Страница 35 от 99 ПърваПърва ... 2533343536374585 ... ПоследноПоследно
Резултати от 511 до 525 от общо 1481
Like Tree340Одобрявам

Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #511

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Едно време в Мегалан беше пълно с такива маниакални фенове, сега гледам и НЕТ1 са се обзавели. Какво означава
    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    НЕТ 1 обаче ми "скриха шапката" със съпорта си
    . С какво са ти "скрили шапката", с това, че са си свършили работата, за която им се плаща ли? Не ме убеждавай, че Мегалан са били такива, а сега ще те отсвирят. Както и който и да е сериозен доставчик. Не твърдя, че НЕТ1 са лош доставчик, но чак пък да са толкова "меко казано очарователни" и да "ми скрият шапката" заради това, че са си свършили работата - не мислиш ли, че е доста прекалено?

  2.  
     
  3. Member Аватара на ockac23
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    284
    #512

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    На канал 31 MovieStar от време на време забива телевизора и не може да се смени канала. Това проблемче започна отскоро след последното официално ресканиране. За да се оправи, трябва да извадя коакс. кабела от ТВ-то за да успея да се "измъкна" от канал 31. Някой имал ли е подобен проблем?

  4. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #513

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Аз нямам такъв проблем с Panasonic, чудна работа. Ако може преинсталирай фърма на телевизора. Много бели стават от нови версии

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    640
    #514

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    Едно време в Мегалан беше пълно с такива маниакални фенове, сега гледам и НЕТ1 са се обзавели. Какво означава . С какво са ти "скрили шапката", с това, че са си свършили работата, за която им се плаща ли? Не ме убеждавай, че Мегалан са били такива, а сега ще те отсвирят. Както и който и да е сериозен доставчик. Не твърдя, че НЕТ1 са лош доставчик, но чак пък да са толкова "меко казано очарователни" и да "ми скрият шапката" заради това, че са си свършили работата - не мислиш ли, че е доста прекалено?
    Нямам намерение да убеждавам нито теб, нито който и да било, в каквото и да било. Всеки си има глава на раменете, нека я ползва както намери за добре. Относно Мегалан, в офиса сме към тях, Мегалан умря, вече са част от корпорацията Ментел, повече няма какво да добавя.
    "Скриването на шапката" беше по повод на това, че не очаквах след 1-2 минути изчакване от моя страна и затваряне на телефона без да съм говорил с оператор, да ми върнат обаждането в рамките на 5 минути при това след 21:30. За последно преди да се откажа от Ментел, си висях на телефона и никой не ми е връщал обаждане. По времето на МЕГАЛАН, такива неща нямаше, но пак казвам МЕГАЛАН умря, лека му пръст.
    Съгласен съм, че всеки сериозен доставчик трябва да работи по описания по-горе начин, именно затова казах, че ми "скриха шапката" и съм очарован от съпорта им. За вече година от както минах изцяло към техните услуги, за пръв път имах проблем и се сблъсках с поддръжката им, и не очаквах такова обслужване, затова отново ще напиша, че съм впечатлен! Като бивш клиент на Мегалан знам добре какво е качествена поддръжка и се радвам, че НЕТ 1 са възприели наложените от Мегалан стандарти.
    А кое е прекалено и кое не, все сам да си реши, аз доволен!


    Цитат Първоначално публикувано от ockac23 Виж публикацията
    На канал 31 MovieStar от време на време забива телевизора и не може да се смени канала. Това проблемче започна отскоро след последното официално ресканиране. За да се оправи, трябва да извадя коакс. кабела от ТВ-то за да успея да се "измъкна" от канал 31. Някой имал ли е подобен проблем?
    Дърто LG 32LD550, няма проблем.
    Само на този канал ли ти го прави? Това е странно, ако вадиш кабела и тогава тръгва... да няма някакъв ток по кабела и да офазява, но тогава защо само на този канал? Много странна работа, какво му е специфичното на тази програма, освен "пo-готиното" EPG, нищо друго. Сигнала е SD, съдейки по качеството на картината битрейта трябва да е приличен, но има и много други такива канали, нищо специфично, странно... Както казва колегата по-горе може да е бъгнат фирмуеъра. Каква марка и модел е ТВ-то ти? Може някой друг със същото ТВ да помогне.
    Този пост е редактиран от wrathchild; 23-03-14 в 10:02.
    ockac23 одобрява това.

  6. Member Аватара на ockac23
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    284
    #515

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    @wrathchild

    TВ-то ми е дърто Sony Bravia KDL-32V4500. Но пак казвам, това проблемче е само на тоя канал, преди нямаше такъв проблем с никой канал, това стана след последното официално ресканиране, когато беше добавен и MovieStar.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #516

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Здравейте! Мой приятел имаше подобен проблем със Sony KDL-32EX500. На цифровите канали телевизора забиваше на 30-и канал и не отлепяше. Оправяше се след изключване и включване, но беше в гаранция и проблема се реши в сервиза.

  8.  
     
  9. Member Аватара на ockac23
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    284
    #517

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Frogst Виж публикацията
    Здравейте! Мой приятел имаше подобен проблем със Sony KDL-32EX500. На цифровите канали телевизора забиваше на 30-и канал и не отлепяше. Оправяше се след изключване и включване, но беше в гаранция и проблема се реши в сервиза.
    Моето Сони отскоро започна да не харесва 31 канал, преди не мрънкаше, а гаранцията отдааавна замина :-)

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #518

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Между другото въпросното Sony не беше свързано към интернет и фърмуера не беше обновяван. Така че, както те съветват колегите по-горе, с обновяване или преинсталиране на фърмуера (ако е възможно) може да се реши проблема. Успех!

  11. Member Аватара на ockac23
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    284
    #519

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Frogst Виж публикацията
    Между другото въпросното Sony не беше свързано към интернет и фърмуера не беше обновяван. Така че, както те съветват колегите по-горе, с обновяване или преинсталиране на фърмуера (ако е възможно) може да се реши проблема. Успех!
    Да, но моето Сони е по-стар модел явно и няма ЛАН порт.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    37
    #520

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Здравейте
    Има ли някой който ползва пакета(TV+Internet+Мобилен интернет 750MB на месец)
    Интересува ме мобилния интернет след изчерпване на 750mb, остава ли неограничен и каква става скоростта след това.И по принцип каква е скоростта на тия 750mb.До колкото разбрах сим картата е на Виваком
    Идеята ми е да ползвам мобилния интернет на смартфона си(двусимов)
    Този пост е редактиран от alkuni; 25-03-14 в 20:46.

  13. Member Аватара на ockac23
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    284
    #521

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Нета ти е неограничен. След изчерпване на тези 750 мб скоростта пада на 128 кбпс. Нямаш допълнителни разходи.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    60
    #522

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ockac23 Виж публикацията
    @wrathchild

    TВ-то ми е дърто Sony Bravia KDL-32V4500. Но пак казвам, това проблемче е само на тоя канал, преди нямаше такъв проблем с никой канал, това стана след последното официално ресканиране, когато беше добавен и MovieStar.
    Да този модел има проблеми с нет1 и определени канали, които излъчват. Като забие предполагам ти мига 20 пъти в червено отпред лампичката. Това е код за грешка на CI на дънната платка.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    37
    #523

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ockac23 Виж публикацията
    Нета ти е неограничен. След изчерпване на тези 750 мб скоростта пада на 128 кбпс. Нямаш допълнителни разходи.
    Благодаря за отговора:

  17. Member Аватара на ockac23
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    284
    #524

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от cifronim2 Виж публикацията
    Да този модел има проблеми с нет1 и определени канали, които излъчват. Като забие предполагам ти мига 20 пъти в червено отпред лампичката. Това е код за грешка на CI на дънната платка.
    Не, не мига лампичката, просто черен екран който се refresh-ва през няколко секунди и накрая те връща на предишния канал, на който си бил преди да преминеш на 31. Това е добрият вариант. А лошият -> понякога си остава на 31, т.е. черен екран и тогава трябва да извадиш коаксиалния кабел от ТВ-то за да успееш да се махнеш от канал 31.

    А понякога (но рядко) няма никакъв проблем с канала. Просто не знам....

    А пък друг проблем се появява веднъж на няколко месеца -> запаметените цифрови канали изчезват при пускане на телевизора и трябва да се сканира наново. Телевизорът в такъв случай стартира с "000 няма запаметени канали".
    Този пост е редактиран от ockac23; 27-03-14 в 23:18.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    182
    #525

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    EPG то защо се губи от време на време и какви настройки да задам за максимално добра картини. С вграден тунер съм, тв-то е Sony 40-z5500.
    Освен че се губи, също така показва 2 или 3 часа назад
    Ъпдейтнал съм софтуера.
    Този пост е редактиран от bossorange; 29-03-14 в 22:04.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 35 от 99 ПърваПърва ... 2533343536374585 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От Nasko Hristov във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 607
    Последно: 04-04-24, 15:20
  2. М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1107
    Последно: 18-07-22, 16:57
  3. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  4. Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От zdravko_1 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 401
    Последно: 07-05-18, 00:12
  5. Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 09-11-17, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе