Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 36

ДОмашно кино LG HX806 PE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1

    ДОмашно кино LG HX806 PE

    Здравейте на всички! Днес си купих въпросната система и понеже се бях насочил към по-слабия модел HT554, Който не е blue-ray, но в последствие видях този, питането ми е следното:

    Понеже има само два сателита - фронтални, колонките задните са малки и заслужава ли си да дупча стената и да ги закача, или може и отпред до плеъра да стоят, или ще се изгуби ефекта?

    И вторият ми въпрос е, нормално ли е след като включа плеъра, да издава "стържещ" звук, при положение че няма сложен диск? Питам, защото може да е спецефично при blue-ray плеърите?

    https://www.youtube.com/watch?v=CrBAOu2gDu0#

    Иначе иматели някакви наблюдения, върху модела - дали е добър?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1324807625[/time]_________________________________________________

    Явно никой не притежава подобна.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    3
    #2

    Re:ДОмашно кино LG HX806 PE

    Здравей, аз имам същия модел и имам един основен проблем с него. когато изтегля 3 D филм и го пусна през медия плеъра, при филм с хоризонтално стерео /т.е. екранът да се разделя на два екрана хоризонтално/ субтитрите ми отиват вляво и вдясно на екрана. при вертикално стерео този проблем го нямам, но пък такъв формат филми много рядко излиза.
    ти пробва ли да гледаш досега 3 D филми?
    Иначе нямам стържене, чува се някакъв подобен звук, но чак пък стържене!?!!?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1325268153[/time]_________________________________________________

    Според мен имам някакъв бъг, така че ти много ще ми помогнеш. Иначе чете почти всички файлове, да не кажа абсол'тно всички и качеството е супер, но с тези субтитри ми се обезсмисля всичко!

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #3

    Re:ДОмашно кино LG HX806 PE

    Цитат Първоначално публикувано от terzivo
    Здравей, аз имам същия модел и имам един основен проблем с него. когато изтегля 3 D филм и го пусна през медия плеъра, при филм с хоризонтално стерео /т.е. екранът да се разделя на два екрана хоризонтално/ субтитрите ми отиват вляво и вдясно на екрана. при вертикално стерео този проблем го нямам, но пък такъв формат филми много рядко излиза.
    ти пробва ли да гледаш досега 3 D филми?
    Иначе нямам стържене, чува се някакъв подобен звук, но чак пък стържене!?!!?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1325268120[/time]_________________________________________________

    Според мен имам някакъв бъг, така че ти много ще ми помогнеш. Иначе чете почти всички файлове, да не кажа абсол'тно всички и качеството е супер, но с тези субтитри ми се обезсмисля всичко!
    За хоризонталното видео, не ми чете от плеъра на и не мога да коментирам, а през HDMI 1.3 даже не ми дава активна иконата за 3D. Като сменя кабела, ще споделя за дали и аз ще имам проблем със субтитрите, макар че на мен не са ми необходими. За "стърженето" малко преувеличех, но се чува някакъв необичаен звук.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    9
    #4

    Re:ДОмашно кино LG HX806 PE

    Цитат Първоначално публикувано от terzivo
    Здравей, аз имам същия модел и имам един основен проблем с него. когато изтегля 3 D филм и го пусна през медия плеъра, при филм с хоризонтално стерео /т.е. екранът да се разделя на два екрана хоризонтално/ субтитрите ми отиват вляво и вдясно на екрана. при вертикално стерео този проблем го нямам, но пък такъв формат филми много рядко излиза.
    ти пробва ли да гледаш досега 3 D филми?
    Иначе нямам стържене, чува се някакъв подобен звук, но чак пък стържене!?!!?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1325268120[/time]_________________________________________________

    Според мен имам някакъв бъг, така че ти много ще ми помогнеш. Иначе чете почти всички файлове, да не кажа абсол'тно всички и качеството е супер, но с тези субтитри ми се обезсмисля всичко!
    Аз си взех 906ТА модела, същия проблем със субтитрите на 3D side by side. Взех си кабел 1.4 хай спиид и със него ми дава и 5-те опции в менюто на ТВ. И моя плейъра малко сътже при пускане. И намерих формат видео, за който ми дава "unsupported format" - mkv with AVC MPEG 4.1, MPEG4 изглежда плежва, но 4.1 май не може. Аз си ъпдейтнах и фирмуера, че беше от февруари 2011 и сега ми се появиха там ЛГ Смарт Аппс, но няма браузър?? Има ютуб и некви смешни аппс, даже има гоогле мапс при страна УК.

    Та най-голямата болка са субтитрите. Видеото 4.1 още не е много разпространено.

    Другото тъпо е за 3Д филми картината като е една под друга и резолюцията вертикално ако е над 1080, бтв има някои ИМАКС филми които са такива, и плейъра не иска да ги плейва- дава инжалид ресолютън или нещо такова - тъпо малко, мисля си че самсунг може би са много по-напред с плашърите и съм се минал с това ЛГ...

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    4
    #5

    Re:ДОмашно кино LG HX806 PE

    Здравейте! За много години! Искам да попитам знаещите и ползващите тази домашна система дали може през dlna да се плейва изтеглен blue-ray филм. Или само през дисковото у-во? Също така по силите ли му е да плейва mkv с dts audio отново през dlna?
    За информация имам тв LG 42LD650 на който си пускам през dlna mkv, но само с AC3 или mp3 аудио. За dts няма декодери тв-то.

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #6

    Re:ДОмашно кино LG HX806 PE

    Цитат Първоначално публикувано от euzebio
    Здравейте! За много години! Искам да попитам знаещите и ползващите тази домашна система дали може през dlna да се плейва изтеглен blue-ray филм. Или само през дисковото у-во? Също така по силите ли му е да плейва mkv с dts audio отново през dlna?
    За информация имам тв LG 42LD650 на който си пускам през dlna mkv, но само с AC3 или mp3 аудио. За dts няма декодери тв-то.
    Принципно това трябва да зависи от интернет връзката Ви, а не от плеъра.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #7

    Re:ДОмашно кино LG HX806 PE

    euzebio това няма нищо общо с интернет връзка ,но за броя и вида възпроизвеждани файлове ще трябва някой от притежателите да сподели. Ако фирма е подобен на този в моя BD плеър LG BD570 ,то няма да имаш проблеми с повечето такива файлове./за BD.iso нямам наблюдения ,но c mkv няма проблем/

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    4
    #8

    Re:ДОмашно кино LG HX806 PE

    Нещо май не си ме разбрал Dominator - за DLNA не ми трябва дори Интернет връзка, а само домашна мрежа (LAN), включваща плеъра (с dlna), PC (с инсталиран неро медия хоум 4,примерно-защото може и с друг) и домашния рутер.
    Та да повторя въпроса си – плеъра ще може ли през мрежата (домашната) да плейва изтеглени на компютъра blue-ray филми; *m2ts (*mts) с dts аудио; *mkv файл с dts аудио ?
    Мерси svetlio1 за отговора, но наистина трябва някой от притежателите на такава с-ма да се включи, за което разчитам на поствалите по- горе в темата съфорумци, както и други

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #9

    Re:ДОмашно кино LG HX806 PE

    Цитат Първоначално публикувано от euzebio
    Нещо май не си ме разбрал Dominator - за DLNA не ми трябва дори Интернет връзка, а само домашна мрежа (LAN), включваща плеъра (с dlna), PC (с инсталиран неро медия хоум 4,примерно-защото може и с друг) и домашния рутер.
    Та да повторя въпроса си – плеъра ще може ли през мрежата (домашната) да плейва изтеглени на компютъра blue-ray филми; *m2ts (*mts) с dts аудио; *mkv файл с dts аудио ?
    Мерси svetlio1 за отговора, но наистина трябва някой от притежателите на такава с-ма да се включи, за което разчитам на поствалите по- горе в темата съфорумци, както и други
    Точно това има предвид де, то един вид е пак свързаност - пренос на данни, само че през LAN. Просто това исках да кажа, но явно не си ми разбрал мнението или се изразих неправилно. Повечето хора не правят разлика между свързаност и интернет и затова на локален му викан интернет... Та просто моя грешка за което се извинявам.

    Предвид посочените формати, ако ги плейва от външен носител (плеъра ги поддрържа) - не би следвало да има проблем според мен.

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #10

    Re:ДОмашно кино LG HX806 PE

    Как ужасно се минах за пореден път, понеже съм си карък де... Избрах системата от подписа пред HT 554 DVD Home theater... и сега ужасно съжалявам. На хартия HX806 е 850W RSM, колкото и да означава това, си е цифра, спрямо HT 554 - 500W, обаче да ви казвам, какъв звук вади... Направо, ако песента има високи тонове, ще ти проглуши хубаво ушите, вместо да се насладиш на музика... Яд ме е също така, че се минах, понеже в магазина си мислех че е по-добре да взимам blueray cinema пред dvd cinema, но явно съм бъркал, понеже колоните на HT 554 са 4 на брой сателити и вероятно са с повече от 2 колони в един сателит, а не като този жалък опит да заблудят потребителите - HX806, с два сателита, но на практика поставката имитира колона, а на самия сателит е една малка колонка със същите габарити като на другите две, които са за съраунда... Баса никакъв го няма. Не знам защо но в магазина, понеже е голямо пространство и там не звучаха добре и се излъгах да си помисля, че на затворено пространство ще е по-добре...

    За сравнение http://www.lg.com/bg/televizor-audio...no-HT554TH.jsp

    пред http://www.lg.com/bg/televizor-audio...no-HX806PE.jsp

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #11

    Re:ДОмашно кино LG HX806 PE

    То зависи и какво и подаваш ,но експериментирай с настройките и местоположението на суб-а ,а от система "всичко в едно" на цената на една самостоятелна колона от нисък клас не би трябвало да имаш големи очаквания.Според мен значително повече щеше да получиш от комбинацията нисък клас ресивър+ колони /нещо такова http://www.technomarket.bg/products/...426hcs-3-wenge / + някакъв мултимедиен плеър.

  14.  
     
  15. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #12

    Re:ДОмашно кино LG HX806 PE

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    То зависи и какво и подаваш ,но експериментирай с настройките и местоположението на суб-а ,а от система "всичко в едно" на цената на една самостоятелна колона от нисък клас не би трябвало да имаш големи очаквания.Според мен значително повече щеше да получиш от комбинацията нисък клас ресивър+ колони /нещо такова http://www.technomarket.bg/products/...426hcs-3-wenge / + някакъв мултимедиен плеър.
    Сега малко се оправи, понеже бях разместил колоните - сателитите ги вързах за съраунда, а сараунда за фронтални, въпреки че са с еднаква мощност, сателитите имат нещо, като пищялки, или поне на такова прилича и след връщането им на място, сравнително по-добър звук се усеща. Аз имам mini hi-fi mhc-bx5 уредба Sony, като звук почти мога да кажа, че е малко по-добре от домашното кино, поне за музика, но аз домашното кино нямам намерение да го използвам за музика, но просто правих сравнение.

    А иначе какво означава да експериментирам с местоположението на sub-а? Той не трябва ли да е на земята, както е в момента?

    P.S. въпросните колони мога ли чисто на теория да ги свържа към домашното кино и да не изгори нищо? Понеже сегашните са на 3 Ohm

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #13

    Re:ДОмашно кино LG HX806 PE

    Не си прави такива експерименти с колоните ,а и ефекта най-вероятно ще е нулев.
    За суб-а имаше регулиране на нивото ,а както писах ,може да опиташ с преместването му -има доста писано за разполагане на колоните в дом. кино .

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #14

    Re:ДОмашно кино LG HX806 PE

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Не си прави такива експерименти с колоните ,а и ефекта най-вероятно ще е нулев.
    За суб-а имаше регулиране на нивото ,а както писах ,може да опиташ с преместването му -има доста писано за разполагане на колоните в дом. кино .
    Ок, благодаря!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #15

    Re:ДОмашно кино LG HX806 PE

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator
    Как ужасно се минах за пореден път, понеже съм си карък де... Избрах системата от подписа пред HT 554 DVD Home theater... и сега ужасно съжалявам. На хартия HX806 е 850W RSM, колкото и да означава това, си е цифра, спрямо HT 554 - 500W, обаче да ви казвам, какъв звук вади... Направо, ако песента има високи тонове, ще ти проглуши хубаво ушите, вместо да се насладиш на музика... Яд ме е също така, че се минах, понеже в магазина си мислех че е по-добре да взимам blueray cinema пред dvd cinema, но явно съм бъркал, понеже колоните на HT 554 са 4 на брой сателити и вероятно са с повече от 2 колони в един сателит, а не като този жалък опит да заблудят потребителите - HX806, с два сателита, но на практика поставката имитира колона, а на самия сателит е една малка колонка със същите габарити като на другите две, които са за съраунда... Баса никакъв го няма. Не знам защо но в магазина, понеже е голямо пространство и там не звучаха добре и се излъгах да си помисля, че на затворено пространство ще е по-добре...

    За сравнение http://www.lg.com/bg/televizor-audio...no-HT554TH.jsp

    пред http://www.lg.com/bg/televizor-audio...no-HX806PE.jsp

    Ами не се заблуждавай от написаните ватове на този тип системки......Реалните ватове са като махнеш от обявените една или две нули.......Гледай отзад на уреда каква консумирана мощност е написана, и в тези гранизи търси изходната мощност.......Няма как уреда да консумира примерно 100 вата, а а да отдава 1000-1500 вата.....Това е все едно от 100 килограмово прасе да изкараш 200 килограма месо......:-)
    Тези системки не случайно се наричат "домашно кино" защото са проектирани да възпроизвеждат най вече филми и др.визуални програми......И аз така най-напред си купих 5.1 система за дом.кино и на филми звучеше страхотно, с плътен мощен бас, и пронизващи високи, добър съраунд, ама на музика......пълен отврат....Никакъв бас и пискливи, крещящи високи и среди.Затова я смених с ДВД системата LG FB163U, която е стерео и свири много добре и на музика и на филми......И още един съвет, трябва да мине малко време за да се разработят говорителите....Примерно 50-100 часа работа и тогава се разкрива потенциала им........Заиграй се с настройките, би трябвало да има такива.....Всички LG-та имат вграден еквилайзер с фиксирани настройки на звука.Виж някой за музика няма ли? Субуфера принципно трябва да се сложи на земята, най-добре в ъгъла на стаята.Така ниските честоти се повдигат с още 2 до 5 dB.И друг път като избираш системи гледай да звучат добре в магазина.....Там прострабството е голямо и няма ранни отражения на звука и "стоящи модове" което разкрива потенциала на колоните......И като ги слушаш се обръщай с гръб към тях, да не ги виждаш, защото е доказано силното влияние на психологическия фактор при слушането на музика....А LG с техния красив дизайн....... могат да подведат при качеството на звука......

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blu-ray 3D домашно кино
    От HukuT0 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 03-06-13, 09:18
  2. Домашно кино
    От blag0 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 30-01-13, 17:42
  3. Домашно кино?
    От Dominator във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 30-12-11, 19:26
  4. Домашно кино ?!?!
    От w3ezy във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 16
    Последно: 29-08-11, 12:09
  5. Домашно кино
    От durexx във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 28-12-06, 22:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе