Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 122

Nokia BB5 Unlock в България ??? :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    3
    #46

    Re: Nokia BB5 Unlock в България ??? :)

    Имам калкулатор за BB5, но както написах по-горе не мога да го изпробвам.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    80
    #47

    Re: Nokia BB5 Unlock в България ??? :)

    Значи !!! Аз съм на път да си купя 6280 за 250 кинта със USB CD и т.н но кво става тоя пич ми я дава със карта разбира се кодиран от някъв италянски оператор 3 къв е тоя оператор не знам !! Аз съм готов да експиментирам на моя кажете някъв флаш или нещо от сорта !!!! какви вариянти има !! Освен със сърбина мен тук ми близко да хвана да отскоча да но намерих един сайт дето за моя модел пише 270 кинта че чака некойн да дам толкова пък и по-малко от 10 бройки не ще да приема !!! но не мога да съм сигурен че е така но няма значение някой ако знае какви алтернативи и софт има да дава !!! ще експериментирам а и някой знае ли от къде мога да взема содт за 6280 на български или поне да не е на някои оператор !! Благодаря

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    41
    #48

    Re: Nokia BB5 Unlock в България ??? :)

    @travoltino

    Аз мога да ти дам пакет с флашове за този модел
    Не искам да те разочаровам, но по този начин не може да се отключи телефона
    Единственото отключване на BB5 е само за handset code т.е телефонен код
    Това няма нищо общо с отключване към мрежа или СИМ
    Информацията с която разполагам за момента е че BB5 се отключват през JTAG порта но тои по default е забранен
    Т.е не може да му се прави debug

    BR

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    80
    #49

    Re: Nokia BB5 Unlock в България ??? :)

    Цензура??

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #50

    Re: Nokia BB5 Unlock в България ??? :)

    Цитат Първоначално публикувано от travoltino
    и това JTAG къде мога да го дръпна !!!???
    Все едно питаш, от къде да си дръпнеш USB ili LAN !!! JTAG не е програма а интерфейс.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    80
    #51

    Re: Nokia BB5 Unlock в България ??? :)

    ааа е тва не го знаех са се сетих аз съм го виждал в страници за продаvбi да не би да струва около 500 евро защото докато търсех как мога да стигна до някакво решение как да го разкодирам все стигах до някъв BOX или нещо такова дето се вади някъв чип от телефона и се слага на тая урудка !! до колкото съм разбрал !!!

  8.  
     
  9. bufo
    Guest
    #52

    Re: Nokia BB5 Unlock в България ??? :)

    @travoltino
    това 3 дето те мъчи можеш да го видиш тука http://www.tre.it/
    предполагам е италианския клон на Hutchison 3G,в англия сайта е www.three.co.uk,можеш да видиш много прилики
    тази компания направи малка революция в англия като предлагаше пакети с включени 500 или 750 минути на месец към всички оператори+3G екстрите,на цена на която другите оператори предлагаха 150-250 минути само към собствените си 2.5G мрежи .
    предполагам и в италия е така.
    само че те не са толкова прости,всички те им телефони са кодирани и са със 3 менюто.след като ти изтече договора ти предлагат да ти отключат телефона срещу малка сума.
    предполагам продавача ти си е направил нов контракт,взел си е нов телефон,сега си кара със старата трубка и всичко му е без пари, а ти се мъчиш как да го разкодираш.ако още имаш възможност върни му телефона възможно най-грубо
    за справка как изглеждат нещата http://niftylist.com/mobiles/deals/nokia/6280-plum/
    съжалявам за малко дългия пост,както и че е леко отстрани темата

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    2
    #53

    Re: Nokia BB5 Unlock в България ??? :)

    предлагат ми да си купя телефон нокиа 6680, който е към италиянски оператор 3. Много хора ми казват че този телефон не може да бъде разкодиран, но аз не вярвам. Не може да няма някаква измислена хитринка за да бъде разкодиран подобен телефон. Доколкото знам тя била със специален за оператор 3 софтуер и с някво специално меню. Бихте ли ми казали дали има опция този телефон да бъде разкодиран и да работи с българските оператори, ако има такава опция и ми препоръчате при някой при който мога да отида и да се справи с този проблем ,бих ви бил много благодарен. Мисълта ми е че телефона може би трябва да ми се ресет-не целия софтуер и да се сложи наново или нещо от сорта, не съм много вещ. благодаря предварително

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    2
    #54

    Re: Nokia BB5 Unlock в България ??? :)

    сега разпитах тука там защото имам приятелчета дет се занимавам с джи ес еми и ми казаха че разкодирането на такъв телефон е възможно , само че е ужасно скъпо, окоо 200лв... което си е бая космическа сума.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #55

    Re: Nokia BB5 Unlock в България ??? :)

    Цитат Първоначално публикувано от travoltino
    Значи !!! Аз съм на път да си купя 6280 за 250 кинта със USB CD и т.н но кво става тоя пич ми я дава със карта разбира се кодиран от някъв италянски оператор 3 къв е тоя оператор не знам !! Аз съм готов да експиментирам на моя кажете някъв флаш или нещо от сорта !!!! какви вариянти има !! Освен със сърбина мен тук ми близко да хвана да отскоча да но намерих един сайт дето за моя модел пише 270 кинта че чака некойн да дам толкова пък и по-малко от 10 бройки не ще да приема !!! но не мога да съм сигурен че е така но няма значение някой ако знае какви алтернативи и софт има да дава !!! ще експериментирам а и някой знае ли от къде мога да взема содт за 6280 на български или поне да не е на някои оператор !! Благодаря
    И аз си купих 6280 кодиран към същия италянски оператор 3 за 100лв , можели да се очаква в блиско бъдеще тези телефони да се разкодират на нормална цена.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    41
    #56

    Re: Nokia BB5 Unlock в България ??? :)

    Какво означава нормална цена ? 5 лв ?
    И апарат който е купен за 15 евро (с картата) да струва 17 след отключването

    Всички оператори продават и незаключени телефони само че цената е доста по висока
    За информация - вече освен BB5 съществуват и други марки които не могат да бъдат отключени
    Това са SonyEricsson (k800) , Samsung,Motorola,Sagem i др.Вече са над 50 модела от различни марки
    С други думи - край на "безплатния обяд"
    Може би не знаете че много голяма част от телефоните които се продават по магазините Jeff и др. са били с операторско заключване и купени на много ниска цена.
    След като се отключват от сервизните техници за жълти стотинки и се пускат за продажба
    Предполагам на много хора им се е слувало да си купят телефон на които примерно пише "Vodafone"
    А това не е марка , а оператор


    BR

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    80
    #57

    Re: Nokia BB5 Unlock в България ??? :)

    Значи първо набутах се за скапаният текефон 200 кинта но... познавам едно момче което се занимава със разни нещица и той ходи по Сърбия поне в Седмицата 2 пъти тая трошка стоя там 1 седмица и всеки му е отговорил че не могат да открият Деян !!! Аз много чувах за този деян Но не прочетох никъде да се похвали някой че Деян му е отключил телефона в Хотела който работя идват едни сърби често, ще се пробвам при тях доколкото знам те са От Белград !!! Или ще пробвам друго казвате че 200 кинта струва ми добре давам 200 кинта мен ми стана по-любопитно дали някой изобщо може да разкодирва тези телефони но за да си изчешам крастата давам 200 кинта дайте ми номер или адрес публикацията във www.lug.bg не и вярвам много но пък там ми искат 270 кинта е толкова няма да дам но ако някой наистина знае че до 200 кинта ще се разкодира този телефон давам ги въпреки че не вярвам !!!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    20
    #58

    Re: Nokia BB5 Unlock в България ??? :)

    Тая нокия много ценна ве! Сигурно е с много екстри! Никой телефон не заслужава толкова пари за отключване, та ако ще и свирки да прави. Все пак, това е само един телефон, на който главното му предназначение е да се говори с него.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    18
    #59

    Re: Nokia BB5 Unlock в България ??? :)

    И аз имам 6280 и вече три месеца я ползвам като фотоапарат,но няма да дам 100 или 200лв. за разкодиране,докато не се появи човек да го откл.за нормална цена!

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #60

    Re: Nokia BB5 Unlock в България ??? :)

    Цитат Първоначално публикувано от HighWay
    Какво означава нормална цена ? 5 лв ?
    И апарат който е купен за 15 евро (с картата) да струва 17 след отключването

    Всички оператори продават и незаключени телефони само че цената е доста по висока
    За информация - вече освен BB5 съществуват и други марки които не могат да бъдат отключени
    Това са SonyEricsson (k800) , Samsung,Motorola,Sagem i др.Вече са над 50 модела от различни марки
    С други думи - край на "безплатния обяд"
    Може би не знаете че много голяма част от телефоните които се продават по магазините Jeff и др. са били с операторско заключване и купени на много ниска цена.
    След като се отключват от сервизните техници за жълти стотинки и се пускат за продажба
    Предполагам на много хора им се е слувало да си купят телефон на които примерно пише "Vodafone"
    А това не е марка , а оператор


    BR
    Нормална цена за мен е 20-30 евро , никога не бих дал 100 евро.Незнам ако се опита смяна на firmware дали няма да се постигне някакъв успех.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. карта на България и София за Nokia N70
    От glarus във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 07-07-07, 16:15
  2. bb5 unlock
    От Static655 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 06-10-06, 10:08
  3. SIM Unlock
    От kik0 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 31-08-03, 02:55
  4. premahvane na unlock
    От John във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 08-04-03, 00:38
  5. Unlock Athlon XP
    От cuci във форум Овърклок
    Отговори: 12
    Последно: 14-05-02, 23:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе