Страница 3 от 29 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 427
Like Tree73Одобрявам

Съвет за избор на ресйвър и тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #31

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Втора употреба в гаранция въобще не е лошо решение, така хем ги взимаш по-евтини, хем ги взимаш разработени, хем ще ти останат повече пари за суб и център, които са най-важните компоненти в домашното кино. Но ако имаш увлечение към аудиото, според мен далитата са доста далеч от добрия звук, на мен само филтрите на букшелфите ми са по-скъпи от нови дали 3ки.

  2.  
     
  3. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #32

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Кlipsch също имат специфичен звук (включваща хорна за високите честоти, като на JBL Arena 130/170). ОТ с добра динамика, "по-остър" саунд, подходящи за за жива музика концерти и домашно кино. За тях, не ти трябва мощен усилвател/ресийвър за да ги захрани.
    На мен лично звука им е е "металически" Трябва да се чуят на място за да се прецени. Някой ги обожават други, не ги харесват.
    Ако си решил да поръчваш Zensor 3-те побързай, докато не са се изчерпали.

    Съвета ми е ако още се "луташ" какво да избереш, чуй поне два различи модела от различни производители. Например: Dali и MA или Klipsch.
    Така, ще разбереш прецениш какъв звук търсиш.

    Редакция: Щом си от Варна, отиваш при https://avelectronics.bg/.
    Стига да имат тонколони които да прослушаш на място, Например чуй новите Oberon 3 (наследниците на Zensor 3) и Klipsch, MA някой от моделите и си направи съпоставка.
    Също, във Технополис Варна пише, че имат Zensor 3. Там може да ги чуеш. Не е като да няма къде да ги преслушаш (все пак си в по-голям град).
    След това си реши какво ще поръчваш.
    Този пост е редактиран от tek; 14-03-20 в 11:27.
    chorlavia одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #33

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    П.П. То и един друг потребител на форума, нямаше място за съраунд.
    Но си добави в последствие и е доволен от резултата
    Аз бях този потребител.
    Моите ги сложих на стената и до ден днешен не мога да разбера защо не го бях направил по-рано.. Просто никога не бях обмислял варианта за съраунд, тъй като имах остарели разбирания, че съраундите трябва да са зад слушателското място, а те реално трябва да са ДО слушателското място.
    При мен се паднаха и зад завесите, та все едно няма нищо.
    tek одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #34

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Удачно ли е тонколоните да се поставят на стойка на стената?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #35

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Основните - не съвсем , освен ако не са предвидени изрично за такова ползване - вече има цели серии за вграждане
    За съраунда почти винаги са окачени.

  7. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #36

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от chorlavia Виж публикацията
    Удачно ли е тонколоните да се поставят на стойка на стената?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    За съраунда разбира, стига да не ти пука че е ако има заден бас рефлектор че ще го закриеш.

    Ако е за фронт, трябва стойките да са изнесени максимално напред, в зависимост производителя, какви отстояния от стената препоръчва.
    (целта е да имаш чист и не бумтящ бас)
    При преден бас рефлектор, не трябва по-принцип голямо разстояние. Но пак се гледа, какви данни е дал производителя.

    Имай на предвид, че не всички букшелф тонколони са направени да се закачат директно на стена (почти до стената долепени) само със скоба/бракет.
    пример: DALI Zensor 3.
    За целта а трябват стойки за стена, поради теглото им.
    Този пост е редактиран от tek; 14-03-20 в 17:06.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #37

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Ще трябва да правя нов тв шкаф май. При тази ситуация не виждам къде мога да сложа два букшелфа!

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  10. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #38

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Временно (според мен) може и да ги поставиш на мястото на рутера (в ляво), а другата в дясно на една табуретка (до шкафа) да кажем.
    Стига да има и къде да поставиш AV ресйвъра, като за начало...

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #39

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Така мисля да направя. Но в последствие не намирам място за суб. Варианта е в ляво от вратата.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #40

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Теоретично при добра настройка и възможности на ресивър и субуфер не би трябвало да има проблем да го разположиш навсякъде където е възможно в стаята ...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Живее в
    Лондон
    Мнения
    16
    #41

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Аз имам Onkyo rz730 ресиивър и съм доволен от него.
    Колони онкио skf-480 лява и дясна sks-4800 център и съроунд
    4 атмос колони онкио
    И два суба SVS PB2000 които скоро взех
    5.2.4 система

    Доволен съм за сега от всичко но мисля по хубави колони да си взема.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #42

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от chorlavia Виж публикацията
    Ще трябва да правя нов тв шкаф май. При тази ситуация не виждам къде мога да сложа два букшелфа!

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Аз виждам.
    Вместо да правиш нова секция си поръчай да ти направят стойки за колоните. Не е нещо специално. Със сигурност ще намериш ръчно изработени проекти в интернет, които да дадеш на мебелист. Ще си избереш и цвета.

    1 .Едната колона слагаш на стойка на земята в дясно между телевизора и стената. Може да се наложи да изместиш малко секцията в ляво към вратата (за да се събере стойката на земята, освен ако не направиш някаква сложна конструкция, която да е опряна и на земята и на секцията за стабилност.), но само с няколко сантиметра. Може да се наложи да изместиш и телевизора. Няма да е в средата на отреденото място и може да те дразни, но нямаш друг избор ако тонколоната не се събира в това пространство. Освен това ако е PIANO BLACK цвят, ще ти отразява картината и ще те дразни. От опит ти казвам.

    2. Махаш рутера и 2-та рафта зад него. Правиш същата стойка като за дясната тонколона, но по-ниска. Слагаш я на секцията, на мястото на рутера. Трябва да внимаваш с размерите, за да са на едно ниво лява и дясна, а най-добре е да предвидиш някакъв регулируем елемент в цялата схема, за да може да си ги настройваш в рамките на няколко сантиметра, тъй като вероятността да ги изчислиш перфектно не е голяма.

    Имай предвид, че е хубаво колоните да са изолирани от стойките с някакви гумички. Има по-дебели стопери за врати и разни други гумени аксесоари за мебели, които можеш да използваш, за да отделиш колоната от стойката и да обереш вибрациите. Иначе като ги усилиш, може да се наложи да слушаш некомпетентността на мебелиста изразена в резонансите на стойките.

    И си готов. Това ти е най-евтиния вариант. Иначе трябва да правиш нова секция и да се чудиш какво да правиш със старата.

    Както ти каза и svetlio1, събвуферът не трябва задължително да е до озвучителните тела. Дори е препоръчително да не се търси симетрия при позиционирането на събвуфера, а да се търси оптимално място. Моя е в дясно, до слушателската позиция, защото единствено там мога да го поставя. Успял съм да го направя да работи що годе правилно. Тук работа трябва да свърши Room Correction-а на ресивера, който си избрал.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #43

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Вече има и модели събуфери с вграден DSP и отзивите са доста добри - има готова настройка според разположението (ъгъл, стена, стая/страна) - примерно https://eu.kef.com/products/kube12b-subwoofer

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #44

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Аз виждам.
    Вместо да правиш нова секция си поръчай да ти направят стойки за колоните. Не е нещо специално. Със сигурност ще намериш ръчно изработени проекти в интернет, които да дадеш на мебелист. Ще си избереш и цвета.

    1 .Едната колона слагаш на стойка на земята в дясно между телевизора и стената. Може да се наложи да изместиш малко секцията в ляво към вратата (за да се събере стойката на земята, освен ако не направиш някаква сложна конструкция, която да е опряна и на земята и на секцията за стабилност.), но само с няколко сантиметра. Може да се наложи да изместиш и телевизора. Няма да е в средата на отреденото място и може да те дразни, но нямаш друг избор ако тонколоната не се събира в това пространство. Освен това ако е PIANO BLACK цвят, ще ти отразява картината и ще те дразни. От опит ти казвам.

    2. Махаш рутера и 2-та рафта зад него. Правиш същата стойка като за дясната тонколона, но по-ниска. Слагаш я на секцията, на мястото на рутера. Трябва да внимаваш с размерите, за да са на едно ниво лява и дясна, а най-добре е да предвидиш някакъв регулируем елемент в цялата схема, за да може да си ги настройваш в рамките на няколко сантиметра, тъй като вероятността да ги изчислиш перфектно не е голяма.

    Имай предвид, че е хубаво колоните да са изолирани от стойките с някакви гумички. Има по-дебели стопери за врати и разни други гумени аксесоари за мебели, които можеш да използваш, за да отделиш колоната от стойката и да обереш вибрациите. Иначе като ги усилиш, може да се наложи да слушаш некомпетентността на мебелиста изразена в резонансите на стойките.

    И си готов. Това ти е най-евтиния вариант. Иначе трябва да правиш нова секция и да се чудиш какво да правиш със старата.

    Както ти каза и svetlio1, събвуферът не трябва задължително да е до озвучителните тела. Дори е препоръчително да не се търси симетрия при позиционирането на събвуфера, а да се търси оптимално място. Моя е в дясно, до слушателската позиция, защото единствено там мога да го поставя. Успял съм да го направя да работи що годе правилно. Тук работа трябва да свърши Room Correction-а на ресивера, който си избрал.
    Това е доста интересна идея. Имам приятел дърводелец и ще го накарам да ми направи, но на каква височина трябва да са от земята тонколоните и от какъв материал се правят стойките?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  18. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #45

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от chorlavia Виж публикацията
    Това е доста интересна идея. Имам приятел дърводелец и ще го накарам да ми направи, но на каква височина трябва да са от земята тонколоните и от какъв материал се правят стойките?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Първо се сдобий с тонколоните.
    И след това ще преправяш или променяш, каквото и да било.
    Защото, правилото е високочестотния драйвер (говорител) да е на равнището на ушите, когато се намираш на "слушателското място".
    Материала от който се изработват може да бъде най различен -метал, дърво, пдч, мдф. Щом не се търси хай-енд аудио
    Този с който може да обработваш най-лесно или може да се го набавиш.
    В youtube има доста интересни клипчета/идеи, как се правят DIY стойки за тонколони

    Повечето оригиналните стойки са изработени метал:
    Пример:
    Стойки за тонколона Norstone Stylum 1

    Dali Zensor E-600-B Stands Black

    Този пост е редактиран от tek; 15-03-20 в 11:21.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 29 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля за съвет при избора на тонколони
    От tomkat във форум Тонколони
    Отговори: 3
    Последно: 23-05-16, 08:59
  2. Съвет за ресивър и тонколони
    От ellidess във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 18-01-15, 20:51
  3. Отговори: 2
    Последно: 08-02-13, 21:28
  4. Съвет за тонколони за ТВ
    От VID във форум Тонколони
    Отговори: 8
    Последно: 12-05-12, 11:30
  5. Съвет за избор на тонколони
    От hristoslav2 във форум Тонколони
    Отговори: 34
    Последно: 05-03-09, 17:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе