Страница 2 от 99 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 1477
Like Tree340Одобрявам

Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #16

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Чудесно, ако вземат да се раздвижат и в посока разширяване на покритието...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    212
    #17

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    новите канали са екстра, с тях общия брой стана 97. За 15,90лв на месец мисля че за сега няма по-добра оферта.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #18

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    iConcerts HD просто КЪРТИ!!!

    Много ме вълнува някой дали се е опитвал да ползва ТВ услугата на Нет1 с приемник ADB 2840C или с други думи HD приемника на Близу?

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #19

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Цитат Първоначално публикувано от Lance
    iConcerts HD просто КЪРТИ!!!

    Много ме вълнува някой дали се е опитвал да ползва ТВ услугата на Нет1 с приемник ADB 2840C или с други думи HD приемника на Близу?
    Е от чий зор? Нали ТВ-то има DVB-C, за какво ти е второ дистанционно (по правило долнопробно) и кутия (пак долнопробна) с неясен произход и още по-неясно съдържание? Към момента НЕТ 1 са си направили услугата максимално опростена, което за мен бе изключително важно при избора ми за доставчик на кабелна. Може би в бъдеще ще пуснат пакети срещу допълнително заплащане с филмови, еротични и т.н. канали, за които ще е нужен CI , но това само времето ще покаже.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #20

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Единият ми телевизор въобще няма DVB-C тунер. И то големият ТВ. Така че определено много живо ме вълнува външен HD приемник в момента. Колкото и долнопробна да е, пак е по-добре от НИКАКВА.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #21

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Разбирам те, нямаш избор в случая, но защо си мисля, че Нет-1 предлагаха HD приемник... а може би греша? Питал ли си ги?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    16
    #22

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild
    Разбирам те, нямаш избор в случая, но защо си мисля, че Нет-1 предлагаха HD приемник... а може би греша? Питал ли си ги?
    Аз от съвсем скоро съм им абонат, при мен ситуацията е сходна(ТВ-то ми е един последните модели на philips без кабелен цифров тунер), НЕТ1 едно предлагат HD приемници пише си го в сайта им http://www.net1.bg/tv/plans/
    255 лв., мисля следващия месец да си взема от тях, макар че ставало и с други применици.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #23

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Такааа, понеже съм си нетърпелив, а и се оказа че приемниците ADB-2840C се намират по 40 лв. чисто нови, даже окомплектовани с HDMI кабела барабар, си взех един и мога да кажа, че е брилянтен.
    Сканирах от 730MHz, за секунди намери всички канали, разбира се включително и всички HD канали. Интерфейсът е много лесен за ползване, а и е с висока резолюция, малко шукаритет в повече не пречи (в сравнение с NETA, от която впрочем съм си много доволен, но това друг път).

    В случайна последователност:
    1. Възможност за връщане на предходен канал
    2. Възможност да си подредиш 6 листи с канали по избор, като в тези листи можеш да си пренаредиш каналите по свой вкус
    3. Сменя каналите много бързо (вкл. HD каналите)
    4. EPG-то му се опреснява много добре и бързо (както при NETA, и за разлика от телевизора ми, който хич не владее извличането на информация от EPG-то след следващото предаване)
    5. Дистанционното мога почти да си го забода там, където слънце не изгрява и пак хваща (на стария ми ТВ трябва да си снайперист с дистанционното, което супер ме дразни).
    =
    Въобще, СУПЕР Е.

    6. Ясно ми е, че не може да му се подкара кард-аксеса, ама сме в темата за НЕТ1 и съм им изключително благодарен, че не ползват карти.

    Сега остава да намеря отнякъде фърмуер да му пусна USB порта и Pause/Rewind TV функцията, и тогава вече не знам какво повече има да си говорим!

    ПП. Да не излезе, че нещо прекомерно го хваля, ще се пробвам и една забележка - дистанционното е доста малко и доста малки бутончета, в сравнение с дистанционните на Панасониците ми е като недоносче Но пак да кажа, работи се лесно и хваща без да си снайперист!

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    156
    #24

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    2 години ползвам Нет 1. Мога да кажа, че скоростта на инет падна много, както и качеството, поне така е в кв. Лагера. Скоростта на сваляне от бг тракери вече рядко минава 2 MB/s (а плащам за 35 mbps). Напоследък често инета спира. Центърът им за помощ е обучен да убеждава, че проблемът е при мен (след обаждане инета като с магия тръгва). Иначе са много учтиви. Така като гледам растът по-бързо, отколкото смогват да развиват мрежата.
    Едно време когато нямаше нет, ми намаляваха пропорционално таксата. Едно време скоростта на сваляне и браузинг бе дори по-висока, от това което плащах. Едно време,въпреки няколкото накачулени на мрежата дивайса, всичко си бе ок.
    Според мен колкото повече растът, толкоз по-зле ще става сървиса. Сега се местя и няма опция за нет1, иначе въпреки всичко щях да им дам още един шанс...ще се пробвам с Комнет сега.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    91
    #25

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Аз съм с тях точно от 1 година вече и нямам забележки нито към телевизията нито, към интернета. Редовно свалям от тракери с 11Mb/s т.е. физически максималната скорост на ЛАН мрежата. Интернет не ми е спирал веднъж. Имах проблеми преди половин година със суича за входа, който забиваше на няколко дена, но след обаждане го смениха и от тогава никакъв проблем. От Младост 1А съм.

  13. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #26

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    И при мен в Дървеница няма никакви проблеми нито с телевизията нито с интернета, вече стана почти половин година. Тегленето е както написа garyhobson 10-11MB, филмите за минути се свалят! Телевизия много не гледам, но ми харесва, че не е кодирана и кабела съм го бучнал в телевизора директно. EPG поне при мен е с 2 часа назад и се налага да си сменя часа и на телевизора, при което е леко объркващо като гледам програмата.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #27

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Ей, момци, какви са тия 10-11 MB, искам и аз... Не се оплаквам въобще даже, просто питам с какъв хардуер и абонамент постигате скоростта? Аз бях около 4МБ/сек с уайърлес сетъп, сега минах на жица и вдигнах до 6.5МБ/сек, не че съм недоволен, ама е далеч от 10-11 МБ/сек. А и имам друга въпросителна, която може и тя да е свързана с това. Надявах се с преминаването от уайърлес на жица да мога да стриймвам блурей, обаче медиа плейъра ми показва обикновено скорости около 28 мегабита/сек, и съответно на доста места блуреите насичат.

    Та ще ми е интересно ако опишете хардуера, който ползвате за тези 10-11МБ/сек, включително и кабелите (ако има такива).

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    91
    #28

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Цитат Първоначално публикувано от Lance
    Ей, момци, какви са тия 10-11 MB, искам и аз... Не се оплаквам въобще даже, просто питам с какъв хардуер и абонамент постигате скоростта? Аз бях около 4МБ/сек с уайърлес сетъп, сега минах на жица и вдигнах до 6.5МБ/сек, не че съм недоволен, ама е далеч от 10-11 МБ/сек. А и имам друга въпросителна, която може и тя да е свързана с това. Надявах се с преминаването от уайърлес на жица да мога да стриймвам блурей, обаче медиа плейъра ми показва обикновено скорости около 28 мегабита/сек, и съответно на доста места блуреите насичат.

    Та ще ми е интересно ако опишете хардуера, който ползвате за тези 10-11МБ/сек, включително и кабелите (ако има такива).
    Нищо особено при мен. Разбира се тези скорости ги постигам само на жица Ползвам този рутер.
    http://www.buffalo-technology.com/pr...-access-point/
    От него със най обикновен и евтин двуметров лан кабел стига до вградената лан карта на дъното на настолен компютър. Може би главното при мен е, че съм в нов блок и във входа не са много още абонатите ( маймуните на клона ) и в повечето случаи целия капацитет на мрежата е за мен. Доколкото знам оптиката стига до мазето на всеки блок.

    За телевизията проблеми с EPG-то нямам. Телевизорите са ми в подписа. Както се написа по горе и аз не ползвам външни устройства. Директно през цифровите тунери на телевизорите си гледам всичко без проблем.

    PS На промоцията за 30 лв. месечно телевизия и интернет съм. Незнам точно на какви скорости е.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #29

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    10-11MB!!! Бухахаха... Абе това да не е шега, вие сериозно ли? На Мегалан с директен кабел, максимума, който съм стигал за близо 6 години от както съм им абонат е 8МВ със сумати пиъри. 10-11МВ/с

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #30

    Re:цифрова кабелна телевизия на NET 1 в София

    Цитат Първоначално публикувано от portokala123
    EPG поне при мен е с 2 часа назад и се налага да си сменя часа и на телевизора, при което е леко объркващо като гледам програмата.
    Не сменяй часа, смени си отместването (часовата зона). Те правилно си излъчват ЕПГ-то, настройка на телевизора е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 99 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От Nasko Hristov във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 607
    Последно: 04-04-24, 15:20
  2. М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1107
    Последно: 18-07-22, 16:57
  3. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  4. Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От zdravko_1 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 401
    Последно: 07-05-18, 00:12
  5. Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 09-11-17, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе