Страница 151 от 167 ПърваПърва ... 101141149150151152153161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,251 до 2,265 от общо 2504
Like Tree297Одобрявам

ИЗБОР НА СМАРТФОН

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #2251

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Не ги знам много GP,защото мисля че не са конкурентни като цени.Размера на p30 е идеален.Toзи на G като го гледам е с SD730(като mi note10)-сиреч среден,камера -нищо общо.
    Доколкото си спомням sa S7 беше със същата камера.Колкото и да се подобри софтуера,няма как да е на днешно ниво.
    https://www.gsmarena.com/compare.php...&idPhone3=7821

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #2252

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Супер, много полезно инфо от вас за мен.
    Аз съм със Р30 сега - хубав телефон като цяло макар със труден мой преход в оперативен план от Самсунг. Относно камерата му мисля, че е доста прехвален, а и полувинката споделя същото, което го изключва от набелязаните цели.
    Като размер Р30, а именно 6 инча е ОК като може малко да се надвиши, но според мен мине/доближи ли 200гр. тухлата става вече тегаво.
    Моля за още предложения на Ксиоми били те с OLED, отговарящ на нуждите на ползвателя и ясно, че ще се прави корекция на заложеният бюджет.

    Благодаря на всички!

  4. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #2253

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Аз съм със Р30 сега - хубав телефон като цяло макар със труден мой преход в оперативен план от Самсунг. Относно камерата му мисля, че е доста прехвален, а и полувинката споделя същото, което го изключва от набелязаните цели.
    Ей това не го разбирам.На жена ми също приказваха такива неща,но тя не намери разлика от S7 до p30.
    За камерата прехвалената е на p30pro,но за тези цени(700лв.) не знам коя ще сравниш за да кажеш...''прехвалена''.
    Между другото ,ако можеш да се справиш с GOOGLE на новите p40 скоро ще е на същата цена.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #2254

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Цитат Първоначално публикувано от isa Виж публикацията
    И пак дилемата HTC или samsung s2?Немисля да взимам нов,не намирам смисъл в покупката на нов телефон като се има предвид,че всеки ден цената му пада,затова съм се ориентирала към 2ра употреба.
    Колега, направи като мен.Вземи се един Redmi 7a , ЧИСТО нов. Задължително нов.Поне телефон можем ако друго не можем.160 лева е , и не отстъпва по нищо и на телефони от 1160 лева. С Андроид 10, добра поддръжка, всеки момент ще го ъпдейтнат с MIUI 12, МНОГО добра батерия, снимки и клипчета - отлични, не по лоши от тия на телефони от по 1000 лева, няма засечка, няма бъгове. Има запис на разговор за разлика от по скъпи модели, има Volte. Телефона е чук. Открил съм един единствен кусур - изложен на пряка силна слънчева светлина екрана издиша. Но да подчертая, може и от моята бройка да е, защото само понякога.От ярък, става една идея по тъмен и нечетим. Но това САМО когато е директно на силно слънце.При всякакви други условия е без забележки. Та така..синовете са със скъпи телефони и кел файда. И 20 ultra на Самсунг не може да ми свърши работа така както двуядрения компютър и 19 инчовия екран на монитора. Само келешлък и нищо повече са тия телефони.Разликата между телефона от 2000 лева и моя е НИКАКВА , запомни го. Или хайде да бъде по снизходителни и да кажем - пренебрежима.. Но не си купувай втора ръка телефон, послушай ме.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #2255

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Надявам се, че се шегувате като казвате, че няма никаква разлика межди вашия телефон и по-скъпи такива. Вярно е, че в наши дни повечето телефони са надценени и обикновен юзър може и да не открие разлика между актуален среден клас и премиум такъв.

    Но вие твърдите, че телефон с 2 гб рам памет и убит процесор работи като С20. Нелепо е.

    В момента, за да имате устройство, което няма да издиша като му отворите 3 таба на браузъра и няколко апп-а на заден план, минимум трябва е да е с ПОНЕ 4 гб рам.

    П. С. Сега видях, че сте цитирали мнение от 2013....Само където си загубих времето да пиша мнение.
    espace, svetlio1 и corsairman01 харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #2256

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН


    Добре, че колегата gurcayy светна и мен, че влязох още повече в матрицата с моето питане.

    Все още търся други предложения за някой Дамски флагман на Ксиоми на вече добра цена. Ако някой с натрупан опит може да сподели и даде насоки?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #2257

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Надявам се, че се шегувате като казвате, че няма никаква разлика межди вашия телефон и по-скъпи такива. Вярно е, че в наши дни повечето телефони са надценени и обикновен юзър може и да не открие разлика между актуален среден клас и премиум такъв.

    Но вие твърдите, че телефон с 2 гб рам памет и убит процесор работи като С20. Нелепо е.

    В момента, за да имате устройство, което няма да издиша като му отворите 3 таба на браузъра и няколко апп-а на заден план, минимум трябва е да е с ПОНЕ 4 гб рам.

    П. С. Сега видях, че сте цитирали мнение от 2013....Само където си загубих времето да пиша мнение.
    И аз сега видях че съм цитирал старо мнение, но отговорът ми е напълно актуален и към днешна дата. И пак си твърдя че няма никаква разлика между моя телефон, който не е с умрял процесор, а е със Snapdragon и други прескъпи телефони. Няма никаква, ама абсолютно никаква разлика. Първо - най редовно си имам по дефолт по няколко таба отворени в браузъра и това не виждам да ми е дало някакво доловимо забавяне..Всичко се отваря максимално бързо. Въпреки че цялата сериозна ( доколкото може да се нарече въобще такава) работа си я върша на двуядрения ми компютър и добър стар монитор. Несравними са нещата. На телефона най много да си проверя пощата или да поразгледам постовете във фейсбук. Кой какво написал. И всичко се изчерпва с това. Дори и обяви не гледам, понеже имам съвсем различно възприятие на снимките от монитора, отколкото на напикания малък дисплей.Това със скъпите телефони не е точно като онова със скъпите компютри. Когато ги ползваш професионално за рендване или проектиране например, или когато си геймър. С телефоните нещата са адски преекспонирани и се разчита на снобизма и манящината на хората. Разумно обосновани аргументи за покупка на телефон от 2500 лева или от 1500, или от 1000 няма
    Не знам една дама за какво толкова би ползвала например "флагман" от 1000 лева вместо да кажем едно Redmi 9 oт 200.

  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2258

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    ЈКаnсhеv, когато имаш високи изисквания за отредения бюджет и се "затвориш" в една марка трудно ще се намери решение, да не кажа невъзмоно. Затова не се ограничавай само с Xiaomi, а бъди отворен и към други марки и модели, за да направиш най-оптималния и балансиран избор.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #2259

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Всички оптимални варианти за бюджета са предложени от колегите по-горе. Изберете един.

  12. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #2260

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Най-доброто което можеш да направиш в момента(според мен )е да дадеш на жена си p30 и да си купиш p30pro za 840лв. промо.Мисля,че такава цена просто не е за изпущане.Другото всичко за 200-300 лв. е многобройни компромиси.
    https://edigital.bg/smartfoni/huawei...ndroid-p653350
    https://www.pazaruvaj.com/mobilni-te...am-p460709130/
    Този пост е редактиран от inches9; 01-11-20 в 13:20.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #2261

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Класиране на смартфони
    https://www.dxomark.com/rankings/

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #2262

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    ЈКаnсhеv, когато имаш високи изисквания за отредения бюджет и се "затвориш" в една марка трудно ще се намери решение, да не кажа невъзмоно. Затова не се ограничавай само с Xiaomi, а бъди отворен и към други марки и модели, за да направиш най-оптималния и балансиран избор.
    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Най-доброто което можеш да направиш в момента(според мен )е да дадеш на жена си p30 и да си купиш p30pro za 840лв. промо.Мисля,че такава цена просто не е за изпущане.Другото всичко за 200-300 лв. е многобройни компромиси.
    https://edigital.bg/smartfoni/huawei...ndroid-p653350
    https://www.pazaruvaj.com/mobilni-te...am-p460709130/

    Абсолютно прави и двамата.
    inches - щяхме да го преглътнем и двамата ама бързо се е изчерпала далаверата - язък. На такава бързо се навивам ама рядко се случва за тва що-годе споделям принципа на колегата ponyasd.

    Бюджета съм наясно и съм го коригирал - съобразно повечето възможности и екстри за повечето пари. Но ще насоча внимание и към други марки за по пълноценна покупка така, че ако имате още в арсенала.....
    Ако не - ще избирам от подадените.

  16. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    597
    #2263

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Здравейте,

    Наближава времето за "добри" цени уж и за целта искам да сменя телефона на полувинката Mi Note 3, който отива във вече потриващият от удоволствие ръце голям син и по този повод се обръщам към Вас за съвет:

    Търси се предимно Xiaomi с:

    Качество, красота като за дама;
    Издръжливост като корпус;
    Нормално добра батерия, функционалности и хардуерна окомплектация - често го дава на малкият син на 5 години, който тегли по 20 игри;

    Задължително - добра камера за снимки, По светъл/добър Дисплей от Note 3;

    Според мен някой доказано качествен може и вече поостарял флагман на марката с основен бюджет 300 лв до макс 500 лв при явно открояване на модела. Закупуването може да е от Китайците - не бързам, Но разбира се вземам под предвид и гаранционните условия предоставени от коректен БГ търговец.
    Освен другите, можеш да разгледаш и Xiaomi Mi9 SE. Въпреки, че е с 5.97 екран, е суперкомпактен с височина само 147,5 мм. и мисля че ще подхожда на дама. Лошото е, че вече не го намирам в български магазин, но щом не ти е проблем да е от китайците...
    JKanchev одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #2264

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Едва ли скоро ще ни потрябва,но гледам,че някои gsm -и поддържат 5G,но само not stand alone(NSA).Други като HUAWEI са и с stand alone(SA).Питах А1 каква мрежа изграждат точно и само дето не ме попитаха,това SA/NSA яде ли се или се пие.
    Мисля си че на повечето места ще е NSA,а може би в София и 2-3 големи града ще бъде смесена,ама интересно какво е на практика.Ето обяснение на технологиите:
    https://consumer.huawei.com/kh/suppo...en-us00799696/

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2265

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Виваком обявиха, че са пуснали "първата 5G" мрежа за данни в България, но се оказа че са пуснали 4G+ .
    Точно това изписва и на телефона ми, но като качество не мога да кажа, че много се усеща - понякога когато не съм в обсега на 4G+ клетка "+" -чето изчезва и остава са "4G".

    Не вярвам "А1" да изграждат SA клетки и мрежа -според мен просто ще заменят старите клетки с нови 5G NSA клетки, защото повечето им клиенти са с 4G устройства и няма да могат да ползват 5G мрежата ако клетките са SA.


    Така че отговорът е ясен клетките.и мрежата ще са NSA.

    За изграждането на нова мрежа се иска доста сериозна инвестиция, а "А1" и сега са доста зле финансово...

    Отделно тестването на 5G мрежата е в ход от поне май месец ми някои техни клиенти я ползват.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на дамски смартфон.
    От RolitasR във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 24-11-14, 07:04
  2. Избор на работен смартфон - dual
    От JKanchev във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 23
    Последно: 30-09-14, 21:18
  3. Помощ за избор на смартфон с цена до 300 лева?
    От blue1 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 30
    Последно: 30-10-13, 14:32
  4. Усилвател за Wi-Fi за смартфон
    От alantion във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 31-03-13, 22:05
  5. Смартфон до 250 лв.
    От johny01 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 23
    Последно: 24-01-13, 03:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе