Страница 42 от 99 ПърваПърва ... 3240414243445292 ... ПоследноПоследно
Резултати от 616 до 630 от общо 1476

Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #616

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от JacksonSoloist Виж публикацията
    Съгласен съм с всичко, прав си. Тва за смърфоня беше ирония, но явно не се изразих точно. Доста си гневен, дано не се окажеш прав, за да не станем 50 % от абонатите гневни .
    Дано да е така! Стискам палци и на краката, но уви... 2+2=4, винаги!
    Ето какво излиза от ТР за другарите от БГМрежа цък.
    Не виждам Иван... ИВАНЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, де си бреееее...

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #617

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Ако това се окаже истина, вече със сигурност можем да се наречем Чалгария!
    Проблемът е, че както Златко, така и източника ми е обвързан с договори за конфиденциалност и може да помогне с информация, дотолкова, доколкото да даде храна за размисъл.
    Ключовия момент в подадената информация е, че би следвало да се очаква някаква сделка Мтел - Виваком преди да се очаква официално обявяване на покупка на НЕТ 1 от Глобул... Който както иска да го интерпретира.
    Последващото включване на наистина по-нискоразряден играч като БГ Мрежа може да ни наведе само и единствено на мисълта, че ако подобна сделка наистина бъде оповестена в близките месеци, то, с огромна степен на достоверност можем да приемем, че зад този Иван - БГ Мрежа стои наистина голяма компания - най-вероятно Глобул.
    И по незнайни за нас причини трябва да изчака някакво събитие преди официално да се обяви поглъщането на НЕТ 1 от Глобул / Теленор.


    ПП - Искам да напомня, че никаква част от информацията и разсъжденията, които пускам не са официални - плод са на трошици информация и разсъждения.
    Голяма е вероятността жестоко да ви подвеждам, то... тъпо звучи, но се надявам да е така - честно, не ми допада идеята за продажбата на читав оператор като НЕТ 1 на Глобул, камо ли на както някой се изрази - петоразреден доставчик като БГ Мрежа, който както ми споделиха е най-оплювания доставчик в София.
    Трудно е да изградиш добра услуга, лесно е да сринеш изграденото за нула време...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    38
    #618

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Код, това за връзка между бгмрежа и ...Теленор е несериозно. Да кажем, че съм добре запознат с вторите и не съм чул нищо за планирана подобна сделка. Теленор, от самото си идване в БГ заявиха, че не се интересуват от покупка на кабелни оператори и като цяло са тук единствено заради мобилните услуги. Мисля си, че липсата на информация яко стимулира фантазията ви.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #619

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Трудно е да изградиш добра услуга, лесно е да сринеш изграденото за нула време...
    Самата истина, но на кой му пука? Всички знаем, че в Чалгария имаш правото да плащаш, да плащаш и пак да плащаш! Алтернатива? БЕЕтека=Ментел=Злобул=Далече=Булшит. Алтернатива? Аха...


    Цитат Първоначално публикувано от dmodev Виж публикацията
    ...
    Естествено, че всичко е догадки. Спор няма! ОУ към договорите стават факт от 01.11. Каквото ще става, ще е след тази дата. А да ти кажа реално възможностите не са чак толкова много. Колегите по форум са на прав път, пари имат само телекомите. Несериозно е да се мисли, че зомбитата от БГмрежа имат кинти да купят НЕТ 1, та те за кабел нямаха пари, какво остава да купят друга фирма и то не коя да е. Рано или късно всичко ще стане ясно, а дотогава ще хвърляме БОБ (да не се бърка с МЕНТЕЛското изтърсаче) и шЪ гледаме на каВе.
    Този пост е редактиран от wrathchild; 10-10-14 в 23:15.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #620
    Цитат Първоначално публикувано от dmodev Виж публикацията
    Код, това за връзка между бгмрежа и ...Теленор е несериозно. Да кажем, че съм добре запознат с вторите и не съм чул нищо за планирана подобна сделка.
    Връзката между БГ Мрежа и Глобул е изцяло моя хрумка след като отначало ме наведоха на мисълта, че купувачът е Глобул, а в последствие се оказа, че имало условности и всъщност щял да е БГ Мрежа.
    Това не е фирма, която има ресурса да закупи НЕТ 1 и ако подобно нещо се случи, почти сигурно някой стои зад нея.
    Тук е момента да уточниш какво означава, че си добре запознат с Глобул.
    Факт, моята информация не идва от източник от Глобул, а от друг телекомуникационен оператор, така че е индиректна и възможно е - неточна.
    Дай джокер след като си добре запознат - с каква информация можеш да ни помогнеш, относно общи билинги, използвани в момента от Глобул и Нет 1?

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    БЕЕтека=Ментел=Злобул=Далече=Булшит. Алтернатива?
    Има бе - Д2 Онлайн - Сетком, освен прекрасен форум предлага и чудесен пакет Интернет и телевизия Не се сдържах да направя автореклама

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    38
    #621

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Информацията ми е, че всъщност няма никаква информация. Не мисля, че Теленор имат нещо общо с Нет1 и биха искали да имат. Сори, няма как да ви кажа нещо повече, защото не съм чувал нищо по въпроса.
    Това за общите билинги не го разбрах. Какво имаш предвид?
    Този пост е редактиран от dmodev; 10-10-14 в 23:31.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #622

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    ...
    Приятелю, сигурен съм, че услугата ти е добра, НО, нямаш покритие и съответно за мен си недостъпен като алтернатива.
    В квартала в който живея, освен онези плужеци (Ментел, Виваком, Близо и Булшит) други на практика няма. Затова ми е мъчно, че НЕТ 1 се продават, става същото, както преди години с МЕГАЛАН, как му се викаше на това ...дежавю?

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #623

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    с каква информация можеш да ни помогнеш, относно общи билинги, използвани в момента от Глобул и Нет 1?
    Код, къде ги измисли тия общи билинги?
    Я кажи ти с каква информация можеш да помогнеш.

    @dmodev търговската марка е Глобул, без значение кой е собственика.
    Иначе ще трябва да наричаш и Ментел - "Telekom Austria"
    Този пост е редактиран от Kasap; 11-10-14 в 00:48.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #624
    Сега човек от Глобул каза, че няма такова нещо и няма никаква връзка между билинги на Нет 1 и Глобул. Откъде съм ги измислил - не мога да кажа, който го е споделил с мен ако реши може да каже, има достъп до форума.
    Аз с каква информация мога да помогна - с всичката, изнесена в последните 8 часа, що за неуместен въпрос?

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #625

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Съгласен съм с това, което сте написали, но четейки т.12.11. се чудя, дали да не подпиша нов договор (и до края на договора да получавам същата като цена и качество услуга). Все пак, който и да купи Нет1, ще ги купи с изградената мрежа и съответното оборудване.
    Само да не се окаже, че от другия месец ще плащаме месечната такса в "Лафка"


    P.S.: Aко е така, ще чакаме Д1 онлайн .
    Този пост е редактиран от Frogst; 11-10-14 в 01:57.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #626

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Frogst Виж публикацията
    Съгласен съм с това, което сте написали, но четейки т.12.11. се чудя, дали да не подпиша нов договор (и до края на договора да получавам същата като цена и качество услуга). Все пак, който и да купи Нет1, ще ги купи с изградената мрежа и съответното оборудване...
    Като цяло, логично съждение, НО... нека не забравяме, че живеем в Чалгария. Пример – Мегалан и Спектрум, бяха купени от МЕНТЕЛ. Те имаха най-добрите мрежи в София и какво от това? МЕНТЕЛ им видя сметката за нула време. Резултата – разбягали се клиенти и псувни от робите с дългосрочни договори.
    И аз като теб се замислих да загърбя безсрочните договори с НЕТ 1, НО каква е гаранцията, че бъдещият собственик няма да скапе услугите до невъзможност да се ползват. Тогава ще трябва да плащам за нещо което е неизползваемо. Предпочитам да имам възможността да се махна в случай на нужда. Тук е момента, евентуалния бъдещ собственик да си извлече поука от станалото с Мегалан/Спектрум, след придобиването им от МЕНТЕЛ. Ако има разум, не би трябвало да повтаря безумията МЕНТЕЛСКИ, защото в противен случай резултата е предизвестен. Лошото, е че собствениците на капитала в Чалгария и техните меринджеи не се славят с проницателност, а ги интересува само и единствено печалбата на всяка цена. Естествено, е че печалбата е основна цел за всеки стопански субект, но за да реализираш приходи ти трябват клиенти, а когото те се разбягат, с тях бяга и печалбата ти.

    P.S. Ще си позволя и аз една спекулация . Цялата ми теория се позовава само на косвени догадки, нямам каквато и да било официална или пък неофициална информация, само елементарна логика.
    От известно време НЕТ 1 предлагат безжичен достъп до интернет. Както е упоменато тук, услугата се реализира със съдействието на БеещоТаКа. В комбинация с излязлата преди време информация за интерес от страна на горепосоченият телеком към NET 1, правя предположението, че може би купувача ще е БеещоТаКа.
    От друга страна БеещоТаКа са пристиснати в ъгъла след погрома над КТБ, като дори се спекулира за евентуалната покупка на БТК (или част от нея) от страна на МЕНТЕЛ. Известна е и връзката между NET 1 и ПИБ (вж. статията по-горе). Знаем, че ПИБ бе спасена от държавата за да не последва съдбата на КТБ, но пък парите, които й бяха дадени, скоро (в края на тази годината) трябва да се връщат. Това ме навежда на мисълта, за една голяма врътка с участието на БТК и МЕНТЕЛ.
    Относно ЗЛОБУЛ, още от началото на НЕТ 1 се спекулираше за връзка между двете компании, но за толкова години, нищо... та тук ми се вижда по-съмнително.

    Нека се доверим на братушките и да си кажем емблематичното, поживём – увидим!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    74
    #627

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    За цифровата трябва ли ми Conax модул, знаете ли?

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Живее в
    София - Младост
    Мнения
    171
    #628

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    За Net.1 НЕ /освен за НВО пакета/, можеш да закачиш колкото искаш ТВ, но явно идват промени.

  17. Junior Member Аватара на JacksonSoloist
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    123
    #629

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Айде честито. Почна се и със затварянето на каси и съкращване на персонал. В моя район вече нямам каса, добре, че е изипей поне през тях да се плаща, не да се разкарваш като идиот 2,3 спирки. А на лъскавичкия сайт никаква информация.

  18. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #630
    Цитат Първоначално публикувано от JacksonSoloist Виж публикацията
    Айде честито. Почна се и със затварянето на каси и съкращване на персонал. В моя район вече нямам каса, добре, че е изипей поне през тях да се плаща, не да се разкарваш като идиот 2,3 спирки. А на лъскавичкия сайт никаква информация.
    Не точно, процесът е започнал преди месеци и... ще продължи

    Още интересни подробности от кухнята на НЕТ 1, този път от източник, на който аз загагам голяма тежест:
    Уволненията в НЕТ 1 са масови. Освен каси, съкръщават се и други отдели.
    От началото на другия месец ще има нови затворени каси.

    Не е тайна, че фирмата е заложена срещу 34 милиона евро в ПИБ:
    net1_fib.gif
    Явно ПИБ, на която скоро предстои голямо плащане е решила най-накрая да си прибере дължимото и затова фирмата е на тезгяха.
    Според споделеното на маса в приятелски разговор, останах с впечатление, че за да се пристъпи към продажбата е имало някои условия като намаляване на оперативни разходи и ъпгрейд на core мрежата на НЕТ 1, но това не е от значение за дискусията, а и си е... слух без покритие

    ПП - Ще се върна и към връзката между билинги на НЕТ 1 и Глобул, за която потърсих информация и Kasap ме зачекна.
    Вчера източник, запознат с Глобул отхвърли подобна възможност, днес отново ми беше потвърдена.
    И това не е важно, но специално за Kasap-a - договора за whitelabel услуги между Глобул и НЕТ 1 и как технически се осигурява достъп на оператори на Глобул до общи клиенти?
    Информацията за подписания договор отдавна е в мрежата:

    За момента "Глобул" е сравнително пасивен на българския пазар и не диверсифицира бизнеса си извън мобилната и фиксираната телефония, докато другите два оператора постепенно разшириха обхвата си в почти целия телекомуникационен спектър. Едва почти в навечерието на сделката дружеството подписа договори със "Спиди нет" и NET1 за доставката на фиксиран интернет за частни клиенти под бранда на мобилния оператор чрез т.нар. white label услуги.
    Източник: Capital.bg


    Но пък май Теленор като дойде замрази проекта, нямам идея имат ли връзка някаква действителна.

    Като цяло, историята се повтаря - преди година ПИБ смукна GCN и изведнъж НЕТ 1 се сдоби с преносна среда наготово, без да плаща, само с кредити. Но схемата е явно по-завързана и НЕТ 1 са само междинка, която обединява хубав бизнес на едно място за някоя от топ фирмите, надали БГ Мрежа
    ПП - Имам и други, интересни и пикантни подробности, но наистина не навеждат на мисълта кой може да е бъдещия купувач, който ще извади 70 милиона лева така че, ще си ги запазя за лична употреба


    Странно е, че малко хора се включват в темата, НЕТ 1 е голям оператор с много клиенти, голяма част все още явно не са предусетили лошите новини.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 42 от 99 ПърваПърва ... 3240414243445292 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От Nasko Hristov във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 606
    Последно: 15-03-24, 15:56
  2. М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1107
    Последно: 18-07-22, 17:57
  3. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 15:08
  4. Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От zdravko_1 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 401
    Последно: 07-05-18, 01:12
  5. Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 09-11-17, 13:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе