Резултати от 1 до 8 от общо 8

Странно бумтене от суб при превключване на вход на ресийвъра

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    76
    #1

    Странно бумтене от суб при превключване на вход на ресийвъра

    Здравейте,закупих си velodyne субче,което да замести едно подобие на суб и всичко беше ок,до 2-3 часа тестове и настройки и изведнъж,чух как при превключване на друг вход на ресийвъра,суба прави едно бум,кратко но силно и понякога го прави и като изключвам ресийвъра.Другото интересно е,че ако превключвам между входове където няма сигнал,няма бум,но ако превключа от вход със сигнал към друг (без значение другия дали има или няма) и се чува яко бум.Реших,че нещо се е бъгнал суба и върнах стария и той се държеше вече като новия.Преди никога не го е правил това,а сега и той почна.От опитите ми със други кабели,контакти и т.н. няма ефект.При едно от слагането на кабела на суба към ресийвъра ме перна ток и реших да замеря между нула (от разклонителя в който е включен суба) към лфе корпуса на суба и мултицета показа 110V,което много ме озадачи,премерих и на другия и там така.Ако някой е имал подобрн проблем или има идея от какво е,ще съм му много благодарен да сподели,както и нормално ли е това напрежение между нула и корпус на суба?Мерси предварително

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #2

    Re:Странно бумтене от суб при превключване на вход на ресийвъра

    Веднага ти казвам каво е станало при тестовете който си правил си вкарал или изкарал LFE кабела от ресивъра без да си го изключил .
    Това автоматично води изгаряне на една малка защита в ресивъра която най вероятно ще ти струва около 50кинта , след празниците се обърни към сериза сори.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    76
    #3

    Re:Странно бумтене от суб при превключване на вход на ресийвъра

    Ами да,признавам си без бой,стана това и си помислих,че не трябваше,ама ....... А толкова ли лесно горят?А сам няма ли да се справя със смяната?Той е в гаранция,ама мога да я прежаля Ако ми дадеш още малко инфо ще съм ти много благодарен

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #4

    Re:Странно бумтене от суб при превключване на вход на ресийвъра

    Ако digital11 е този ,за когото го мисля (Здрасти , Митко , край на анонимността ) е прав - при тестове ни се случи точно същото нещо . kristian_nk - занеси го на сервиз и щом имаш гаранция се прави на ударен - "Купих си субуфер ,включих го и започна проблема " Може да кажеш ,че си пробвал и с друг суб ,ако започнат да те въртят ,че проблема не е в ресийвъра .

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #5

    Re:Странно бумтене от суб при превключване на вход на ресийвъра

    Привет , както каза колегата и при нашите тестове с него направихме този гаф. Тествахме моя velodone и неговия
    BK Gemini само дето не спазихме основното правило "изключвай всичко преди да връзваш или разкачаш" . Проблема е незначителен и не трябва да се притесняваш ще ти сменат съпротивлението и карай напред .И да ти е за урок ,както и на мен де

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    76
    #6

    Re:Странно бумтене от суб при превключване на вход на ресийвъра

    Ами то май,човек докато не си удари глават не му мисли много Хем си знам,че не е добре и ....... Днес го оставих и ще видим какво ще стане,макар че като знам,че аз съм виновен,ще ми е трудно да се правя на луд,не обичам така.Дано само да не оправят и нещо дето си е работило,че от оторизирани сервизи нямам добро мнение.Но по важното е да го оправят по бързо,че без него ми е А вече и аз ще внимавам повече. Благодаря ви за помоща

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #7

    Re:Странно бумтене от суб при превключване на вход на ресийвъра

    Пиши като го вземеш и разцъкаш . Успех с ремонта.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    76
    #8

    Re:Странно бумтене от суб при превключване на вход на ресийвъра

    Взех го и се оказахте прави Пари не ми взеха,но ме предупредиха,че съм вклчил lfe при включен уред и е направило искра и така.Сега вече всичко е ок и вече включвам нещата само при изключено захранване Така че и към другите съфорумци,внимавайте Със здраве на всички.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Оптимално свързване на ХД плеър с ресийвъра.
    От TheValidator във форум Аудиотехника
    Отговори: 8
    Последно: 08-11-13, 12:04
  2. DV вход
    От blekota във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 9
    Последно: 03-04-13, 08:01
  3. Отговори: 8
    Последно: 16-09-05, 00:16
  4. Отговори: 2
    Последно: 25-05-05, 13:34
  5. Превключване само с Ctrl
    От ankovachev във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 20-04-04, 00:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе