Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

питане за ползване на смартфон

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #1

    питане за ползване на смартфон

    Здравейте колеги.Предстои ми преподписване на договор към Мтел. Имам два номера към голяма корпоративна група.На единия договора изтича на 21.01.2013.Споделих това със сина си/студент първи курс в ТУ Варна/ и той взе да се ослушва за Мтел - Устройства - Частни клиенти::Мтел .Много хубаво, но каката от *88 взе да ми разправя, че тези телефони трябвало да бъдат с абонаментен план съдържащ пакет с интернет трафик,понеже се ъпдейтвали постоянно и незнам кви други дивотии и щели да ми товарят сметката,ако не съм примерно на сърф&толк.
    Досега наследството ползва 3.4 WiFi Google Android V2.3 Mobile Cell Phone P05-B1000-UK - TinyDeal , но взе да скрибучи ,че бил китайска "пръчка" и т.н. В интерес на истината телефона се държи доста прилично. Нашия постоянно го ръчка ,но през wi-fi. Нямам увеличаване на сметката поради трупане на трафик,защото ползва само wi-fi. Споделете моля дали тези от Мтел искат да ми пробутат скъпия си план или наистина този Самсунек би ми товарил сметката,което ме съмнява ,ако се ползва само през wi-fi. Не ме питайте защо му е точно този телефон на сина ми.И той не знае.Дали да нахалствам за този телефон без сърф&толк.Все пак съм техен многогодишен клиент и имам хиляди точки. Един намек за смяна на оператора дали би подействал


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Отговор: питане за ползване на смартфон

    Цитат Първоначално публикувано от naydenov69 Виж публикацията
    .....Все пак съм техен многогодишен клиент и имам хиляди точки. Един намек за смяна на оператора дали би подействал

    Отивай и преговаряй, но не на ниво "кака", а на ниво шеф на бизнес център. Той има доста големи права за отстъпки. А Мтел губят пазарен дял и са бесни от това. Така че имаш добри шансове за успех.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #3

    Отговор: питане за ползване на смартфон

    Благодаря много за това мнение.Ще се възползвам от съвета.

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #4

    Отговор: питане за ползване на смартфон

    Телефона ползва каквото ми разрешиш. Ако му разрешиш да ползва 3G ще ползва, ако не му разрешиш няма. Може спокоино да се ползва като онази "китайска пръчка" само с WIFI. А и нищо не пречи след като се вземе, да се ползва с индивидуален план за интернет...
    Между другото модела е доста добър и хвален...

  6. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #5

    Отговор: питане за ползване на смартфон

    Голяма корпоративна група какво значи-че не си ти титуляр на номерата си или аз нещо бъркам.Ако е така нищо не можеш да преговаряш понеже не си ти титуляр и за да пренесеш номерата си в друг оператор е нужно да разреши титуляра.Пълномощно или той да пусне заявление при друг оператор.Номерата и договорите в групата се преподписват от едно лице и ако това не си ти разговаряй с него да ти съдейства за апарата.Сам нищо няма да направиш не си губи времето.

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Отговор: питане за ползване на смартфон

    Mtel вече маи са минали на ВТОРО НИВО!!! Най-вероятно заради отлива на клиенти, но това не е от значение.
    От значение е, че с няколко клика можеш да си вземеш страхотен телефон...
    Жалко, че съм вързан с договор за Виваком, иначе най-вероятно бих се възползвал.
    Ако някои знае вариант за прекратяване на договора на виваком, за да мина на мтел и да си взема от хубавите телефони нека сподели

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Отговор: питане за ползване на смартфон

    Плащаш си задълженията към Мтел и си в джаза За съжаление друг вариант няма.

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Отговор: питане за ползване на смартфон

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Плащаш си задълженията към Мтел и си в джаза За съжаление друг вариант няма.
    Задължения към мтел нямам. На виваком съм... Пък да плащам 12 месеца напред... Не влезе ли вече закона, да може да си прекратяваш договора когато искаш ?

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #9

    Отговор: питане за ползване на смартфон

    Заравям си главата в теракота от срам. Като бърза човек само грешки допуска. Идея си нямам отностно закона.

  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #10

    Отговор: питане за ползване на смартфон

    Крайно време е това да се промени. Иначе шибнат ти едно договорче, и готово... 2 години спокойствие...

  13. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #11

    Отговор: питане за ползване на смартфон

    Закона влезе ,но единственото ,което промени е ,че не е нужно да направиш 3 месеца при един оператор за да може да си прехвърлиш номера на друг.А сумите дължими по договора си ти остават дължими като неустойки при предния след прехвърлянето.Така,че няма как да не ги платиш.
    glowndark,ако решиш да минаваш към М тел дължиш 11 месечни такси понеже си предплатил последната 12 при подписването.Тогава са ти взели 2 такси нали?Таксите ще бъдат и без ддс,но едва ли си заслужава наистина-не съм гледал офертите за апарати и не ти знам месечната такса.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #12

    Отговор: питане за ползване на смартфон

    Заслувава си от гледна точка на това, че мтел ти дават телефона които искаш с 2 клика, без значение абонат ли си или не... което при виваком няма как да стане... Аз реално на мога да взема телефон от тях, освен ако не си го купя на реалната цена...(въпреки всички глупости дето ги говорят по рекламите)

  16. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #13

    Отговор: питане за ползване на смартфон

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    Аз реално на мога да взема телефон от тях, освен ако не си го купя на реалната цена...(въпреки всички глупости дето ги говорят по рекламите)
    Можеш разбира се ,но е малко незаконно и не е тук мястото да ви споделям как.А и оплескахме темата на човека.

  17. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #14

    Отговор: питане за ползване на смартфон

    Менте тел до скоро 11.2012 не искаха да дават смартфони без интернет план което мен не ме устроива и има казах довиждане.Същата тенденция има и при другите оператори но при Глобалните това важи само за скъпите телефони около 1000 лв при Вива не съм имал проблеми до сега при малък проблем искам да говоря с управителя на магазина и веднага измислят някакви схеми(говоря за смартфон от оператор на излащане).При колегата евентуално може да стане и при менте тел понеже има корпоративна карта с повече договорки предполагам ще дадат телефона и без дата план,а и ако иска винаги може да си пусне допалнителен пакет за сумата около 3-5 лв на месец да се ползва интернет и когато иска да го спре.Операторите лъжат редовите клиенти че смартфоните не могат да работят без техния интернет е това е лъжа,е друг е момента че когато човек не знае как да си спре или контролира трафика е по добре да има инернет в тарифата си за да няма големи сметки но това може да се избегне и с гореспоменатите суми от около 5 лв.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #15

    Отговор: питане за ползване на смартфон

    Телефоните от Мтел са скъпи.
    Аз лично ползвам смартфон с карта на мтел, но смартфона е купен от Глобул, от обява от продавалник. Там има много телефони чисто нови - запечатани закупени от БГ, на отлична цена.
    В моя случай едно момче преподписва от Глобул, там му дават като лоялен клиент този модел телефон, той пуска обява, аз се обаждам, на другия ден отива в магазина, взема телефона и ми го дава след час запечатан с гаранция. Цената му в мтел беше около 320 лв с двугодишен договор, а аз го купих без никакви договори за 300 лв. Пак казвам - чисто нов, запечатан, закупен същия ден, некодиран.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 21
    Последно: 22-04-09, 21:22
  2. Ползване на акумулираща печка
    От Naskoni във форум Електрическо отопление
    Отговори: 50
    Последно: 30-09-06, 15:50
  3. Отговори: 5
    Последно: 26-09-06, 12:01
  4. Отговори: 9
    Последно: 15-07-03, 13:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе