Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567
Резултати от 91 до 104 от общо 104
Like Tree45Одобрявам

Домашно кино или Ресеивър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #91

    Отговор: Домашно кино или Ресеивър

    И ... честито !
    В интерес на истината , това е може би най-доброто , което може да се купи за тези пари в момента , а и за малка стая си е приличен начин за слушане/гледане .
    just_a_fil одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #92

    Отговор: Домашно кино или Ресеивър

    Имам едно въпросче относно Dolby Pro Logic и DTS Neo 6 декодерите! До колкото разбрах това е матричен софтуер който преубразува 2 канално стерео във 5.1 канално звучене / един вид фалшив DTS така ли е?

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #93

    Отговор: Домашно кино или Ресеивър

    Да така е , това не са декодери , в класическия смисъл на думата. Вършат работа , но за всеки усещането е различно
    Този пост е редактиран от civica; 27-02-17 в 12:48.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #94

    Отговор: Домашно кино или Ресеивър

    Вчера направих следния експеримент пуснах музика от лаптопа без да конфигурирам на Windows-а 5.1 а си го оставих на стерео, като на ресиивъра зададох DTS Neo 6 Music възпроизвеждане. После зададох на конфигуратора да подава 5.1, но DTS Neo 6 Music вече не ми бе достъпен а ми изписваше PCM. Та след направеното сравнение то първия вариант на настройки свиреше значително по добре, като музиката беше FLAC файлове.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #95

    Отговор: Домашно кино или Ресеивър

    Е , за мен това е нормално , предвид размера на колонките на системата ти и , че при квазирежимите работят всичките . Но за истинско стерео си има друга техника или такава , но в друга ценова категория .

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #96

    Отговор: Домашно кино или Ресеивър

    Забелязах ръчкайки из опциите че ресиивъра има опция за малки и големи колони! Предполагам че все пак има възможност за закачване на по-качествени колони, не ча на мен са ми необходими! И от чисто любопитство каква ще се случи ако закача колони със 8 ома. При положение че на ресиивъра ми пише 6 ома.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #97

    Отговор: Домашно кино или Ресеивър

    Нищо няма да се случи , в смисъл нищо фатално .

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #98

    Отговор: Домашно кино или Ресеивър

    Ще падне ли мощноста подавана към колоните, тоест ще свирят ли по тихо и ако да дали това може да бъде конпенсирано от колони със по високи децибели? Някъде бях чел че когато една колона е по чувствителна, то на ресиивъра ще му е необходима по малка мощност за да достигне по-силно звучене!
    ---------
    и в тоя редна мисли, дано не напиша някоя глупост от там ли идва и голямата разлика във звученето на домашните кина и ресиивърите. Домашното кино разчита на калпави колони и голяма мащност и от там идва голямо изкривяване на звука. Иобратното при ресиивърите и отделно закупуваните колони

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #99

    Отговор: Домашно кино или Ресеивър

    Мога само да ти кажа , че всичко е подчинено на закона на Ом , който е доста универсален и се прилага в всякакви физични системи , в които има някакви потоци енергия , която да преодолява някакво съпротивление .

    Разликите в звученето са от доста фактори , но има доста писано по въпроса из нета , ако ти е интересно , има доста за четене . За всеки джоб си има стока !
    just_a_fil одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #100

    Отговор: Домашно кино или Ресеивър

    Колоните на дом.кино са калпави/ относително ,все пак за кино си вършат работа/, но мощността в никаква степен не е по голяма.В твоя случай усилвателя е съпоставим с нисък клас ресийвър и му липсва само изход за суб /но ти не ме послуша./дръж колоните на малки, защото ако ги сложиш на големи низките честоти ще се възпроизвеждат от тях , а те не са предназначени за това .Даже и други колони да си вземеш / освен ако не са големи флурстендъри/ общите препоръки са да се поставят на малки в кино режим.
    Радвай се на новата придобивка и хич не мисли да харчиш още пари, купуването на други колони обезмисля икономията постигнато с готовата система.
    just_a_fil одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #101

    Отговор: Домашно кино или Ресеивър

    А за купуване не мисля, просто ми е любопитно! Озвучава стаята отлично, дори като гледам филм в DTS го увеличавам до 45-60 и е предостатъчно като мощност! Една идея по слабо свири когато трябва да преобразува стерео в многоканален звук със Pro Logic или Neo 6. Вчера си свалих Хобит и Стар Уарс и се изкефих .

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    1
    #102

    Отговор: Домашно кино или Ресеивър

    Може и да е , но не съм писал DTS !! Моите уши са на обикновен потребител и мнението ми е лично .

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #103

    Отговор: Домашно кино или Ресеивър

    И какво сега ? Аз съм го писал това като отговор на дадено питане или реплика . И следва ли нещо .... ?

  17. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #104

    Отговор: Домашно кино или Ресеивър

    Помощ за избор на домошно кино.Сравнение на Sony BDV-N7200W 5.1 и Samsung HT-J7500W 5.1.

    - - - - - - - - - -

    Ако някой има наблюдение да сподели.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567

Подобни теми

  1. Blu-ray 3D домашно кино
    От HukuT0 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 03-06-13, 09:18
  2. Домашно кино
    От blag0 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 30-01-13, 17:42
  3. Домашно кино?
    От Dominator във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 30-12-11, 19:26
  4. Домашно кино ?!?!
    От w3ezy във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 16
    Последно: 29-08-11, 12:09
  5. Домашно кино
    От durexx във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 28-12-06, 22:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе