Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 122

Nokia BB5 Unlock в България ??? :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    15
    #91

    Re: Nokia BB5 Unlock в България ??? :)

    Привет на всички от Италия .
    Първо да споделя малко ненужна информация: от няколко години работя в Италия в един туристически комплекс и нета ми е през мобилен оператор защото ми е по удобно и за целта ми се налага да съм в крак с мобилните телефони който предоставят високоскоростен трансфер.И така до преди година горе долу си купувахме кодикани телефони е не на килограм като в Англия , от гореупоменатия оператор ТРЕ ИТАЛИЯ / до колкото знам собственост на Берлускони или поне така се гогори / и ги разкодирахме дето сварим или в Италия или в България но уви вече дори едно дръгливо LG не могат да оправят.
    Та по темата тука се накупиха доста 6280-ки /прекрасна слушалка / от мои коколеги и все още са си заключени но една вечер се разпивам с една колежка която си беше купила такава слушалка и от приказка на прикзка стигнахме до въпросните телефони и се оказа че го е отключела ??? Ха кво приказваш бре жено не си прави гаргара с мен и викам и в последствие ми се обеснява че дъщеря и е женена за ..... и имат едиси колко и къде магазини в Добрич и Варна за продажба на теефони и тая нокия са я пращали къде ли не дори и в ***** ама нъц накря са я разкодиали в Холандия или Финладия нещо такова не си спомням добре за 60 евро.
    Та на колежката контракта и изтече и си замина МА КУ БОЛКАТА Е ТОЛКОЗ ГОЛЯМА И СЕ ПРИМОЛИТЕ ЩЕ СЕ НАПЪНА ДА Я ИЗДИРЯ И ДА ВИ ПУСНА ИНФО ОТ ВТОРА РЪКА.
    А иначе аз си джиткам с една 6233 от която съм много доволен ама се издрусах 250 евро и още имам водовъртеж в портфейла а въпросната 6630 в момента тук е 179 евро.
    ПП. Мисля си дали някой не е създал легендата за сърбина а в действителност телефоните да се разкодират в скандинавие някъде щото от първа ръка имам инфо че преди като дойде патида телефони са ги кодирали в сервиза на ТРЕ а сега практиката е че ги кодират директно във фабриките на НОКИЯ.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    134
    #92

    Re: Nokia BB5 Unlock в България ??? :)

    много написа ама не разбрахме въпроса ти...
    за нокия и провайдера въпроса седи така
    за нокия има една програмка с която се LOCK\UNLOCK към нея върви едно
    донгле( хардуерен ключ за програмата ) в който има една СИМ карта. в нея са параметри само за
    един провайдер. така че съответния провайдер може да кодира/разкодира само неговите си телефони... и естествено може да си ги поръча да му ги кодират още в завода...
    когато се кодират много телефони то IMEI-те им и кодовете за разкодиране се записват в база данни....

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    1
    #93

    Re: Nokia BB5 Unlock в България ??? :)

    И все пак очаква ли се тези нокии(6280) да почнат да се разкодират някога? Приятел ми е взел такава от Испания(кодирана на vodafone) преди няколко дена и се чудим какво да правим - там в един сервиз му предлагали за 60 евро да я разкодират, ама можело и да я развалят.. и другия вариянт е да ми я прати тука и да си чакам да почнат да ги разкодирват(ако изобщо почнат)

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #94

    Re: Nokia BB5 Unlock в България ??? :)

    Цитат Първоначално публикувано от vwcorrado
    И все пак очаква ли се тези нокии(6280) да почнат да се разкодират някога? Приятел ми е взел такава от Испания(кодирана на vodafone) преди няколко дена и се чудим какво да правим - там в един сервиз му предлагали за 60 евро да я разкодират, ама можело и да я развалят.. и другия вариянт е да ми я прати тука и да си чакам да почнат да ги разкодирват(ако изобщо почнат)
    Да, очаква се! Когато започнат да продават залежалите по 1 евро за 2бр и ти дават по една бакшиш.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    18
    #95

    Re: Nokia BB5 Unlock в България ??? :)

    Finally Bb5 Unlock Box Released

    DIRECT BB5 SERVICE TOOL FOR NOKIA
    This is a service software device for servicing, unlocking and repairing Nokia BB5 models. It DIRECTLY unlocks & flashes without testpoint.

    N70 Unlocker - Nk6630 Unlocker - Nk6680 Unlocker - N90 Unlocker - Nk6280 Unlocker - BB5 Unlocker - Unlock

    Suitable for dead handsets, language changes & unlocking.

    Our box is the first ever box with capabilities of unlocking BB5 handsets. Its works with a wide range of phone models.

    It provides capabilities of diagnostics, flashing and unlocking of mobile phones.
    http://i108.photobucket.com/albums/n...et102/bbb5.jpg

    Unlock all locks and security code.
    Unlock supported models less than 12 seconds
    Allow SP-Lock to any network.
    Read/Write EEPROM, firmware, flash.
    Flash via Usb with speeds upto 921600bps.
    More than one box can be connected to PC for multiple flashing.
    Automatic download directory creation and flashfile downloading - (Internet connection required).
    Simple Usb connectivity to PC with only one port required.
    9 volt 500ma DC power supply required - Not Included (Too heavy for shipping purposes).
    Main software application has built-in file manager and our software is very user-friendly.
    DCT4 phone models will also be supported very soon.

    Every box has its own Serial Number which is automatically detected via the internet when updating firmware/software/flash files/manual. Login details for our support site click here.

    This product doesn't need internet connection for the everyday work, but it is recommended that you use on a computer which has internet connection to update your box with the latest software. The BB5 Service Tool works with Windows XP/2000/98/ME/Vista operating systems


    http://www.bb5unlocker.de

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #96

    Re: Nokia BB5 Unlock в България ??? :)



    http://www.bb5unlocker.de
    [/quote]

    Не видях нищо което може да ми послужи за разкодиране.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    134
    #97

    Re: Nokia BB5 Unlock в България ??? :)

    няма и да видиш...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    18
    #98

    Re: Nokia BB5 Unlock в България ??? :)

    http://www.deblocage-bb5.com/ - хвърлете едно око....

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    1
    #99

    Re: Nokia BB5 Unlock в България ??? :)

    a_vezenkov@yahoo.com - pi6ete mi, kojto iska da go svetna kade da si razkodira telefona sre6tu 100lv.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    31
    #100

    Re: Nokia BB5 Unlock в България ??? :)

    Здравейте, имам SonyEricsson K800 от Orange UK, може ли вече да се разкодирва в България и на каква цена, или трябва да се кара в Сърбия

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    134
    #101

    Re: Nokia BB5 Unlock в България ??? :)

    темата тук е за Нокия не за Sony-Ericsson
    и до колкото знам K800 се "правят" само в Добрич...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #102

    Re: Nokia BB5 Unlock в България ??? :)

    Въй ... голяма тема е станала Въпросната 6630-ка ББ5 беше успешно разкодирана от Деян и работи точно година и половина ...после както си работеше цяла вечер рестартираше и два часа по късно изгасна завинаги и се пресели във вечните телекомуникационни полета ... причината ..... хардуерно развалена флаш памет ....... понеже Нокиа купуват на кило флаш чипове ...дето е рам,firmware на телефона от различни производители и в този се е паднала памет на Самсунг, а те са ялови (разбира се хората със самсунг да не се обиждат) .....абе корейска му работа..... Евала на Нокиа за ББ5 ....дорбе са го измислили ...по новите ББ5 телефони вече са почти неразкодираеми

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #103

    Re: Nokia BB5 Unlock в България ??? :)

    За флашовете на Samsung незнам, ама тези на Tompson са пълна скръб...

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1
    #104

    Re: Nokia BB5 Unlock в България ??? :)

    Здравейте. Може би ще ми донесат Nokia 6131 от Германия и имам няколко въпроса. Видях, че тази Нокиа е в списъка на BB5 телефоните. Задължително ли е тя да е кодирана, и какво всъщност представлява кодирането на телефон.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #105

    Re: Nokia BB5 Unlock в България ??? :)

    Не е задължително да е кодирана, но обратното е малко верятно.
    Кодирането се прави от оператора (или по негова поръчка) най-вече при телефони които са закупени с договор към съответния оператор и съответно на по-ниска цена.
    Телефона проверява дали поставената в него SIM карта е от оператора който ти е продал телефона и ако не е, не иска да работи - най-общо казано, това е кодирането към оператор.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. карта на България и София за Nokia N70
    От glarus във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 07-07-07, 17:15
  2. bb5 unlock
    От Static655 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 06-10-06, 11:08
  3. SIM Unlock
    От kik0 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 31-08-03, 03:55
  4. premahvane na unlock
    От John във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 08-04-03, 01:38
  5. Unlock Athlon XP
    От cuci във форум Овърклок
    Отговори: 12
    Последно: 15-05-02, 00:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе