Страница 128 от 167 ПърваПърва ... 78118126127128129130138 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,906 до 1,920 от общо 2504
Like Tree297Одобрявам

ИЗБОР НА СМАРТФОН

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #1906

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Колега,гледахме бг. търговци,а не китайските.М/у Xiaomi и Nokia кой е по-китайски аз не се наемам да определя(пък и не ме интересува).Камерата на Nokia 7.1 е същата като на Note 5(с малко по-малък пиксел...по-малка матрица вероятно,което не е в нейна полза,на практика вероятно снимките ще са подобни.А пък точното съвпадение в платформите няма да коментирам.Само,че Note 5 е има няма 300 лв.
    А това,че някой в Китай е купил името NOKIA не знам дали я прави ''по-отдавнашна марка''.
    За другия ценови сегмент може да се сравни с Xiaomi mi8(799лв в бг.),ама там ''маркови'' под 1000 лв. не ми се сравняват с mi8,няма смисъл просто.
    Но винаги съм казвал,че всеки има право на избор ,затова са толкова марки и модели.
    https://www.gsmarena.com/compare.php...&idPhone2=9354
    Този пост е редактиран от cable; 10-10-18 в 11:56.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1907

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Колега,гледахме бг. търговци,а не китайските.М/у Xiaomi и Nokia кой е по-китайски аз не се наемам да определя(пък и не ме интересува).Камерата на Nokia 7.1 е същата като на Note 5(с малко по-малък пиксел...по-малка матрица вероятно,което не е в нейна полза,на практика вероятно снимките ще са подобни.А пък точното съвпадение в платформите няма да коментирам.Само,че Note 5 е има няма 300 лв.
    А това,че някой в Китай е купил името NOKIA не знам дали я прави ''по-отдавнашна марка''.
    За другия ценови сегмент може да се сравни с Xiaomi mi8(799лв в бг.),ама там ''маркови'' под 1000 лв. не ми се сравняват с mi8,няма смисъл просто.
    Но винаги съм казвал,че всеки има право на избор ,затова са толкова марки и модели.
    https://www.gsmarena.com/compare.php...&idPhone2=9354


    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията

    Гледах Нокия 7.1 plus и мисля че относно камерите е отлично попадение, но е в друг ценови сегмент.
    https://www.gsmarena.com/compare.php...&idPhone2=9342

    Така е, Нокията няма Цайс оптика

    Камерата й е по-зле

    И процесорът не е нещо особено .

    Екранът е по-зле.

    Видеото е с двойно по- ниска резолюция от на Ксиаомито

    Дай да видим трите(ред ми 6) https://www.gsmarena.com/compare.php...&idPhone3=9333

    Цената е по-ниска, тази която е посочена.На единия камерата отзад е 12+13, на реми 6 е 12+5 ...???

    Ето сравнение с миналогодишната Нокия 7, а не 7.1 плюс : https://www.gsmarena.com/piccmp.php3...&idPhone3=9058

    И ето сравнение и с ксиаоми ред ми про -гледайте брадата, яката на сакото, папионката и малките буквички- с един по-евтин от тях миналогодишен модел на моторола - g5s Plus: https://www.gsmarena.com/piccmp.php3...&idPhone3=8233


    Все едно, не aз си бъркам в джоба да платя вашите телефони, а вие си ги плащате.Затова, преди да плащате, гледайте добре.

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #1908

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Да,моя е грешката,но 7,1plus още няма цена,а като гледам цената на 7plus,трябва да я сравним както казах с mi8.На мен такова сравнение не ми се гледа,amoled ,antutu и.т.н.,само го чукнах за тези които е интересно.Не е лошо да си харесваш този телефон,но да го сравняваме с ценовия клас за който говорихме е безполезно.
    Извинявам се пак за грешното сравнение в предния пост!
    https://www.kimovil.com/en/compare/n...xiaomi-mi8-8gb

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #1909

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Джъсти, тоя надпис "Цайс" вАжи даже по-малко от оня "Лайка" на Хуйвей-я

    Аз тия сравнения в Арена-та много не бих им придавал тежест .
    Мегапиксели-те пък хич не ги гледай особено на вторите камери - в овечето сегашни модели , които не са в най-висок клас те служат само за обработка на фон-а и замазването му софтуерно в портретен режим - пълна тъпня и абсолютно ненужно според мен ама ... Има смисъл само когато са както във високите класове - черно-бяла, широкоъгълна или с увеличение/зуум .


    п.п. Редми Ноут 5 също записва 4К клипове с доста добро качество и електронна стабилизация ... ама не и със стоковото приложение . В Ноут 6 вече му е разрешено и със стоковото приложение ... въпреки че са с еднакъв хардуер и софтуер - китайската иновативна мисъл скоро ще бие и въйфоните в иновациите как да ти продадат същия телефон като нов модел

  6. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #1910

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    За Note 6 също пише,че не записва 4k.Ама за описанията вече говорихме.А с кое приложение Note 5 записва?
    Иначе за оптика на gsm-и ми се струва малко гръмко да се говори.След като прочетох това което направи Hasselblad за Motorola с 10 пъти оптично и повечето анализи бяха,че е повече реклама.....А да кажем,че един от най-евтините апарати на Hasselblad струва около 20 000&(пиша по памет).И се мъдри на първо место в dxomark.Какво ли ще е ако пробват по-сериозните.
    . https://www.dxomark.com/category/camera-reviews/
    https://www.motorola.com/us/products...blad-true-zoom
    Този пост е редактиран от cable; 10-10-18 в 18:08.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1911
    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Джъсти, тоя надпис "Цайс" вАжи даже по-малко от оня "Лайка" на Хуйвей-я

    Аз тия сравнения в Арена-та много не бих им придавал тежест .
    Мегапиксели-те пък хич не ги гледай особено на вторите камери - в овечето сегашни модели , които не са в най-висок клас те служат само за обработка на фон-а и замазването му софтуерно в портретен режим - пълна тъпня и абсолютно ненужно според мен ама ... Има смисъл само когато са както във високите класове - черно-бяла, широкоъгълна или с увеличение/зуум .


    п.п. Редми Ноут 5 също записва 4К клипове с доста добро качество и електронна стабилизация ... ама не и със стоковото приложение . В Ноут 6 вече му е разрешено и със стоковото приложение ... въпреки че са с еднакъв хардуер и софтуер - китайската иновативна мисъл скоро ще бие и въйфоните в иновациите как да ти продадат същия телефон като нов модел
    На Моторола g5s plus снима едновременно с двете камери, като втората е черно бяла и прави от двете една снимка
    Монохромната се използва преди всичко за подобряване на нощните снимки- вкарва уловената светлина в общата снимка.

    =======================


    Щеше да е вярно за въйфоните, ама Бай Доньо яко подгони китайците за интелектуалните им кражби и следващото което им гласи е забрана на продажбите им в САЩ. ZTE бяха суйни буйни и най накрая кандисаха на 3-4 милиарда $$$$$ глоба...
    Този пост е редактиран от justify; 11-10-18 в 09:19.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #1912

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    По-добре да не намесваме политика и санкции в технологиите,щото темата ще стане много дълга:Както и кое е китайско,пък кое не е ?
    https://www.dnes.bg/notifikacii/2018...v-kitai.387289

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #1913

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    С Open camera, а вероятно и с други .

    Джъсти, вероятно не ми схвана иронията - иновации трябваше да го сложа в кавички - китайците подобно въйфоня почнаха да продават едни и същи модели с по-скоро козметични разлики като нов модел, че вече и ги задминават в тоя тип "иновации".

    Моторола откакто ги купиха Леново за мен не съществуват, иначе имаха интересни модели (и ги харесвах), но от 2 години по-скоро тъпчат на едно място .

    Иначе това е по-добрият вариант (както писах) - втората камера да подпомага или да добавя нова функционалност (зуум, широкоъгълен обектив) - резултатите при тия Мотороли обаче не са особено добри поне от сравнителни клипове в нета. При по-високият им клас са по-добре, но там пък вече са на цена близка до други доста по-добри и ...

  11. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #1914

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Нещо за HTC да кажете,някъде четох че U12+ e последния им модел тяхно производство,след това телефоните им щели да се правят от външни компании.Жалко че и те си отиват така безславно,последните десетина години съм ползвал предимно HTC-та,и съм супер доволен,но явно ще трябва и аз да се ориентирам към Великата Китайска Стена

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #1915

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Вече май са собственост на Гугъл или почти - най-вероятно ще станат изцяло и ще правят техните модели ако не се бъркам нещо .

  13. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #1916

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Нещо за HTC да кажете,някъде четох че U12+ e последния им модел тяхно производство,след това телефоните им щели да се правят от външни компании.Жалко че и те си отиват така безславно,последните десетина години съм ползвал предимно HTC-та,и съм супер доволен,но явно ще трябва и аз да се ориентирам към Великата Китайска Стена
    Ами ако искаш може да изчакаш още малко.В горното което пуснах Тръмп съветва ябълките да се ориентират към производство в САЩ,а не в Китай.Само,че ако си представим ,че това стане една ябълка ще стане 3000$(например).И тогава само той ли ще си ги ползва.То и в приказката за Рокфелер първата ябълка я купил за 2 цента и.т.н. Струва ми се ,че им показва как най-бързо да фалират и китайците да им купят името и си пущат новите моделчета....нзависимо дали на него ,на мене или на кой да е друг му се иска или не.В икономиката има логика.Като плащаш 10 пъти по-големи заплати и загубиш най-големия пазар за изделията си и без Тръмп ще се сетиш кво ще стане.Не,че от aple не го знаят.
    Ако не бяха се сетили,може би щяха да изпреварят и Motorola към финала на Великата китайска стена.
    Майтап,де....кой знае.Засега е така.Ако сме оптимисти можем да си припомним рефрена:
    ''А после се обърнаха нещата''
    Този пост е редактиран от cable; 10-10-18 в 20:43.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1917
    Според мен не трябва да робуваш на марка, без разбира се да се хвърляш с главата надолу в най - бозавите марки.

    В зависимост от бюджета и функциите на които държиш специално за камерите, ще направиш добра сделка, ако мериш и купиш смартфон от ниския бюджетен клас с камери като за средния или от средния с камери като за премиум.

    От моя гледна точка над 700-900 лева няма особен смисъл, защото за тази цена мисля могат да се купи телефон с камери като за 1100-1200лв.

    Просто техниката си има някаква степен на развитие към всеки един момент и останалото е просто "дрънкулки" по телефона за повече пари.

    Основният въпрос е "какво от телефона/функциите ще ползваш?"

    Няма смисъл да даваш пари за нещо което няма да ползваш и ще стои неизползвано.
    cable одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1918

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Като става въпрос за камери ето какво измисли Samsung----->Galaxy A9
    preparatos одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #1919

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Вие за какво ползвате телефоните си ?
    preparatos одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1920

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Вие за какво ползвате телефоните си ?
    Да се фукаме пред плебеите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на дамски смартфон.
    От RolitasR във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 24-11-14, 07:04
  2. Избор на работен смартфон - dual
    От JKanchev във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 23
    Последно: 30-09-14, 21:18
  3. Помощ за избор на смартфон с цена до 300 лева?
    От blue1 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 30
    Последно: 30-10-13, 14:32
  4. Усилвател за Wi-Fi за смартфон
    От alantion във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 31-03-13, 22:05
  5. Смартфон до 250 лв.
    От johny01 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 23
    Последно: 24-01-13, 03:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе