Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35

Xiaomi Redmi Note 2 ревю

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    Xiaomi Redmi Note 2 ревю

    след грубо 2 месеца ползване реших накрая да драсна няколко реда впечатления и тестове от Xiaomi Redmi Note 2

    започвам с нещо важно - разликата между него и новия модел 3 е в корпуса, fingerprint-a и по-голямата батерия. другите му характеристики са абсолютно същите, така че ако някой се е засили към 3, да знае какво може да очаква

    процесор: 64-битов Медиатек 8-ядрен на 2.0 ГХц
    рам: 2 гигабайта
    "хард": 16 гигабайта
    5.5" 1920*1080 дисплей
    батерия: 3060 мАч

    пристига в комплект с 2А зарядно, сменяема батерия (лепенки върху клемите, за да не се разрежда в склада и по време на транспорта), лепенка върху камерата, за да не се драска преди пристигането при клиента, слушалки, кабели и т.н.

    тестове:

    антуту:
    старият - 48 500
    новият (3D) - 52 400

    geekbench 3:
    single core - 915
    multicore - 4570

    снимки и видео - атачнати към поста

    мултитаскингът е светкавичен, разните му там тежки игри като Mortal Kombat 10, Asphalt 8 и т.н. летят

    зарежда до 100% за доста по-малко от 2 часа, но съм убеден, че има VW-хитринка , т.е. софтуерът послъгва, защото свалиш ли го от кабела веднага, разрежда 10% след броени минути работа. оставиш ли го да повиси повечко, макар и на 100%, издръжливостта след това е очевидно по-добра

    батерията издържа в зависимост от ползването
    мобилни данни включени, wifi постоянно включено, малко браузване, повечко четене, средно разговори - спокойно издържа ден и половина, дори 2

    в сухи ръце се поплъзва, в потни - не
    след купуване на това калъфче Leather Full Body Cover Case for XiaoMi RedMi Note 2-4.06 and Free Shipping| GearBest.com (което, между другото, в БГ струва над 25 лева ), всичко си идва на мястото

    единствена критика - идва с някаква модната версия на MIUI, която не подлежи на никакви ъпдейти, затова се налага рутване и т.н. процедури, които засега съм си ги спестил, но се изкушавам да ги направя в скоро време, защото на 2 пъти ми се случи да не ми свирне будилника сутрин поради забиване, което го намирам за недопустимо за телефон

    чета за някакви проблеми с нотификациите на вайбъра, смс-ите, позвъняванията... при мен няма никакви такива оплаквания
    времето се настройва коректно за Варна

    ако някой има по-конкретни въпроси, да пита

    - светъл зимен ден, снимано през прозореца на колата

    - късен следобед, HDR срещу слънцето

    - без зуум

    - пълен зуум, очаквано размазване, но въпреки всичко като за телефон е великолепно. преди няколко години фотоапаратите правеха такива снимки без зуум

    Sendvid - Instant video upload - видео. разчитах да се качи и плейне в отигинал, но явно има някаква онлайн конверсия. все пак е нещо...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2

    Отговор: Xiaomi Redmi Note 2 ревю

    За парите си е супер! Честито за придобивката!

  4. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #3

    Отговор: Xiaomi Redmi Note 2 ревю

    Честито! На сина ми бях решил да взема този телефон, но за съжаление точно преди Нова Година всички, на които звънях бяха продадени. Страхотен телефон със страхотни данни! В крайна сметка му взех един ZTE Grand S2 - също страхотен телефон! Но. на мен ще си взема едно Xiaomi Redmi Note 2!

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: Xiaomi Redmi Note 2 ревю

    ki_yoou, той не е супер телефон за парите си, а супер телефон, като цената му го прави нещо повече - превъзходен

    не защото е мой, а просто защото е така

    samsung galaxy note 4 струва 1000 лева, т.е. поне 3 пъти повече, а характеристиките му в най-добрия случай могат да се нарекат "сравними"
    Xiaomi-то е с андроид 5, самсунг-ът е с 4
    Xiaomi-то е 4G, самсунг-ът не е

    единствено резолюцията му е по-добра, но ако ми кажеш за какъв дявол ти е (и дали изобщо би забелязал) ...

    с други думи трябва да погледна чак към Note 5 (за поне 1200 лева), за да получа 4G, по-бърз процесор, повече рам и т.н.

    а XiaoMi-то ми легна в ръката за под 300

    моята философия е, че измежду две еднакви неща, парите си бих дал за по-евтиното

  6. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #5

    Отговор: Xiaomi Redmi Note 2 ревю

    В много speed test-ове в you tube с други "флагмани", Xiaomi ги отнася!

  7. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #6

    Отговор: Xiaomi Redmi Note 2 ревю

    Бъркаш се, от Note 3 насам всичко е 4G. И да резолюцията и качеството на дисплея се забелязва. Като ползвател на следните телефони (в хр. ред - Нокиа Е7, Самсунг Ноут 2, Нексус 5, ЛГ Г3, Сони Z3 и този от подписа ми) те уверявам че по хубав дисплей от сегашния си телефон не съм имал или виждал. Това в никакъв случай не означава че по ниската резолюция е предпоставка за по лош дисплей. За пример ще дам LG G3 чиито 2К дисплей беше отвратителен в сравнение със Sony Z3.
    Сега по темата, сходни са им параметрите. Но ако това според теб ги прави еднакви.... Добре твое право е да си мислиш каквото желаеш.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Отговор: Xiaomi Redmi Note 2 ревю

    A кое ги прави различни според теб? Кажи някоe преимущество на изброените от теб. ( за да не излиза като заяждане поста ти)
    Този пост е редактиран от Pat; 24-01-16 в 18:21.

  10. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #8

    Отговор: Xiaomi Redmi Note 2 ревю

    По дефиниция, две еднакви неща, са идентични по всеки един показател. Като за начало, да започнем с дизайна. Знаем, че моделите на Самсунг от 2014 имат наченки за премиум дизайн, като за пример ще дам металния корпус и като цяло материалите вложени в изработката. S pen без коментар, по голям и по технологичен дисплей. Скенер за отпечатък и други. Определено по добра камера с оптичен стабилизатор, 4К видео, 60fps full hd видео,NFC. Повече рам памет, по добър мултитаскинг, все пак именно затова е създаден. Ще получи последната версия на андроид съвсем скоро. И става въпрос за модел от края на 2014, а китаеца е модел от края на 2015!
    От кога да твърдиш, че черното е черно се приема като заяждане? Няма значение, всеки да го приема както желае. И пак да кажа, за парите си китаеца е много добър телефон! Това обаче не го прави флагшип, дори и по стандарти от 2014.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #9

    Отговор: Xiaomi Redmi Note 2 ревю

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    samsung galaxy note 4 струва 1000 лева, т.е. поне 3 пъти повече, а характеристиките му в най-добрия случай могат да се нарекат "сравними"
    Xiaomi-то е с андроид 5, самсунг-ът е с 4
    Xiaomi-то е 4G, самсунг-ът не е
    Чакай сега...
    Аз имам Note 3, не 4.
    Официалният ми ОС е Android 5, а не 4...
    Смартфонът е с 4G модул...
    Тоест, и двете сравнения за Ноут 4, които си дал няма как да са верни

    Разликата в дисплея м/у флагман на Самсунг и добри китайски телефони има чувствителна...
    В изработката на корпуса - също. Дай да сравняваме пластмасата на Ноута с псевдометала да Xiaomi Redmi Note 3 например...
    Шиаомито е, чудесен телефон за парите си, ако изключим компонента цена, както правиш ти... не е толкова черно и бяло.

    ПП - Като говорим за китайци, тази седмица гледах редица сравнения на Xiaomi Redmi Note 3 с LeTV 1S - вторият е неразумно подценяван телефон и започвам да се убеждавам, че е без конкуренция в този ценови клас - до около $200... Там наистина има метал, а дизайна е на светлинни години. Хардуерът е същия, изключая като че ли камерата, която изостава.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #10

    Отговор: Xiaomi Redmi Note 2 ревю

    Това е един чудесен телефон за парите си, но твърдението, че изяжда Ноут 4 хвърля дълбоки съмнения върху обективността на автора и хубавото му ревю.

    Самсунг може да имат много скапани продукти и телефони, но Ноут серията не е в това число.

    П.П. Не ползвам телефон Самсунг.

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Отговор: Xiaomi Redmi Note 2 ревю

    Аз не ползвам никакъв смартфон. И точно затова мисля, че мога безпристрастно да преценя кое е по-добро при добре поднесена информация. За това и питам... не се заяждам ако някой е останал с такова впечатление. Изброените от вас неща сигурно са верни (пластмаси, дизайн, камери.... ) но честно казано аз не бих ги поставял като важен фактор при сравнение на телефон който се използва повече като преносим компютър. 4G - да - това е от значение, РАМ, процесор, "твърд диск", качество на дисплей също. Друго важно за мен е батерията, цената и съвместимостта с други устройства (телевизори, плеари и други подобни.) А резолюции като 4К и FULL HD касаещи телефон с 5' дисплей будят само насмешка в мен - абсолютно безсмислено разхищение.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #12

    Отговор: Xiaomi Redmi Note 2 ревю

    Добрият дисплей е много важен, особено за хора със зрителни проблеми, като мен. Не отдавам особено значение на екстрите, които правят дадена играчка много"джиджана", но внимавам с всякакви екрани как ми въздействат. На 5-та минута вече знам дали телефон, телевизор, таблет и т.н. ще влязат в моята къща и в моите ръце.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #13

    Отговор: Xiaomi Redmi Note 2 ревю

    Да не забравяме и MIUI все пак

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #14

    Отговор: Xiaomi Redmi Note 2 ревю

    Ами да споделя за редми ноте 3 впечатления.
    Имам редми ноте 3 (3GB/32GB) от 1 месец и също съм доволен (от ТопОне с ДХЛ точно 425 лева с оригинално калъфче). Ъпгрейд на предишния ми телефон ZTE 967s (от който също съм супер доволен). Изработка и хардуер са на доволно ниво.
    Няма игра която да му се опре, всичко хвърчи. Браузер отваря всякакви страници без никакво забавяне. Стабилен, не е рестартиран от самото начало.
    Нямам проблем с нотификациите. Забиваше му СМС приложението, но инсталирах гугъл мессенжер (и без това съм му фен).
    2 дена държи батерия с нормално ползване - много не говоря, но брауз, фейскбук, емеил, игри се ползва много, wifi/mobile net постоянно включени.
    Дисплея е супер, ярък със супер цветове. Ауто brightness работи великолепно.
    МИУИ РОМ-а е някакъв мишмаш от китайския официален + мулти неща (някои основно в настройки на темите и шрифтовете са на китайски), но и аз нямам намерение да пипам докато излезе официален глобал ром.
    fingerprint-а дори не съм го пробвал (за мен е безсмислена екстра).
    Оригиналното калъфче е много хубаво - много тънко и прилепва супер плътно. С wake-up функция.

    МИУИ не е кой знае какво (за първи път го ползвам, клонинг наподобяващ ИОС), дори някои настройки са набутани на ма***та си по менютата.
    Има някакви xiaomi акаунт и клоуд неща, тях също не ползвам.

    За ТопОне (Aliexpress TopOne) - при поръчка с DHL доставка (+21 USD) пътува от Китай за УК, и след това УК за България. Няма митница, ДХЛ го носи на вратата. Дават два проследяващи кода (за Китай-УК и за УК-БГ).
    (последното ако рекламира тоя доставчик, да се махне).
    Този пост е редактиран от koranto; 24-01-16 в 22:47.

  18. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #15

    Отговор: Xiaomi Redmi Note 2 ревю

    Здравейте,

    От 5-6 дена и аз притежавам това устройство, като цяло впечатленията са ми добри, с някои забележки. На едната според мен е отоговорено с VW ефекта, утре ще видя дали е така. Снощи за 10 часа изяде 50% батерия без да е правено нищо на телефона. сумарно да е работено 10 минути през това време. Другото са китайските символи на доста места, но за тях разбрах, че трябва да чакам постепенно ъпдейти. В момента съмс MIUI 66.77.33.00 (LHMCNCH) Stable. Това СН накрая ми звучи малко като да е китайски РОМ, но знам ли. Ако искам да го сменя с по-читам официален РОМ какво е нужно или само ще се оправи. Другото, което се чудя FM радиото да се пусне освен с изключен интернет как може да стане. Трябва ли да чакам скоро официялно андроид 6 или трябва да стане ръчно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Xiaomi смартфони - модели, мнения, обсъждане
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 290
    Последно: 12-12-23, 18:03
  2. Xiaomi представи екшън камерата Yi Cam
    От Balu Torben във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 0
    Последно: 16-03-15, 13:02
  3. Отговори: 0
    Последно: 24-10-14, 11:12
  4. ревю на sony KDL 37 EX 521
    От vilaanizd във форум Sony телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 30-03-12, 02:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе