Резултати от 1 до 15 от общо 15
Like Tree3Одобрявам
  • 2 Post By bisval
  • 1 Post By Mr.TECHNO

прехвърляне контакти при Андроид

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    73
    #1

    прехвърляне контакти при Андроид

    Здравейте,
    как мога да прехвърля контактите от телефонната книга на Бекбери 8310 към Gigabyte GSMart Roma R2 който е с андроид 4.2
    мам я свалена от Блекито на компютъра в .csv синхронизиран с outlook-а
    Този пост е редактиран от jojobix; 17-11-13 в 21:47.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #2

    Отговор: прехвърляне контакти при Андроид

    Ако имаш акаунт в Google влизаш в него и импортираш контактите от Outlook. След това синхронизираш Android телефона с Google акаунта.
    estqwerty и glarus харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    73
    #3

    Отговор: прехвърляне контакти при Андроид

    имам поща в gmail /ако тва значи гугъл акаунт/,довечера ще пробвам и ще пиша

    - - - - - - - - - -

    влезнах си в гугъл акаунта ,но не намирам никъде опцията за импортване на контактите от аутлук..Може ли малко насоки как става

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #4

    Отговор: прехвърляне контакти при Андроид

    Първо в Outlook експортираш контактите като CSV файл и ги записваш в компа. След това влизаш в Gmail - контакти - импортиране на контакти и импортваш файла , който си записал в компа.

  6. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #5

    Отговор: прехвърляне контакти при Андроид

    да. Има и друг начин, aко телефона позволява. Това е през сим картата.

    И за да съм сигурен потърсих, става. Кофтито е, че трябва да ги копираш един по един.

    Само ще допълня към поста на колегата. После синхронизираш гугъл акаунта си, в новият телефон.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    73
    #6

    Отговор: прехвърляне контакти при Андроид

    978 контакта са..
    п.п.-значи трябва в пощата си да влезна..ок ще пробвам довечера да намеря там за импорт на контакти..

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Отговор: прехвърляне контакти при Андроид

    не винаги всичко отива с пощата. Затова се доверих на една програма - mobiledit
    нямам загуби в преноса ,нито липси.
    glarus одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #8

    Отговор: прехвърляне контакти при Андроид

    Има СИМ кард четци.Слагаш картата в четеца/ има и за други карти/ С програмата от четеца "Сим кард Едитор" на компа ти излиза списъка със запаметените номера и опция дали да са всички или само избраните,запаметяваш ги на ПС, нова карта и прехвърляш по избор. Имам такъв четец от 2007г-утре трябва да погледна каква марка беше
    опа сетих се :" MSI SIM card editor" е програмата значи четеца е на MSI

  11. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #9

    Отговор: прехвърляне контакти при Андроид

    чакай! Тея MSI, не правеха ли от мазните и гнусни кебапчета на гарата, или се бъркам?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    73
    #10

    Отговор: прехвърляне контакти при Андроид

    mobiledit не прави връзка с телефона/явно иска някакви юсб драйвери които нямам и не откривам в нета/,с гугъл акаунта се оправих и качих всички телефони с csv файла от аутлука в профила ми,после синхронизирах телефона с акаунта и те се заредиха в иконата "хора".Само че там само ги гледам и не мога да им се обадя и не ми отиват в телефонните контакти и вайбъра/откъдето мога да им звъня и пиша/.Виждам само 6-те човека записани на сим картата а останалите /978бр/ си седят в "хора"..Пробвах всички опции на импорт/експорт и показване,ръчках 2 дена навсякъде и не мога да ги заредя в телефонната книга.Кофтито е че тела е модел миналия месец и не намерих юсб драйвер да си ги хвърля с мобиледит..
    Моля давайте съвети ,че вече нищо не ми идва на акъла

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #11

    Отговор: прехвърляне контакти при Андроид

    Я отвори този CSV файл с Excel и виж дали имаш изобщо телефони в него.
    И аз съм правил този номер като експортвам чрез Outlook да не включа графата с телефоните.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    73
    #12

    Отговор: прехвърляне контакти при Андроид

    има ги брат,и в "хора" са там и в акаунта ми и във файла ги има.Помислих че причина може да е формата в който са експортнати защото в туториала на мобиледит се казва vcd да бъде избран за експорт на аутлука,но аутлук експрес може да ги експортва в него само един по един, а майкрософт офис аутлук нямал инсталиран някъв транслатор/а и не видях възможност за vcd формат на експорт/.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #13

    Отговор: прехвърляне контакти при Андроид

    Нямам представа как става с този Mobileedit.
    Аз ги експортвам чрез MS Outlook в csv, вкарвам ги през компютъра в Google Contacts и после ги сихнронизирам с телефона.

  17. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #14

    Отговор: прехвърляне контакти при Андроид

    грешката ти мисля е при вторият прозорец, на който трябва да зададеш най долното нещо от сорта на - съдържание, разделено, от запетайка (windows). Няма как да ти го обясна, по добре, защото при мен е на френски. Ще ти пусна няколко шота, как аз съм си експортирал контактите, от айфона, към галаксито.

    избирам си експортиране данни, към файл

    WBcDg8w.png

    най долното. При мене преведено на бг - сумата разделена със запетайка (уиндоус). Това е много важно иначе файлът ти няма да работи

    qLKLbjG.png

    слизам, като разпъвам долу на айклауд и избирам контакти.

    JCfPn2M.png

    към... при мене десктоп, с име нот

    n3bX6Jp.png

    експортване на контакти, от папка контакти.

    FUG0qWL.png

    ето и файла на десктопа в правилна форма

    kfPRRxW.png

    после само ти остава, да го въведеш в контактите на gmail, да си синхронизираш телефона с акаунта на гугъл, при акаунти, или при контакти. Мяташ отметка в телефона да се виждат контактите на акаунта и си готов.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    73
    #15

    Отговор: прехвърляне контакти при Андроид

    и аз правя същото,явно не е там проблема.Вече предполагам какво може да е.Значи прави ми впечатление че контактите в папка "хора" на телефона са бъкани със запетаи,нули и кавички.Вероятно в този вид не може да ги прочете адресната книга за да ги извади.Тръгвам назад по редицата ..в гугъл акаунта пак са така,още назад-в csv файла на компютъра също са така/като го отворя с ms exel /и най-назад ms office outlook-контакти-там са наред.При горе описания начин за експортване обаче получения файл е както казах наблъскан в редовете на всеки контакт с купища запетаи и кавички като за увеличаване на разтоянията...не знам.При вас като отворите експортнатия файл csv как изглеждат вътре нещата?
    п.п.-аз съм с офис 2003 ,да не е бъгав аутлука му нещо,вие с кой сте?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Питане за контакти
    От nobreak във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 5
    Последно: 24-04-18, 07:34
  2. Прехвърляне на контакти от Symbian на Windows Mobile 8
    От Aleksandars във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-13, 00:04
  3. Отговори: 1
    Последно: 20-11-12, 21:54
  4. Контакти в тристайно панелно жилище
    От alpha_adversativum във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 8
    Последно: 16-08-12, 19:46
  5. Прехвърляне на контакти в iPhon4
    От Lupus във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 8
    Последно: 14-08-11, 09:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе