Страница 4 от 99 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 1477
Like Tree340Одобрявам

Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #46

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    На MPEG-4 са само HD каналите, но ти не си вземай телевизор без MPEG-4 тунер. Те вече май не се и продават, освен ако не е залежал модел.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    103
    #47

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    На MPEG-4 са само HD каналите, но ти не си вземай телевизор без MPEG-4 тунер. Те вече май не се и продават, освен ако не е залежал модел.
    ОК, но все пак всичкото C ли е с MPEG4?

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #48

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Цитат Първоначално публикувано от citizen
    ОК, но все пак всичкото C ли е с MPEG4?
    Не! DVB-C е цифров кабелен тунер. Наличието му само по себе си не означава автоматична подръжка на MPEG 4. Новите модели телевизонни приемници по правило имат подръжка на MPEG-4, НО това не пречи да провериш на сайта на производителя за по-сигурно.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    103
    #49

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild
    Не! DVB-C е цифров кабелен тунер. Наличието му само по себе си не означава автоматична подръжка на MPEG 4. Новите модели телевизонни приемници по правило имат подръжка на MPEG-4, НО това не пречи да провериш на сайта на производителя за по-сигурно.
    Дам, това ме интересуваше дали както избирателно пускат инфо за продуктите в ТМ и ТП, та дали така избирателно пишат MPEG4.
    Явно ще трябва да се доверявам на производители в случая.
    Благодаря за инфото!

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #50

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Здравейте. От няколко дни съм клиент на Нет1 - интернет и тв. Интересува ме следното: Някой ползва ли HD приемникът, който се предлага от Нет1 за 99 лв.?
    В момента ползвам такъв брандиран на Близуу, но имам забележки към него: не помни настройки за размер на картината, субтитрите и аудиото на различни канали, подредбата на каналите също е малко сложна и трудна за избиране, няма я функцията за превключване на определен канал в предварително зададено време / а това го има на обикновения цифров тунер - белия Нета/.
    Та се питам дали има смисъл за взема HD приемник от тях, или да търся някакво друго решение?
    Благодаря предварително.
    Хубав ден на всички.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #51

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Най-доброто решение си е CA-модул, ако разбира се телевизорът ти има DVB-C тунер!

    ПП: пиша глупости. За Нет1 дори модул не ти трябва, само ТВ с DVB-C тунер. Цифровата им не е кодирана!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    212
    #52

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Ако телевизора ти има DVB/C тунер с поддръжка на MPEG4, те съветвам въобще да не използваш никакви приемници, ами направо вкарвай кабела в телевизора. Аз съм така и имам програмата на каналите (повечето), мога да спирам и пускам субтитри, да сменям езици, да записвам на външен хард и т.н.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #53

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Цитат Първоначално публикувано от kiroslavov
    Ако телевизора ти има DVB/C тунер с поддръжка на MPEG4, те съветвам въобще да не използваш никакви приемници, ами направо вкарвай кабела в телевизора. Аз съм така и имам програмата на каналите (повечето), мога да спирам и пускам субтитри, да сменям езици, да записвам на външен хард и т.н.
    Благодаря за отговора, но за съжаление Самсунг-а ми няма цифрови тунери, та за това питам какъв тунер да си взема.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #54

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    ADB-то не е лошо, само близалките са му скапали софта. Може някой път (не знам дали са пуснали по-добър ъпдейт за ADB) да го обновиш при някой с кабелна на Blizoo.
    Нет1 какъв HD приемник предлагат? Гледам, че има опция за депозит - можеш да го вземеш така и ако не ти харесва, говори да го върнеш или просто иди в офис и го тествай.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #55

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    ADB-то не е лошо, само близалките са му скапали софта. Може някой път (не знам дали са пуснали по-добър ъпдейт за ADB) да го обновиш при някой с кабелна на Blizoo.
    Нет1 какъв HD приемник предлагат? Гледам, че има опция за депозит - можеш да го вземеш така и ако не ти харесва, говори да го върнеш или просто иди в офис и го тествай.
    Точно това реших да направя - в централния им офис може да се види и да се тества.
    Хубав ден на всички.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    76
    #56

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Ами аз съм с техния-Neta.Турски са,като цяло е ок,но не се стряскай,като забие или се рестартира.Прави ми го 2-3 в месеца.За мен лично грее доста,като е в стендбай.Тествах едно ADB и разлика не виждам,само където ADB-то не е забивало.А е и по-малко от Neta.Аз лично клоня към ADB,което има един недостатък,от това което аз видях за 2 часа,че няма подредба на каналите,трябва да си ги подредиш на фейвърит и само от там да ги гледаш.При ADB-то,ако му обновиш софтуера,рискуваш да се заключи.Така че дай депозит,изтествай го и тогава решавай,че аз го купих директно и не съм много доволен от покупката
    А и ADB-та има за по 40лв. срещу 100лв. за Neta.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #57

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Цитат Първоначално публикувано от kristian_nk
    Ами аз съм с техния-Neta.Турски са,като цяло е ок,но не се стряскай,като забие или се рестартира.Прави ми го 2-3 в месеца.За мен лично грее доста,като е в стендбай.Тествах едно ADB и разлика не виждам,само където ADB-то не е забивало.А е и по-малко от Neta.Аз лично клоня към ADB,което има един недостатък,от това което аз видях за 2 часа,че няма подредба на каналите,трябва да си ги подредиш на фейвърит и само от там да ги гледаш.При ADB-то,ако му обновиш софтуера,рискуваш да се заключи.Така че дай депозит,изтествай го и тогава решавай,че аз го купих директно и не съм много доволен от покупката
    А и ADB-та има за по 40лв. срещу 100лв. за Neta.
    Здравейте. Вчера взех от Нет1 HD приемник с депозит. Ето първите резултати и впечатления:
    1. Помни настройките за размера на картината - този на Близуу НЕ ги помни.
    2. Подреждане на каналите по желание - както при цифровия Нета, само дето няма групово преместване, но не е чак толкова болка за умиране.
    3. Възможност за Любими канали - в книжката пише, че можеш да си направиш няколко различни любими групи канали, но нещо не можах да вдяна как точно става. Предстои ровичкане.
    4. EPG-то е по-добро /според мен/, тъй като дава по-прегледна информация - в ляво вертикално са подредени предстоящите предавания по часове, а в дясно е подробната информация.
    5. Възможност да си избереш предаване или час и програмата се сменя по зададените изисквания. Дори можеш да избереш ден от седмицата, час и канал, на който тв-то да се включи.
    6. Малко дистанционното е дървено - в смисъл някои копчета трябва да се натискат по два пъти докато зацепи. Предстои да се пробвам да си обуча универсалното дистанционно и да видя дали ще е по-добре.
    7. При изключване на приемника на дисплея се показва часовник. Само дето не успях да го подкарам в 24-часов формат.
    8. Отпред на панела има USB и в книжката пише, че ако включиш външен хард, ще може да се записват предавания, но не съм стигнал до там в пробите.
    Това са първите впечатления от приемника. Моделът е DIGITAL VIEW - китайско производство, уж от качествените продукти, но ще видим дали е така.
    За сега това е от мен. Ако има интерес, ще споделям информация.
    Хубав ден на всички.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #58

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Аз имам голям интерес. Най-ключовия ми интерес е към точка 8, ако стигнеш до нея ще ми е супер интересно дали работи.

    Ако може да погледнеш на стикера конкретния модел ще съм много благодарен.

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #59

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Цитат Първоначално публикувано от Lance
    Аз имам голям интерес. Най-ключовия ми интерес е към точка 8, ако стигнеш до нея ще ми е супер интересно дали работи.

    Ако може да погледнеш на стикера конкретния модел ще съм много благодарен.
    Здравей. Все още не съм пробвал запис на програма, ама и това ще стане .
    На кутията на приемника няма абсолютно нищо, освен стикер със сериен номер - ни модел, ни чудо. Може би няма др модели или просто made in China.
    Хубав ден.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    141
    #60

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Искам да попитам дали може да се пусне само телевизия без интернет, защото съм обвързан за доста време с един интернет доставчик, а телевизията предлагана от него не ми харесваи и искам да си пусна тази тук, но не знам дали е възможно ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 99 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От Nasko Hristov във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 607
    Последно: 04-04-24, 15:20
  2. М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1107
    Последно: 18-07-22, 16:57
  3. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  4. Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От zdravko_1 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 401
    Последно: 07-05-18, 00:12
  5. Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 09-11-17, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе