Резултати от 1 до 6 от общо 6

Избор на стерео колони за телевизор Sony 65xg9505?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #1

    Избор на стерео колони за телевизор Sony 65xg9505?

    Здравейте,
    след като закупих посочения в заглавието телевизор, сега искам да взема стерео колонки за него, но нямам и усилвател. Не слушам силно музика или филмите, искам по-скоро качество и някакъв бас. Мисля си за букшелф колонки, нещо такова - https://teufel.ch/ultima-20-kombo-105969000?v=001&partner_id=rem-ch.rem.criteo.104313.105969001.&et_uk=adbecbeb6bce449f8a5a6ebc07cafe5b
    но не ми се дават толкова пари. Отворен съм за предложения. Само да вметна, че се намирам в Швейцария и всичко трябва да е ново.
    Разгледах доста саундбари като Denon dht-s3 и soundcore infiniti pro, които имат и някаква емулация на долби антмос, но си мисля, чв качеството на 2 стерео колони ще е несравнимо дори и за лайк като мен.
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #2

    Отговор: Избор на стерео колони за телевизор Sony 65xg9505?

    Нито кой знае какво качество ще получиш, нито бас, особено пък бас. Огледай се за букшелф колони + усилвател.
    Примерно Монитор Аудио бронзе 100 е към 600лв. и някой Денон за още толкова.

  4. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    985
    #3

    Отговор: Избор на стерео колони за телевизор Sony 65xg9505?

    По-принцип hi-fi компонентите са си скъпи
    Не казваш колко е голяма стаята в която ще се слуша. Защото ако е сравнително голяма, си трябва големи озвучителни Тела или стандартен букшелф + активен суб.
    Нямам престава в Швейцария как са цените на аудио компонентите и какво е предлагането. В някои държава варират според условията. Цък
    За това е добре да сравниш цените на тонкололоните и усилвателите с например от amazon.de. или други.
    Като производители на тонколони: Klipsch, Monitor Audio, Dali, Elac, Q-acoustics, Wharfedale, SVS,
    На усилватели/ресийвъри: Marantz, Denon, Yamaha, Onkyo, NAD. Задължително с оптика за да го свържеш към ТВ.
    Ако приоритета е музиката гледай за стерео усилватели. Ако, ще изграждаш кино система, тогава многоканален ресийвър AVR + две ОТ за начало.
    Активните тонколони на известните производители също са цифра.
    Ако искаш нещо по-добро от саундбар , и не си готов да отделиш да кажем 1000 лв ,като качество разгледай Edifier. Които имат доста добри моделчета.
    П.П. Хубаво е, ако харесаш нещо да пуснеш линк за да го видим/посъветваме.
    Този пост е редактиран от tek; 19-11-20 в 20:14.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #4

    Отговор: Избор на стерео колони за телевизор Sony 65xg9505?

    Стаята е около 25м2. Не мисля да изграждам система за домашно кино, просто искам като си пусна Ютуб, музика или някой филм да не "беден" звука, а да си има от всичко. Не слушам силно. За ориентация мога да кажа, че звука от JBL Charge 3 ми е напълно достатъчен като сила.
    Гледам Монитор Аудио 50, които са по-малки от 100, защото 100 ми се струват прекалено големи за целта.

  6. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    985
    #5

    Отговор: Избор на стерео колони за телевизор Sony 65xg9505?

    Цитат Първоначално публикувано от С.Мезинов Виж публикацията
    Стаята е около 25м2. Не мисля да изграждам система за домашно кино, просто искам като си пусна Ютуб, музика или някой филм да не "беден" звука, а да си има от всичко. Не слушам силно. За ориентация мога да кажа, че звука от JBL Charge 3 ми е напълно достатъчен като сила.
    Гледам Монитор Аудио 50, които са по-малки от 100, защото 100 ми се струват прекалено големи за целта.
    Youtube и качество са две различни понятия . Не, че не може да се изгледа някое видео от там. Но, аудио-то е ограничено до 160 kbps mp3. Което е несериозно малко за hi-fi слушане.
    За 25 кв м е добре букшелфа да е с нормален размер (поне 6.5 инча основен говорител), щом няма да се подкрепят от субуфер. Даже и подостоящи ОТ могат да се поставят и са подходящи спрямо големината на стаята.


    редакция:
    Тук има старата серия Debut, на Elac. Които са чудесни букшелф спрямо цана/качество:
    Еlac debutto 2.0 b6.2 altoparlanti libreria, nero
    Ако гониш много стегнат бюджет тогава погледни:
    Еlac b6 debut series 6.5" bookshelf speakers by andrew jones
    Q acoustics 3030i bookshelf

    Aко, искаш все пак малки ОТ и сравнително евтини погледни (макар и да са малки за твоята стая):
    EDIFIER
    S2000Pro, които са активни монитори с усилвател и съответно не трябва да вземаш външен.
    Също и kef q150b q150 . Които, ако нови са добра оферта.
    Q acoustics 3020i
    Wharfedale - Diamond 220

    Davis MIA 30.
    За първи път се сблъсквам с френската марка ОТ, и нямам представа как се справят.
    Но, изглеждат масивни =6.2 кг за малки букшелфки.
    Този пост е редактиран от tek; 21-11-20 в 13:45.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #6

    Отговор: Избор на стерео колони за телевизор Sony 65xg9505?

    Благодаря за насоките!
    За момента замразявам проекта, защото не искам да купя нещо, което после няма да ме удоволетворява, а не желая да похарча ХХХХ сума пари в момента точно за това. Има още доста неща да се взимат за новото жилище и в момента аудиото го отлагам.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Колони за Стерео Озвучаване
    От just_a_fil във форум Тонколони
    Отговори: 10
    Последно: 24-11-17, 13:56
  2. Отговори: 22
    Последно: 22-11-15, 19:52
  3. колони, стерео ресивър и CD
    От spiritch във форум Аудиотехника
    Отговори: 10
    Последно: 02-01-13, 16:19
  4. Отговори: 3
    Последно: 25-08-10, 16:58
  5. Съвет за стерео ресивър+колони до около 2000 лв.
    От kotlon във форум Аудиотехника
    Отговори: 23
    Последно: 10-12-09, 18:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе