Страница 31 от 87 ПърваПърва ... 2129303132334181 ... ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 1300
Like Tree558Одобрявам

Страхотен Григор Димитров

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #451

    Отговор: Страхотен Григор Димитров

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    С какво точно е по-различна?
    Този или който и да е друг път, когато са се срещали на корта?
    Все ми се иска да вярвам, че разликата в класите не е толкова голяма при тениса...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,593
    #452

    Отговор: Страхотен Григор Димитров

    Според мен в каквато и форма да са двамата , Гришо винаги ще загуби от Федерер - просто за него явно е бог и не му дава сърце да се напъне да го бие

  4. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #453

    Отговор: Страхотен Григор Димитров

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Според мен в каквато и форма да са двамата , Гришо винаги ще загуби от Федерер - просто за него явно е бог и не му дава сърце да се напъне да го бие
    И аз така си мисля,но времето ще покаже Тениса обаче няма нищо общо с бокса.Приличат си само по това,че и двата спорта са индивидуални НА Гришата му е необходимо да намери баланса между общофизическата подготовка,която му дава с тонове фелтфебела Рашиид и тактитко-техническата такава,която Рашиид не му дава.На пръв поглед е успех достигането до 1/2 финал на първия турнир ,в който участва,но слабостите от играта му от миналата година са си все същите.Може и да бъркам,но Григор има нужда от спешна смяна на тренера.С този няма да си оправи нито бекхенд ретура,нито първият сервис.Та в заключение -не беше показателен само мача му с Федерер-той не игра никак добре и с Шарди ,а и с Клижан преди това-просто те са съвсем друга класа.
    Този пост е редактиран от martosblack; 10-01-15 в 19:28.
    tony34al одобрява това.

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #454

    Отговор: Страхотен Григор Димитров

    Мен пък друго ми прави впечатление (извън играта му). От лятото на миналата година насам Гришо играе с един и същи екип (разцветки). Тази тениска цвят бордо с тънки хоризонтални черни раета и черни гащети стана доста банална. Той ли ги харесва толкова много, няма кадърен дизайнер ли, Найки ли не му дават нищо друго не знам, но е време да смени този екип вече! Другите тенесисти/ки на всеки турнир са с различни цветове...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #455

    Отговор: Страхотен Григор Димитров

    Маша с титла в Бризбейн.

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #456

    Отговор: Страхотен Григор Димитров

    @martos - друго исках да вметна с това, не да сравнявам бокса и тениса. Очаквах подобрение във всички елементи на тениса, а такова не видях, отново еднообразна защитна игра без нищо забележително.Тия след номер 10 можеш ги респектира с физика и издръжливост, над които определено е поработил добре, но далеч по нерелефния Федерер изобщо не се притеснява да те постави на място. След миналогодишния Уимбълдън върви надолу и надолу, играта все по-вдървена и без идея. Не ми е важно кой номер в света е, истинския тест е срещу големите, никой не помни предните двама, но разочароващата игра срещу Федерер ще се помни дълго. Можеш ли да сравниш изобщо полуфинала на Уимбълдън миналата с този? Ако на всеки турнир не вземеш скалпа поне на един от челната 5-ца, скоро никой няма да говори за теб....няма ли "шот", няма и "хот". Може и да греша и да има подобрения, но тогава подобренията в играта на другите големи и толкова голяма, че твоето прилича на стоене на едно място...
    tony34al и krasi977 харесват това.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #457

    Отговор: Страхотен Григор Димитров

    Да Томороу,разбрах те.Нали и аз за това говоря -той просто не дърпа напред с Рашиид технически и тактически.Онзи го кара да играе на сигурно,а така в съвременния тенис не става. Освен това този тип игра поначало не е за Григо-той си е атакуващ тип играч и ако продължава с дефанзивните глупости,които му вменява фелтфебела -нищо добро не го очаква.То физическа подготовка добре-абсолютно задължителна,но освен нея в/у друго е очеизвадно, че не се работи.Григор отдавна е изграден играч технически и като стил.Ако трябва да се работи в момента то трябва не да го кара да прави коремни преси и обиколко на стадиона,дорде може да диша, а да се концентрира в/у слабостите -неубедителен и на моменти отчайващ1 сервис и слаб ретур от бекхенд дори когато се налага да посреща сервиси под 170км.!!!!Ако трябва ще прави по 5000 сервиса дневно и машина ще му пуска сервиси да прави ретури до откат!Има напредък за мен единствено във втория(кик)сервис,който вече е на ниво.Аз застоя го забелязах от повече от половин година и тези неща са очевидни и за неспециалист по тенис.Защо не се подобряват тези елементи за мен е енигма
    Този пост е редактиран от martosblack; 11-01-15 в 12:14.
    tony34al и krasi977 харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    56
    #458

    Отговор: Страхотен Григор Димитров

    Щом и дъщеря ми(11г.) е на мнение че трябва да сменя тренера няма какво да се коментира.Гледах мача м/у Нишикори и Раонич-тези момчета са напреднали страшно много в сравнение с нашето момче."Самурайчето" имаше такива отигравания че респектира от всякъде,черногорският канадец наниза 34 аса и игра стабилно,което се видя и преди малко със "Маестрото".Сякаш сме в безпътица но се надявам да излезнем на правият път.
    Ако на всеки турнир не вземеш скалпа поне на един от челната 5-ца, скоро никой няма да говори за теб....няма ли "шот", няма и "хот".-Абсолютно точно казано!!!
    martosblack одобрява това.

  11. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #459

    Отговор: Страхотен Григор Димитров

    Наистина другите ,,младоци"са напреднали страшно много. Раонич,който не блестеше с нищо друго освен с топовния си сервис и с добър дланов удар е израснал страшно много-вече се движи по корта и конструира точките си перфектно (за ръста си)Подобрил е значително и бекхенда си-А сервиса му е винаги константен.Много хора се чудеха какво прави това младо дръвче в елитната топ 10-ами ето това прави-всяка година надгражда и то с много тениса си.При нас се наблюдава едно лутане-Гришо сервираше отлично преди 2 години и имаше отлична и вариативна игра по целия корт,но беше слаб физически и доста често спираше да се бори в средата на някои от мачовете си.Сякаш ги отписваше.Сега се бори мъжката и може да търчи из нивата 5 часа нон стоп!Амa кел файда като не можеш да вкараш 1ви сервис и да задържиш подаването си?!А сервиса в тениса последните 10 години представлява 60-65 % от цялата игра.Аз знам,че момчето ни може още много да да се развие,но за целта е необходим и подходящ ментор и не само това-трябва ни специалист,но истински такъв-като Анакон например.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,657
    #460

    Отговор: Страхотен Григор Димитров

    Не съм съгласен с определенията "дръвче" за Раонич. Той винаги е бил и ще бъде по-печелившия в сравнение с Григор. Топовният сервис може да спечели дори турнир от ГШ, особено съчетан с подобрение и на другите елементи. Всъщност, последните 20-на години, само Надал, (Куертен само на РГ) и Агаси имат титли на различни турнири от ГШ без доминиращи сервиси. Дори и да не са стил Г.Иванишевич, Бекер и Сампрас, то стабилни като Федерер. Лесно спечелените точки дават психическа увереност и съответно притесняват противника, по-слаба зависимост от физическата подготовка и т.н. Така че стабилен сервис, физическа подготовка и психическа увереност са отлична база за развитие при Раонич. Аз лично не съм оптимист за Димитров. Бегхенд и Ретур не са му мръднали нито идея към подобрение, а за съжаление показва на моменти непостоянен сервис. Единствено навакса доста с физическата подготовка и донякъде подобри психиката си. Мисля, че за момента почти е на максимума си. Дори приятно ме изненада. Аз очаквах Топ 20 да му е лимит, а той стигна Топ 10. Това всъщност е свръхогромно постижение в този спорт.
    Дано ме опровергае и като Вавринка и донякъде Чилич избухне в сравнително късна възраст.
    Този пост е редактиран от VanDan; 11-01-15 в 17:17.

  13. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #461

    Отговор: Страхотен Григор Димитров

    Е така де ,така де -аз какво разправям-сервиса е разковничето от доста години вече.Ако нямаш ден и не сервираш добре -обикновено си падаш.Виж ,че това е лимита на Григор категорично не съм съгласен!Съгласен съм ,че трудно може да се сравнява с гения на ФЕдерер или Сампрас,но това са двама от най-добрите тенисисти за всички времена -да не кажа най-добрите.Момчето има огромен потенциал и ако не го е развил до този момет не е защото това му е лимита!Причините са други и не е една.А да се сранява с Вавринка или Чилич си е смехотворно.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #462

    Отговор: Страхотен Григор Димитров

    Започваме с победа старта на Австралия опън-2015 .До финала ни остават само още 5 мача

  16. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #463

    Отговор: Страхотен Григор Димитров

    Днес имахме малко по-сериозен тест-нас ни стягаха малко обувките ,но на Лацко му се изтощиха батериите и в крайна сметка всичко завърши добре -Григор Димитров -Лукаш Лацко-6:3,6:7,6:3,6;3 В 3ти кръг играем с/у стар познат-Маркос Багдатис Успех на Гришо в петък
    tony34al и krasi977 харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,657
    #464

    Отговор: Страхотен Григор Димитров

    Цитат Първоначално публикувано от martosblack Виж публикацията
    А да се сранява с Вавринка или Чилич си е смехотворно.
    Не сравнявах Вавринка и Чилич с Димитров като играчи и качества. Просто казах дано Григор избухне като тях с титла от ГШ в по-късна възраст. Вавринка го направи на 28 доколкото помня.
    Иначе наистина е смехотворно да ги сравняваме. И двамата изброени имат спечелена титла от ГШ, а Григор само 1 полуфинал. Вавринка е по-добър играч от него във всички аспекти на играта. Като изключим, че имам национални пристрастия към Григор, аз не виждам нито един елемент от играта, в който да блести, като за Топ 3. За момента единият от възможните пътища до титла от ГШ е да наподобява Мъри (2 титли). Точно това прави Рашийд в момента. Да връща и връща.

  18. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #465

    Отговор: Страхотен Григор Димитров

    Само дето забравяш,че Григор все още се развива,а Вавринка (да е жив и здрав),който е и много симпатичен като игра тенисист и може би с най-добрият еднорък бекхенд е стигнал нивото си и по-нагоре едва ли ще стигне!Григор има много какво да гради още в играта си.За разлика от Вавринка.Момчето ни е къде по-талантливо и от двамата изброени от теб тенисисти и това не е фенско изказване И защо да чакаме да стане Григор на 28 ,като може да спечли турнир от шлема и на 25 да речем?!
    krasi977 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 87 ПърваПърва ... 2129303132334181 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 03-12-12, 10:52
  2. VAIO Z - страхотен, тънък лаптоп от SONY
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 28-06-11, 14:12
  3. Честит Димитров ден!
    От Profita във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 26-10-05, 01:11
  4. Почина Емил Димитров
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 4
    Последно: 31-03-05, 01:10
  5. Честит Димитров ден!
    От Profita във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 01-11-04, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе