Вижте резултатите от анкетата: Кой смартфон?

Гласували
15. Не можете да гласувате в тази анкета
  • LG G5

    3 20.00%
  • Huawei Honor 8

    1 6.67%
  • HTC 10

    1 6.67%
  • Друг

    10 66.67%
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 58 от общо 58

Съвети при избор от между 3 телефона

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice Аватара на thais
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    7
    #46

    Отговор: Съвети при избор от между 3 телефона

    Привет отново от мен. Преди десетина дни най-сетне си взех нов телефон - LG G5. So far съм доволен, харесва ми, нямам сериозни забележки, единствено при 1-2 мои доста сериозни натоварвания, телефонът се позагря не малко, но вероятно това е заради 4-те ядра наместо 8, както имат повечето флагмани. Тъй като за първи път имам смартфон LG и за първи път телефон по-последно поколение, всякакви полезни и хитри съвети са много добре дошли! Че иначе ми коства не малко лутане и ровене по всякакви форуми, статии и сайтове за тънкости и допълнителни детайли/екстри около него.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #47

    Отговор: Съвети при избор от между 3 телефона

    Избягвай по възможност това "здраво загряване" - LG G3 обикновено приключваха живота си с отлепяне на чипа и бавно произволно изгасване на екрана малко след края на гаранцията им, LG G4 странно започнаха да се трупат в сервизите на 12ия+ месец от закупуването с подобни прояви и дефекти на дъното, не знам при LG G5 дали най-после са решили проблема а е прекалено нов за да се вадят изводи....съвет: рутни гo и с setcpu му свали честотата поне с 500mhz, както и премини от interactive/performance на on demand говернори за да спиш спокоен леко скопен флагман е по-добре от мъртъв флагман ....

  4. Novice Аватара на thais
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    7
    #48

    Отговор: Съвети при избор от между 3 телефона

    Благодаря за съвета. Не съм напълно сигурен някои от нещата как да ги направя, но ще ти пусна лично съобщение, че да не занимавам всички с моите казуси ...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #49

    Отговор: Съвети при избор от между 3 телефона

    Не знам какво толкова сте се вживяли в тези камери на смартфоните? За тези цени над 1000лв гонещи 2000, може да се вземе много добър фотоапарат, който ще прави в пъти по добри снимки. Да не говорим за големината на сензора, ако решим да принтираме на по-голям размер За гледане на компа стават и то без много зумване Код, не е коректно да публикуваш снимки, които не си правил ти. Много вероятно е да са правени от професионални фотографи с цел реклама на телефона. Пък и как да сме сигурни, че наистина са правени с телефон? Имаше не един случай където излизаше наяве, че рекламните снимки са правени с ДСЛР. Нощните снимки, които си сложил са най вероятно от статив и забележи, има голяма загуба на детайлите по краищата, което говори за не много качествена оптика. В светло време повечето телефони се справят прилично, ясно е че флагманити по добре. За нощни снимки, мисля още не са измислили такъв телефон.
    Та, извода е - смартфона не е нито фотоапарат нито, компютър. За мен горната граница като цена е 500лв, нагоре не си заслужава. Като искаш хубави снимки, фотоапарат със сменяема оптика, за другото компютър. Това броене на ядра, гигахерци, рам и т.н го правят самите производители, правят по тежки операционните системи и хайде на новите модели. Имам телефон модел 2012 и все още работи много добре, без лагвания и забавения.
    Относно до потребителя, който написа да гледаме ревютата ... хм, отдавна се знае, че повечето ревюта са платени и с цел реклама(не казвам, че няма и истина там) .

    П.С. За мен, най-добрата камера в смартфон все още остава Лумиа 1020

    - - - - - - - - - -
    Това е с телефон за 450лв, модел 2012. Не мога да кажа, че не отстъпва на новите флагмани, ама за разликата в цените и годината .... Както казах, за хубави снимки фотоапарат със сменяема оптика

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от shogo; 05-01-17 в 10:06.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    136
    #50

    Отговор: Съвети при избор от между 3 телефона

    Лумиата снима хубаво, но заради уиндоуса държа една така без сим карта и я ползвам за сапунерка Все пак е компактна за фотоапарат :D

  7. kod
    kod е на линия
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #51

    Отговор: Съвети при избор от между 3 телефона

    Цитат Първоначално публикувано от shogo Виж публикацията
    Код, не е коректно да публикуваш снимки, които не си правил ти. Много вероятно е да са правени от професионални фотографи с цел реклама на телефона. Пък и как да сме сигурни, че наистина са правени с телефон? Имаше не един случай където излизаше наяве, че рекламните снимки са правени с ДСЛР. Нощните снимки, които си сложил са най вероятно от статив и забележи, има голяма загуба на детайлите по краищата, което говори за не много качествена оптика. В светло време повечето телефони се справят прилично, ясно е че флагманити по добре. За нощни снимки, мисля още не са измислили такъв телефон.
    Та, извода е - смартфона не е нито фотоапарат нито, компютър.
    Мухахах, това е такава издънка, че си заслужава отделна новина - сега ще публикувам и ще пратя линк за да осъзнаеш колко глупости си изписал
    Неоспоримият факт е, че показа, че според твоите разбирания, S7 снима като DSLR даже и в моите некадърни ръце.
    Благодаря лично за оценката на уменията ми, задочни благодарности и от Samsung.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #52

    Отговор: Съвети при избор от между 3 телефона

    На някой снимки се вижда с какво е снимано....

    20160816_222934.jpg

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #53

    Отговор: Съвети при избор от между 3 телефона

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Мухахах, това е такава издънка, че си заслужава отделна новина - сега ще публикувам и ще пратя линк за да осъзнаеш колко глупости си изписал
    Неоспоримият факт е, че показа, че според твоите разбирания, S7 снима като DSLR даже и в моите некадърни ръце.
    Благодаря лично за оценката на уменията ми, задочни благодарности и от Samsung.
    Някъде да твърдя, че са правени с ДСЛР? Както отбелязах, при нощните снимки има големи загуби на детайли по краищата.

  11. kod
    kod е на линия
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #54

    Отговор: Съвети при избор от между 3 телефона

    shogo... поспри се навреме - цитирано е достатъчно ясно какво твърдиш:
    1. Снимките не са правени от мен
    2. Много вероятно е да са правени от професионален фотограф
    3. Много вероятно е да са специални рекламни снимки, за които е отделен сериозен ресурс
    4. Вероятно е снимките да са правени с DSLR
    5. Много вероятно е нощните снимки да са правени със статив

    Полезното ти участие в темата би следвало да продължи с евентуално извинение за глупостите и обеца на ухото да се обръща повече внимание на детайлите като например преглед на exif данните преди писане

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #55

    Отговор: Съвети при избор от между 3 телефона

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    shogo... поспри се навреме - цитирано е достатъчно ясно какво твърдиш:
    1. Снимките не са правени от мен
    2. Много вероятно е да са правени от професионален фотограф
    3. Много вероятно е да са специални рекламни снимки, за които е отделен сериозен ресурс
    4. Вероятно е снимките да са правени с DSLR
    5. Много вероятно е нощните снимки да са правени със статив

    Полезното ти участие в темата би следвало да продължи с евентуално извинение за глупостите и обеца на ухото да се обръща повече внимание на детайлите като например преглед на exif данните преди писане
    По точка 4 - никъде не съм писал такова нещо, можеш пак да прочетеш поста ми.

    До exif нямам достъп!

    Май, не правиш разлика между май, много вероятно със сигурност и т.н.

    По точка едно, може и да греша, но не си го доказал по никакъв начин?

  13. kod
    kod е на линия
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #56

    Отговор: Съвети при избор от между 3 телефона

    shogo...
    Добре е да обръщаш повече внимание на страницата и форума ни - те наистина са полезни. Както и да схванеш, че доказателства не са необходими - казано е, че е така, това е достатъчно за всеки непредубеден и достатъчно интелигентен участник в дискусията.
    Голяма част от снимките са публикувани в пътеписите ми от тазгодишното ни посещение на Сицилия, може би ще ти е интересно да ги разгледаш

    Благодаря ти за участието, ще помоля да се върнем на дискусията, касаеща качеството на снимки, направени със смартфон и да спрем с обсъждането на мнение 49.

    ПП - Хинт - exif данни за снимка могат да се видят след клик с десен бутон върху нея след като е изтеглена и прочитане на информацията в properties - details

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #57

    Отговор: Съвети при избор от между 3 телефона

    Много добре знам как да видя exif, само дето на половината от тях липсва такъв! Там е само информация за пикселите!

    Да се върнем на качеството на снимките, нищо не каза за снимките правени с 5 годишен телефон, на една трета от цената на Самсунга?
    Дали разликата е толкова голяма?

  16. kod
    kod е на линия
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #58

    Отговор: Съвети при избор от между 3 телефона

    За мен, разликата не е голяма - огромна е.
    Вижда се във всяка снимка, с по-изчанчени условия - макро снимките са размазани, нощните са... адекватни за телефон на 5 години.
    Прекалено много залиташ към цена - в дискусията, това не е е взимало особено под внимание досега.
    Мнения, за 1 - 2000 лв можеш да си купиш хубав фотоапарат както и опити за сравнение на снимки на база цена на снимащото устройство не носят полезност.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Помощ и съвети при избор на нов ТВ
    От maxxx във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 08-11-16, 12:33
  2. Съвети за избор на смартфон
    От Nanami Chaan във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 29
    Последно: 05-07-15, 23:53
  3. Съвети и помощ при избор на климатизатори
    От IzueL във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 08-10-14, 18:48
  4. Сравнение между 2 телефона
    От ops5 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 24-11-11, 12:40
  5. съвети за избор между няколко камери
    От jojobix във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 22-08-09, 21:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе