Вижте резултатите от анкетата: По какъв способ приемате сателитен телевизионен сигнал ?

Гласували
111. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Цифрова сателитна с вграденият сателитен цифров тунер (DVB-S2) + Cam modul

    15 13.51%
  • Цифрова сателитна с външен сателитен цифров тунер (DVB-S2) + Cam modul

    19 17.12%
  • Цифрова сателитна с външен сателитен цифров тунер (DVB-S2) без Cam modul

    77 69.37%
Страница 12 от 19 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 273
Like Tree10Одобрявам

Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #166

    Re:Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения

    @hristoslav2
    Не съм много по писането на FAQ, а ти го правиш с толкова старание! Но както знаеш винаги помагам с каквото мога.

    svetlio1
    Може би нещата не са толкова прости с причината за поведението на телевизора на @hristoslav2. Трудно е да се каже какво точно не харесва - едва ли е просто резолюцията, защото всичко над 720х576 отива към HD. Но като няма вграден сателитен тунер, няма как да му се подаде директно сигнал и да видим какво ще каже. Специално ми е много странно за ServusTV HD. А и би ми било интересно да видя дали ще има разлика в поведението със директен сигнал от източника(например Trace и Luxe 9Е) и това което излиза от нашите мултиплексори.
    Като цяло се стремим да предоставим максимално качество и правим само необходимите компромиси.
    PS. Ако ти е интересно да имаш наблюдения в/у SatelliteBG и си от София - може да измислим нещо ;-)

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,568
    #167

    Re:Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения

    Доста съм далеч от София -обмислям ъпгрейд на ТВ с 46"-50" модел и ще гледам да има всички тунери -тогава може и да тествам услугите на Сателайт БГ ,но гледам доста спорт ,а при тях е много слабо предлагането /особено футбол/.

  4. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #168

    Re:Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения

    @svetlio1
    Предлаганият футбол при SatelliteBG е идентичен на всеки един оператор в България, като изключим Bulsatcom и някои кабелни пирати. ;-)
    Скоро може би ще може да се гледа английската висша лига във HD вариант, което според мен е това което иска всеки футболен запалянко с телевизор над 40" :D

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    44
    #169

    Re:Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения

    zlatko много ли ще се забави старта на PL HD?

  6. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #170

    Re:Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения

    @Milen84
    Не искам да давам мнение - проекта зависи от няколко страни и не е никак просто.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #171

    Re:Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от zlatko
    @hristoslav2
    Не съм много по писането на FAQ, а ти го правиш с толкова старание! Но както знаеш винаги помагам с каквото мога.
    Това не пречи да се включиш и ти....така FAQ ще бъде по-пълен, а ти ще бъдеш полезен на всички с познанията си

    Цитат Първоначално публикувано от zlatko
    Може би нещата не са толкова прости с причината за поведението на телевизора на @hristoslav2. Трудно е да се каже какво точно не харесва - едва ли е просто резолюцията, защото всичко над 720х576 отива към HD. Но като няма вграден сателитен тунер, няма как да му се подаде директно сигнал и да видим какво ще каже.
    Напротив телевизора ми има DVB-S2 тунер, но нямам антена, стойка, конвертор, а и не ми се плаща абонамент към Сателайт БГ само за да тествам....Въпреки че би било интересно какъв ще е резултатът.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #172

    Re:Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения

    @hristoslav2
    Ако сложиш една антена - аз ще се погрижа за тест карта ;-)
    За другото - винаги бих помагал, просто модераторството е сериозен ангажимент, а не знам дали ще мога да отделям нужното време и внимание.

    PS. За теста не се шегувам! Биха ми били интересни отзивите ти и директно сравнение с DVB-C на MSat. Ако беше от София нещата щяха да са много по-лесни...но нямаше да имаш MSat ;-)

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #173

    Re:Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения

    zlatko
    Не ми се дават пари за антена, нито пък ми се дупчи стената..... загрозява фасадата на блока, а на мен лично ми се повръща от циганията от накачулени антени и климатици по тераси и фасади...За съжаление тук не е Великобритания, че да ги забранят и глобяват наред. Има си колективни антени за покривите, ама нашенският бай Ганю нали си е инатливо и егоистично говедо.....без всякакво чувство за естетика.
    Иначе благодаря за предложението

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,259
    #174

    Re:Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения

    hristoslav,
    Абсолютно съм съгласен с теб!
    Обаче нали знаеш какво става с общата собственост по принцип? Тя е ничия и никой не я пази или иска да отговаря за поддръжката й.
    Примерно всичките кабелни и интернет оператори в нашия блок си правят каквото си искат и прекъсват други връзки (домофони). И никой нито ги контролира, а още по-малко - санкционира.

  12. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #175

    Re:Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения

    hristoslav2 , докато се решиш да пробваш услугата на Сателайт БГ / последното и партизанско име / може би вече няма да я има или ще е на друг спътник поради задължения и куп пре*и потребители .
    Баджанака беше абонат редовен с предплащане , пълен пакет / на предишното и име / и никой не го потърси за пренастрока , звъняхме по някакви телефони - обаждаше се ТАКСИ , явно си бяха пренасочили телефона - това беше около месец и се отказа . Сега е абонат на Булсат .

  13. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #176

    Re:Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения

    @hristoslav2
    Съгласен за антените по фасадите - грозна работа са. Не съм съгласен с "ама нашенският бай Ганю нали си е инатливо и егоистично говедо.....без всякакво чувство за естетика" - това важи навсякъде по света. Въпроса е, че там в управлението на всичко след дълъг процес са били филтрирани хора от онези 10%, които имат нормално мислене. И те налагат правилата за поведение на останалите 90% "инатливо и егоистично говедо.....без всякакво чувство за естетика" ;-)

    jonov
    Не си много запознат с нещата, но типично за интернет пространството даваш мнение от висотата на някаква илюзорна компетентност.
    Ако собственикът на дадена лека кола многократно нарушава ограничението за скорост, това означава ли че и този, който в последствие я купи ще го прави? Доста странна логика..
    А иначе - всичко е възможно "Поживем - увидим", за сега кой друг DTH оператор предлага пакет от 20 HD програми, без срочен договор и със свободен HD приемник?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #177

    Re:Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения

    zlatko
    Не знам на каква длъжност си в компанията, ама пусни едно предложение на следващото събрание на УС за някакъв вид колективен договор - размърдай маркетолозите Една оферта на сайта за примерно над 10 абоната от един вход /с колективна антена 1,5м на покрива/- с голяма отстъпка в абонаментната такса. Както знаем, доста от абонатите /особено първите етажи/ нямат видимост към сателитите и си слагат антените където им е угодно....Пуснете и някакви рекламни брошурки по входовете на блоковете. Според мен има хляб в идеята ако цената във вашата оферта падне до тази на Булсатком

    Предлагам лично да обясниш за предимствата на колективната антена

  16. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #178

    Re:Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от zlatko

    jonov

    Ако собственикът на дадена лека кола многократно нарушава ограничението за скорост, това означава ли че и този, който в последствие я купи ще го прави? Доста странна логика..
    Е ,това не е точна база на сравнение , стар бардак с нови к...и .
    Одисеята беше че успяхме да се свържем с някакви офиси във Враца и Козлодуй и от там са му искали да плати транспорта по цени на такситата за да дойдат техници и да му пренастроят антената на другия спътник , а това са 90 и кусор километра - въпреки че той има дори подписан договор - защото му излизаше по евтино - таксата на месец , ако не се лъжа му беше 22 лева с HBO Cinemax ...
    Е , кой оператор ако направи промени , в което няма лошо , ще иска пари за да си оправи бакиите .
    Дано сегашното ръководство е по сериозно и успее да си задържи и увеличи шепата абонати на услугата .

  17. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #179

    Re:Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения

    @jonov
    Пак ти казвам, че не си навътре в нещата. Ако държиш сравнението да е просташко трябва да промениш: "Нов бардак, с нови курви, в старата сграда" за да отразява реално ситуацията.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #180

    Re:Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от zlatko
    А иначе - всичко е възможно "Поживем - увидим", за сега кой друг DTH оператор предлага пакет от 20 HD програми, без срочен договор и със свободен HD приемник?
    Всичкото хубаво, ама цената направо убива! 38лв при положение, че при другитте оператори (вкл. и кабелни) цената е наполовина.
    Направете и един пакет от по-малко програми на цена под 20лв и идвам при вас. Принуден съм да ползвам дървото ZHD100 а другия ми приемник IPBox910HD събира прах, а мотора на антената стои като крепежен елемент.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 19 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Цифрова кабелна телевизия DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 409
    Последно: 22-03-21, 20:28
  2. TV NET - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От citizen във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 3
    Последно: 10-08-17, 17:13
  3. Интернет телевизия (Internet TV, Torent TV) / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 105
    Последно: 06-08-15, 21:13
  4. NetWorx - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1
    Последно: 27-01-13, 22:45
  5. Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения
    От jabkata във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1472
    Последно: 20-06-11, 15:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе