Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 51

Съвет за домашно кино и стерео

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    30
    #1

    Съвет за домашно кино и стерео

    Здравейте,

    Решил съм да се обзаведа със сносна система за домашно кино и аудио. Бос съм по темата и единствената ми ориентация е от млако четене из този форум. Имам само телевизор (full HD) и никакви плеъри, рисийвъри, колони. Посъветвайте ме как най-добре мога да похарча 2000-3000 лв за целта.

    Малко информация и ограничения:

    1.) Искам една система и за кино, и за музика. Знам, че едното обикновено води до комприс с другото и ако трябва да дам превес - избирам киното.

    2.) Живея в кооперация с лоша шумоизолация, което ще е пречка да слушам музика или кино прекалено високо. Т.е. ако въобще има такъв избор, предпочитам качеството на звука пред мощността.

    3.) Помещението е всекидневна с холна част, трапезарна част и кухненски бокс, сумарно 35 кв.м., няма стени и прегради между тях. Холната част обаче, където е телевизорът, където ще са разположени колоните, и където обикновено ще се слуша и гледа е правоъгълник с размери 3 x 4,5 метра - стени от 3-те му страни, а едната страна от 4м. е отворена и помещението продължава към трапезарната. Телевизорът е на стената от 3 метра.

    4.) Поради наличието на холна секция, двете фронт колони не може да са по-високи от 35 см., а субуферът - не по-висок от 40 см.

    5.) Искам да мога да гледам HD филми - и blue-ray дискове, и компютърни формати. Също и DVD филми.

    6.) Най ми допада дизайна на рисийвърите на Denon , но това няма да е критерий.


    Това се сещам засега. Помагайте да решим задачката.

    Благодаря!

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    За тези пари може да се купи прилична техника.Ресивър Denon AVR-1610 с кодеци за HD звук,Popcornhour C-200-мултифункционален мултимедиен плеър и тонколони......Проблема е с мястото за колоните т.е. размерите имат значение.Аз имам колони JBL CS-460 , не са кой знай какво , но ми вършат работа.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    30
    #3

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    За тези пари може да се купи прилична техника.Ресивър Denon AVR-1610 с кодеци за HD звук,Popcornhour C-200-мултифункционален мултимедиен плеър и тонколони......Проблема е с мястото за колоните т.е. размерите имат значение.Аз имам колони JBL CS-460 , не са кой знай какво , но ми вършат работа.
    Мерси!

    Знаеш ли ориентировъчни цени на отделните компоненти?
    За Popcornhour C-200 прочетох някъде, че към него допълнително трябва да се вземе / монтира blue-ray player - ако е така, ще трябва и него да калкулирам.
    Като казваш "Denon AVR-1610 с кодеци за HD звук" - кодеците са си вградени в модела или трябва допълнително да се качват?

    Знам, че мястото за колоните е проблем. Неприятно е, че поради фиксирани мебели и стени нямам никакво място отпред. Докато отзад мога да си позволя големи колони за под
    И все пак твоето предложение, доколкото вижам за тези колони, оползотворява само 15 от наличните 35 см Предполагам, че с малко по-големи, ще имам и по-добро качество.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #4

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    Първо дай цена - 2000 или 3000 ?
    Второ - какво да има в тази цена - колони (5.1) и ресийвър, или още мултимедиен плеър и Bluray ?

    Мултимедиен плеър - 200-500 лева (WD TV HD,Popcornhour A200/A210, ION-based PC). Пуканката C200 - повече. Bluray плеър - още бая пари (нямам идея колко). Ресийвър с HD кодеци - 700-800+ .


  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    30
    #5

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    CrossBlade, искам да купя всичко, което си изброил. Цената е в диапазон, точно защото тепърва се ориентирам. Можеш да считаш 3000 за таван на този етап. Не изключвам и възможността, ако трябва да се направи голям компромис някой компонент спрямо нивото на остналите, да го отложа временно - примерно blueray.

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #6

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    Цената на DenonAVR-1610 е около 800лв. , Popcornhour C-200- 700лв , за него BD-ROM-250лв.Ресивъра си има вградени кодеци за HD звук,всички лицензи са платени.Другия вариант е както предлага колегата-за всеки вид медиа отделно устройство.За колоните нямам идея.трябва сам да прецениш спрямо размера.Друго,което мога да предложа : ресивър DENON AVR-1610 , Popcornhour A-110 , Blu-ray OPPO BDP-83 , но това е модел за САЩ,за Европа е BDP-831-около 700евро. и съответно някакви колони.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #7

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    Така, мисля че пуканката с Bluray към нея ще е достатъчно добра комбинация. Доверявам се на civic за избора на ресийвър - а и в най-ниския ценови клас, едва ли разликата ще е огромна

    1750 лева. Колони за 1100 лева да кажем, че да имаш да кабели и да почерпиш:
    Разгледай какво има и сведи избора си на цвят и ги пусни тук. Тръгнах да browse в електрон, но сега нямам време, но НЕ ВЗИМАЙ ОТ НАЙ-МАЛКИТЕ !

    Може би ще стане доста добре ако можеш да вземеш мониторите с малките монитори отпред, че и цената ще падне - http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=1174
    Трябва да видиш дали Електрон ще предложат такава врътка - 4 малки монитора и монитор център на цена ПОД 700 лева. Отделно ще вземеш свестен subwoofer. Пък и да не се навият - взимай тези и врътни големите отзад пък малките отпред.

    п.п. мониторите ги хваля навсякъде за нискобюджетни колони - хора, които ги слушат, твърдяд че са доста добре за парите си.
    Успех!


  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #8

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    Ако заменим Пуканката с нещо по-евтино като Xtreamer , ACRyan PlayON!HD , HDX-1000 - тези спестени 150-200лв. може да инвестираш в по-скъпи колони или в по-качествени кабели , с който да навържеш всичката техника.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #9

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    Ако не вземе тази пуканка, решението му за Bluray идва повече пари?

    Освен това, не бих инвестирал 150+ лева в повече от заделените 50-100 за кабели, за колони и ресийвър, в най-ниския ценови клас.


  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #10

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    Защо да идва повече пари за Blu-ray ? На него му трябва за да гледа оригинални блурей дискове , а не рипове.Всеки блурей плеър става за това.Има модели на LG / BD-350/ и Samsung /BD-1580/, който са под 400 лв.Човека харесва дизайна на Denon затова му го предлагам иначе има и други марки качествена техника,но високия клас има висока цена и този бюджет няма да му стигне за цяла завършена система за домашно кино, пък и помещението не е голямо.Денон-800лв. , Пуканка- 400лв , по-евтин блурей плеър-400лв , остават 1400лв за колони и кабели.

  13. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #11

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    Абе ти готов ли си да купуваш Blu-ray дискове за 45 - 55 лева бройката ?
    Ако не си готов, то вземи си пуканката или WD плеърчето за 200 лева и за Blu-ray плеър мисли след 1 година.....

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    30
    #12

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    Мерси колеги,

    Такааа, вече имаме отправна точка: DenonAVR-1610, Popcornhour C-200 + BD-ROM, Eltax Monitor комплект.

    Малко въпроси около това:

    1.) BD-ROM-ът вгражда ли се в Popcornhour? Искам мин. на брой устройства. Ще чете ли и неоригинални BD-та и DVD-та?

    2.) Видеото ще минава ли от пуканката през рисийвъра към tv-то или директно към tv-то?

    3.) Като казвате нисък клас рисийвър, какво губя спрямо наличното в по-високите класове? Качество, мощност или конкретни функции?

    4.) Колоните: тези елтакси по-добри ли са като качество от първоначално предложения от civica комплект JBL? Евенуална конфигурация с малки елтакси отпред и големи отзад няма ли нещо да изкриви в качеството на звука и музиката?

    5.) За субуфер нищо не казахте.

    6.) Ако премина на по-евтина пуканка и BD или отложа BD-то, и увелича бюджета за колони, какво ще препоръчате да разгледам и чуя. Прав ли съм да си мисля, че си струва приоритет в инвестицията да са рисийвъра и колоните, докато плеърите са по-преходни. Примерно рисийвъра и колоните ги купувам и не мисля 5-10 години, докато плеърите може да се сменят и ъпгрейдват през 1-2-3 години?

    7.) Кабели - разбирам, че са важни. Дайте ориентир какво трябва да взема.


    Айде стига толкова, че няма да отговорите

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #13

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    1.BD-ROM-ът се вгражда в Popcornhour C-200 - виж в форума за него има подробно описание.
    2.Може да минава по двата начина , но целта е звука да излиза от колоните на домашното кино т.е. през рисивъра.
    3.Има подробности , но за това помещение не губиш.
    4.За колоните не мога да дам сравнение , съжалявам .
    5.Трябва да избереш поне някакъв модел за отправна точка.
    6.Пуканките са две А-110 и С-200.Прав си за ресивъра и колоните.Плеърите никнат като гъби.
    7.Да не са най-евтините и най-тънките като дебелина т.е. поне 2 квадрата.

    Дано съм бил полезен с тази информация.Успех при избора.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #14

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    Нека и аз да дам съвет.
    Първо, сигурен ли си, че този блу-рей ти е необходим? Нямаш ли някакъв наличен CD/DVD плеър за момента?
    BD четеца се вгражда в С-200 и става пълноценен DVD\BD плеър, който пуска и оригинални и рипнати дискове. По-рентабилния вариант е да му сложиш едно DVD-ROM устройство, което струва неповече от 20-30 лева и да го ползваш за CD/DVD /ако нямаш друг стар такъв плеър/. След 1 година, когато цените на дисковете и BD-ROM устройствата ще си го подмениш.
    Щом си фен на Denon ресийвъра няма да го коментирам.
    Струва ми се, че забравяш твърд диск за плеъра. Тогава сметката става така:
    C-200 - 600-650 лева
    HDD - 100-150 лева
    DVD-ROM - 30 лева
    DenonAVR-1610 - 800 лева
    Така ти остават около 1400 лева за кабели и колони.
    Eltax Monitor наистина добри бюджетни колони на много добра цена.
    Честно казано има и други модели и марки, които ще се вместят, но ми е трудно да ти предложа нещо конкретно. Хубаво е да пообиколиш по магазините в София и послушаш. Това е елемента, който ти е определящ за качеството на звука и трябва да си убеден, че ти допада.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #15

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    3. Теоритично губиш качество на звука, мощност и разни "глезотии".
    4. Вярвам, че са по-добро то JBL-а. Малки отпред, а големи отзад няма да ти изкриви нищо, не се притеснявай. По-добре ще е отколкото малки отпред и малки отзад. Теоритично, тези колони трябва да са напнати темброво и т.н. като комплект.
    4.2. Като спомена музика, гледай ресийвъра да може да работи в режим "стерео" и да пуска сигнал само към 2 колони или към предните две + subwoofer-a, че иначе става ужас.
    5. Като се спреш на останалото и се види колко пари остават, ще ти изберем нещо.
    6. С 400 лева повече едва ли ще се вдигне качеството на системата.
    Прав си за "преходното" Колоните ако са добри, може и цял живот да не ги сменяш, ресийвъра като е добър, остарява бавно (когато излязат по-нови цифрови формати и т.н.), а формата на плеъра е може би най-динамичен. Все пак с Bluray система и плеър пускащ всички 1080p рипове и ресийвър с HD кодеци, ще се оборудваш с ултра модерна система - ъпгрейд няма да ти се наложи скоро, освен за вдигане на качеството.
    7.Аз бих ти препоръчал един кабел по 3 лева метъра, но е малко "грозен" и няма марка. За толкова ентри левел система ти върши работа едва ли не всеки кабел, така че като купиш колоните вземи силиконов по 0.5-1 лев метъра и най-евтиния HDMI (около 10-15 лева), пък после може да направиш ъпдейт.

    п.п. довери се на lazarus!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за домашно кино
    От Plam3n във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 07-10-15, 17:39
  2. Помощ за домашно кино + стерео система
    От pulsedriverbg във форум Аудиотехника
    Отговори: 29
    Последно: 05-01-14, 14:50
  3. съвет за избор на домашно кино
    От kasovnik във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 6
    Последно: 11-07-11, 12:06
  4. Отговори: 26
    Последно: 31-01-08, 15:07
  5. ДОМАШНО КИНО И СТЕРЕО
    От ceco7 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 7
    Последно: 19-09-07, 00:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе