Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 39
Like Tree6Одобрявам

андроид или уиндос8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    2
    #1

    андроид или уиндос8

    здравейте решил съм да си купувам смартфон до 470лв,но се чудя дали да е с андроид или с уиндос8,напоследък много рекламират уиндоса,моля ви помогнете ми в избора

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    Отговор: андроид или уиндос8

    Трудно можеш да получиш добър съвет при подобно запитване...
    Какъв телефон си ползвал досега?
    Какво би очаквал от новия си телефон?
    Повечето аргументи са на страната на Андроид, но имам и HTC 8S и съм доволен и от Windows Phone. На практика, болшинството полезни неща са достъшни и на едната, и на другата платформа. Ако си свикнал вече с Андроид, няма да си доволен от WP. Ако не си, защо не...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #3

    Re: андроид или уиндос8

    За мен, Уин8 е с леко предимство. Андроида има повече приложения, докато при уин-а ми се струва, че при един и същи хардуер се държи по-добре(по-малко лагове, бъгове и т.н.).

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    2
    #4

    Отговор: андроид или уиндос8

    Имам таблет с андроид, много съм доволен,но чета положителни отзиви за уиндоса затова мисля да си купя такъв но се чудя дали да е нокия лумия или HTS

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Отговор: андроид или уиндос8

    Нокия...
    Но ако си свикнал с андроид... ще ти е тегаво на уиндоуса, поне отначало.

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #6

    Отговор: андроид или уиндос8

    според мен андроидът е, за предпочитане. Но и по бъгавият, от двете.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #7

    Отговор: андроид или уиндос8

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    според мен андроидът е, за предпочитане. Но и по бъгавият, от двете.
    По бъгавия? Да сравняваш Линукс с Уиндоус и да кажеш, че е по-бъгав при положение, че Линукса се ползва на 80% от сървърите...

    "Бъгавостта" при Андроида според мен идва от 2 неща:
    - липса на памет
    - 100 тината приложения от сулю и пулю които всеки потребител си инсталира...
    При наличие на достатъчно памет, стоков андроид, без инсталирани глупости ще си работи като пушка без никакви проблеми

    При уиндоуса, положението ще е същото при накачулването на н-брои приложения. Все ще има някое кофти което да го забива.
    Като допълним и това, че като цяло уиндоус средата е по-податлива на вируси...

    Според мен избирай устройството по параметри и функции а не по OS...
    ru-boy одобрява това.

  10. VPM
    VPM е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    159
    #8

    Отговор: андроид или уиндос8

    Android с 4-ядрен процесор и ще летиш. И достатъчно памет, разбира се.
    За Windows все още няма достатъчно приложения.

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #9

    Отговор: андроид или уиндос8

    glowndark, не бъркай телефонните ос с сървърните. И аз съм на мнение , че андроид е недоклатена ос която е създадена с една единствена цел. Да направят търсачката на гугъл уникална.


    VPM, да ти покажа ли на моменти как лагва моето LG G2 ?

  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #10

    Отговор: андроид или уиндос8

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    glowndark, не бъркай телефонните ос с сървърните. И аз съм на мнение , че андроид е недоклатена ос която е създадена с една единствена цел. Да направят търсачката на гугъл уникална.


    VPM, да ти покажа ли на моменти как лагва моето LG G2 ?
    Може и да е недоклатена, но се развива... И то върху Линукс ядро, което надграждат. Освен това като изключим Symbian-a които залезе, и Windows CE които така и не изгря , остава най-старата (с наи много experiance) и актуална в момента мобилна OS. Вярно, че маикрософт се опитват да ги догонят с новия си мобилен уиндоус, но ще мине доста време преди това да стане(ако стане изобщо)...
    ru-boy одобрява това.

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #11

    Отговор: андроид или уиндос8

    Не виждам много иновативни неща в андроида. Добре поне, че се опитват да убият Dalvik-а. Обаче на бекграунд техните си сървиси така хубаво се усъвършенстват .... Сега с КитКат голяма част от сървисите които плюят инфо на гуугъл дори няма да могат да се спират (което въобще не ме учудва). В крайна сметка как да събират инфо за трафик и за това какво харесва потребителя за да могат после "любезно" да му го предложат през търсачката.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #12

    Отговор: андроид или уиндос8

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    Може и да е недоклатена, но се развива... И то върху Линукс ядро, което надграждат.
    да де. Това казваме. Развива се ширпотребно, яката. Ако мислеха, поне малко, за реномето си, нямаше да дават на всеки да я слага. Като погледнеш само какви боклуци из пазара влачат с Андроид, направо се хващаш, за главата! Ама те гугъл са си такива. Квото фанат се с с теслата го дялат. Поне да и дойде акъла малко, след тая глоба. Ама надали...

  16. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #13

    Отговор: андроид или уиндос8

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    да де. Това казваме. Развива се ширпотребно, яката. Ако мислеха, поне малко, за реномето си, нямаше да дават на всеки да я слага. Като погледнеш само какви боклуци из пазара влачат с Андроид, направо се хващаш, за главата! Ама те гугъл са си такива. Квото фанат се с с теслата го дялат. Поне да и дойде акъла малко, след тая глоба. Ама надали...
    Тука не съм съгласен. Да си предоставиш собствената ОС безплатно, не е за оплюване. Кои друго го е правил, microsoft, nokia?
    С андроида си гоогъл дават хляб на много китайски производители, както и на много low end потребители, които по една или друга причина не могат да дадат няколко стотн $ за марково устройство... И все пак имат възможността да ползват ОС каквато ползват и тези с скъпите устройства...
    Оставете другото, но андроида е до голяма степен "бъгав" именно защото се цели мултиплатформеността му. Ако гугъл си го правеха само за техния NEXUS можеше да е нещо съвсем различно...

    ПС. Вече има Мобилно Ubuntu. Които не му харесва андроида, може да мигрира
    ru-boy одобрява това.

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #14

    Отговор: андроид или уиндос8

    Андроид става все по-затворен и се отдалечава от идеите на отвореното общество. А за Убунту-то .... Каноника гледат да си наврат носа навсякъде и рано или късно ще почнат да страдат от разводняване.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #15

    Re: Отговор: андроид или уиндос8

    Цитат Първоначално публикувано от VPM Виж публикацията
    Android с 4-ядрен процесор и ще летиш. И достатъчно памет, разбира се.
    За Windows все още няма достатъчно приложения.
    Ползвал съм и трите операционни системи.

    Андроида
    +най-много приложения
    -най-лагав и бъгав
    Ползван с 4ядрен процесор и достатъчно памет

    Уин8:
    -По-малко приложения(но не толкова малко, както някой си мислят. Може да се намери всичко необходимо). Най-малко популярна от трите платформи.
    +Доста по добре се държи, като лагове и бъгове. Като му свикнеш, смея да твърдя, че се работи по-лесно отколкото с андроид.
    Ползвано с 2ядрен процесор

    ИОС
    Колкото и да не са ми на сърце Айфоните, ами най-добра им е операционната система.

    Държа да уточня, че това си е лично мнение.

    П.С. Ползваните устройства са Asus nexus, Nokia lumia 920 и Iphone 4s

    П.С.2 Ползвал съм и нисък клас на сони с андроид(не помня модела), ами честно ... на моменти ми идваше да го издрънча в земята. За кратко съм ползвал и нокиа с уин7 нисък клас - в пъти по-добре се държеше.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам ТВ Смарт плеър с Андроид о.с
    От achod във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 01-04-14, 17:48
  2. Малко помощ за Таблет с ОС Андроид
    От InternetZombie във форум Android
    Отговори: 24
    Последно: 11-03-14, 21:27
  3. прехвърляне контакти при Андроид
    От jojobix във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 14
    Последно: 01-12-13, 23:03
  4. Да сравним 2 Андроид Джаджи >
    От doxr във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 15-02-13, 09:54
  5. Продавам ZTE BLADE / TFT LCD / 2GB / Андроид 2.3.4
    От papu4ara във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 18-07-11, 20:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе