Страница 25 от 29 ПърваПърва ... 152324252627 ... ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 427
Like Tree73Одобрявам

Съвет за избор на ресйвър и тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,539
    #361

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Скоро си правих експерименти с моите ОТ в две стаи с различна акустика и звучаха като различни колони.
    Правих и записи, като в стаята с по-лоша акустика, на записа звучаха по-добре, макар че реално беше точно обратното, дори беше странно как баса в стаята с по-добра акустика беше значително по-силен и точен, но на записа звучеше кофти. Та такива ютуб сравнения, та дори прослушвания в чужди помещения, могат да са доста заблуждаващи.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #362

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Разбира се,че прослушванията в нет-а са много относителни.Сам казваш,че едни и същи колони те объркват понякога.Дори и в една и съща стая напр. за басите е много важно къде са разположени колоните и кой знае колко други подробности.
    Да не говорим,че това което слушах беше 2 изпълнения на над 10 вида колони(един колега тук го показа)с един и същ усилвател и.т.н.Другите клипове не ги гледам много защото не са направени при същите еднакви условия .И тези колони за които пиша тук ги нямаше точно на това место.Разбира се на други 100 ги има,ама....
    И от друга страна,ако не си до 100 км от София слушането ми се струва голям проблем.За това е важно да се филтрират нещата,кое да,кое не и кое може би.

    И колкото и да е трудно след като купих МАbronze2 само от тези прослушвания поне за мен чух точно това което очаквах.
    Едното изпълнение беше това:
    https://www.youtube.com/watch?v=4NMq...&index=4&t=51s
    Имаше още едно и всичко се повтаря при абсолютно еднакви условия.Дори и без слушалки мисля,че разликата във звученето се усеща много добре.Разбира се ,ако колоните ти са все пак на някакво ниво.
    тези напр. също са едни от моите предпочитани музики.
    https://www.youtube.com/watch?v=jymIgWSs0dM
    https://www.youtube.com/watch?v=yi6NGtz53K4
    Кое от двете е ''аудиофилско'' и кое не ..не е мой проблем.
    Но все още не съм срещнал нито БАХ,нито A.L.WEBER напр. в ''аудиофилски'' колекции.


    Тогава избрах МА пред KLIPSH поради това,че имам малки съмнения за хорната ,а пък и цената беше много различна(особено когато Chorlav ми каза за една промоция в ED.
    Този пост е редактиран от inches9; 12-08-21 в 10:06.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,424
    #363

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Ресивъра ти има EQ с много големи възможности за корекция на звука и можеш да нагласиш нещата по твой вкус.

  5. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    995
    #364

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Предполагам си слушал демото, но все пак
    Klipsch RP-8000F Speakers Sound Demo
    За моя вкус идват малко остри високите тонове на хорните (възможно и да се дължи на високите тонове които чувам)
    Според това ревю:
    Иначе Klipsch RP-8000F имат много добри ниски честоти, и свирят доста чисто. Сравнени с RP600M + субуфер, звучат по-добре, имат голям мащаб. Нямат повече "въздух" air-и бързина във музиката, както е при букешлф модела им.
    Но, това се отнася почти за всички подостоящи ОТ сравнени с букшелф.
    Ако им харесваш саунда, дори и да слушаш 50/50 музика и филми* ще си доволен (разбира се задължително ги чуй , ако се спираш окончателно на тях)
    Но, при положение че смяташ да гледаш и филми* на тях, тогава на по късен етап, ще трябва да добавиш и субуфер (макар и да са големи подови ОТ)

    Сега за MA, слушал съм МА Bronze 100. Откъм саунд за музика ми допадат доста повече от Klipsch.
    Като на Klipsch не им харесвам хорната, по обясними причини (прекалено "звънти" и е остра)
    Този пост е редактиран от tek; 13-08-21 в 23:10.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #365

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Като допълнение аз съм с Monitor Audio 100 и свирят доста прилично от към бас. Но музика пак си слушам със суба!

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,424
    #366

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Klipsch / и Jamo примерно / са отдавна китайска фирма , за тоя бюджет се опитай да си купиш нещо по-читаво. Като при телевизорите е TCL e добро aма Sony си е по-добро. Марките съм посочил примерно.
    Който избира по звук от Тубата да не забравя нито за миг , че там формата е МП3, така че слушате някаква боза и се замайвате. Много ми е чудно как се избират колони , сд плеър , телевизор или барабани , и т.н. по гледане и слушане в ю-туб. Там си чувате долнопробен звук с вашите слушалки и избирате 8к телевизор с умрял монитор 1920 макс., какво чувате и какво виждате не знам.
    Този пост е редактиран от Slusatel; 13-08-21 в 18:39.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #367

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Казах Ви от кои кпипове гледах при избора си на колони за вилата-MAbronze2....
    Днес реших да си направя преговор и гледах и слушах със слушалки всичко в същия канал за тези колони,които имам от близо година.Трябва да кажа,че сега след като познавам много добре колоните мисля звука който чувам от клиповете и истинския напълно съвпадат.Явно човека е голям професионалист.Освен това много подробно описва точно с каква техника,с какви микрофони ,в каква стая на какви разстояния и квото си искате.Другото е ,че на доста записи пише,че са FLAC,не знам дали минава или не през тубата(ако някой знае.....но бива да е сигурен в приказките си),но това което слушах мисля е повече от идеално .Освен всичко човека дава професионални препоръки ,сравнения и.т.н.
    Към момента мисля,че си избрах колони.Няма да дискутирам кои и защо.
    Относно писанията Ви за KLIPSH RP 8000,мисля че говорите неща в които не сте сигурни(меко казано).Има много ревюта и класации за колони до 2000$ ,а на този канал са разгледани много подробно.Силно препоръчително е да изгледате(и изслушате със слушалки),както и да чуете какво Ви говори професионалист преди да давате мнения.
    Други много добри колони които сега разбрах пак от там(един колега също ме беше светнал)са QEF LS50 META.Но защо не съм избрал тях*....,(за сега е друга тема.Има доста подробности които нямат голямо значение за темата.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,539
    #368

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    До какви пари си търсиш колони?

  11. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    995
    #369

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    През youtube аудио потока на клиповете е само 128 kbps aac кодек (поради пестене на място)
    Не случайно написах по горе, че звука ще е "приблизителен", ако го слушаш от там. Както и че всяка стая допълнително "украсява" звука.
    Друг е въпроса, че ако под описанието, ако има линк, само на записа от аудиорекордера във CD качество 44.1 KHz 16bit. е различно.
    П.П. пише се KEF, а не QEF.
    Редакция: Мисълта ми е, харесаш ли модел след като си го "слушал" в youtube. Правилното след това, да отидеш на място, и да го преслушаш.
    Този пост е редактиран от tek; 14-08-21 в 15:01.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,424
    #370

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    320 aac е неразличим с ухо от 320 MP3, така че 128 изобщо няма нужда да се коментира.

  13. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #371

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    През youtube аудио потока на клиповете е само 128 kbps aac кодек (поради пестене на място)
    Не случайно написах по горе, че звука ще е "приблизителен", ако го слушаш от там. Както и че всяка стая допълнително "украсява" звука.
    Друг е въпроса, че ако под описанието, ако има линк, само на записа от аудиорекордера във CD качество 44.1 KHz 16bit. е различно.
    П.П. пише се KEF, а не QEF.
    Тharbamar пише ,че пуска FLAC,но не е обяснено...вероятно има впредвид това което върви през с-та му.Цифрите 128 или квот да е нямат значение щом чуваш подобно както е на живо,а че може да изпуснеш някой звук е друг проблем.
    Нямат значение също и буквите,дори да видя ,че съм объркал не винаги сменям.Щом разбрахте за кво иде реч.....кеф ,ако го разберете,също е добре.
    Относно KLIPSH .Навсякъде е писано ,че точно тези колони не са типични за марката,а на канала са номер едно за 2019...от човек който е слушал и разбира малко повече от нас...взети заедно.
    Искаше ми се да коментираме дали това което чуваме на слушалките е близко до действителността,а не кой какво мисли за колоните..Т.е ако имаш колони които ги има там ,дали звученето им е такова или подобно.

    п.с. Идеята на коментариите тук беше да се каже,дали знаете някои тънкости ...напр.,че трудно ще свирне напълно с моя ресивер D2700,или ще иска голямо усилване за да се чуе добре в 27 кв.м...А иначе всичко е субективно и аз не бих се наел да давам съвети на някого относно звуенето на колоните.На мен като не ми харесва определен тип не значи ,че мога да знам какво търси човека на който казвам.
    Този пост е редактиран от inches9; 14-08-21 в 14:25.

  14.  
     
  15. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    995
    #372

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията

    п.с. Идеята на коментариите тук беше да се каже,дали знаете някои тънкости ...напр.,че трудно ще свирне напълно с моя ресивер D2700,или ще иска голямо усилване за да се чуе добре в 27 кв.м...А иначе всичко е субективно и аз не бих се наел да давам съвети на някого относно звуенето на колоните.На мен като не ми харесва определен тип не значи ,че мога да знам какво търси човека на който казвам.
    Така и не се разбра към кои ОТ си се спрял, освен Klipsch 8000F, или LS50. Както и бюджета..
    Да разбирам, че си ще се слуша и музика основно, филмите на заден план?
    Ако е така, е трябвало да се спреш на стерео усилвател...
    Например: KEF LS50. искат по мощен усилвател или AV ресийвър за да свирнат добре Поне 110-120W (8 ома) на канал. За Klipsch 8000F и Monitor-Audio (новите модели) няма проблем Denon 2700H, да се справи с тях.

  16. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #373

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Бюджета не е самоцел.До около 3к например.Но бих дал и 5 ако някой продавач ме убеди,че продава нещо на което качеството отговаря на цената.И ако тази за 1300 е достатъчно добра,защо не.
    KLIPSH може би са най-добре,но MA500 също не са зле(всичко което казвам е предварително,т.е. преди живо слушане,което ще стане след като уточня с кое да започна).
    О т по-малките модели -долните,но те изискват задължително суб,а предпочитам без него...поне заради многото кабели...А безжичен не съм видял подходящ.
    https://topaudiovideo.bg/876-wharfedale-evo-4-2
    https://www.youtube.com/watch?v=94bn...IcaOz&index=12
    https://www.youtube.com/watch?v=oUzN...IcaOz&index=11
    При тази цена от малките са трудни за конкуренция.Човека казва,че дори до 2000§....Допълнително предимство ми се струва,че са 4ома.
    И
    https://alexaudiovideo.eu/e-catalogu...-ae500-walnut/
    Но 2-та само по препоръки от човек който мисля че се сеща и четене на прегледи.
    За КЕФ и аз чух че искат много мощен усилвател.Иначе щях да гледам по-скоро подовите.
    Този пост е редактиран от inches9; 14-08-21 в 16:42.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,539
    #374

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Можеш да помислиш и за колони по поръчка, ако наистина държиш на качеството, отделно ще получиш много повече за парите си, спрямо конвейрните маркетингови произведения.
    https://www.youtube.com/c/GRResearch/videos
    Разгледай този канал, човекът прави реални измервания на конвейрките, които след това се налага да модифицира, за да станат приемливи за слушане. Като някои от колоните са толкова зле, че не знам как въобще подобно нещо е пуснато на пазара.
    Има и доста клипчета на Клипш, които въобще не са лицеприятни.
    tek одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #375

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    За поръчки мисля не съм дорасъл.И не вярвам,че на една и съща цена може да дойде уникално изделие с по-добри качества.Не ,че е невъзможно...но ..не знам..
    За Клипш може да има всякакви клипчета,аз клипчета по-малко гледам,а чета ревюта.Канала от тубата -само заради качеството на всичко което е направил и обяснил(+наличното аудио!!!).Иначче всеки може да си качва клипчета.
    За RP 8000 изчетох много и не съм видял негативни.Дори повечето казват,че са много балансирани и не са типичните за фирмата.Но както казах,дали добри или лоши ,важното е да ми звучат както аз виждам нешата.А единствения им недостатък(за мен) е ,че са физически по-големи от напр. МАbr.500.
    A щом има толкова негативни мнения от специалисти,няма да е трудно да покажете някое ...
    https://www.youtube.com/watch?v=_4xay3bdoBI&t=2s
    Този пост е редактиран от inches9; 14-08-21 в 18:02.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 29 ПърваПърва ... 152324252627 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля за съвет при избора на тонколони
    От tomkat във форум Тонколони
    Отговори: 3
    Последно: 23-05-16, 08:59
  2. Съвет за ресивър и тонколони
    От ellidess във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 18-01-15, 20:51
  3. Отговори: 2
    Последно: 08-02-13, 21:28
  4. Съвет за тонколони за ТВ
    От VID във форум Тонколони
    Отговори: 8
    Последно: 12-05-12, 11:30
  5. Съвет за избор на тонколони
    От hristoslav2 във форум Тонколони
    Отговори: 34
    Последно: 05-03-09, 17:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе