигнал, двата задни канала дублират двата странични без изменение. Ако се пусне 6.1 сигнал, двата задни канала възпроизвеждат един и същи сигнал (моно) от задния канал. Ако се пусне стерео сигнал през Dolby Prologic IIx или DTS NEO 6, само тогава задните канали са стерео. Разбира се, може да се настрои задния съраунд винаги да минава през DTS NEO 6 декодера, тогава ще се чува стерео, но няма да е това, което трябва да се чува оригинално във филма.

    Цитат Първоначално публикувано от cristo
    аз като задам на ДВД-то че нямам субуфер, сигнала за нискит ми изва към предните колони, а те макар и не толкова добри като твоите, вадят такъв бас, ч изобщо не виждам нужда от суб
    мисля че субуферите са само за состемите за домашно кино, съставени от 4 еднакви мънички колонки за предни и задни, и един централен - 20х10 см. 1 кг. колонка не може да извади никакъв бас, и тогава вече има нужда от подсилване на ниските честоти
    @cristo, събууфера не е само за малките системи със сателитни колони. В големите системи също има нужда от събууфер, но той е от съвсм друг калибър, дал съм пример със Revel B12 - той е 650 ватов, и слиза до 20 Hz (-10 dB). Бета 50 има хубав бас, но все пак е до 35 Hz, и по-надолу относителното му ниво спрямо останалите честоти силно намалява. Освен това когато миксираш LFE канала към основните колони, ги товариш допълнително със ниски честоти, което не е най-удачния вариант.
    Да не говорим пък за резонансите на помещението при ниските честоти. Хубавите събууфери имат вграден параметричен еквилайзер за филтриране на резонансната честота на стаята. Така изчезва ужасното бумтене от басите, и вече може да се вдигне доста нивото на събууфера и да се чуват равномерно всички ниски честоти. Звука е съвсем различен, само веднъж да чуеш, ще разбереш за какво става въпрос.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #28

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    Уффф, D.H.V ще ме накараш сега и аз да мисля за събуфър! Само че вече не остана място в саята - това ми е проблема!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    53
    #29

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    Моята музичка можете да я видите ето тук: http://snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=63635
    Предните колони и центъра са ELTAX, а задните едни нелоши JAMO Е-470 който за съраунд вършат страхотна работа!!!Събуфера е ELTAX Atomic A-10.2! Едното DVD е Panasonic S-75 което подобно на D.H.V използвам само за музика!!! Другото е LG-DVX 9700 на което гледам филми!Ресиверът ми е YAMAHA RX-V 457, достатъчно е добър за мен на този етап!!!

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #30

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    roumen68, нали се сещаш, че за да има смисъл от цялата гимнастика (хеле пък 2*7.1), трябва и филмите да се снимат с толкова канала?

    не че съм скептик, но не мисля, че някой би тръгнал (а и че е възможно!) да се снима с 20 микрофона, разположени в кръг около актьорите, освен ако въпросните актьори не са заети с възпроизводителна дейсност и не шават повече от +/- 1м от "епицентъра" на събитието

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blu-ray 3D домашно кино
    От HukuT0 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 03-06-13, 09:18
  2. Домашно кино
    От blag0 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 30-01-13, 17:42
  3. Домашно кино?
    От Dominator във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 30-12-11, 19:26
  4. Домашно кино ?!?!
    От w3ezy във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 16
    Последно: 29-08-11, 12:09
  5. Домашно кино
    От durexx във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 28-12-06, 22:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе