Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 82

Моето Hi-Fi / домашно кино!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #31

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    @vvas, доволен ли си от ELTAX? Тази марка е от новите и нямам впечатления.

    @FearMe, ще видиш ти като излязат и добавки за киноманиаците като генератори на мирис и ръкавици, които симулират по върховете на пръстите текстурата и температурата на обекта, държан от главният герой Стига това да не е цевта на току що стреляла картечница

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    105
    #32

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    @FearMe, нали не мислиш, че звука който чуваш във филма е записан на снимачната площадка. Даже гласовете на актьорите не са записани по време на снимките на сцената, освен в редки случаи. Цялото озвучаване на филма се прави при пост-продукцията в студиото. И актьорите записват наново диалозите си.
    Иначе си прав, че филмите са си 5.1 и 6.1 канала. Ресийвърите ги правят 7.1 и 9.1, обаче допълнителните канали дублират стандартните съраунд канали, за да се получи по-хомогенен звук отзад (както в киносалоните има по 6-8-10-15 колони отзад, но всичките са вързани на 2 или 3 канала)

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    53
    #33

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    @vvas, доволен ли си от ELTAX? Тази марка е от новите и нямам впечатления.

    Какво да ти кажа? От Центъра съм много доволен!Създава страхотна панорама и дълбочина на звука!Фронталните са от серията Millenium.С тях имах проблем с високите среди и високите!На мястото на високите сложих един средно високо честотен говорител, а отгоре в подходящо тяло монтирах един супер високо честотен говорител, промених малко филтрите на колоните и нещата заспаха!



  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #34

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    roumen68, втасах я, както само фантастика и ужаси гледам
    генераторът на миризми ще е с големината на пералня, и ще се зарежда с пълнители като цветен принтер

    разговор в магазин за аудио/видео консумативи:
    -добър ден. 1 кофа миризма на трупове, 2 шишета слуз и 3 флакона барутен дим
    -слузта свърши, но мога да ви предложа лига от зомби. няма да забележите разликата

    d.h.v., никой не оспорва постпродукцията, но в гонене на количествените натрупвания май спряхме да си задаваме въпроса дали изобщо те водят до качествени изменения

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #35

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    @FearMe,
    Значи в твоят случай в магазина ще те питат кой е филма и в коя планетна система или галактика се развива действието, за да приготвят автентичният за съответното място букет от аромати

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #36

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    @Hecoat, снимки?

    Хайде, никой не даде коментар за моето кино. И има ли съществен ефект от задна при 6.1 или задни при 7.1 колони? При условията при мен - креслата са опрени на стената отзад. Така че ако се монтира колона - ще се окаже над главите и сигурно по-скоро би нарушила киноефекта, отколкото да го подобри. За това и не съм сложил. Какво мислите?

    Също за задна имам избор само центрове, които са излишно екранирани в случая (за работа до ТВ). Не мога да сложа 1 сателитна, защото ги има само по двойки.
    Според мен изключително важно е да подредите правилно колоните и помещението да е подходящо. Много хора наблъскват техниката в някаква стаичка. Курдисват си колоните където им е най-удобно и си мислят че са ОК. Абсолютно безсмислено е да дадеш 20 бона за звук и да ги наблъскват в някаква малка стаичка.
    Аз не мога да се нареча супер аудио маниак, но имам доста прилично озвучаване. В момента завършвам строежа на къщата си и съм решил една от стаите да я направя за гледане на кино. Естествено ще се наложи лек ъпгрейд на компонентите и тогава с гордост ще кача снимките.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #37

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    Браво Lazarus,
    искрено ти завиждам затова, че сега се строиш къщата и можеш да предвидиш мини кино-салон, а защо не и "миди"
    Това че ще бъдеш в къща значи, че ще можеш да разтърсваш спокойно бетонната плоча на пода със здрав саунд даже и след 22.00, което също си е за завиждане. Така е, прав си за големите колони и малките стаички, законите на акустиката и т.н, но какво да се прави...
    Едва ли не си се сетил вече да го направиш, но все пак да ти напомня - да вградиш качествени аудио/видео кабели из къщата, както и за интернет. Аз ако си строя ново жилище - бих обърнал специално внимание и на това.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #38

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    Mоята скромна системка : PIONEER VSX-D514 , JBL E80 ,JBL E30 ,JBL EC35 незнам дали съм направил добър избор , но имам известен проблем като се увеличи до -35 се включва някаква защита и се самоизключва. Има ли някой идея от какво може да е това .

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #39

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    Цитат Първоначално публикувано от fanta orange
    мисля че е заради колоните,колонките са ти май слаби
    Аз си мисля че е слаб PIONEER VSX-D514 , тонколоните не са толкова слаби .

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    220
    #40

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    Mоята скромна системка : PIONEER VSX-D514 , JBL E80 ,JBL E30 ,JBL EC35 незнам дали съм направил добър избор , но имам известен проблем като се увеличи до -35 се включва някаква защита и се самоизключва. Има ли някой идея от какво може да е това
    Ресивъра ти е на 8ома а колоните на колко са ?
    Аз съм с предния модел VSX-D512 с колони JAMO 8ohm и нямам проблем

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #41

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    Колоните са 8ома.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #42

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    Здравейте
    евала за системите, добре са направени като гледам !
    Ето и моето подобие на такава : http://snimka.bg/album.php?album_id=63091
    В началото виждате субуфера, най общо той е с правен от мен 70 ватов усилвател и евтин китайски говорител, за парите си свирка добре, не е добър за музика, но във филмите му е силата ! Пада доста ниско което е добре
    След това усилвателя ми, и той е китайски, евтин, но за сметка на това свири дооста по добре от маркови такива,транзисторен е, и консумацията му е 600 вата, при дадени 5 по 80 вата ! С два тороидални трафа е и тн, има си необходимите декодери за Dolby Digital и DTS, няма радио! Но както казах, него го бива най много!Подчти 16 кг е говедото, като за 300 лв мисля че става!
    Колоните, предните 2 ги бива, не са лоши, но помещението в което ги ползвам е малко за тях, съраунда не е добър, така че ще се сменят говорители ! Телевизора е Philips 29PT8520, който си е добър модел! Масичката под телевизора е мое дело
    Главно гледам филми от компа към телевизора,главно DivX филми с AC3(dolby digital)или DTS звук със SPDIF от дъното на компа към ресивъра!
    По напред във времето може да купя едно двд, ей така да има
    Lazarus идеята за стая за кино е супер, мисля че най добре ще е с един проектор, DLP естествено, тогава ще си най доволен мисля
    roumen68 твоята система вече я знам, добре че не си ми съсед, досега да съм те застрелял
    Важното е да сме си доволни от системата и да си гледаме филми като хората

  16. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #43

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    Миро,моля те да коментираш качествата на комплекта за дом.кино PIONEER в Техномаркет,който е около 1000 лв. (с колони JAMO).10x предварително

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #44

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    Здравей ceco7
    темата не е за тук, или пък е но все пак , смешно или не но дори и мойте китайски подобия на колони свирят по добре
    от jamo то, което не е и jamo a PJ ! тънки кутии, суба е смешен, моя го смазва във всяко едно отношение, съраунда не е зле, центъра става, усилвателя го нямам при мене но говорих с колега,не му харесва,така че няма нужда да си казвам мнението !
    За малко повечко пари може да се сглоби една доста по добра система!


  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #45

    Re: Моето Hi-Fi / домашно кино!

    miro_vampiro, продавал съм PJ, като това означава Poduct of JAMO, т.е. говорителите са на JAMO, като другото се слага каквото е поръчал клиента ;-). Имахме навремето един комплект такива но бяха по-евтинки около 600 лева излизаше цялата система.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blu-ray 3D домашно кино
    От HukuT0 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 03-06-13, 10:18
  2. Домашно кино
    От blag0 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 30-01-13, 18:42
  3. Домашно кино?
    От Dominator във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 30-12-11, 20:26
  4. Домашно кино ?!?!
    От w3ezy във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 16
    Последно: 29-08-11, 13:09
  5. Домашно кино
    От durexx във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 28-12-06, 23:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе