Резултати от 1 до 10 от общо 10

Nokia 5300 GPRS проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Nokia 5300 GPRS проблем

    При използване на автоматични настройки с файл, пратен от Глобул GPRS работи идеално за броуз.
    Ако искам да ползвам 3-то приложение - джава ICQ или вгардения Email клиент, то те не разбират, че има автоматични настройки и искат default access point... Тоест изпращаните настройки работят само и единствено за броуз.
    Логично, има и ръчни настройки, чрез които можеш да зададеш default access point. Може да се настрои GSM data или Packet data.
    GSM data-та се отнася твърдо само и единствено за CSD - има dial-up номер. Настроих го, допълнителните приложения работят идеално през CSD. Но CSD... работа не върши...
    Логично, би следвало Packet data да е ръчната настройка за GPRS.
    Само че, там няма поле GPRS APN за въвеждане и нормално, след конфигуриране на възможните параметри се получава неработещ access point .
    Някой да има някаква идея как може да се подкара на този модел каквото и да е приложение освен стандартен броуз през GPRS?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #2

    Re: Nokia 5300 GPRS проблем

    Ето какво промених на Нокия 6131 за да ми тръгнат приложенията, от една друга тема, която ме мързи да я търся сега.
    Настройки->Свързване чрез->Пакети данни->Настройка за пакети данни->Промяна на активни точки за достъп->internet-gprs.mtel.bg, понеже картата е на Мтел.
    Точката за достъп трябва да се зададе да е от вида internet.edikakyv-operator.bg, защото от нормалните настройки е нещо като wap-gprs.mtel.bg и java програмите не могат да се свържат.

    А ето я и темата, в която @peterm ми "удари едно рамо" в настройките
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,28698.0.html

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re: Nokia 5300 GPRS проблем

    GPRS / UMTS / HSDPA настройки
    APN: internet .globul.bg
    Username: globul

    Прочети и това: http://www.globul.bg/bg/service.html?id=39

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #4

    Re: Nokia 5300 GPRS проблем

    Lupus е прав, и тези настройки си ползвам за Моторолата, но при Нокията по определена причина APN-а не подлежи на редакция (поне при мен) и се наложи да задавам точка за достъп както съм описал в предното мнение.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Re: Nokia 5300 GPRS проблем

    Aз знам какви настройки трябва да въведа... Проблемът е, че няма къде да ги въведа - няма поле за APN.....

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    63
    #6

    Re: Nokia 5300 GPRS проблем

    Интересен проблем на истина, но преди малко го сборих и Opera-та вече работи.

    Отиваш в Settings - Configuration - Personal config. sett. - Menu - Add new - Web - въвеждаш настройките за globul-ския gprs (internet.globul.bg и globul/globul) Save.

    След това отиваш в Settings - Configuration - Preferred access. pt. избираш поинта, който си създал преди малко.

    Това е. Операта вече работи. Не съм пробвал с icq клиента, защото нямам такъв инсталиран на телефона, но не би трябвало да не работи.

    П.П. Отговорил съм ти и в другия форум.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #7

    Re: Nokia 5300 GPRS проблем

    Крис, в първия си пост писах какво трябва да се направи. Менюто е на български. Wallace го пише същото, но с английското меню. Задава се access point, няма възможност за пряка редакция на wap профила ( APN реда от настройките).

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    63
    #8

    Re: Nokia 5300 GPRS проблем

    @universum, мне за различно меню говоря. На български е: Меню - Конфигурация - Лични настройки. конфиг. и тн. По описания от теб начин пробвах и не стана.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9

    Re: Nokia 5300 GPRS проблем

    Уфф... доста съм се бил отнесъл, оправих се още вчера вечерта - просто свободното поле за писане, което мислех просто за наименование на съответната настройка си е адреса на APN-а... Като се напише internet.globul.bg в това поле всичко е OK.. Резил, изложих се...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    63
    #10

    Re: Nokia 5300 GPRS проблем

    Вяжното е, че всичко е свършило добре.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Телеметрия ползвайки GSM/GPRS
    От alexi_dobrev във форум Технологии
    Отговори: 10
    Последно: 30-08-11, 18:47
  2. Nokia 5300
    От BIZZART във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 01-02-07, 09:19
  3. GPRS през Bluetooth
    От alexb във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 7
    Последно: 31-01-06, 13:49
  4. Nokia6220 и GPRS???
    От GENERALAT във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 03-04-04, 21:49
  5. GPRS ?
    От cornhilio във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 18
    Последно: 23-09-03, 16:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе