Резултати от 1 до 11 от общо 11

Възможно ли е?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #1

    Възможно ли е?

    Имам читави апарати за стационарни телефони, а операторите предлагат едни дървета, че съм се замислил дали е възможно включването чрез някакъв адаптор на старите телефони към сегашните апарати на мобилните оператори.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #2

    Отговор: Възможно ли е?

    Ако телефона е от типа GSM, може да преместиш SIM картата във всеки друг GSM апарат.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #3

    Отговор: Възможно ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от alfonso Виж публикацията
    Имам читави апарати за стационарни телефони, а операторите предлагат едни дървета, че съм се замислил дали е възможно включването чрез някакъв адаптор на старите телефони към сегашните апарати на мобилните оператори.
    Това е все едно да накараш крава да дава овче мляко.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #4

    Отговор: Възможно ли е?

    Това е първото, което ми попадна https://www.alibaba.com/product-deta...70356567tiBlCf

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #5

    Отговор: Възможно ли е?

    Доколкото разбрах от темата автора иска да превърне стационарен телефон в мобилен телефон(сега гледам в надписа на кутията на един и там е наречен безжичен стационарен телефон). Това са 2 коренно различни у-ва. Все едно се опитваш да превърнеш телевизор в хладилник.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #6

    Отговор: Възможно ли е?

    На клиенти, които са били със стационарни телефони, при някакъв проблем с кабела им се дава "мобилен стационарен телефон". Стационарен апарат с антена и най-вероятно Сим карта. На възрастните комшии им дадоха такъв след като съседите и от двете им страни отрязахме грозните висящи медни кабели минаващи през дворовете ни, а те си държаха да имат "стационарен" телефон. Предполагам, че питащият иска да продължи да използва старите си стационарни апарати, но без кабел. Посоченото от Владо66 устройство (не съм и подозирал някога, че има такова) може би ще свърши работа. То прави точно това по описание - получава мобилен сигнал чрез Сим карта и има изходи (мисля rj11) за кабела на старите стационарни апарати. Така че с тази "станция" ТВ може и да стане хладилник.
    Този пост е редактиран от VanDan; 01-09-18 в 10:14.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #7

    Отговор: Възможно ли е?

    Не искам да си правя мобилен телефон, а както са разбрали колегите VLADO 66 и VanDan, да си ползвам качествените стационарни апарати като стационарни, но без кабел или по-точно кабела да се свързва към стационарния апарат на мобилния доставчик. Сегашните стационарни на операторите са си реално мобилни, но в рамките на клетката към която са привързани. Устройството посочено от VLADO 66, подобно разбира се, се предлага и от мобилните ни оператори под името факсмодем, но го предлагат само в комплект с техен телефон и това оскъпява услугата двойно. Когато ти предлагат стационарен телефон програмират картата и апарата като чифт и ако поставиш картата в друг телефон , то тя блокира. Освен това на хора с по-големи жилища или офиси с две и повече стаи им трябват няколко слушалки, а не да тичат из къщата да търсят една. Това са ми мотивите.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #8

    Отговор: Възможно ли е?

    Не знам дали като се мине през сим карта качественият стационарен телефон ще си остане пак качествен.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #9

    Отговор: Възможно ли е?

    Не знам за качеството на звука, защото не съм ползвал такова устройство.Аз също имам апарат Панасоник с 4 слушалки и ме е яд, че трябва да цакам на Виваком 14 лева за стационарва услуга.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #10

    Отговор: Възможно ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от alfonso Виж публикацията
    ... Когато ти предлагат стационарен телефон програмират картата и апарата като чифт и ако поставиш картата в друг телефон , то тя блокира...
    Тъща ми е с дом.телефон на А1, но сим картата не е заключена към апарата, предоставен от оператора, а си я е сложила в някакъв стар модел GSM и си го разнася из квартала, в рамките на покритието на клетката. Други оператори може и да ги заключват, не зная.
    Затова ти предложих, но явно първоначално не съм схванал идеята ти. След последния ти пост вече ми се изясни, че ще трябва допълнително устройство.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #11

    Отговор: Възможно ли е?

    Ако картата и операторския мобилен стационарен телефон са "вързани", то устройството от горния линк вече няма да върши работа. И ми се струва, че старите ти стационарни апарати стават безполезни. Аз съм изхвърлил поне 3-4 такива през годините.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как е възможно?
    От tarbuk във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 05-10-11, 16:43
  2. Ммм възможно ли е?
    От Azzzez във форум Овърклок
    Отговори: 7
    Последно: 27-11-09, 09:21
  3. Как е възможно да ...
    От travoltino във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 15-07-04, 15:13
  4. възможно ли е ?
    От topche във форум Овърклок
    Отговори: 4
    Последно: 03-09-03, 22:27
  5. Възможно ли е?
    От Longhorn във форум Мрежи
    Отговори: 14
    Последно: 23-07-03, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе