Страница 4 от 29 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 427

Съвет за избор на ресйвър и тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #46

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Интересно как мислите.....
    При положение,че се търси икономия на пари ,трябва ли да се купуват стойки според Вас.Мисля си,че някакви не фирмени колони(примерите долу са произволни ,а не точна препоръка) може да свършат по-добра работа и като гледам ще заемат същото место като малки колони +стойки.
    Пък и по-сериозен меломан ще изглеждаш.
    https://www.electronic-star.bg/HiFi-...ni-cherno.html
    https://www.electronic-star.bg/HiFi-...l?price=649,00
    Този пост е редактиран от cable; 15-03-20 в 12:20.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #47

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Аз взех тия на Дали, но честно казано не съм особено доволен. Скоро ми попадна тая страница - https://www.vidaxl.bg/g/8049/stojki-..._of_stock=true - има почти същия вариант за 100лв , нямам представа как е качеството, но едва ли ще е по-зле от евтинджоса на Дали.

    п.п. ако ще са тия китайски но нейм "произведения" от неизвестна манифактура, по-добре да си вземе за същата цена Jamo - пак китайски ама поне с някакво що-годе добро има и опит в сферата

    п.п.2. на всичко отгоре са със странично разположен бас и още по-трудни за разполагане ..., и определено не са за навиране в тесни пространства ако и да са тесни като дизайн

    п.п.3. икономията в даден момент обикновено води до двойни разходи - продаване на евтиния боклук и купуване на нови прилични колони ...
    Този пост е редактиран от svetlio1; 15-03-20 в 12:24.

  4. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #48

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Интересно как мислите.....
    При положение,че се търси икономия на пари ,трябва ли да се купуват стойки според Вас.Мисля си,че някакви не фирмени колони(примера долу е произволен ,а не точна препоръка) може да свършат по-добра работа и като гледам ще заемат същото место като малки колони +стойки.
    https://www.electronic-star.bg/HiFi-...ni-cherno.html
    Не съм казал, че трябва да се купува нови стойки. Просто автора попита от какъв материал се изработват. И му дадох пример за DIY стойки и
    за оригинални стойки за да добие представа за материала, както и за размерите и разбира се и външият им вид.
    (моите също са DIY)

    П.П.Тонколоните, които си дал cable, не бих изобщо ги погледнал, ако целта е качествен звук.

  5. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #49

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Ех...знаех си..
    То за качествен звук и рафтови колони....ама айде....да не навлизам в темата,явно ,че съм от старата вълна и все гледам голямото.
    Извинявам се за включването!

    п.с. А между другото имам 2 колони на ЕLTAX -съраунд +една център и бях проучвал,че са добри като цена/качество,но в момента няма почти нищо вече от тази фирма.Не предлагам на колегата,който е много зле с местото,за съжаление.
    Toчно за същата цена Jamo едва ли ще си вземе,ама скоро не ги бях гледал и си мислех,че са по-скъпи(в интерес на истината)
    Ето 2 различни по тип предложения на препоръчителна цена 199eu!!!


    МОНИТОР III

    ''Награден от известния 5-звезден лейбъл What Hi-Fi''
    https://www.eltax.com/product-page/monitor-iii

    ELTAX IDAHO 5.0


    ''пакетите от високоговорители за входно ниво''
    https://www.eltax.com/product-page/eltax-idaho-5-0



    https://www.eltax.com/

    https://electron.bg/eltax-evolution-...ni-p-1134.html
    https://electron.bg/eltax-liberty-po...-p-322587.html
    Този пост е редактиран от cable; 15-03-20 в 20:25.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #50

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Няма физическо място просто да сложа floorsstand колона от лявата страна. За това предложението на woox ми се вижда най- удачно, ако си направя две дървени стойки с различна височина и така няма да се налага да сменям тв секцията, защото жената и без това мърмори и ме иска да я пипам. Само ще се преправи малко.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #51

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    По отношение на височината, tek е споменал вече, че е препоръчително пищялката да е на нивото на ушите, когато си седнал на слушателската позиция. Не до милиметър, разбира се. Приблизително. Но пък не всички тонколони звучат по-добре така. Някои е по-добре да се сложат под нивото на ушите. Затова просто си вземи тонколоните, експериментирай с книги/кутии за височината и си прецени сам дали изобщо чуваш разлика, и ако чуваш, кое ти допада повече като звук. Ако не чуваш разлика ги карай по препоръка. Освен това в книжката на тонколоните сигурно пише препоръчително разположение. Може пък Dali да препоръчват пищялката да е над нивото на ушите.

    Друг вариант е просто да видиш височината на оригиналните стойки, които Дали предлагат за модела. От тях само вадиш височината на шкафа за лявата стойка и си готов.
    И не забравяй да предвидиш някаква форма на регулация на стойките, защото ще седят на криво и мен лично биха ме дразнили. Ще трябва да слагаш после списания, хартия, плоскости и други, за да ги изравняваш.

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Интересно как мислите.....
    При положение,че се търси икономия на пари ,трябва ли да се купуват стойки според Вас.Мисля си,че някакви не фирмени колони(примерите долу са произволни ,а не точна препоръка) може да свършат по-добра работа и като гледам ще заемат същото место като малки колони +стойки.
    Пък и по-сериозен меломан ще изглеждаш.
    https://www.electronic-star.bg/HiFi-...ni-cherno.html
    https://www.electronic-star.bg/HiFi-...l?price=649,00
    Щом chorlavia има приятел мебелист, изработката на едни стойки ще му излезе само цената на материалите или и малко добавено за работа. При положение, че един нощен шкаф за спалня струва 100лв, 2 стойки за колони не би трябвало да са повече от 50 и то с глезотиите за регулация и изолиране на озвучителното тяло от дървото. Ако се изолират телата на едни гуми, материалът на стойката няма да има особено голямо значение. Ако не се прехвърля вибрация върху него, може и от картон да е. Стига да не се сгромолясат на земята.

    Моите са си препоръчителните за озвучителните тела и съм доволен. Тежат 7кг.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #52

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Извинявам се пак.Старомодни разбирания!!!
    Аз за да нарека едни колони ''хубави'' трябва със сигурност като свирнат да могат да свалят рафтовите от рафта.
    А иначе си пущам усилвателя на -40(минус40),макар тези стойности да не говорят нищо и да не са база за сравнение.

    За да разведрим темата,един истински случай.
    Питаха К.Пулев,дали ще набие Азис,който дрънкаше нещо по негов адрес и той отговори:
    ''Да бия Азис е все едно да бия Андреа,защо да го бия''?
    Та като си в тежка категория не бива навсякъде да се показваш.
    Този пост е редактиран от cable; 15-03-20 в 13:29.

  10. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Varna, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    154
    #53

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    https://www.youtube.com/watch?v=Db3R6L6RuWs
    https://www.youtube.com/watch?v=TF_ROwRE7iA
    Тези двете са доста интересни и нискобюджетни и сам мога да си ги направя!

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #54

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Ако се изолират телата на едни гуми, материалът на стойката няма да има особено голямо значение. Ако не се прехвърля вибрация върху него, може и от картон да е. Стига да не се сгромолясат на земята. .
    w00x изглежда отново скучае и безотговорно ръси нелепи твърдения. Принципно в днешното общество всеки има право да говори всевъзможни глупости, но не е никак добре, когато във форум, където се търсят съвети - хора с доказано малко опит и разбиране (и в другия форум стана пределно ясно това), заблуждават потребителите, търсещи съвет.Стойките за букшелф (стендмаунт) колони играят критична роля за звученето на колоната - наред с разположението й, това как е захранена и това какъв сигнал се подава. Твърдението, че ролята на стойката е само да повдига и крепи колоните е наистина нелепо и за пореден път показва "разбирането" и отношението на пишещия и съветващ към аудиото...Най-сериозно това влияние се усеща в ниските честоти - плътността, дълбочината и фокуса им. За това е писано неведнъж в по-сериозни форуми - ако някой се интересува действително - лесно може да намери. Като тема за размисъл бих дал един от популярните производители на достъпни стойки за колони - Atacama Audio - те с всяка своя стойка предлагат силиконови подложки за колоните (които изолират колоните от метала и според съветващия правят от тук нататък стойката без значение.) В същото време Atacama Audio предлагат широка гама стойки, като стойките им от най-висок клас са все метални - и колкото по-сериозна е стойката, толкова по-масивна е и дава възможност за по-сериозно запълване - било с техния специфичен материал или с кварцов пясък.За да не звучи това като изцяло теоретично разсъждение - лично съм пробвал няколко модела Atacama Audio, както и стойки на други производители. На личната ми система разликата при смяна от един модел към най-високия модел на компанията донесе осезаемо и значимо подобрение в звученето! Разбирам, че скуката често кара човек да се изявава по най-различни, често необмислени начини. Разбирам също, че всеки има право да си прави стойки от картон, дунапрен, пвц тръби и каквото друго прецени. Но е хубаво когато се дават съвети човек наистина да си е направил труда поне малко да навлезе в материята. Иначе всеки форум се превръща в БГ Мама...Успех!

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #55

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Evmolpio, тук говорим за бюджет. Нещо, което неколкократно ти убягва. Хипербола. Нея също доказано не я разбираш.

    А ти искаш да ми кажеш, че озвучителни тела, които по някакъв магически начин левитират във въздуха, ще свирят "по-невярно" от такива, които са сложени на стойки? Под "вярно" да се разбира "така, както производителят е предвидил".

    И пак се споменава марка, която се предлага в твоя магазин...
    Този пост е редактиран от w00x; 16-03-20 в 14:06.

  13. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #56

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Не знам за кой магазин става въпрос,но ако е този долу,сериозен изглежда,така че бих повярвал на човека.
    Набързо(по външен вид донякъдеси избрах някои от евтинките(за магазина) колони.Не знам дали ще мога да ги чуя,така,че може да споделите сравнително как са?
    https://www.avstore.bg/klipsch-reference-r-820f.html
    https://www.avstore.bg/svs-prime-tower.html

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #57

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    За същия става въпрос. Аз не казвам, че не е прав, а че тук говорим за бюджетни решения. Цели се някакъв минимален резултат (в случая повдигане на говорителите на едно и също ниво в ограничено пространство), а не идеална акустика.

    Не знам до колко е сериозен, но аз лично не бих пазарувал от магазин, в който търговския консултат/началник продажби/собственик/управител има подобно отношение и вместо да потърси решение на проблема, който съм представил, се опитва да ми продаде по-скъпи, а в случая и неприложими продукти, докато ми обяснява колко съм тъп да търся алтернатива на тях.

    Напомня ми на един продавач-консултант в Технополис (който със сигурност е видял повече телевизори от мен), който като видя какви тестове правя на телевизорите ми каза, че "такъв телевизор няма да намериш", и си тръгна. Намерих. Просто не беше този, който той искаше да ми продаде.

    До сега съм видял 2 поста, които бяха коментар към написаното от мен (без да се дава реален съвет по темата) и 2 поста, в които си рекламираше продуктите предлагани в магазина. На места доста безочливо с директни линкове. Такава реклама не е ли против правилата на форума?
    Този пост е редактиран от w00x; 16-03-20 в 14:40.

  16. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #58

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Според мен рекламата не е лошо,добре е да се казва кой я прави.Напр. в темите за климатици пишат доста хора които се занимават и аз уважавам тези които казват точно кои са с кои марки работят и няма лошо да ги хвалят,като внимават да не правят антиреклама на тези с които не работят.
    Относно тонколоните...Не мога да кажа нищо за стойките тъй като не бих използвал такива.Винаги предпочитам подовостоящите колони и не виждам смисъл да си купиш малки+стойки(лично мнение).Един колега се опита да се присмее над линка който дадох за това как да се избират колони(прости правила).Тук не мога да сложа книгите за аудиотехника,пък може и да са остарели.....
    Но както казах за да слушаш с най-доброто качество трябва да дадеш основната сума за колони и то за основните.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #59

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    За малки помещения, каквито са най-често при нас , букшелф-ките са доста по-добър вариант .
    В такова помещение обикновено големите не могат да покажат пъният си потенциал просто защото не може да ги разположиш както трябва.
    Съвсем друг е въпроса при евтинджоса, където обикновено големият физически размер не означава нищо и не води автоматично до качество.
    В повечето случаи букшелф за 1000лв ще е по-добър от подовостояща за 1000лв ...

    Аз смених подовостоящи с букшелф в долу-горе един клас (е с доста голяма разлика в годините, но също така и с разлика в начина и вероятно качеството на изработка в полза на старите) и съм много по-доволен от букшелф-ките в същото помещение ...
    Е има и недостатък - вече усещам повече какво не може ресивъра ми и ... има нужда от по-добър

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #60

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Аз смених големи колони с букшелф, защото помещението беше малко и ги усещах как се "задушават". Не поради някаква друга причина. Не мисля, че има някакво писано отношение между размера на колоните и потенциала им за свирене. Погледни Kii Three за справка.

    Сега големите са в по-голяма стая и се чуват по-добре, нищо че са на по-нисък клас ресивер.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 29 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля за съвет при избора на тонколони
    От tomkat във форум Тонколони
    Отговори: 3
    Последно: 23-05-16, 09:59
  2. Съвет за ресивър и тонколони
    От ellidess във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 18-01-15, 21:51
  3. Отговори: 2
    Последно: 08-02-13, 22:28
  4. Съвет за тонколони за ТВ
    От VID във форум Тонколони
    Отговори: 8
    Последно: 12-05-12, 12:30
  5. Съвет за избор на тонколони
    От hristoslav2 във форум Тонколони
    Отговори: 34
    Последно: 05-03-09, 18:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе