Вижте резултатите от анкетата: Средно по колко време гледате телевизия на ден?

Гласували
64. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 7 часа

    9 14.06%
  • 6 часа

    2 3.13%
  • 5 часа

    5 7.81%
  • 4 часа

    16 25.00%
  • 3 часа

    8 12.50%
  • 2 часа

    9 14.06%
  • 1 час

    8 12.50%
  • Не гледам телевизия

    10 15.63%
Отговори на анкетата
Страница 44 от 86 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследноПоследно
Резултати от 646 до 660 от общо 1282
Like Tree92Одобрявам

Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    156
    #646

    Отговор: цифрова ефирна телевизия dvb-t / faq - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от terziyski Виж публикацията
    Да, принципно въпроса ми беше технически, но това ми звучи малко недомислено (от гледна точка на двойния тунер) при положение, че някой може да поиска да гледа едновременно и двете и трябва да сменя кабели постоянно. Би трябвало според мен ако и двата тунера са налице в телевизора да има начин, с който да се избира кой тунер да е активен или както каза малко по-горе колегата - обратно свързване на сплитер, но да не се застъпват честотите, което пък от своя страна е млако хазарт.
    Ами там е въпроса, че тунера е един, работещ на двата стандарта. Има телевизори и с два тунера, но и там най-вероятно няма да има решение на този въпрос, понеже антенният вход е общ за двата тунера. Ако намериш телевизор с два (физически разделени) входа - ще се реши проблема. За сега решението на този казус става с външен ефирен цифров приемник, който се включва с кабел в телевизора. Когато искаш кабелна - ползваш тунера на телевизора (т.е ползваш телевизора като телевизор), когато искаш ефирна телевизия - ползваш външното устройство и ползваш телевизора като монитор.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    21
    #647

    Отговор: цифрова ефирна телевизия dvb-t / faq - обсъждане

    Днес в Бургас пак няма цифрова ефирна. Да им имах едновременното излъчване по двата стандарта. Оставам с впечатлението, че тепърва започват настройки на апаратурата.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #648

    Re: цифрова ефирна телевизия dvb-t / faq - обсъждане

    Моят ТВ е с 2 такива отделни тунера - и двата са DVB-T/C Mpeg2/4 и в момента е с байпас кабелче от изхода на единия в другия, но може и да са 2 отделни сигнала. Има и DVB-S2 тунер с 1 вход (като има място и за втори DVB-S/S2) тунер (общо до 4 тунера, сега са 3). Ползват се за PiP. Има и 2 CI слота. При ТВ с 1 тунер и 1 вход не знам как ще стане - едно време имаше превключватели за антени, когато бяха Канал 1 и Ефир 2 от различни места с различни обхвати (слагахме по 2 антени на покрива) - то някои ТВ (дори повечето) имаха отделен вход за метров и за дециметров обхват за тази цел (с 1 общ тунер де). Но с превключвател на антени и с 1 тунер не знам дали няма да иска да се пренастройват каналите при всяко превключване?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    35
    #649

    Отговор: Re: цифрова ефирна телевизия dvb-t / faq - обсъждане

    Какво е положението в Пловдивско в момента? Имам сила на сигнала 100%, а качество 0%. Така е и на трите честоти.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    176
    #650

    Отговор: цифрова ефирна телевизия dvb-t / faq - обсъждане

    Преди десетина дни си взех NEO DVBT-2000 HD и до скоро приемах няколко канала с идеално качество. От два дни обаче няма никой. Периодично го пускам да търси канали, но нищо не излиза. Само при мен ли има проблем или в момента няма цифров сигнал? Живея близо до Пловдив...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    35
    #651

    Отговор: цифрова ефирна телевизия dvb-t / faq - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от iwan33 Виж публикацията
    Преди десетина дни си взех NEO DVBT-2000 HD и до скоро приемах няколко канала с идеално качество. От два дни обаче няма никой. Периодично го пускам да търси канали, но нищо не излиза. Само при мен ли има проблем или в момента няма цифров сигнал? Живея близо до Пловдив...
    Колега, същата работа и при мен, и аз съм близо до Пловдив. Явно има някакъв проблем в предаването на сигнала.
    iwan33 одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    156
    #652

    Отговор: Re: цифрова ефирна телевизия dvb-t / faq - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от enkov Виж публикацията
    Моят ТВ е с 2 такива отделни тунера - и двата са DVB-T/C Mpeg2/4 и в момента е с байпас кабелче от изхода на единия в другия, но може и да са 2 отделни сигнала. Има и DVB-S2 тунер с 1 вход (като има място и за втори DVB-S/S2) тунер (общо до 4 тунера, сега са 3). Ползват се за PiP. Има и 2 CI слота. При ТВ с 1 тунер и 1 вход не знам как ще стане - едно време имаше превключватели за антени, когато бяха Канал 1 и Ефир 2 от различни места с различни обхвати (слагахме по 2 антени на покрива) - то някои ТВ (дори повечето) имаха отделен вход за метров и за дециметров обхват за тази цел (с 1 общ тунер де). Но с превключвател на антени и с 1 тунер не знам дали няма да иска да се пренастройват каналите при всяко превключване?
    Ще те помоля да си напишеш точният модел на телевизора или дай линк към него.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,600
    #653

    Отговор: цифрова ефирна телевизия dvb-t / faq - обсъждане

    Дайте да обсъдим предлаганите в магазините DVB-T сеттопбоксове с техните плюсове и минуси и така да попълним първи пост в помощ на колебаещите се /които нямат ТВ с такъв тунер/ какво да си вземат.


    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...ERIQS-HT4402FA
    Numeriqs HT4402FA, high definition DVB-T set top box
    Numerics HT44002FA
    + цената
    + опростеното меню /като за пенсионери/
    - USB порта се намира отзад
    - медиа плеъра вади много ситни букви, в менюто няма опция за уголемяване
    - няма слот за модул и карта


    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...TECHNISAT-CE-T
    + добър медия плейър с настройки на големина и цвят на субтитрите
    - цената
    - USB порта се намира отстрани

    SELTEKA-TC-402HD
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...LTEKA-TC-402HD


    NEO DVBT-1000
    NEO DVBT-1000 :: DVB-T tuners :: DVB-T tuners :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    - не поддържа HD канали


    NEO DVBT-2000 HD
    NEO DVBT-2000 HD :: DVB-T tuners :: DVB-T tuners :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    + бутони за контрол на предния панел
    + USB порта е отпред
    - USB-то е точно до IR и като се забучи някоя флашка го закрива и дистанционното хваща по-трудно.
    + субтитрите могат да се нагласят по големина
    - медия плейъра - AC3 аудио кодек липсва
    Receivers - Terrestrial
    Strong SRT 8102PVR+
    + записва директно като MPEG4 TS
    + можe да записва една програма докато гледате друга, но само при условие че двете програми са на един мултиплекс
    - липса на бутони за контрол на предния панел
    Strong Latest Firmware - Page 3


    Strong SRT 8105
    В комплекта има дистанционно управление, книжка с упътване (няма на БГ, има на руски и повечето EU езици), 2 ААА батерии за дистанционното.
    + подредба, преименуване, заключване на канали
    + USB-то е отпред, USB флаш памет, форматирана във FAT32 я разпознава без проблем,
    + чете всички папки в паметта
    + възпроизвежда .MKV 720p безпроблемно и гладко, също и .MP4 1080p, JPEG с резолюция над 8MP и размер над 3MB, MP3 с битрейт 320kbps. XviD + .srt файл, разпознава плейва относително добре,
    + записва ТВ програма и дава възможност едновременно да се гледат други от друг МУКС
    + Функцията на запис е доста прилична. Качеството на записите наистина е добро. Записите по подразбиране са във формат .TS, а минута запис от с резолюция 720x576 е приблизително 13МБ, а 1920x1080 приблизително 60МБ. Функцията Timeshift също не е лоша, пауза в реално време.
    + има две игри , Судоку и Отело
    + Чете субтитри с разширение .SRT
    - субтитрите излизат по дразнещ начин, плавно изписване от ляво надясно !
    - липса на настройка за големината на субтитрите в менюто, което може да се коригира в самия .srt файл
    - липса на бутони за контрол на предния панел
    - дистанционното трябва да е право насочено към декодера за да функционира.


    Strong SRT 8106
    - шрифта на менюто е малко дребен


    Synaps - Simply Accessible.
    SYNAPS THD-2856+
    + може да плейва филми 720Р х264 мкв (не съм пробвал с 1080Р) от флашка,
    + няма проблеми и с български субтитри /с последния фърмуер от Февруари 2013.
    + запис на ТВ върху флашка работи много добре
    + Има няколко вградени игри като судоку и подобни
    - няма опция за промяна на размера и фона на субтитрите.
    - може да пуска нинтендо ромове, но е неудобно да се цъкат с дистанционното
    - дисплея показва часа, когато тунера е в стенд бай


    Цифроним
    Цифрови декодери за телевизор и дисплей - ЦифроНИМ ООД
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 19-07-13 в 21:39.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    33
    #654

    Отговор: цифрова ефирна телевизия dvb-t / faq - обсъждане

    NEO DVBT-1000 :: DVB-T tuners :: DVB-T tuners :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria

    Малко симпатично приемниче, което обаче не може да пуска HD канали, иначе има сумати функции които няма да ползвам.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    156
    #655

    Отговор: цифрова ефирна телевизия dvb-t / faq - обсъждане

    Не съм го пробвал, но стари телевизори мисля, че е най-подходящият приемник с много ниска цена.

  13. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #656

    Отговор: цифрова ефирна телевизия dvb-t / faq - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Loreti Виж публикацията
    get,преди месец си купих 2бр.
    STRONG SRT-8105 PVR

    с активни антени същата марка от Техномаркет . Работят отлично !
    Плейва си .mkv 720p и Divx 720p без проблем /не съм пробвал с 1080p/!
    Възпроизвеждането на стерео звук към усилвател е на много добро ниво !
    PVR - фунционира добре ,дори от USB памет 16GB ,за разлика от моят Panasonic G20 съвместим само с HDD.
    Забележките са само по плеъра:
    1.Нямат DTS звук /има DD/
    2. Субтитрите излизат по дразнещ начин ,плавно изписване от ляво надясно !
    Съотношение цена/качество - много добро !
    Мислех да си взема две различни марки ,но при
    SYNAPS THD-2856

    още на пръв поглед се усещаше по-некачествена изработка /не съм го тествал реално / !
    Някой ако има конкретни въпроси ще му отговоря !
    Много благодаря, че си написал това ревю !
    Ще търся нещо, което да поддържа дтс, няма начин да няма.
    Все пак като ще се взима да има повечко опции.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #657

    Отговор: цифрова ефирна телевизия dvb-t / faq - обсъждане

    2. Субтитрите излизат по дразнещ начин ,плавно изписване от ляво надясно !

    Наскоро и аз го забелязах - много е тъпо изписването.

    Забелязах също, че ако в екран настройките е избрано - авто или 16:9 - в плейъра разпъва картината по вертикала (няма черни линии отгоре и отдолу, реже картината отляво и дясно).
    Ако в настройки е избрано 4:3 - в плейъра си показва 1:1 аспекта на филмите (черни ленти отгоре и отдолу).

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    17
    #658

    Отговор: цифрова ефирна телевизия dvb-t / faq - обсъждане

    Това със субтитрите е много дразнещо, но поне поддържа SUB + IDX (графични) субтитри и нещата стават добре. Дори можете да си направите няколко варианта на субтитри (големина и шрифт) и да ги променяте от дистанционното.

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    1
    #659

    Отговор: цифрова ефирна телевизия dvb-t / faq - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Дайте да обсъдим предлаганите в магазините DVB-T сеттопбоксове с техните плюсове и минуси и така да попълним първи пост в помощ на колебаещите се /които нямат ТВ с такъв тунер/ какво да си вземат.


    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...ERIQS-HT4402FA
    Numeriqs HT4402FA, high definition DVB-T set top box
    Numerics HT44002FA
    + цената
    + опростеното меню /като за пенсионери/
    - USB порта се намира отзад
    - медиа плеъра вади много ситни букви, в менюто няма опция за уголемяване
    - няма слот за модул и карта
    - не поддържа HD канали
    Да допълня и моите впечатления от този модел :

    + цената - да
    + приема добре
    +/- менюто - само началния екран е с понятни картинки, от там нататък не е за пенсионери
    + поддържа HD канали и си им разпознава формата(когато не са го скопили).
    + работи с флашка 32GB, плейва филми, музика, снимки, прави чудесни записи в .TS формат и те не са кодирани ).
    + има бутони и може да се управлява и без дистанционно.
    Минуси:
    - и то голям - текста на менютата трепка доста неприятно( май не са го разработвали на кинескопен ТВ). На LED TV менютата са ОК, ама тунера е за стари ТВ.
    - картината на екрана на ТВ при изход през SCART и в режим SCART(RGB) е със изразен шум (???), докато при SCART(SVBS) е добре.
    Май поради горния проблем са извели на дистанционното бутон (OUTPUT)( според мен излишен). Също излишен е и съседния бутон (RES) - тази опция от менюто е активна само при изход през HDMI, и за каква смяна на HD резолюции говорим, като гледаме предимно на кинескоп . В същата посока е и бутона ZOOM - може да се окаже полезен за дядо от село, че недовижда...
    - при работа с горните бутони на екрана не излиза никакво инфо какво става и в какъв режим влизаш.
    - няма бутон за смяна на форматите: 4/3LB; 4/3PS; 16/9.... - има опция в менюто, но при разнобоя във форматите на програмите на нашите телевизии директен бутон е КРАЙНО необходим.
    - доста ярък дисплей - малко дразни.
    - много тесен ъгъл на работа на дистанционното.
    - не го отваряйте ако сте техничар - сякаш елементите са нареждани на ръка , но работи и това е добре.

    Това е на първо време и като се приеме, че употребата на такъв тип тунери ще е предимно в комбинация с кинескопни телевизори - то общата оценка е ПОЛОЖИТЕЛНА.
    Този пост е редактиран от bajvan; 28-03-13 в 17:42.
    jonov одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    14
    #660

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Здравейте, един въпрос за цифрова ефирна: Някой успял ли е да хване сигнал във Велико Търново, имам студент там, дали да купувам приемник и да пътувам до там да пробвам. Квартирата е на ул. 7-ми юли над автогарата. Предварително благодаря ако има някой да е пробвал в този район. Лека вечер на всички.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 44 от 86 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TV NET - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От citizen във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 3
    Последно: 10-08-17, 17:13
  2. Лаптоп тошиба сателит- L 350 и ефирна цифрова телевизия
    От valiouzana във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 23-12-13, 15:50
  3. Отговори: 3
    Последно: 10-10-13, 15:10
  4. цифрова ефирна телевизия с LG
    От vgst във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 2
    Последно: 29-01-13, 11:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе