Страница 8 от 29 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 427
Like Tree73Одобрявам

Съвет за избор на ресйвър и тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #106

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Браво колега,ресивера е ...
    Сега да видим какви колони ще се предлагат,за да не са като макарони в устата на Мона Лиза.
    Аз за този ресивер и изискванията към тонколоните просто няма какво да кажа(то си е ясно).

    cable за нивата на усилване до 30 %, възможно и да си прав.
    Разбира се,че съм прав,но нищо ново не съм открил.Просто банална истина,която мисля,че трябва всеки да знае.
    Иначе си има графики за изкривяванията при различно усилване.
    Този пост е редактиран от cable; 19-03-20 в 13:14.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #107

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Щом си ограничен от място и размери Elac Debut B5.2/6.2 мисля ще са добър вариант и общо взето отзивите за тях са добри -
    http://studio-hifi.com/images/elac_price_2019.12.pdf
    https://www.elac.com/series/debut-2-0/

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #108

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Вярно,че са кат макарони,но на снимката нещо не виждам Мона Лиза.
    Остава да уточним какви ще са останалите за DOLBY ATMOS!
    И накрая,дано всичко да не е за да се слуша ''Money for nothing''.
    https://www.youtube.com/watch?v=JcqhvPNiJzo

    Elac Debut B5.2 ....отзиви
    Sound Quality
    Neutrality 7
    Bass 2
    Extension 1
    Treble 5
    Midrange 5
    Headroom 6
    Dispersion 6
    Detail 7
    Imaging 6
    Score 5.0



    ELAC B5.2 Debut 2.0 Series Speakers
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от cable; 19-03-20 в 16:02.

  5. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #109

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Elac b5.2 могат да се сравняват със Dali Zensor 1.
    Докато b6.2 се в категорията на Zensor 3.
    Между другото Elac, извадиха новите серия Refеrеnce. Които са на равнището на Oberon серия.
    Успешен модел е Elac Reference dbr6 2019 г. :
    https://www.elac.com/series/debut-reference/dbr-62/
    Дали се предлага в BG, нямам представа.
    Но са значително по скъпи.
    Ако обмисляш да се обзаведен със по малки тонколони (поради малкото място) имаш варианти:Zensor 1,Oberon 1,Elac b5.2

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #110

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Между Zensor 1 и , Oberon, кой е по-добрият избор? Заслужава ли си почти двойната цена?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Този пост е редактиран от chorlavia; 19-03-20 в 14:24.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #111

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от chorlavia Виж публикацията
    https://emagbg.page.link/moHW2JJ4z9qkqZRU6 това е модела. Ами май остават, Dali, Klipsch. Но се чудя за по-малките размери, защото мястото на секцията е 40 см дълбоко а Zensor 3 са 35 см дълбоко и няма да има достатъчно място.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Погледни и JBL, не ги отхвърляй така. Ако те притеснява, че мястото ти е малко погледни за колони, на които портът им е отпред. Така можеш да ги сложиш почти до стената/секцията и няма да имаш проблем.

    Цитат Първоначално публикувано от chorlavia Виж публикацията
    Между Zensor 1 и , Oberon, кой е по-добрият избор? Заслужава ли си почти двойната цена?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Тонколоните са от две различни серии на един и същи производител. Кой мислиш, че е по-добрият избор?
    Ако гледаш един и същи производител, и цените са различни, значи има причина това да е така.
    Ако гледаш различни производители и цените са различни - не е задължително по-скъпото да е по-хубаво.

    Като цяло нямаш особено много избор на нови тонколони в този ценови диапазон и без поръчка от чужбина. Отиди в Технополис да прослушаш Dali и JBL (а защо не и Taga Harmony) в ценовата ти категория и си прецени. Слушай ги на един и същи усилвател/ресивер задължително. И се постарай да им изравниш нивата на звука преди да ги слушаш, защото иначе по-силните тонколони ще ти звучат по-добре.

    За изравняването може да използваш някакво приложение SPL Meter на телефона. Пускаш го, слагаш го на едно и също разстояние от тонколоната (най-добре на слушателската позиция) и регулираш нивото на звука, за да е възможно най-сходно. Не е научно или супер точно, но ще ти свърши работа, и е по-добре от напасването "на ухо", защото след известно време слушане, ушите ни се изморяват и не можеш да прецениш правилно.

  8.  
     
  9. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #112

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от chorlavia Виж публикацията
    Между Zensor 1 и , Oberon, кой е по-добрият избор? Заслужава ли си почти двойната цена?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Oberon e по високата серия (едно стъпало) на DALI сравнена със Zensor.
    Сравнени тонално двете тонколони от различните серии, Oberon (има малко по-голям високочестотен говорител и нов драйвер за Midbass) е с една идея не толкова ярко звучене (основното) от Zensor (за някой са ярки малко по-изкрящи високи).
    Също Oberon има малко добри х-ки при нискочестотния диапазон и средите.
    Но всеки има различен "прочит", как му звучи една тонколона. За това е хубаво да се чуят на място.

    Сравни два модела от различни производители, за да чуеш разликата и да знаеш, какво да слушаш/гледаш.
    Например с Elac, Klipsch, Monitor Audio и т.н.

    Редакция: Лошото в случая, на малката букшелф тонколона, (разбирай Zensor 1, Оberon 1) че не може да изкара достатъчно налягане/бас и си иска да се "подкрепи" със SUB, ако се се използва за филми.
    Щом нямаш място, ще трябва да направиш компромис (поне за сега).
    Този пост е редактиран от tek; 19-03-20 в 17:40.
    chorlavia одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #113

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Редакция: Лошото в случая, на малката букшелф тонколона, (разбирай Zensor 1, Оberon 1) че не може да изкара достатъчно налягане/бас и си иска да се "подкрепи" със SUB, ако се се използва за филми.
    Щом нямаш място, ще трябва да направиш компромис (поне за сега).
    Едно уточнение.Разбирам ,че за случая е без голямо значение,но тук четат и други хора.
    ''налягане/бас'' със сигурност освен за филмите трябват и за музиката.На мен поне много повече.И това което по простичко му викаме бас има отношение към цялостното звуково възприятие.Освен това е известно,че както високите,така и ниските честоти имат хармонични и влияят в/у целия спектър...........
    tek одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #114

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Поръчах monitor Audio bronze 2 за 490 лв с доставка с две години гаранция от edigital. Не съм ги слушал, но се надявам да не съм сгрешил.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  12. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #115

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от chorlavia Виж публикацията
    Поръчах monitor Audio bronze 2 за 490 лв с доставка с две години гаранция от edigital. Не съм ги слушал, но се надявам да не съм сгрешил.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Дали си сгрешил, ще разбереш като пристигнат.
    Поне ,ако ще ъпгрейтваш за напред до многоканална система, все още се предлагат ОТ от серията Bronze 2.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #116

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Това в идеята, постепенно да над граждам според бюджета

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #117

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Имам един въпрос.Тъй като ''многоканална с-ма'' вече стана 7+ и ми се струва,че е малко....да не казвам точно,ссъс сума ти колони,жици или без и остава тези дето нямат место за 2 колони да намерят за 8, и за добро качество си трябва парички които са си цифра,а тука почти всички говорим з ограничен бюджет,какво е усещането от новите саундбарове с DolbyATMOS,разбирам,че няма да е същото,но ако има къв да е приемлив(и това е условно)ми се струва,че нещо такова +у-л с 2 качествени колони ще е много по-добре за потребител на който 1-во место е музиката и филмите са само за ....
    Само гадая...Да отговарят само тези ,които са слушали такива саундбарове...За музиката ми е ясно

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #118

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Те тия саундбар-ове дето докарват долу-горе някакъв Атмос/съраунд ефект струват повече от комплект основен клас самостоятелни колони (примерно някои от Дали Сензор комплектите) и пак не са близо като качество в стерео и съраунд ...

    Мъжът на племенницата взе някакво Сони , което даже е с отделни съраунд колонки и да ти кажа освен да вдига гюрултия (надявам се знаеш какво означава думата друго не прави като хората
    cable одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #119

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Аз за ''гюрултия ''си имам.В къщи DD,а на вилата по стар ресивер и даже 2-те задни не съм ги монтирал,заради кабелите.
    Чета в полския сайт тъкмо за едно такова SONY и казват,...а бе не е като 7 колони,ама за непридирчивите и за нормална стая....става.Аз за филмите ,особенно там,много рядко гледам....
    Та така,мога да слушам в магазин,ама там поради помещението няма да мога да разбера.

  18. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #120

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    За хора, които са слушали евтини компютърни тонколонки (пластмасови кутии/корпуси) или вградено домашно кино със DVD/Blu-ray плеър, или най вече малките говорителчета на телевизора,
    може и да им е достатъчен един саунбар.
    Но, хора които имат две поне букшелф тонколони + стерео усилвател, едва ли поглеждат към саундбар
    Освен, ако не се ползва само за подобряване на говора на телевизора, като се гледат ТВ канали.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 29 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля за съвет при избора на тонколони
    От tomkat във форум Тонколони
    Отговори: 3
    Последно: 23-05-16, 08:59
  2. Съвет за ресивър и тонколони
    От ellidess във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 18-01-15, 20:51
  3. Отговори: 2
    Последно: 08-02-13, 21:28
  4. Съвет за тонколони за ТВ
    От VID във форум Тонколони
    Отговори: 8
    Последно: 12-05-12, 11:30
  5. Съвет за избор на тонколони
    От hristoslav2 във форум Тонколони
    Отговори: 34
    Последно: 05-03-09, 17:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе