Резултати от 1 до 3 от общо 3

BAREV помогни ми за siemens c55 моля те!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    2
    #1

    BAREV помогни ми за siemens c55 моля те!!!

    Прочетох постинга ти и имам проблем със следната част:

    ---------------------------------------

    След като свалите програмата, изключете телефона, свържете го към компа с кабела и стартирайте програмата. Както можете да забележите от опциите й тя, също така изключва самолетната проверка, добавя меню за избор на честотен обхват (900/1800 Мхц) и разрешава включването на системното меню чрез код, записан като телефонен номер на СИМ картата. (Ще обърна внимание на това по късно.)

    Изберете нужните за вас опции, съответния КОМ порт и натиснете СТАРТ. Тук отново както обясних по-горе трябва да се натисне бутона за включване на телефона за кратко, така че програмата да осъществи връзка.

    Можете да се убедите че всичко е протекло нормално от статус бар-а на програмата.

    ------------------------------------



    Ето, какъв ми е проблема, дано ми помогнеш.

    След като изпълних следното горе, демек след като стигам до момента когато натискам червения бутон на апарата за да направи връзка с програмата на дисплея ми изписва "Setup mode", или нещо от този род, забравих вече. И после веднага дисплея угасва и в статус бара на програмката ми изписва, всички задачи са ОК.

    Така...

    Значи ли това, че паметта е вече отключена?

    Защото, след като си включа после апарата и незабелязвам никаква разлика и никакво скрито меню.

    После...

    Изтеглих си Siemens Data Suite, но когато стартирам програмата нямам connection с телефона въпреки, че мисля всичко е както трябва. Немога да намеря логична причина. И доколкото виждам Siemens Data Suite не е за с55.

    Моля те кажи ми, ако можеш къде е причината за моя проблем.

    Поздрави

    Павел

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    2
    #2

    BAREV помогни ми за siemens c55 моля те!!!

    Сега прочетох и второто допълнение на темата и мога да ти кажа, нещо, което може да улесни помощта ти към мен.

    Когато използвам Siement Mobile Control имам връзка с апарата си, но когато вляза в Explorer, на същата програма и с Drag and drop премествам разни неща от компютъра на дясно към мобилния и го пусна ми иска потвърждение, дали да копира файла в телефона и аз когато потвърдя, след това ми изписва че няма нужното празно място, което ме навежда на мисълта, че не ми е отключена паметта.

    Моля те помогни ми!!!!

    Поздрави

    Павел

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    138
    #3

    BAREV помогни ми за siemens c55 моля те!!!

    Хм странно. Така както го описваш си направил всичко както трябва. На дисплея на телефона се изписва 'Service mode' и точно така трябва да бъде. Щом в статуса пише че всичко е ОК би трябвало да е отключена паметта. Този SDS, за който съм дал линк става за всички Siemens модели без корейските и c62, който е на сони-ериксон и разбира се без новата 65-та серия. Все пак може да пробваш старата версия тук . Освен това опитай и Siemens Service Profiler by Skylord, който е наследник на Siemens Quick EEPROM Features и позволява промяната на много повече опции. Линк за него съм дал в темата за Siemens. Има вариант проблема да е с кабела, макар че това е малко вероятно понеже успешно е установен 'Service mode' както ти си писал. При SMC копирането става и с F5 и освен това се убеди какво пише за заето и свободно място в статус лентата. Освен това напиши дали програмата показва файловете които са в момента в телефона и дали можеш да копираш от телефона към компютъра. Може би просто трябва да изтриеш нещо, за да освободиш място.

    Напиши дали телефонът ти е кодиран към някой оператор или забелязваш някакви особености (имам предвид операторски настройки, които не можеш да променяш).

    Надявам се това да ти помогне. А и опитай процедурата на още няколко компютъра ако е възможно. И напиши какъв кабел ползваш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Siemens S55 ( S56 )
    От Chipsy във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 14-12-03, 09:19
  2. Siemens
    От UFO във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 26
    Последно: 04-11-03, 16:39
  3. Siemens C55
    От The_UFO във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 23-07-03, 10:22
  4. Siemens C35
    От spoofer във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 15
    Последно: 18-03-03, 18:36
  5. Siemens C45
    От ianko_grozev във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 7
    Последно: 02-01-03, 23:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе