Страница 7 от 29 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 427
Like Tree73Одобрявам

Съвет за избор на ресйвър и тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #91

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Може да опиташ да смениш канала на рутера (имаш достъп до него). Или, ако рутера има опцията да се свърже автоматично като задържиш QSS (TP-Link) бутона му.
    Стана, но след като смених стандарта на a/n/c Преди беше само на АС.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    tek одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #92

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Изникнаха два въпроса;
    1. От ресийвера HDMI(arc) съм пуснал кабела в тв HDMI (arc). Приемника на Вива съм го включил в единия HDMI на ресийвера и по същия начин PS3. От ресийвера само един HDMI влиза в Тв. Когато сменям източника на гледане дали телевизия или PS3 не ми запаметява настройките на картината както беше досега без ресийвера.Трябва всеки път ръчно да ги пускам. Телевизорът е Sony XF 9005, активирал съм Bravia sync,но всичко ми е излиза на един input и е много досадно постоянно да сменям настройките. Има ли нещо което не знам и не правя.
    2. Тъй като гледам филмите си само през Коди който е инсталиран на компютъра и на Телевизора и ги плейвам само безжично по мрежата. Как ще стане гимнастиката, когато си взема колони звука да минава през ресийвера а видеото през мрежата?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  4. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    983
    #93

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    1. Провери си настройките на ресийвъра дали си активирал HDMI arc/earc.
    За целта внимателно си прочети инструкциите на телевизора за arc, и на ресийвъра.
    2.Arc е точно това аудио възвратен канал който и връща аудио сигнал от телевизора към ресийвъра.
    Друг е въпроса до какъв сигнал е ограничен той, най вероятно до Dolby Digital 5.1.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #94

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Това добре. Включено е. Като закупя колоните ще тествам, че сега нямам с какво.
    А относно настройките на картината, някакъв съвет?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #95

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    1. Няма решение за този проблем, защото реално използваш само един вход на телевизора, а настройките за всеки вход са индивидуални, както и ти си разбрал. Нужни ли са ти различни настройки за PS3 и за телевизията? За PS3 използваш Game Mode ли? Ако да - ще се наложи да ги сменяш ръчно. Няма как да го заобиколиш това.

    2. Картината не минава по мрежата. Бъркаш се. Картина и аудио вървят в комплект и отиват в телевизора. От там телевизорът ти показва картината директно, а аудиото пуска там, където си му казал. В случая, трябва да му кажеш да го пуска през HDMI ARC към ресивера. От там ресиверът ще разпознае, че телевизорът пуска аудио през ARC и ще смени на режим TV AUDIO (ако си му го задал в настройките).

    Какъв ресивер беше взел, че забравих?
    Този пост е редактиран от w00x; 18-03-20 в 15:11.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #96

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    1. Няма решение за този проблем, защото реално използваш само един вход на телевизора, а настройките за всеки вход са индивидуални, както и ти си разбрал. Нужни ли са ти различни настройки за PS3 и за телевизията? За PS3 използваш Game Mode ли? Ако да - ще се наложи да ги сменяш ръчно. Няма как да го заобиколиш това.

    2. Картината не идва по мрежата. Бъркаш се. Картина и аудио вървят в комплект и отиват в телевизора. От там телевизорът ти показва картината директно, а аудиото пуска там, където си му казал. В случая, трябва да му кажеш да го пуска през HDMI ARC към ресивера. От там ресиверът ще разпознае, че телевизорът пуска аудио през ARC и ще смени на режим TV AUDIO (ако си му го задал в настройките).

    Какъв ресивер беше взел, че забравих?
    Мерси за инфото, значи да не се мъча. Разбрах всичко сега, така се притесних, че ще трябва да купувам и плейър отделно. Ресийвера е този : https://emagbg.page.link/moHW2JJ4z9qkqZRU6

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #97

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Вариант си е и да си ги оставиш на досегашните им входове , а да си връщаш звука по ARC и само компютъра или медия плеъра да остане директно към ресивъра , за да си ползваш ХД форматите 7.1 и повече канала.

    И без това Вивакомското творение няма да пусне повече от 5.1 и то от време на време на някой канал.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #98

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    https://www.olx.bg/ad/datski-tonkolo...2-ID5lK7U.html
    Мнения за тези тонколони и после дали ще си намеря подходящ център и суб за тях?


    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  11. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    983
    #99
    Цитат Първоначално публикувано от chorlavia Виж публикацията
    https://www.olx.bg/ad/datski-tonkolo...2-ID5lK7U.html
    Мнения за тези тонколони и после дали ще си намеря подходящ център и суб за тях?


    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Гледай тонколоните да са с импеданс от 6 или 8 Ома.,
    Щом са за свързване към ресийвър. Така дори да им се намаля импеданса при високи нива на слушане, няма да има проблем за AV ресийвъра.
    Относно дали ще намериш след време и подходящ център.
    Никой не може да гарантира. (дали някой ще продава центъра, когато решиш да търсиш).
    Също чувствителността на тонколоните да е по голяма dB, както и да имат поне 6.5 инча основен говорител, щом ще слушаш без SUB (засега).

    За това ако вземаш втора ръка, вземи и центъра от същата серия (комплект). Това при положение, че стар модел и е спрян от производство.
    Този пост е редактиран от tek; 19-03-20 в 10:52.
    chorlavia одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #100

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Ясно значи не стават.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  13. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #101

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Няма да вземам отношение за тонколоните.
    Ако не усилваш усилвателя на критични стойности от личен опит(много години)знам,че няма проблеми 8ома/4ома.
    А ако трябва да слушаш усилвателя с над 30% от мощността му ,значи е неправилно подбран.

    п.с.Все пак не знам защо да купуваш 2 у-ба,като има нови и май по-добри на подобни цени.
    ''Woofer 200 mm''
    https://electron.bg/eltax-interstudi...-p-322586.html
    Това ,че са противовлажни(за външна у-ба) не знам дали има значение.
    Ако не ти харесат,сигурно ще можеш да ги върнеш в срока.
    Може да питаш търговците,но май са с аксесоари за монтаж.
    Този пост е редактиран от cable; 19-03-20 в 10:35.

  14.  
     
  15. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    983
    #102

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    cable за нивата на усилване до 30 %, възможно и да си прав.
    За справка има доста аудиофилски и hi-fi тонколони които са 4ома тонколони. Но те не са предназначени за изграждане на домашно кино.

    Да предлагаш на човека тонколони за озвучаване на открито...
    Където, не се търси качество на звука.
    Без коментар.

  16. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #103

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Но те не са предназначени за изграждане на домашно кино.
    Аз моите ги ползвам на ресивер с още други и 5 канала,но щом повече знаеш,може да обясняваш.
    Да не започваме пак с лични заяждания.Казах,че не знам дали има разлика в тези предназначени за открито..Освен това ,ако някъде на открито не се търси качество ,другъде се търси (и още как)и всички общи размишления по въпроса са излишни.Просто такива колони от тази по-достъпна фирма са останали.
    Освен това може да ги върне.

    п.с. Сетих се ,че имам и приятел със същите основни колони(4о)като мойте с ресивер 8о и други сателити-също не е имал проблем.Той има по-мощен ресивер по-големи сателити,стаята му е по-голяма и обича да слуша по-силно DD и у тях наистина ефектите са по-добре,не знам поради кой от 4 -те ф-ра,може би взети заедно.
    И не знам за кво качество постоянно говорим.При липса на пари или на место(или и двете) говорим за компромиси.
    Ако събере човек пари и има место направо да отива в магазина на колегата.Там нещата са друга бира и ще му покажат и обяснят,не му трябва форум!
    https://www.avstore.bg/
    Иначе най-евтините колони за квото и да било качество (5колони) са нещо такова :
    https://electron.bg/eltax-liberty-5p...ni-p-1170.html
    Този пост е редактиран от cable; 19-03-20 в 12:19.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #104

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Трудно ще намериш център за тия старите - аз дълги години бях с различни център и основни и определено сега , когато са ми от една серия разликата е огромна.
    Щом ще изграждаш "кино", то това е основно изискване - предната линия (поне) да е от една серия - някои даже използват 5 еднакви тела за всички канали, така че ако тия Елтакси ти харесат и евентуално намериш друга двойка може да я ползваш за централния канал . Колко добре ще се справя обаче с диалога ... трудно може някой да каже.

    Какъв ресивър взе, че нещо вече ги омешах темите?

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #105

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    https://emagbg.page.link/moHW2JJ4z9qkqZRU6 това е модела. Ами май остават, Dali, Klipsch. Но се чудя за по-малките размери, защото мястото на секцията е 40 см дълбоко а Zensor 3 са 35 см дълбоко и няма да има достатъчно място.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 29 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля за съвет при избора на тонколони
    От tomkat във форум Тонколони
    Отговори: 3
    Последно: 23-05-16, 08:59
  2. Съвет за ресивър и тонколони
    От ellidess във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 18-01-15, 20:51
  3. Отговори: 2
    Последно: 08-02-13, 21:28
  4. Съвет за тонколони за ТВ
    От VID във форум Тонколони
    Отговори: 8
    Последно: 12-05-12, 11:30
  5. Съвет за избор на тонколони
    От hristoslav2 във форум Тонколони
    Отговори: 34
    Последно: 05-03-09, 17:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе