Страница 23 от 29 ПърваПърва ... 132122232425 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 427
Like Tree73Одобрявам

Съвет за избор на ресйвър и тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #331

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от npb Виж публикацията
    Описания метод за намиране на мястото на субуфер е правилен и задължителен за притежатерите на ресивъри без калибровка на Одисей. Одисей в повечето случай успява да сфазира субуфера с другите колони и не е нужно да се прави това упражнение. Разтоянието на субуфера до мястото за слушане не е физически вярно но НЕ трябва да са променя с действителното за да не се наруши сфазирането на колоните.
    Калибровката не е духът от вълшебната лампа, който магически да подреди всички звукови честоти в помещение, което няма характеристиките за аудио приложения. Чисто физически, нискочестотните вълни, преминавайки през стени, тавани и подове, създават първични и вторични вълни, които се сблъскват в определени точки на помещението, минават през него и отразени от съседни външни стени, отново се връщат за сблъсък в други точки. В тези точки се създават резонансни вълни със силен интензитет. Резонансите пък на свой ред добавят нови звукови трептения, които не са реално част от просвирвания материал, т.е. създават се множество паразитни звукови вълни, които не трябва да ги има. Тези вълни, заради резонансната си енергия потискат множество други звуци, които реално са част от оригиналния музикален сигнал. Калибровката улавя натрупване на тези отразени вълни в даден честотен диапазон и просто понижава нивата, за да намали общите паразитни (модални) отражения. Но заедно с паразитните, се загубват и всички полезни звукови вълни, които са били частично или напълно потиснати от модалните. На практика калибровката снижава или повишава нивата на пиковете или спадовете в честотна лента от 20 херца до 20 килохерца, но не е способна да различава паразитните от музикалните звукови вълни. Чрез калибрирането се прави относително изравняване на стайните отражения, което съвсем не гарантира, че звукът е максимално оптимизиран. Оптимизиран е НЯКАК спрямо даденото място, откъдето са идвали звуковите сигнали по време на измерването с микрофона. Но това съвсем не значи, че оптимизацията се е справила перфектно с всички отразени вълни. Това е именно причината да се намери най-доброто място за събуфъра, преди да се прави калибровката. Поставяйки предварително събуфъра на акустически най-подходящото място, откъдето басът се чува най-добре, ние си осигуряваме по-доброто крайно оптимизиране след калибровката с ресийвъра. По-доброто място на всяко ОТ, е акустически по-малко засегнато от множеството паразитни вълни, което автоматически го прави най-подходящото за финално измерване при калибровката.
    lazarus18 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #332

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Аз четейки почти се отказах май да си купя субуфер. Няма физически почти никакъв шанс да го сложа на място различно от едно възможно. То ако имах място и подовостоящи колони щях да сложа, а не букшелф.
    Gena_bs одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #333

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Аз четейки почти се отказах май да си купя субуфер. Няма физически почти никакъв шанс да го сложа на място различно от едно възможно. То ако имах място и подовостоящи колони щях да сложа, а не букшелф.
    За филми разликата със и без суб е от небето до земята. Така, че 100 % ще има разлика където и да го позиционираш.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #334

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Аз четейки почти се отказах май да си купя субуфер. Няма физически почти никакъв шанс да го сложа на място различно от едно възможно. То ако имах място и подовостоящи колони щях да сложа, а не букшелф.
    Недей да четеш много, защото и музика няма да слушаш ако се зачетеш прекалено.
    Теоритичната акустика и практичната акустика са две съвсем отделни направления, то и за това хора дето много четат и прилагат на сляпо след това разултатите са разочароващи.
    Всяко помещение има свои особености и матрицата не работи.

  6. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #335

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Аз четейки почти се отказах май да си купя субуфер. Няма физически почти никакъв шанс да го сложа на място различно от едно възможно. То ако имах място и подовостоящи колони щях да сложа, а не букшелф.
    Ако имаш възможност непременно си купи субуфер с повече възможности за настойки и винаги ще успееш да го напаснеш с твоите колони и ще е много по добре с него от колкото без него.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #336

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Дилемата остана между Svs sb1000 pro и XTZ 10.17 edge. Кой от двата ще се представи по- добре в стая с размери 5х3.5 м. Като музика и филми са 50\50?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #337

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    XTZ не съм чувал , но звукът на SVS 1000 е най-доброто в тая ценова граница . Помещението ти не е много голямо и даже идва голям за тия квадрати ...

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #338

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Коректно е да се пише/каже "едно от най-добрите предложения" за SVS 1000 , щото със сигурност не е най-доброто

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #339

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Коректно е да се пише/каже "едно от най-добрите предложения" за SVS 1000 , щото със сигурност не е най-доброто
    Какво може да се вземе по-добро в този ценови клас?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #340

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Тука (в България) за около тая цена и тия размери може би само новия SVS 1000pro и KEF Cube 10b/12b, като чисто прагматично SVS-а е по-добрия вариант, защото е с 5 годишна гаранция. Като представяне (поне от това дет са чел) са на кантар .
    Вече за внос вероятно има поне още 4-5 други варианти (някои от тях за съжаление само от САЩ), като най-често споменаваният е точно XTZ 10.17 edge и аз също съм свел избора си (за стая с почти същите размери) до тия трите модела ...
    chorlavia одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #341

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Тука (в България) за около тая цена и тия размери може би само новия SVS 1000pro и KEF Cube 10b/12b, като чисто прагматично SVS-а е по-добрия вариант, защото е с 5 годишна гаранция. Като представяне (поне от това дет са чел) са на кантар .
    Вече за внос вероятно има поне още 4-5 други варианти (някои от тях за съжаление само от САЩ), като най-често споменаваният е точно XTZ 10.17 edge и аз също съм свел избора си (за стая с почти същите размери) до тия трите модела ...
    Точно и аз се чудя и не мога да реша кой от двата да взема! Струва ми се, че XTZ ще се представи по-добре, защото port.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  14.  
     
  15. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #342

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Аз съм с 12,17 edge иключително съм доволен за музика, за филми може би още малко трябва да пипна нещо. Много ниско слиза и много чист звук и силен бас и на ниски нива. 10,12 edge е почти като 12 ката и ако основно ти е за музика взимай него. Не съм слушал SVS 1000 и не мога да съм обективен. Но клоня към XTZ заради многото вариянти за настройки и вариянти за отволен и затмворен бас рефлекс. За Велигден хтз ще бъде сигурно намелен с 100 евро, така беше за коледа, а аз го взех малко преди това и се минах.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #343

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    И аз като вас това гледам, но в уеб магазина за Европа на XTZ дават, че има наличен само XTZ 10.17 edge за 590 € без доставката.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #344

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Беше по-евтин (май към 480€), явно както пише и колегата, често има намаления.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #345

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Ще чакаме промоция тогава и скачам

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 29 ПърваПърва ... 132122232425 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля за съвет при избора на тонколони
    От tomkat във форум Тонколони
    Отговори: 3
    Последно: 23-05-16, 08:59
  2. Съвет за ресивър и тонколони
    От ellidess във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 18-01-15, 20:51
  3. Отговори: 2
    Последно: 08-02-13, 21:28
  4. Съвет за тонколони за ТВ
    От VID във форум Тонколони
    Отговори: 8
    Последно: 12-05-12, 11:30
  5. Съвет за избор на тонколони
    От hristoslav2 във форум Тонколони
    Отговори: 34
    Последно: 05-03-09, 17:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе