Резултати от 1 до 13 от общо 13

Братушките пак го измислиха :) 2 в 1 (SIM карти)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    62
    #1

    Братушките пак го измислиха :) 2 в 1 (SIM карти)

    http://www.diamondelectric.ru/gate.h...details&pid=47

    Едит: Лупус. Наистина интересно. Мерси за линка

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Братушките пак го измислиха :) 2 в 1 (SIM карти)

    Абе те и друга хитротия са измислили ама за нашите оператори май не става:

    http://smartcard.spb.ru/multisim.html

    Ако обаче някой разполага с противоположната информация и ме опровергае - ще го черпя!

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #3

    Братушките пак го измислиха :) 2 в 1 (SIM карти)

    Вълчо, ти сериозно ли питаш това или се шегуваш ...

    Това не е новост от поне три години. Първия линк имам предвид.

    Аз съм виждал подобни преходници на поне десет магазина в различни точки на страната.

    В Jeff дори извършваха услугата. Няма причини да не го правят и сега, ако толкова имаш нужда от това. Въпрос на 5 минути за изрязването на двете карти, които ще им занесеш. Елементарна работа изискваща просто малко внимание да не закачиш и чипчето при изрязване на картата.

    Аз ползвах на Nokia 8250 същото устройство, само че монтирано на капак. Просто тогава не бяха се сетили за номера с преходника. На капака има две легла за двете SIM карти. Съвсем малко по дебел става капака.

    Даже ще ви го снимам:







    Само че не знам дали ви е ясно как работи този преходник или капак, без значение е архитектурата.

    Единственото предимство е, че не сменяш карти като замаян. И винаги работи само една карта. Щеше да бъде прекрасно, ако работеха и двете, но не е така.

    Казвам това, защото повечето хора си мислят, че това устройство работи като две линии. Не, работи като една, като се сменят двете, чрез рестартиране на телефона, когато има нужда.

    Навремето си купих капака за 18 лева, а сега струва сигурно 10.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Братушките пак го измислиха :) 2 в 1 (SIM карти)

    @Malone,

    Не си чел линка! Там става дума за друго - в една празна SIM карта да набуташ данните на до 10 други и да си избираш с коя да работиш от менюто. За сега обаче знам, че не може да се разкодира Ki на Глобул.

  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #5

    Братушките пак го измислиха :) 2 в 1 (SIM карти)

    Разбрах бе Вълчо, прочетох го, ама не стоплих, че имаш предвид твоя вариант, разсеян съм бил вероятно.

    Е супер е това, ама кого да питаме?



    Все има някой от Мобилтел или Глобул във форума. Айде да не е явно, ама поне да ти пусне един PM и да каже дали става номера в БГ или не.

    Защото така си е друга работа, няколко карти в една, по-добре е.

  7. Gadget
    Guest
    #6

    Братушките пак го измислиха :) 2 в 1 (SIM карти)

    Ми тва се прави с програматор. Имам познат дето го прави да ти вкара два номера в една SIM-карта, но пак ползваш само единия. Става дума само за M-tel. С 2 SIM или с 2 номера в една не виждам особено значение, след като ще ползвам само един номер, но въпрос на избор. Аз се отказах от подобна интервенция. Нито съм криминален, нито далавераджия, нито Казанова (може и да съм), за да си сменям номера по 3-4 пъти на ден

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #7

    Братушките пак го измислиха :) 2 в 1 (SIM карти)

    Бе то пиниза е два номера на различни оператори да се вкарат. Руснаците това предлагат.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Братушките пак го измислиха :) 2 в 1 (SIM карти)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Бе то пиниза е два номера на различни оператори да се вкарат. Руснаците това предлагат.



    <div align="right">Originally posted by Malone*-*15/03/2005*:* 01:13:00</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Че сега идва и третия! Хватката е когато трябва да позвъниш примерно на номер от Глобул да използваш евтината вътрешна тарифа.

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #9

    Братушките пак го измислиха :) 2 в 1 (SIM карти)

    Видях на нокиа 7650 активни 4 номера-едновременно(обработва входящи и изходящи на 4-те номера едновременно)човека ми каза че това става от телефона в паметта му бил вкарал и 4-те карти.само че това е в италия за бг. и за 2 номера в 1 сим не зная

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #10

    Братушките пак го измислиха :) 2 в 1 (SIM карти)

    Нещо друго си видял... Италианецът да не се е опитвал да ти я продаде тази Нокия?

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    1
    #11

    Братушките пак го измислиха :) 2 в 1 (SIM карти)

    Има ли някой идея откъде и за колко може да се закупи MultiSIM Pro (Green2 card) в BG?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #12

    Re: Братушките пак го измислиха :) 2 в 1 (SIM карти)

    Абе хора, нещо не сте прочели в статията на руснаците! Там се казва, че по-старите адаптери са неудобни и са за конкретен модел телефон, а техния е с размера на една сим карта, но сим картите требва да се резнат по техния шаблон и да се набутат в адптера. С две думи същото ... Никакви два номера в една карта ... това засега само по фантастичните филми ще го гледаме май ... Аре със здраве

  16. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #13

    Братушките пак го измислиха :) 2 в 1 (SIM карти)

    Оооопс ... прочетох и втория линк на Вълчо и там братята руснаци са дали пример за клониране на сим карти и прочее ... "10 в 1" което е много интересно ... Значи требват проби ... Айде пак със здраве :Super:

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 27-06-12, 23:42
  2. SD карти 4г
    От Julian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 26-01-08, 13:35
  3. KODAK измислиха нов сензор за цифрова фотография !
    От Meto във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 05-07-07, 21:02
  4. "Братушките" ще последват "франсетата"?
    От Ghost във форум Коментирай новина
    Отговори: 4
    Последно: 20-03-07, 15:42
  5. Вечен двигател от братушките
    От Zviara във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 12-10-02, 22:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе