Страница 3 от 99 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 1477
Like Tree340Одобрявам

Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    91
    #31

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild
    10-11MB!!! Бухахаха... Абе това да не е шега, вие сериозно ли? На Мегалан с директен кабел, максимума, който съм стигал за близо 6 години от както съм им абонат е 8МВ със сумати пиъри. 10-11МВ/с
    Готов съм скриншотове да показвам

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #32

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Давай скрийновете, но по-важното моля кажи тоя рутер с гигабитови портове ли е, че не можах да разбера от сайта им (срам ме е) а и какъв ти е мрежовия адаптер на компа. Помагай, че снощи си го мерих пак (интернета, да не си помислиш нещо!) и ми е пак само около 6-6,5 МБ/сек.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    91
    #33

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Чакай малко да не става недоразумение. Не говоря за скорост на интернет. Говоря за скорост при сваляне на торенти. Двете са доста различни. Рутера не е гигабитов, а и да беше пак нямаше да има значение, защото мрежата на Нет1 не е. Явно всичко е въпрос на конкретна свързаност на абоната до мрежата им и колко още абоната си делят трафика към техния switch. Нито гигабитовата ми вградена ланкарта оказва ефект, нито посредствения ми рутер.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #34

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Да, съжалявам, и аз това имам предвид - скорост при дърпане на торенти. Просто си плямпам без да мисля. Скорост при сваляне на торенти покажи, моля те. Или пусни един скрийн на SPEEDTEST да видя как е съпоставено с при мен.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. dva
    dva е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    86
    #35

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Потвърждавам за НЕТ1, Speedtest в момента към server Vivacom София - Ping 7ms, 71.28 Mbps download, 58.43 upload.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #36

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Ааааа така няма да се разберем Няма да си мерим интернета със сървъри от БГ. Дайте Москва, Хамбург, реални прехванати екрани от торент клиент, време за сваляне на драйвер от ATI, nVidia... такива ми ти неща.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #37

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Цитат Първоначално публикувано от Lance
    Такааа, понеже съм си нетърпелив, а и се оказа че приемниците ADB-2840C се намират по 40 лв. чисто нови, даже окомплектовани с HDMI кабела барабар, си взех един и мога да кажа, че е брилянтен.
    Сканирах от 730MHz, за секунди намери всички канали, разбира се включително и всички HD канали. Интерфейсът е много лесен за ползване, а и е с висока резолюция, малко шукаритет в повече не пречи (в сравнение с NETA, от която впрочем съм си много доволен, но това друг път).

    В случайна последователност:
    1. Възможност за връщане на предходен канал
    2. Възможност да си подредиш 6 листи с канали по избор, като в тези листи можеш да си пренаредиш каналите по свой вкус
    3. Сменя каналите много бързо (вкл. HD каналите)
    4. EPG-то му се опреснява много добре и бързо (както при NETA, и за разлика от телевизора ми, който хич не владее извличането на информация от EPG-то след следващото предаване)
    5. Дистанционното мога почти да си го забода там, където слънце не изгрява и пак хваща (на стария ми ТВ трябва да си снайперист с дистанционното, което супер ме дразни).
    =
    Въобще, СУПЕР Е.

    6. Ясно ми е, че не може да му се подкара кард-аксеса, ама сме в темата за НЕТ1 и съм им изключително благодарен, че не ползват карти.

    Сега остава да намеря отнякъде фърмуер да му пусна USB порта и Pause/Rewind TV функцията, и тогава вече не знам какво повече има да си говорим!

    ПП. Да не излезе, че нещо прекомерно го хваля, ще се пробвам и една забележка - дистанционното е доста малко и доста малки бутончета, в сравнение с дистанционните на Панасониците ми е като недоносче Но пак да кажа, работи се лесно и хваща без да си снайперист!
    Продължение:

    Много го охвалих, сега забележките:

    1. Не помни настройките за аудио език/субтитри/формат на картината за отделните канали. Като собственик на Панасоник 2010 явно съм претръпнал и вече не ми пука толкова, но си е забележка. Поне може да му зададеш всички 4:3 програми да се показват във формат Crop, тоест ги зуумва без да променя пропорцията и телевизора не се занимава, тъй като за него си остава формат 16:9. Което ме води до следващата забележка:

    2. На доста канали, които не се излъчват в 16:9, оставя черни черти отстрани, което на мен не ми е проблем, но ако бях с плазмичка... а и някои хора се дразнят като не е запълнено докрай. Та, забележка. Вариант е да се включи Оувърскан на телевизора, но аз нямам такова желание, тъй като основно гледам 16:9 канали.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    91
    #38

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Мисля, че този скриин е достатъчен. Няма нужда да доказвам скоростта при торентите
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #39

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Мамма миа... и аз съм в Младост ама... направо изтепа рибата с тия числа.
    А ъплоуд скоростта ти е с 15 мегабита по-висока от моята за даун...
    А пък ако си със 100мегабитова инфраструктура и изкарваш 96мегабита скорост на даунлоуд... КАК СТАВА ТОЯ НОМЕР!? Искам и аз...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #40

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Абе има нещо съмнително тук. В началото на годината тествах НЕТ 1 в пряко сравнение (в един и същ момент, с едни и същи файлове, торенти и сайтове) с Мегалан, разлики почти не видях. С няколко думи, тарифите са съпоставими с предлаганата скорост. НЕТ 1 по-бързо вдига скорост на външния канал, докато Мегалан им трябва повече време за заветните 3МВ, в БГ нещата се обръщат. И двете фирми за тарифа 30лв при НЕТ 1 (ТВ+НЕТ) и 25 лв Мегалан (НЕТ) повече от 3-4МВ не стигат. Като теглиш чертата НЕТ 1 печели с по-доброто съотношение цена-качество, но пък и Мегалан клекнаха и почнаха да продават НЕТ за 15 лв на месец (въпреки, че до преди година се кълняха, че няма да го правят). Та на мен ми се връзват точно 33 лв на месец - 18 кабелна от НЕТ 1 и 15 лв НЕТ от Мегалан, като печеля с диференциацията на доставчиците, което не е никак за пренебрегване.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #41

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Колеги, да напомня все пак, че това е форум Телевизия :rolleyes:

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #42

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Мани го тоя спеед тест шит, писан е на флаш и много зависи на какъв браузар го пускаш и т.н. глупави ограничения на флаша. При мен показва 9Mbit А ето какво реално може да мине през ланката


    От европейски сървари (примерно на игри) съм стигал до 4-5MB. От щатските към 1-1.5MB. Тарифата ми е промоцията за 30лв. net + tv.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    16
    #43

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Първо искам да благодаря на колегата LanceLink, за идеята за ADB-2840C, Благодаря!
    За сега съм доволен от този приемник и най-вече от Телевизията и нета на НЕТ1.

    Цитат Първоначално публикувано от Lance
    2. На доста канали, които не се излъчват в 16:9, оставя черни черти отстрани, което на мен не ми е проблем, но ако бях с плазмичка... а и някои хора се дразнят като не е запълнено докрай. Та, забележка. Вариант е да се включи Оувърскан на телевизора, но аз нямам такова желание, тъй като основно гледам 16:9 канали.
    При мен този проблем го няма, настроих го от главното меню да е на стреч.

    П.С. И аз като него, зор за iConcerts

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #44

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Под черни черти нямам предвид, че може да се настройва стреч или 4:3, а че остават едни много тънки незапълнени линии. Начинът да ги махна е да си включа оувърскана. На някои програми ги има, на някои - не.
    Ето пример с iConcertsHD, която даже не може и да и се настройва пропорцията, фиксирана си е 16:9 и въпреки това остава малко незапълнено.
    По същият начин напр. и TheVoice, остава малко неизползвано място, а и тя се излъчва 16:9 WSS. Приемникът съм го пуснал да подава 1080i.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    103
    #45

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Включвам се в темата, понеже от поддръжката нещо още повече вкараха размисли.
    На сайта им пише, че за HD трябва DVB-C MPEG 4 тунер. От поддръжката дори добавиха и DVB-T.
    В общи линии де що има телевизори са и DVB T+C тунери.
    Проблемът е, че някъде е само C, другаде C MPEG 4, т.е. за ползване на услугите им трябва да е задължително с MPEG 4 или не?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 99 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От Nasko Hristov във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 607
    Последно: 04-04-24, 15:20
  2. М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1107
    Последно: 18-07-22, 16:57
  3. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  4. Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От zdravko_1 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 401
    Последно: 07-05-18, 00:12
  5. Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 09-11-17, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе