Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 36

ДОмашно кино LG HX806 PE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #16

    Re:ДОмашно кино LG HX806 PE

    Цитат Първоначално публикувано от daudebardia

    Ами не се заблуждавай от написаните ватове на този тип системки......Реалните ватове са като махнеш от обявените една или две нули.......Гледай отзад на уреда каква консумирана мощност е написана, и в тези гранизи търси изходната мощност.......Няма как уреда да консумира примерно 100 вата, а а да отдава 1000-1500 вата.....Това е все едно от 100 килограмово прасе да изкараш 200 килограма месо......:-)
    Тези системки не случайно се наричат "домашно кино" защото са проектирани да възпроизвеждат най вече филми и др.визуални програми......И аз така най-напред си купих 5.1 система за дом.кино и на филми звучеше страхотно, с плътен мощен бас, и пронизващи високи, добър съраунд, ама на музика......пълен отврат....Никакъв бас и пискливи, крещящи високи и среди.Затова я смених с ДВД системата LG FB163U, която е стерео и свири много добре и на музика и на филми......И още един съвет, трябва да мине малко време за да се разработят говорителите....Примерно 50-100 часа работа и тогава се разкрива потенциала им........Заиграй се с настройките, би трябвало да има такива.....Всички LG-та имат вграден еквилайзер с фиксирани настройки на звука.Виж някой за музика няма ли? Субуфера принципно трябва да се сложи на земята, най-добре в ъгъла на стаята.Така ниските честоти се повдигат с още 2 до 5 dB.И друг път като избираш системи гледай да звучат добре в магазина.....Там прострабството е голямо и няма ранни отражения на звука и "стоящи модове" което разкрива потенциала на колоните......И като ги слушаш се обръщай с гръб към тях, да не ги виждаш, защото е доказано силното влияние на психологическия фактор при слушането на музика....А LG с техния красив дизайн....... могат да подведат при качеството на звука......
    Дам, благодаря за съвета. Честно казано и аз мисля че главно е да се насладя на гледане на филми, а не толкова за музика, или ако е за музика то ще трябва да слушам на 15/40 мощност на усилвателя.

    Това за потенциала и за разработването не го знаех...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    34
    #17

    Re:ДОмашно кино LG HX806 PE

    Моито домашно кино е HX906PA LG.
    И има същия проблем с субтитрите(които е споменат няколко мнения по нагоре) ,които според мен е изцало софтуерно.(НА ЛГ маи маи им куца като цяло доста софтуера.)
    При мен звука Е на доста високо ниво и на музика и на филми.

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #18

    Re:ДОмашно кино LG HX806 PE

    Цитат Първоначално публикувано от K1R1L
    Моито домашно кино е HX906PA LG.
    И има същия проблем с субтитрите(които е споменат няколко мнения по нагоре) ,които според мен е изцало софтуерно.(НА ЛГ маи маи им куца като цяло доста софтуера.)
    При мен звука Е на доста високо ниво и на музика и на филми.

    В какво помещение го използваш?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    34
    #19

    Re:ДОмашно кино LG HX806 PE

    30 квадрата (вибрират ми се чашките в секцията от баса)

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    3
    #20

    Re:ДОмашно кино LG HX806 PE

    Колеги, от 2005 г. използвам система за домашно кино LG-T6345D, която до преди 1 месец работеше безотказно. След това отказва да възпроизвежда CD и DVD дискове, като на дисплея изписва, че няма диск в системата. Аз имам и друг (китайски) DVD-плейър "Краун", който без проблем възпроизвежда същите дискове, записани на моя лаптоп и на стационарния PC. Отворих LG-то и внимателно почистих лазера, но нищо не се промени. Означава ли това, че със системата нещата са приклюили? Предварително благодаря за вашите мнения по въпроса!

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    3
    #21

    Re:ДОмашно кино LG HX806 PE

    Тъй като все още няма мнения по поставения от мен въпрос, аз си позволявам отново да предложа интересуващата ме тема на вашето внимание. И по-конкретно: от 2005 г. използвам система за домашно кино LG-T6345D, която до преди 1 месец работеше безотказно. След това отказва да възпроизвежда CD и DVD дискове, като на дисплея изписва, че няма диск в системата. Имам и друг (китайски) DVD-плейър "Краун", който без проблем възпроизвежда същите дискове, записани на моя лаптоп и на стационарния PC. Отворих LG-то и внимателно почистих лазера, но нищо не се промени. Означава ли това, че със системата нещата са приклюили? Предварително благодаря за вашите мнения по въпроса!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #22

    Re:ДОмашно кино LG HX806 PE

    Оптиката е за подмяна - едва ли е повече от 30лв.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    7
    #23

    Re:ДОмашно кино LG HX806 PE

    От една седмица ползвам същата система и съм на кантар. Кефи ме че всичко е в едно, пуска ми външният хард, звукът няма нищо общо с този на телевизора, декодира всичко което съм му пуснал вкл. и многоканалният звук, ама другото е замба - 906 е по-добър защото има ХДМИ входове а 806 не, плеърът става по-добър е от този на телевизора ми ама е слабичък - големи МКВ-та от по 20-30гб сечат, ама секат че не се гледа. Дали кат сложа по-нов фирмваре ше стане?
    За информация ползвам хубав ЮСБ кабел с разсклонение - като интересното е че без разклонението плеарът пак си пуска всичко ама въпросните големи МКВ-та започват да насичат по-рано. Колеги през ЮСБ-то ли ги пускате тез 3Д филми? Все пак 3Д е с по-голям битрейт!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1328807762[/time]_________________________________________________

    Корекция на сеченето с външно захранване - адаптор 5в 1500мА.
    Обърнах внимание към декодирането на звука - повече от 2.1 няма независимо от формата му!!!
    Колеги някои въпроизвел ли е многоканален звук от различно нещо от ДВД и Блу Рей и в какъв формат е звука???

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #24

    Re:ДОмашно кино LG HX806 PE

    Цитат Първоначално публикувано от svoi
    От една седмица ползвам същата система и съм на кантар. Кефи ме че всичко е в едно, пуска ми външният хард, звукът няма нищо общо с този на телевизора, декодира всичко което съм му пуснал вкл. и многоканалният звук, ама другото е замба - 906 е по-добър защото има ХДМИ входове а 806 не, плеърът става по-добър е от този на телевизора ми ама е слабичък - големи МКВ-та от по 20-30гб сечат, ама секат че не се гледа. Дали кат сложа по-нов фирмваре ше стане?
    За информация ползвам хубав ЮСБ кабел с разсклонение - като интересното е че без разклонението плеарът пак си пуска всичко ама въпросните големи МКВ-та започват да насичат по-рано. Колеги през ЮСБ-то ли ги пускате тез 3Д филми? Все пак 3Д е с по-голям битрейт!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1328807760[/time]_________________________________________________

    Корекция на сеченето с външно захранване - адаптор 5в 1500мА.
    Обърнах внимание към декодирането на звука - повече от 2.1 няма независимо от формата му!!!
    Колеги някои въпроизвел ли е многоканален звук от различно нещо от ДВД и Блу Рей и в какъв формат е звука???
    Аз дори от телевизията имам 5.1, но дали е истинско или не, това е друг въпрос. Трябва просто да се настрои режима на плеъра. Само Bass Blast, Nature Plus и още един могат да пускат "upmixing". Иначе, ако гледам филм с Dolby Digital Audio, без значение на какъв режим е, си тръгват всички 5.1 канали.

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #25

    Re:ДОмашно кино LG HX806 PE

    Мисля, че сега си отговорих на въпроса, относно киното. "Проблема" е, че помещението е стая - 24квадрата с гипсокартон, като само тавана е с вата и една от външните стени, всичко друго е "кухо", следователно, колкото и "слаба" система да притежавам, дори некачествена, ако щете, звука според мен би бил различен от стая с обикновени стени.

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #26

    Re:ДОмашно кино LG HX806 PE

    Интересува ме, нормално ли е при определени филми, а и не само, дори от телевизията при сила на 25-30 от възможно 40 да се чува бръждене от колоните? Бръжденето мога да го опиша все едно усилвам звук на стар CRT телевизор и звука прави резонанс от пластмасата, дано сте разбрали какво имам предвид. Та понеже киното е купено декември и не е използвано интензивно, освен за тестове за оптимален режим на работа, дали не е някакъв дефект?

    P.S. Реших да сложа някои стари аудио дискове и резултата е, че един диск тръгна, но звука от него изобщо не се разбираше, бръждеше все едно има смущение от антена, извадих антената и ефект нямаше, пуснах друг диск и всичко си дойде на мястото. Обаче същия диск, който не се плейваше - на практика го отвори, но звука беше такъв че не може да се слуша...се плейваше като нов и с кристален звук на mini hi-fi уредбата... Това предпоставка ли е да се занимаван на този етап с гаранционни сервизи, или да изчакам и без това има почти 2 години гаранция?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #27

    Re:ДОмашно кино LG HX806 PE

    Ами няма плеър който да чете безпроблемно абсолютно всички дискове........Моята система LG също не може да подкара някои дискове, които на други плеъри си работят нормално.....Ако всеки път така ти възпроизвежда този диск, може би нещо във самия диск е проблема.......

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #28

    Re:ДОмашно кино LG HX806 PE

    Цитат Първоначално публикувано от daudebardia
    Ами няма плеър който да чете безпроблемно абсолютно всички дискове........Моята система LG също не може да подкара някои дискове, които на други плеъри си работят нормално.....Ако всеки път така ти възпроизвежда този диск, може би нещо във самия диск е проблема.......
    Диска го пуска така, само на домашното кино, но пък диска е стар (ненадраскан) така или иначе и не е чак такъв проблем, по-важното е че ми чете blue-ray - изпробвано.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #29

    Re:ДОмашно кино LG HX806 PE

    На моето LG също имам няколко диска-оригинални CD-та които не тръгват, не знам поради каква причина.Просто ги завърта и ги изплюва......Други пък ги стартира на втория или третия път......Това го прави само на CD, на DVD няма проблеми, чете си ги без грешка......Ето я темата която бях пуснал преди време : https://forum.setcombg.com/index.php/topic,46661.0.html ......Все пак това са Home theater system и може би производителя е заложил повече на гледането на флими и др.видео програми........

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #30

    Re:ДОмашно кино LG HX806 PE

    Заложил е на икономии, за съжаление!
    Започва се от 1-2 диска и накрая No disk или Disk Error. С две думи лазерът си е заминава.
    А за това, че не чете всички формати - понякога и на PC не става, ако няма съответния кодек.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blu-ray 3D домашно кино
    От HukuT0 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 03-06-13, 09:18
  2. Домашно кино
    От blag0 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 30-01-13, 17:42
  3. Домашно кино?
    От Dominator във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 30-12-11, 19:26
  4. Домашно кино ?!?!
    От w3ezy във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 16
    Последно: 29-08-11, 12:09
  5. Домашно кино
    От durexx във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 28-12-06, 22:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе