Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 106
Like Tree17Одобрявам

Помощ при избор на домашно кино или саундбар

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    54
    #1

    Помощ при избор на домашно кино или саундбар

    Здравейте,

    Тези дни ще се обзаведа със SONY 55XE9005 и... бих искал да си купя подходящо домашно кино или саундбар. Основното , което ще се слуша са музикалните канали, youtube (от телефон или от ТВ) и рядко филми Отворен съм към всякакви предложение, за които благодаря предварително. Към момента съм се ориентирал към бюджет 6-700лв макс.

    П.П. иска ми се да е по-прибранано, т.е. ако има задни колони, те да са блутуут, защото няма как да скрия кабеляците

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #2

    Отговор: Помощ при избор на домашно кино или саундбар

    Здравей, защо не потърсиш стерео усилвател + тонколони втора употреба и мисля че за въпросните пари ще получиш доста добро звучене!

  4. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #3

    Отговор: Помощ при избор на домашно кино или саундбар

    Здравейте,

    Следя темата, но за съжаление не мога вече да кажа с интерес поради липсата на активност в нея.

    Аз съм същата дилема - имам ТВ от подписа в трапезария 15 кв/м и си търся прилично озвучение. Набелязах това :
    ДОМАШНО КИНО SONY BDV-E6100 | Домашни кина | TV, Видео и Gaming | Те&#

    И това: https://www.technomarket.bg/kino/sam...00-en-09141814

    Кофтито е, че и на двете са им ВДИГНАЛИ цени пред-Коледно и ме загубиха.

    Търся съвет също като автора на темата?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #4

    Отговор: Помощ при избор на домашно кино или саундбар

    Здравей, аз съм минал по този път и бих те посъветвал въобще да не се спираш на тия домашни кина. При тях има всичко ама не и качество на звука, когато си купувах моето през февруари не послушах съветите на момчетата от форума и взех ето това К-КТ ЗА ДОМ. КИНО PIONEER HTP-073 | HI-FI компоненти | TV, Видео и Gaming | &#1058
    Сега го продавам за 400 лв. защото искам нещо което свири наистина качествено а не просто да крещи.

  6. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #5

    Отговор: Помощ при избор на домашно кино или саундбар

    Това че не сте чували качествен саундбар не означава, че не съществуват. Разбира се цените им като на всяка високо- качествена аудио система е висока. Поне двойна на това, което сте похарчили.
    За хората, които търсят съвет, поразровете се из Интернет за ревюта от чужбина. Така можете и да сравните цените.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #6

    Отговор: Помощ при избор на домашно кино или саундбар

    Цитат Първоначално публикувано от just_a_fil Виж публикацията
    Здравей, аз съм минал по този път и бих те посъветвал въобще да не се спираш на тия домашни кина. При тях има всичко ама не и качество на звука, когато си купувах моето през февруари не послушах съветите на момчетата от форума и взех ето това К-КТ ЗА ДОМ. КИНО PIONEER HTP-073 | HI-FI компоненти | TV, Видео и Gaming | &#1058
    Сега го продавам за 400 лв. защото искам нещо което свири наистина качествено а не просто да крещи.
    Като се има предвид ,че това е доста над повечето домашни кина с вграден плеър.Тук проблемите са по скоро в колонките.Ако не се набляга много на музиката не е лошо решение.Слушал съм саундбар Ямаха на подобни пари и се справя добре за телевизия и филми.

    Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #7

    Отговор: Помощ при избор на домашно кино или саундбар

    Прав си Наско, съвсем наскоро си взех Dali Zensor 1 който се използват за основни и определено ми иде пайнерите да ги метна през балкона! Въпроса е че искам да надградя и с активен суб буфер пак от серията Zensor но пък ресийвъра няма опция за активен. Но да се върна на темата в момента се получава така че далитата напълно подтискат останалите и общо взето сега се убеждавам че ако бях взел две качествени тонколони + ресийвър който да са е за предпочитане пред посредствения Pioneer.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #8

    Отговор: Помощ при избор на домашно кино или саундбар

    Цитат Първоначално публикувано от just_a_fil Виж публикацията
    Прав си Наско, съвсем наскоро си взех Dali Zensor 1 който се използват за основни и определено ми иде пайнерите да ги метна през балкона! Въпроса е че искам да надградя и с активен суб буфер пак от серията Zensor но пък ресийвъра няма опция за активен. Но да се върна на темата в момента се получава така че далитата напълно подтискат останалите и общо взето сега се убеждавам че ако бях взел две качествени тонколони + ресийвър който да са е за предпочитане пред посредствения Pioneer.
    Повечето сме минали по същият път, добре е човек да се спре на определен етап ,че търсенето на по добрият звук е финансово доста болезнено.

    Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

  11. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #9

    Отговор: Помощ при избор на домашно кино или саундбар

    Мдаа.
    Оказа се болезнено наистина ако човек лаик като мен се загледа в нещо по-сериозно като това: https://www.ozone.bg/product/harman-kardon-hkts-35-bq/

    или това - https://www.avitel-bg.com/onkyo-ht-s...ome-cinema-set

    Поради тази причина моля за съвет, които и да е в посока да не се НАДСКОЧА, НО ако е оправдано поне да е аргументирано

    ПП. Дайте насоки /Линк/ къде да се търси за по изгодна покупка на качествено оборудване.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #10

    Отговор: Помощ при избор на домашно кино или саундбар

    Винаги можеш да вземеш само двойка предни (примерно Zensor 3) и стерео усилвател или сравнително нисък (но не най-нисък клас) ресивър и да си ги ползваш така .
    Още повече, че си писал, че филми рядко ще гледаш, та може и да вдигнеш леко летвата с приличен среден клас (като за нас) стерео/нетуърк ресивър и двойката Zensor 3 .

  13. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #11

    Отговор: Помощ при избор на домашно кино или саундбар

    Цитат Първоначално публикувано от gopeto_86 Виж публикацията
    Здравейте,

    Тези дни ще се обзаведа със SONY 55XE9005 и... бих искал да си купя подходящо домашно кино или саундбар. Основното , което ще се слуша са музикалните канали, youtube (от телефон или от ТВ) и рядко филми Отворен съм към всякакви предложение, за които благодаря предварително. Към момента съм се ориентирал към бюджет 6-700лв макс.

    П.П. иска ми се да е по-прибранано, т.е. ако има задни колони, те да са блутуут, защото няма как да скрия кабеляците
    Ориентирайте се към саундбар с едно тяло или две - саундбар и субуфер. Ползвам и от двата вида и не бих си взел 5.1 поради трудността при инсталиране и цената. За моите помещения няма голяма разлика. За съжаление в България не се или трудно се намират някои от добрите марки и модели.
    Като марки, които вадят добър звук и съм ги чувал бих препоръчал Sonos, Bose, JBL, ZVOX и VIZIO като последните правят доста сносни бюджетни барове, които имат страхотно съотношение цена/екстри/качество на звука.
    Разбира се има и други, които не съм ги чувал.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #12

    Отговор: Помощ при избор на домашно кино или саундбар

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Ориентирайте се към саундбар с едно тяло или две - саундбар и субуфер. Ползвам и от двата вида и не бих си взел 5.1 поради трудността при инсталиране и цената. За моите помещения няма голяма разлика. За съжаление в България не се или трудно се намират някои от добрите марки и модели.
    Като марки, които вадят добър звук и съм ги чувал бих препоръчал Sonos, Bose, JBL, ZVOX и VIZIO като последните правят доста сносни бюджетни барове, които имат страхотно съотношение цена/екстри/качество на звука.
    Разбира се има и други, които не съм ги чувал.
    Аз съм на мнението на Светльо, ако е за музика Дали сензор и усилвател с оптичен вход .Има и по добри колони ,но далито в Бг е на промоция. Ама пак си отиват хиляда лева с усилвателя.Ибей е добро решение за секънд хенд усилвател.

    Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

  16. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #13

    Отговор: Помощ при избор на домашно кино или саундбар

    Дано не съм Ви подвел - озвучението, което търся включва гледането на филми, много филми, хубава поп и рок музика, двама сина, които скоро ще разберат какво е да озвучиш някоя яка игра от конзола или PC.
    Та на фона на горното към какво да се насоча и от къде да бъде?

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #14

    Отговор: Помощ при избор на домашно кино или саундбар

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Дано не съм Ви подвел - озвучението, което търся включва гледането на филми, много филми, хубава поп и рок музика, двама сина, които скоро ще разберат какво е да озвучиш някоя яка игра от конзола или PC.
    Та на фона на горното към какво да се насоча и от къде да бъде?
    Преди време имах подобен комлект колони на Онкио, не са лоши.това е сравнително достъпно и готово решение.другите препоръки обикновено са надграждай постепенно , аз не го харесвам .иначе ресивър 800-1000лв, Сензор фронт и център за още толкова,суб за поне 500 ,съраунд за по-малко, кабели и една кола пари заминава.

    Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #15

    Отговор: Помощ при избор на домашно кино или саундбар

    Според моя опит, 5.1(или повечеканални) аудио системи с малки сателитни(съраунд) говорители всички имат този недостатък, че ниските честоти, LFE каналът или басът са насочени от електрониката единствено към субуфера, с цел да се предпазят малките странични говорители от "претоварване" от ниски честоти. Така че, в сателитните колонки липсва, няма какъвто и да е бас и ако не се включи субуфер, звукът от тях е съвсем анемичен. При тях дори да заменим малките сателитни колонки с някакви по-големи, с 8" говорители пак няма да чуем бас, защото електрониката го филтрира и не го пуска към тях.
    Значи, когато избираме подобна многоканална системка трябва да опитаме да я чуем, да я послушаме с изключен субуфер и ако чуем бас, ниски честоти само от сателитите - е добре, ако не се чуе басът - значи имаме стандартна конфигурация и дори да заменим малките сателитни колонки с някакви по-големи, с 8" говорители пак няма да има бас.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.
    От krumsp във форум Аудиотехника
    Отговори: 48
    Последно: 08-06-13, 12:47
  2. Помощ за избор на домашно кино
    От koziak във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 21-12-10, 20:48
  3. Помощ при избор на Домашно кино !
    От jovanoty във форум Аудиотехника
    Отговори: 143
    Последно: 02-09-10, 04:04
  4. Помощ: Избор на домашно кино
    От lestat_vamp във форум Аудиотехника
    Отговори: 12
    Последно: 14-01-10, 18:35
  5. Помощ при избор на домашно кино
    От dany_girl във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 19-10-07, 11:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе