Вижте резултатите от анкетата: Средно по колко време гледате телевизия на ден?

Гласували
64. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 7 часа

    9 14.06%
  • 6 часа

    2 3.13%
  • 5 часа

    5 7.81%
  • 4 часа

    16 25.00%
  • 3 часа

    8 12.50%
  • 2 часа

    9 14.06%
  • 1 час

    8 12.50%
  • Не гледам телевизия

    10 15.63%
Отговори на анкетата
Страница 42 от 86 ПърваПърва ... 32404142434452 ... ПоследноПоследно
Резултати от 616 до 630 от общо 1282
Like Tree92Одобрявам

Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    22
    #616

    Отговор: цифрова ефирна телевизия dvb-t / faq - обсъждане

    В момента има 3 мултиплекса, като един мултиплекс може да се излъчва до 8 програми. От 01 септември като спрат аналоговите честоти които с национален лиценз са 3 /БНТ, БТВ и НОВА/ и на тяхно място място пуснат още 3 мултиплекса реално ефирно трябва да се приемат около 48 програми. Да не забравяме също, че ефирния сигнал може да се кодира и за някои програми може да се изисква да се купуват CAM-модули и карти.

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #617

    Отговор: цифрова ефирна телевизия dvb-t / faq - обсъждане

    и на тяхно място място пуснат още 3 мултиплекса реално ефирно трябва да се приемат около 48 програми.
    ще има, ако има кой да си позволи огромната такса за цифровото разпространение.... за някакви милиони на година май ставаше въпрос....

  4. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #618

    Отговор: цифрова ефирна телевизия dvb-t / faq - обсъждане

    Абе за.би платените канали, ама защо се пропуска момента за започване на събирането на таксите за телевизия не ми е ясно. Даже си спомням, че в началото на мандата си Б.Б. и сие бяха приели закон, според който събирането на таксите за телевизия да става със сметките за тока. Нещо ме гложди, че безплатната телевизия няма да е трайното решение, ама нейсе.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #619

    Отговор: цифрова ефирна телевизия dvb-t / faq - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от fbr Виж публикацията
    Абе за.би платените канали, ама защо се пропуска момента за започване на събирането на таксите за телевизия не ми е ясно. Даже си спомням, че в началото на мандата си Б.Б. и сие бяха приели закон, според който събирането на таксите за телевизия да става със сметките за тока. Нещо ме гложди, че безплатната телевизия няма да е трайното решение, ама нейсе.
    Представяш ли какво ще стане при сегашната обстановка в страната, ако някой поиска да събира такса за ефирна телевизия....? .... не ми се иска да бъда на негово място

  6. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #620

    Отговор: цифрова ефирна телевизия dvb-t / faq - обсъждане

    Ами няма лошо. Още един закон който няма да се спазва.

  7. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #621

    Отговор: цифрова ефирна телевизия dvb-t / faq - обсъждане

    А не ти ли се струва, че това нарушава човешките ми права.Как ще ме задължиш да гледам тъпа телевизия?
    Ако представят някоко стотин канала да си избирам/е да си плащам/е.А пък аз като бонус, на добра воля ще
    гледам парламентарен контрол.Вече ми липсва.

  8.  
     
  9. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #622

    Отговор: цифрова ефирна телевизия dvb-t / faq - обсъждане

    Това ми беше идеята всъщност. С въвеждането на цифровата, да се въведе и коректното И заплащане, понеже платформата дава такава възможност. А тези телевизии които решат че ще се издържат от реклами, и ще си плащат разпространението, да си вървят free. А не сега да ми казват 'не плащаш нищо' а утре да повдигнат въпроса за таксите за обществена телевизия.

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #623

    Отговор: цифрова ефирна телевизия dvb-t / faq - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от PSL Виж публикацията
    А не ти ли се струва, че това нарушава човешките ми права.Как ще ме задължиш да гледам тъпа телевизия?
    Не ми се струва. Ако искаш гледай, аз не искам да гледаш, а да си платиш. Ти по твоята логика ще стигнеш до извода, че плащането на данъци, данък сграда, такса смет нарушава по същия начин човешките ти права...
    Живееш в едно общество - спазваш правилата му даже и да ти се струва, че нарушават правата ти. Ако не ти харесва - построй си космически кораб и бягай на Андромеда

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #624

    Отговор: цифрова ефирна телевизия dvb-t / faq - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от fbr Виж публикацията
    Ами няма лошо. Още един закон който няма да се спазва.
    След като закона не е в полза на обществото, а на определени единици от него, които се облагодетелстват за сметка на останалите, то не само че не трябва да се спазва, а и трябва да бъде отменен и потърсена наказателна отговорност от тези които са го приели.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #625

    Отговор: цифрова ефирна телевизия dvb-t / faq - обсъждане

    @PSL, Идеята за заплащане на някаква такса за радио и телевизия не е от вчера. Такава такса имаше още по социалистическо време. Идеята е със събраните пари да се финансират обществените медии, които са неотменима частот всяка съвременна държава. Да не говорим, че те са и елемент на националната сигурност. Проблема е как да се събира тя и да бъде справедлива.

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #626

    Отговор: цифрова ефирна телевизия dvb-t / faq - обсъждане

    Ами тя обществената (държавна) телевизия е само една... БНТ - не знам колко хора я гледат, но аз примерно не съм я гледал от месеци... значи ли това че нямам право да имам телевизор или пък трябва да плащам за нещо което не ползвам.
    Това че имам пощенска кутия не означава, че получавам вестници или трябва да плащам за това че се издават в страната. Като искам отивам и си купувам....
    Единственият справедлив начин на заплащане е като направят каналите платени и така които иска да гледа купува си абонамент, може да не е за година а за ден, седмица, месец... но за нещо което се разпространява свободно да плащам такса защото евентуално мога да го гледам.... е няма да стане!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #627

    Отговор: цифрова ефирна телевизия dvb-t / faq - обсъждане

    Pat,
    Идеологията тук е друга. БНТ и БНР в момента са държавни медии защото се издържат от бюджета. Ако има някаква такса, плащана солидарно от всички (както са здравните осигуровки) те могат да се превърнат в обществени медии (както например е BBC) и да са по-независими от поредното правителство. Надявам се не пледираш в България да има само частни медии, които както се вижда се превръщат в медиен монопол под крилото на една групировка и една банка?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    67
    #628

    Отговор: цифрова ефирна телевизия dvb-t / faq - обсъждане

    Таксата за радио и телевизор по соц. време се събираше от пощите/Министерство на съобщенията/ като с тези пари формално се изграждаше и потдържаше мрежата от ретранслаторни станции. До края на 60-те радиоапарата и телевизора се брояха за луксозни стоки и таксата се плащаше само от имащите тези предмети! По-нататък...
    jonov одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #629

    Отговор: цифрова ефирна телевизия dvb-t / faq - обсъждане

    Така е! По нататък излязоха транзисторните радиоприемници и процеса стана неконтролируем. Бабите по селата си я плащаха до 89г. по инерция.:rolleyes:
    jonov одобрява това.

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #630

    Отговор: цифрова ефирна телевизия dvb-t / faq - обсъждане

    В наше време тази концепция е неприложима. Това че имам телевизор не означава, че гледам телевизия. Всъщност това вече е мулти функционален дисплей една от възможностите на който е да приема ефирна телевизия.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 42 от 86 ПърваПърва ... 32404142434452 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TV NET - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От citizen във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 3
    Последно: 10-08-17, 17:13
  2. Лаптоп тошиба сателит- L 350 и ефирна цифрова телевизия
    От valiouzana във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 23-12-13, 15:50
  3. Отговори: 3
    Последно: 10-10-13, 15:10
  4. цифрова ефирна телевизия с LG
    От vgst във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 2
    Последно: 29-01-13, 11:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе