Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33

Зименс, Всичко за ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    138
    #1

    Зименс, Всичко за ...

    <font color="red"><font size="6"><font face="Comic Sans MS">C55</font id="Comic Sans MS"></font id="size6"></font id="red">



    Как напълно да се възползваме от възможностите на този модел:

    Като начало искам да уточня, че всички описани по-долу операции се извършват чрез кабел за връзка с компютър през КОМ порт или USB кабел с USB to COM преобразувател (най-разпространен е контролерът на китайския производител Prolific). Кабелът трябва да е "noname" т.е. да не е фирмен от Зименс.

    За съжаление Зименс смениха големината на накрайника на кабела за моделите X55, така че кабели за X45 са несъвместими. Кабелът може да се намери почти навсякъде на цена около 15 лв. (обикновено пазарлъкът помага за намаляване на цената



    По същество:

    Както знаете моделът има поддръжка на Java и динамична памет, в която да зареждате приложения, мелодии, картинки и тн. Програмистите от Зименс обаче предоставят възможността да се забранява управлението на тази памет чрез компютър, от което могат да се възползват някои оператори, които предоставят мобилно съдържание чрез WAP. За да имате достъп до паметта на телефона чрез вашето ПС, трябва първо да я "отключите".

    Преди всичко е препоръчително да си сложите последна версия на на фърмуера на телефона:

    1. Свалете го от ТУК -> версия 24 с българско меню или ТУК -> версия 85 без българско меню (За паролата ме търсете на ЛС. От същото място може да се свали фърмуеър за всички телефони Зименс, но моля не злоупотребявайте!!!).

    2. Свържете телефона към компютъра и изключете телефона.

    3. Стартирайте флашера и нагласете в настройките съответния КОМ порт и изберете желаната скорост (препоръчително 115 200 b/s за стандартен КОМ кабел или 406 000 b/s при USB to COM кабел).

    4. Сложете отметка на двете кутийки в главния прозорец.

    5. Натиснете старт и веднага след това натиснете за кратко бутона за включване на телефона, но така че да не се включи самият той (с малко тренировка се придобива нужния усет).

    6. Ако всичко е наред просто ще трябва да изчакате процеса да завърши.



    Ако нещо се обърка в процеса на копиране на новия софтуер (например спре тока), просто повторете процеса отначало и няма да имате проблем. Разбира се винаги има шанс тотално да оплескате всичко и телефонът да стане неизползваем, но всички софтуерни проблеми се решават на 100%. Просто споделете проблема си и ще се опитам да помогна.

    Ако всичко е наред вашия телефон вече ще е с фърмуер версия 24 (или 85 съответно, но първата е по-разпространена). За да се убедите в това включете го и наберете следния код:

    *#06#

    След това натиснете левия софт бутон.



    Така след като вече сте с новия фърмуеър да преминем към отключване на динамичната памет.

    За целта препоръчвам програмата "siemens_quick_eeprom_features_v3.3" от Skylord (страшен пич; голямо благодаря, макар че едва ли чете български форуми .

    След като свалите програмата, изключете телефона, свържете го към компютъра с кабела и стартирайте програмата. Както можете да забележите от опциите й тя, също така изключва самолетната проверка, добавя меню за избор на честотен обхват (900/1800 Мхц) и разрешава включването на системното меню чрез код, записан като телефонен номер на СИМ картата.

    Изберете нужните за вас опции, съответния КОМ порт и натиснете СТАРТ. Тук отново както обясних по-горе трябва да се натисне бутона за включване на телефона за кратко, така че програмата да осъществи връзка.

    Можете да се убедите че всичко е протекло нормално от статус бар-а на програмата.

    Програмата автоматично запазва копие от първоначалния ви ЕЕПРОМ, така че винаги можете да възстановите промените. Това можете да направите чрез програмата "Siemens_EEPROM_tool_v3.15" от същия автор.

    Сега вече може да управлявате динамичната памет на телефона чрез компютър. За това е нужно да си инсталирате фирмения софтуер Data Exchange Software (има го и на официалния сайт на Зименс).



    Ако търсите Java игри и програми за Ц55 предлагам да започнете от тук:

    http://www.c55fun.nm.ru/

    Тук пък:

    http://siemenz.nm.ru/

    може да намерите множество модификации и пачове за фърмуеъра на Ц55.





    (Следва продължение ... )





    <font face="Times New Roman">ПС.

    До модераторите:

    Няма да е лошо темата да стои най-отгоре</font id="Times New Roman">

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #2

    Зименс, Всичко за ...

    <font color="blue">//offtopic</font id="blue">

    По леко CrossBlade, форума не е направен специално ти да виждаш някъкъв смисъл в него.

    Има и други участници, не мислиш ли?

    Нищо лично, знаеш ...

    [8D]

    <font color="blue">//offtopic</font id="blue">



    Напиши <u>точно</u> какъв хардуер и софтуер е необходим за операцията, която обясняваш.

    А ако напишеш и линкове, както и мястото от където даден потребител може да си купи нужния хардуер [кабел] ... CrossBlade може съвсем да се изнерви.

    []

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Зименс, Всичко за ...

    CrossBlade,

    По българска реакция от твоята не съм виждал скоро в този форум!

    Вместо ако наистина знаеш повече и разбираш повече да доразвиеш темата за незнаещите, ти търсиш на човека кусури и се заяждаш. Това май ми прилича на поговорката за лисицата и гроздето...




  5. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #4

    Зименс, Всичко за ...

    <font size="1"><font color="black">Това мнение може да бъде изтрито от модераторите още сега</font id="black"></font id="size1">[]



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">CrossBlade,

    По българска реакция от твоята не съм виждал скоро в този форум!

    Вместо ако наистина знаеш повече и разбираш повече да доразвиеш темата за незнаещите, ти търсиш на човека кусури и се заяждаш. Това май ми прилича на поговорката за лисицата и гроздето...



    <div align="right">оргинално мнение на Lupus</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    <font color="red"><font size="2">Евала!!!</font id="size2"></font id="red">[^]

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #5

    Зименс, Всичко за ...

    barev: искам Java на Siemens S45 ... гледах в некав руски сайт преди време ама то май имаше по-голяма вероятност да останеш без телефон от колкото с Java [xx(]



    P.S. изтрих си мненията ... [:D]

  7. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    144
    #6

    Зименс, Всичко за ...

    Стана въпрос за кабели. Аз направих следното:

    1. Купих си китайски боклук за 10 лв. - ГОЛЯМА ГРЕШКА.

    2. Но куплунгите бяха читави.

    3. Изхвърлих платката, която беше вътре и направих това:



    http://www.daskala.data.bg/kab.JPG



    Това струва стотинки и с малко технически познания мисля, че може да се направи от всеки. Кабела работи вече почти месец без проблеми.

    Иначе темата е <font color="red">страхотна</font id="red">. Сега трябва само някой да направи същото и за SE.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #7

    Зименс, Всичко за ...

    Daskal-е би ли ми дал някакъв сайт с информация относно схеми,кабели,платки и т.н.

    Виждам, че тая схема си я гепил от няква руска страница...



    Мерси предварително.



    EDIT: А нека и всеки който има схеми(за всякви джаджи за телефони, аксесоари, кабели) сканирани, теглени и тем подобни, да дава линкове ще съм ви безкрайно благодарен.

  10. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    144
    #8

    Зименс, Всичко за ...

    Zetle, схемата съм я свалял преди доста време. Имам само картинката, но ще се поразровя и ще ти дам някаква препратка.



    Между другото това е оригиналната схема на кабела:







    Става за всички марки GSM. Някъде имах и изводите на куплунга. Ама, че съм глупав... Ето ги:

    http://www.daskala.data.bg/Sony%20Ericsson/kabeli.htm



    Чипа го имаше на триетажния магазин до Лъвов мост.





    PS.

    Какво стана с MMS-то? Не ми отговори...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #9

    Зименс, Всичко за ...

    http://fun-gsm.com/DATA_cables.html

    Доста схеми за кабели, не знам дали ще ви помогнаш - кажете ако не вършат работа да изтрия поста [^][xx(][:0]

    Ето и пример: 7110


  12. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    144
    #10

    Зименс, Всичко за ...

    CrossBlade, тази схема едва ли ще свърши работа на някого, защото:

    1. Само частите ще струват колкото един готов кабел от магазина.

    2. Едва ли някой ще напише програмка за PIC процесора, а и програматори за тези процесори не се намират кой знае колко лесно.

    Да използваш PIC за нещо, което могат да свършат два транзистора ... [xx(]



    Zetle, ето ти един линк, където има доста интересни неща. Надявам се и за останалите. []





    <font color="red">Ако gif-овете по-горе са тежки ще ги махна - само свирнете.</font id="red"> [:D][:D]





    <hr noshade size="1">

    Линка съм го редактирал, защото с това copy->paste бях объркал нещата ...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #11

    Зименс, Всичко за ...

    Еми не знам, не сам се занимавал с кабели, нямам си представа, ползвам IrDA []

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #12

    Зименс, Всичко за ...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    PS.

    Какво стана с MMS-то? Не ми отговори...



    <div align="right">оргинално мнение на Daskala</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    А бе аз отговарям ама нещо системата се е прецакала!Въобще не бачка тия дни.

  16. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    144
    #13

    Зименс, Всичко за ...

    Ами аз направих следното: пуснах едно MMS до себе си и го получих! [}] [:D][:D][:D]

  17. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #14

    Зименс, Всичко за ...

    Аз пък мога само SMS-и да пиша, и май EMS-и [^]

  18. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #15

    Зименс, Всичко за ...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ами аз направих следното: пуснах едно MMS до себе си и го получих! [}] [:D][:D][:D]



    <div align="right">оргинално мнение на Daskala</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    И аз го направих тва.Пратих и на номер който няма MMS след 2 секунди се получи съобщение с линк и парола.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Всичко за Blu-Ray DVD плейърите
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 4
    Последно: 20-10-08, 09:44
  2. Smplayer-всичко тук
    От dragozow във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 20-10-07, 18:27
  3. Всичко за eMule
    От [Rado] във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 20-10-06, 14:42
  4. омазах всичко
    От valkanova във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 14-03-06, 02:19
  5. БТК - Всичко им е около
    От izwerga във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 19-10-04, 11:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе