Вижте резултатите от анкетата: Кой смартфон?

Гласували
15. Не можете да гласувате в тази анкета
  • LG G5

    3 20.00%
  • Huawei Honor 8

    1 6.67%
  • HTC 10

    1 6.67%
  • Друг

    10 66.67%
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 58
Like Tree11Одобрявам

Съвети при избор от между 3 телефона

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice Аватара на thais
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    7
    #1

    Lightbulb Съвети при избор от между 3 телефона

    Здравейте всички!


    Дойде моментът да си взема нов телефон, а аз не го правя това толкова често. От седмица-две се ослушвам, чета и проверявам различни телефони, та от този процес си харесах 3 телефона - HTC 10, LG G5 и Huawei Honor 8. Разбира се, това не означава, че твърдо съм се спрял на тях или че обезателно ще взема някой от тях, отворен съм и за други предложения, но по-важното за мен е да изкажения съвети, препоръки, мнения, положителни, отрицателни, от лично ползване, въобще всякакви за въпросните 3 модела.

    Някои мои изисквания, които имах предвид в търсенето на нов смартфон:
    - Да е чисто нов, като бюджетът е 1100-1200лв. или иначе казано - ровя се да намеря най-доброто, което е налично на пазара към днешна дата и което влиза в този бюджет
    - Да не ми лагва, забива, насича и т.н., защото ще го използвам доста (брат ми от месец е с Huawei P9 и се е случвало да му лагва)
    - Да е с привлекателен и интересен дизайн, като дисплеят да е с много добра резолюция и да не е по-голям от 5,5 инча (не знам разликите между две резолюции и между пикселите дали се отразяват съществено и дали се забелязват (брат ми смята, че пикселите не са от значение и че няма да забележа разлики в тях)
    - Да има много добри камери (предна и задна), които и да възпроизвеждат висококачествени снимки (отново брат ми твърди, че разликата м/у 16 MP и 12 MP е изключително малка, освен ако камерата не използва някакви специфични оптики на фирма-пионер в областта)


    Optional:
    Понеже слушам много музика, телефонът евентуално да възпроизвежда колкото се може по-качествено и по-чисто музикалните тонове, ритми, бас и т.н.


    Благодаря!

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    Отговор: Съвети при избор от между 3 телефона

    Изключително тривиално и предубедено, но... за бюджет над 1000 лева не разбирам защо не е включен Samsung в избора...
    S7 Edge е най-доброто на пазара заедно с iPhone 7.
    iPhone 7 отпада от избора заради цена, но S7 в момента е около 1100, S7 Edge - около 1250лв:
    http://www.emag.bg/search/mobilni-telefoni/Samsung+S7

    И двата смартфона предлагат всичко, което искаш - мощен хардуер, една от най-добрите, да не кажа най-добрата камера на пазара, страхотен дисплей и дизайн.

    Изборът е ясен, не виждам предимства в изброените спрямо С7.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #3

    Отговор: Съвети при избор от между 3 телефона


  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #4

    Отговор: Съвети при избор от между 3 телефона

    Мда...освен това в момента, трудно ще намериш телефон с по-интересен дизайн от S7 edge

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Отговор: Съвети при избор от между 3 телефона

    Айде сега Dolby Atmos...
    Има ли предпоставки да се твърди, че поддръжката на тази технология би подобрила звука при слушане на музика на смартфон
    Кога би ти била от полза Dolby Atmos поддръжката на мобилен телефон? Филми надали ще гледаш, остава VR.
    И воала - Dolby официално е обявило, че Samsung Gear VR е съвместимо с Atmos. От което би трябвало да следва, че Galaxy Note 5, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S7 и Galaxy S7 Edge поддържат Atmos.

    Като цяло това е лирично отклонение, човекът иска да си слуша музика на телефона и му е през.... за Атмос..
    Пак да повторя мнението си - S7 или S7 Edge са без конкуренция в търсения ценови клас при зададените важни изисквания - мощ, дизайн, екран, камера, а защо да не добавим и звук.
    dodo_pv одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #6

    Отговор: Съвети при избор от между 3 телефона

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Мда...освен това в момента, трудно ще намериш телефон с по-интересен дизайн от S7 edge
    Е,има-въпрос на вкус https://www.youtube.com/watch?v=m7plA1ALkQw
    thais одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #7

    Отговор: Съвети при избор от между 3 телефона

    Въпрос на вкус, но мисля че извивките са по-интересни и събиращи погледи. Колко са практични e отделен въпрос

    Витаят интересни слухове за дисплея на S8.

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #8

    Отговор: Съвети при избор от между 3 телефона

    Ееее, съгласен, Mi MIX е по-атрактивен на дизайн, а и като параметри не отстъпва.
    Но... това не е телефон, който можеш да се надяваш, че ще придобиеш през тази година...
    Най-рано януари го виждам...

  11. Novice Аватара на thais
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    7
    #9

    Отговор: Съвети при избор от между 3 телефона

    kod, искам да опитам нещо различно от iPhone и Samsung. Спор няма, че s7 edge е най-добрият телефон на пазара. Държал съм и двете разновидности на s7, харесват ми и двете, разбира се - малко повече edge-а.
    Все пак, ако изключим HTC-то, другите два телефона са доста по-бюджетни и въпреки че средствата, които мога да отпусна го позволяват, като че ли се убедих, че по-добре да се взимат телефони по-често. Мобилните технологии се развиват стремително, пазарът вече е много конкурентен, има една камара производители, които предлагат отлични устройства. Иначе казано - благодаря ти много за съветите, съгласен съм с тях, но най-вероятно една идея ще свия бюджета, така че от сега да се събират средства за по-следващия телефон.
    Тъй като напоследък често съм в движение, има за мен значение качеството на музикалните файлове (изцяло слушам музиката през слушалки, тип over ear, качествени), но навярно това не е от първостепенно значение при избора на смартфон.


    VLADO 66, аз също наскоро гледах Mi Mix, много ме впечатли и мен. Обаче идеята е сега да си взема телефон и все още не ми се скача на толкова големи инчове (Mi Mix-а е 6,4 инча). И баща ми, така и редица познати, си признават, че когато от по-малък телефон отидеш на по-голям, ти свикваш с него и после не ти се иска да взимаш по-дребен. Иначе относно първото моделче, което предложи - все още не ми се рискува с телефони, които нямат официални сервизи у нас и които трябва да си ги заръчам от чужбина. На още поне 4-5 такива марки попаднах, с много интересни предложения (например - Oppo, OnePlus, LeEco и още много), но на този етап предпочитам да се спра на производител доказан на нашия пазар.


    pilot, концепцията %-ът, който да заема екранът да се увеличи, ми допада страшно много. След издънката с Note 7, навярно трябва в следващия си флагман да внедрят нещо ново и много интересно, така че да върнат доверието в себе си. Както е казал Уорън Бъфет - "Репутация се гради 20 години, но се руши за 5 минути''.

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #10

    Отговор: Съвети при избор от между 3 телефона

    Инчовете на Mi MIX да не те притесняват много - голям е колкото iPhone 7 Plus.
    Това е страхотното предимство на липсата на горна рамка.

    Амии... така поставено - LG G5 - твърдо не бих взел, HTC е скъпо.... остава Хуйвея.
    Защо не Xiaomi Mi5 / Mi5S?
    В момента по разпродажбите двете се движат малко под / малко над $300?

    Опппс, редакция - сега видях че искаш по-популярна марка със сервиз, което няма как да стане с Xiaomi при липсата на CE.
    така че - Huawei би бил моя избор

    ПП - ако бягаш от тривиалното... Marshall London - супер скапан смартфон със страхотна визия и звук.
    Надали има много ентусиасти, изтропали 1К за подобно нещо, от друга страна е добро вложение защото дълго ще задържи цената си.
    Или Yotaphone 2 - цената му май беше паднала до към $150. Пак посредствен телефон с уникален дизайн

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #11

    Отговор: Съвети при избор от между 3 телефона

    ЧИ ко муй на https://oneplus.net/bg/3

    Друг интересен модел според мен е и Moto Z с далеч по-разумния си модулен дизайн от G5
    http://shop.lenovo.com/bg/bg/smart-d...phones/moto-z/
    Този пост е редактиран от svetlio1; 08-11-16 в 00:17.
    kokovox и thais харесват това.

  14.  
     
  15. Novice Аватара на thais
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    7
    #12

    Отговор: Съвети при избор от между 3 телефона

    kod, благодаря отново за свежото включване.
    До известна степен бягам от най-тривиалното, но от другата страна не ми се иска да напускам спектъра на утвърдените пазарни телефони. Xiaomi-тата са вариант, освен Mi5-ците и Mi Mix-а, и Redmi 3 е стабилен и готин модел, но наистина за по-следващ телефон оставям тяхната продукция.
    Marshall London е много впечатляващ модел, но не държа чак толкова да взема някакъв изключително рядък телефон, че ако нещо вземе да му стане - сигурно ще се видя в чудо. Иначе най-вероятно няма да има друг телефон, който да възпроизвежда по-добре музикалните файлове ...
    Yotaphone 2 за света на мобилните технологии са бая стар модел (02.2014), пък и за разлика от Marshall-а неговият дизайн хич не ме грабна.
    Okay, виждам, че си компетентен, но не можах да разбера защо според теб Хуавеят е по-добрият вариант от G5? И за мен, и overall?


    svetlio1, честно казано това са точно другите два модела, които редом с тези, които посочих в първоначалния пост, гледах най-много. Ти имаш ли personal experience с някой от тях? А и защо според теб Moto Z е по-добрият избор в сравнение с G5?

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #13

    Отговор: Съвети при избор от между 3 телефона

    Имам познати с One 3 и са много доволни от него , а Моторолата направиха по-лесна замяната във всеки момент на различните модули - само го прикрепяш за гърба, докато при ЛГ трябва да сваляш батерията всеки път. За съжаление нямам лични впечатления от МотоZ - дано Леново са запазили качеството и поддръжката - сина няколко години ползва Moto G без никакви проблеми и с редовни ъпдейти .

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #14

    Отговор: Съвети при избор от между 3 телефона

    Има доста оплаквания от G 5 че модулите са се раздрънкали.LG изостави идеята за модулен телефон и следващият модел ще е традиционен.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #15

    Отговор: Съвети при избор от между 3 телефона

    thais@ Имаш финансова възможност да вземеш каймака, а търсиш алтернативи Като ти омръзне телефонът и решиш да го продадеш, виж кои модели държат цена А и дали ще си удовлетворен, при положение че сам си отговаряш на въпроса - кое е топ-а?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ и съвети при избор на нов ТВ
    От maxxx във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 08-11-16, 11:33
  2. Съвети за избор на смартфон
    От Nanami Chaan във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 29
    Последно: 05-07-15, 22:53
  3. Съвети и помощ при избор на климатизатори
    От IzueL във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 08-10-14, 17:48
  4. Сравнение между 2 телефона
    От ops5 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 24-11-11, 11:40
  5. съвети за избор между няколко камери
    От jojobix във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 22-08-09, 20:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе