Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 106

Помощ при избор на домашно кино или саундбар

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #31

    Отговор: Помощ при избор на домашно кино или саундбар

    Като ресийвър ето това е прилично предложение по-висок клас е о т моята ямаха и една година по нов https://bazar.bg/обява-19490539/ресивър-yamaha-rx-v477

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    16
    #32

    Отговор: Помощ при избор на домашно кино или саундбар

    Здравейте, благодарение на тази тема се надъхах да взема това нещо Klipsch RSB-14 (саундбар, цена 1400лв). Отидох да го видя в един магазин и се оказа, че го има наличен. На място обаче ми предложиха по-добър вариант 2 активни колони, мисля, че бяха тези Klipsch R-15PM активни тонколони. Към тях естествено трябва да се добави събуфер, мисля, че този Klipsch R-10SW. Така всичко става за около 1500лв. Колоните са с вграден усилвател, казаха, че няма нужда от ресивър, лесно се свързват с телезор и други истройства, имат си блутуут.
    Нямам много опит с тези неща и въпроса ми е: Кое е по-добрия избор? Ще се слуша основно музика и от време на време филми ще се гледат.

  4. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #33

    Отговор: Помощ при избор на домашно кино или саундбар

    Идеята на саундбара са точно филмите, т.к. многоканален звук- съраунд. Колонките, които си показал със сигурност ще свирят по- добре стерео, а ако им се добави и субуфър сигурно и още по- добре, но нямат декодери за многоканален звук. Колкото до RSB-14 на характеристики изглежда добре, но не разбрах имали DTS декодер!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    16
    #34

    Отговор: Помощ при избор на домашно кино или саундбар

    Със сигурност ще се добави събуфер, даже съ посочил модела, иначе няма да има смисъл само от тях. Идеята на цялото това нещо, което правя е като се съберем приятели да не слушаме музика само от телевизора, а да си пуснем малко по-така звук А за саундабра- някак си няма логика да няма DTS

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #35

    Отговор: Помощ при избор на домашно кино или саундбар

    Мен нещо не ми е ясна система с активен суб и активни колони, за тези пари може да се вземата отделни компоненти-примерно товаСУБУФЕР SONY SA-CS9 | HI-FI компоненти | TV, Видео и Gaming | Технопо& , това КОЛОНИ BOSTON ACOUSTICS A26 BK ЧИФТ | HI-FI компоненти | TV, Видео и Gaming | Те&# и РЕСИЙВЪР SONY STR-DH550 | HI-FI компоненти | TV, Видео и Gaming | Техно&#108 , за колони даже по добре е това https://www.avitel-bg.com/dali-zensor-3-light_walnut като гъвкавост и възможности за ъпгрейд е много по добре.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    16
    #36

    Отговор: Помощ при избор на домашно кино или саундбар

    Аз честно казано не разбирам много и сега чета за всички тези неща, даже до скоро не знаех, че има активни и пасивни колони, така че.....Иначе казвам какво ми предложиха в магазина и ми хареса като идея, че няма да има много допълнителни неща като кабели, ресийвъри и т.н. Ще го мисля и съм благодарен за предложението, което също влиза в бюджета ми и ще го обмисля.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #37

    Отговор: Помощ при избор на домашно кино или саундбар

    Основното предимство на системата от РЕСИЙВЪР и ВИСОКОГОВОРИТЕЛИ е че вие може да подберете и адаптирате компонентите изцяло според вашите нужди и особености! Първото и много важно условие при изграждането на системата за домашно кино е да сме наясно със себе си и какво търсим! Качество или Количество! Ако не държим чак толкова на качествения звук а търсим просто 5.1 озвучаване избора е лесен, отиваме във някоя от големите вериги за техника и си избираме ДОМАШНО КИНО според бюджета и предпочитанията към марката.
    Но когато търсим КАЧЕСТВО на ЗВУКА, когато това ни се случва за сефте то правилния избора на РЕСИЙВЪР и ВИСОКОГОВОРИТЕЛИ се превръща в един “кошмар”, ако към този аспект добавим и ограничението на финансите то отчаянието става още по-голямо!
    МОЯТ СЪВЕТ 1) Изслушвате максимален брой ОТ с цел да откриете тези високоговорители който най-много ви харесват! При мен това бяха Dali Zensor защото бях меко казано очарован от качеството на високите им честоти и изключително балансирания и приятен звук който възпроизвеждат.
    МОЯТ СЪВЕТ 2) При ограничен бюджет избирайте внимателно компонентите и без да бързате! Ресийвъра Yamaha RX-V375 при излизането си на пазара е избран за ресийвър на годината в ценовия клас до 350 паунда. Високоговорителите на ДАЛИ от серията СЕНЗОР едва ли имат каквато и да е конкуренция в този ценови клас.
    МОЯТ СЪВЕТ 3) Съобразете се с големината на помещението ви…

    Весели Празници
    Този пост е редактиран от just_a_fil; 29-12-17 в 11:56.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    69
    #38

    Отговор: Помощ при избор на домашно кино или саундбар

    Цитат Първоначално публикувано от just_a_fil Виж публикацията
    .... Yamaha RX-V375 при излизането си на пазара е избран за ресийвър на годината в бюджетния клас...
    ..
    Би ли уточнил в кой бюджетен (Нисък/Среден/Висок) клас така само Бюджетен не е определено? Като каже някой бюджетен върви го разбери..бюджет е общо понятие и без определение към него неможе да се класифицира, едно дума повече не коства толкова много, нали ?

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #39

    Отговор: Помощ при избор на домашно кино или саундбар

    Ми то от 375 (3-та серия) няма къде по-надолу , так че явно е в начален/най-нисък/бюджетен клас ...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #40

    Отговор: Помощ при избор на домашно кино или саундбар

    Цитат Първоначално публикувано от FRTCM Виж публикацията
    ..
    Би ли уточнил в кой бюджетен (Нисък/Среден/Висок) клас така само Бюджетен не е определено? Като каже някой бюджетен върви го разбери..бюджет е общо понятие и без определение към него неможе да се класифицира, едно дума повече не коства толкова много, нали ?
    Във темата съм споделил моят опит и грешките който съм допускал при избора на компопенти, и смятам че съм бил полезен на хората който им предстой същия избор! В постовете си може би съм допуснал някоя неточност, за което се ИЗВИНЯВАМ! Но вместо да се критикува безмислено можехте да ме коригирате...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    16
    #41

    Отговор: Помощ при избор на домашно кино или саундбар

    Благодаря на всички за коментарите, ще го мисля. Трябва да се съобразя и с това какво място ще остане след като набутам 55 инчов телевизор в секцията Иначе не смятам да правя някаква меломанска система, както каза един приятел днес "много ще ни пука като се напием дали ще е 2+1 или 5+1. важното е да се чува по-силно от телевизора" Да не развоняваме темата,но да си повторя изисквабията: до 1500лв, да не е дрънчащ баса, да не го поръчвам онлайн и да е лесно за свързане със смарт телевизор и телефон.

    От този тип колни 2бр ли са необходими и нужен ли е ресийвър: http://onlineshop.audio-factor.eu/pr...io-280-bk.html

    Весело посрещане на новата година на всички!
    Този пост е редактиран от slavia13; 29-12-17 в 20:16.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #42

    Отговор: Помощ при избор на домашно кино или саундбар

    Трябва ти усилвател, колко е голяма стаята ,щото тези колони не са малки.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    16
    #43
    Цитат Първоначално публикувано от nassko1 Виж публикацията
    Трябва ти усилвател, колко е голяма стаята ,щото тези колони не са малки.
    Около 20кв.м., но щом ме питаш значи това е много голямо и отпада
    Този пост е редактиран от slavia13; 30-12-17 в 17:36.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    54
    #44

    Отговор: Помощ при избор на домашно кино или саундбар

    Благодаря на колегата just_a_fil за компетентното мнение, което смятам,че ще е от полза на всички ни Аз все още продължавам да се чудя. Както казах, от всичко изчетено разбрах, че най-добър резултат ще получа, ако сам си го субера домашното кино- ДАли Зенсор 3+ ямаха и някой суб,но...сякаш най-много си ме влече към нещо по-опростено,защото аз както казах не съм голям киноман,а основно ще слушам музика от ТВ и тел

    Ходих до Технополис и там се загледах по следните саундбари:
    САУНДБАР JBL BAR 3.1 | Soundbar системи | TV, Видео и Gaming | Технопол&#108

    а ако реша да се понапъна с парите....това:
    http://onlineshop.audio-factor.eu/product/5595/jbl-bar-5-1.html

    Какво мислите за тях? И има ли подобно нещо, за тези пари,което да е по-добро

    - - - - - - - - - -

    П.П тъй като виждам,че питате за големина на помещението... стаяте е 43квадрата

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #45

    Отговор: Помощ при избор на домашно кино или саундбар

    Здравей колега ето ти едно отлично решение... хем евтино, хем качествено https://www.olx.bg/ad/saundbar-lg-bl...tml#6517768bf5

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.
    От krumsp във форум Аудиотехника
    Отговори: 48
    Последно: 08-06-13, 13:47
  2. Помощ за избор на домашно кино
    От koziak във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 21-12-10, 21:48
  3. Помощ при избор на Домашно кино !
    От jovanoty във форум Аудиотехника
    Отговори: 143
    Последно: 02-09-10, 05:04
  4. Помощ: Избор на домашно кино
    От lestat_vamp във форум Аудиотехника
    Отговори: 12
    Последно: 14-01-10, 19:35
  5. Помощ при избор на домашно кино
    От dany_girl във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 19-10-07, 12:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе