Страница 43 от 99 ПърваПърва ... 3341424344455393 ... ПоследноПоследно
Резултати от 631 до 645 от общо 1476

Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #631

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    ПП - Ще се върна и към връзката между билинги на НЕТ 1 и Глобул, за която потърсих информация и Kasap ме зачекна.
    Хич не съм те чекнал. Вярно е че имаше слухове разни преди година и нещо, ама с инфото за общия билинг ме изуми.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #632

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Нещо поумря темата. моля ви , не спирайте ... много ми е забавно

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #633

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Нещо поумря темата. моля ви , не спирайте ... много ми е забавно
    Всекиму спрямо изходните позиции - на теб ти е забавно, на мен ми е интересно, на абонатите на НЕТ 1 им е притеснено и тепърва все повече ще разбират и ще се притесняват, а на съкратените от НЕТ 1 им се плаче най-вероятно
    Не знам, аз поне не виждам нищо забавно и положително в случващото се

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Живее в
    София - Младост
    Мнения
    171
    #634

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Определено новината е плашеща за човек минал през сагата Евроком ... ... ... ... Близу и година след отърваването жертва на тормоз за някаква такса, при положение, че всичко е платено предварително.

    Е няма оператор в момента като Нет.1, май няма и да има. За огромно съжаление на нищо читаво в тази държава не му се позволява да просъществува.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #635

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Е.. няма. Преди година, две търсих Интернет в центъра и предпочетох Онлайн Директ пред НЕТ 1. Продължавам да съм доволен...
    НЕТ 1 са по-евтини наистина за комбинация нет + телевизия.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    283
    #636

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Е.. няма. Преди година, две търсих Интернет в центъра и предпочетох Онлайн Директ пред НЕТ 1. Продължавам да съм доволен...
    НЕТ 1 са по-евтини наистина за комбинация нет + телевизия.


    Доста хора реват от Онлайн Директ, но щом ти си доволен, добре .
    Прегледах цените им и това, което предлагат като параметри. Не виждам никакво предимство спрямо Нет1, нито при интернет, нито при ТВ/

  8.  
     
  9. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #637

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Подозирам, че много хора сравняват телевизията само ценово и като брой/видове канали, но не и като функционалност просто защото не са опитвали какво е да можеш да цъкнеш на пауза, да превъртиш назад, да пуснеш предаване от вчера или от преди 5 дена, да не се чудиш какво да правиш когато дават едновременно две предавания, които са ти интересни, и т.н. Цената не е толкова различна, има даже и по-евтини оферти (май само на една фирма), но удобството е несравнимо. Не винаги е необходимо второ дистанционно, така че този довод отпада. Съществуването на външен приемник също не е толкова страшно, а ако го ползваш за видео плейър може и да си спестиш някои разходи.
    За мен примерно фактът, че когато не намирам нищо интересно в момента мога да си пусна някое минало предаване е достатъчен никога повече да не се върна на обикновената кабелна телевизия. За съжаление не всички телевизии разрешават излъчването на архивирани предавания, но предполагам, че с времето и това ще се промени.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #638

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    Подозирам, че много хора сравняват телевизията само ценово и като брой/видове канали, но не и като функционалност просто защото не са опитвали какво е да можеш да цъкнеш на пауза, да превъртиш назад, да пуснеш предаване от вчера или от преди 5 дена, да не се чудиш какво да правиш когато дават едновременно две предавания, които са ти интересни, и т.н. Цената не е толкова различна, има даже и по-евтини оферти (май само на една фирма), но удобството е несравнимо. Не винаги е необходимо второ дистанционно, така че този довод отпада. Съществуването на външен приемник също не е толкова страшно, а ако го ползваш за видео плейър може и да си спестиш някои разходи.
    За мен примерно фактът, че когато не намирам нищо интересно в момента мога да си пусна някое минало предаване е достатъчен никога повече да не се върна на обикновената кабелна телевизия. За съжаление не всички телевизии разрешават излъчването на архивирани предавания, но предполагам, че с времето и това ще се промени.
    1. За да нямаш второ дистанционно, трябва да си купиш "обучаемо" такова. Хубавите са прилична цифра (около и над 100 лв.).
    2. Ако STB има функция да пали ТВ автоматично, ще ти се наложи да си купиш съвременен ТВ който да позволява тази функция, т.е. отново пари.
    3. Пусни едновременно няколко торента и почни да гледаш HD канали и всичко това го направи, да кажем вечер... Кажи ми после, как е?
    4. Нещо да кажеш за камарата от суичове, рутери, адаптери, STB, ракзлонители, пачове и т.н.?
    5. Да не говорим за качеството на STB като изпълнение и като програмно обезпечение.

    Знам, че ще кажеш, че имам закостенели разбирания и ще бъдеш прав. За мен обаче една услуга е важно да бъде ПРОСТА за използване, само и единствено тогава, мога да я нарека услуга. Неведнъж съм писал, че НЕТ 1 предлагат точно това, простота и надеждност на отлична цена! Аз съм потребител, не съм и не искам да бъда сис админ. Плащам ползУвам, просто е!

  11. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #639

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    etg, моля за няколко примера за предавания, за които ти се е случвало да си пропуснал и да си имал възможност все пак да гледаш, благодарение на възможностите на приемника!
    Аз от около година съм абонаК на Нет1 - откакто реших, че не си заслужава да плащам много повече като пари за нищо повече като услуга на МТел след унищожаването на съпорта на Мегалан. Много съм доволен и от услугите, и от цената. Ще е наистина жалко, ако има промени и тези промени са подобни на случая МТел-Мегалан. Вероятно в такъв случай ще се възползвам от услугите на локалния доставчик в Дружба 2.

  12. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #640

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    1. За да нямаш второ дистанционно, трябва да си купиш "обучаемо" такова. Хубавите са прилична цифра (около и над 100 лв.).
    2. Ако STB има функция да пали ТВ автоматично, ще ти се наложи да си купиш съвременен ТВ който да позволява тази функция, т.е. отново пари.
    3. Пусни едновременно няколко торента и почни да гледаш HD канали и всичко това го направи, да кажем вечер... Кажи ми после, как е?
    4. Нещо да кажеш за камарата от суичове, рутери, адаптери, STB, ракзлонители, пачове и т.н.?
    5. Да не говорим за качеството на STB като изпълнение и като програмно обезпечение.

    Знам, че ще кажеш, че имам закостенели разбирания и ще бъдеш прав. За мен обаче една услуга е важно да бъде ПРОСТА за използване, само и единствено тогава, мога да я нарека услуга. Неведнъж съм писал, че НЕТ 1 предлагат точно това, простота и надеждност на отлична цена! Аз съм потребител, не съм и не искам да бъда сис админ. Плащам ползУвам, просто е!
    Коментирам общо като технология, няма да давам конкретна фирма за пример, ще посоча само примери за техника.
    1. Не е нужно да е 100лв: Програмируемо / резервно дистанционно за MAG250, MAG254, MAG200 Пет от бутоните в горния ляв ъгъл са програмируеми, дистанционното си идва стандартно с бокса, не се купува като допълнение. Да, може да има проблем с някой телевизор, или да ти трябват повече от 5 бутона, ама едва ли.
    2. Нямах предвид това, а програмируемо дистанционно.
    3. Въпрос на дизайн на мрежата, има и мрежи, в които съседа ти като си пусне торентите и на теб ти спира и браузването.
    4. Камарата не е толкова голяма. С този рутер примерно не ти трябва нищо друго, освен ако общата бройка на стационарните компютри и телевизорите у вас не е повече от 4. Да не говорим пък, че можеш да си пуснеш телевизия в някоя стая без кабел.
    5. Има и качествени боксове, като например този Поразгледай му функциите и ще видиш, че може да го ползваш не само за телевизия. Сега дали плейва всичко не мога да кажа, нямам опит, а и не ме интересува.

    И да, не всичко е перфектно, но всяка технология си има плюсове и минуси, всеки сам си преценява кое колко му харесва и кое колко го дразни. Въпросът е, че не приемам тоталното отричане, а тук на няколко места виждам тотално оплюване на IPTV като технология, въпреки че според мен точно в нея е бъдещето в немного забутаните населени места. А и вероятно не само според мен щом и Виваком, и Мтел, и Булсатком примерно я ползват, и то не като наследство, а като нововъведение.

    @myrshavija
    Не разбирам смисъла на такъв конкретен пример. По принцип всяка вечер след лягане си пускам нещо от по-рано през деня и настройвам телевизорът да се гаси след 30-60 минути. През деня телевизия не гледам.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #641

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    ...
    Не мога да не се съглася с твоя коментар, НО, ах да пак това прклето "НО", всичко е въпрос на РЕАЛИЗАЦИЯ.
    Хайде сега да свалим розовите очила и да видим действителността в Чалгария.

    1. Дистанционните - сам знаеш качеството на прилежащите към STB какво е, аз продължавам да твърдя, че добрите са твърдо над 100 лв. (Филипс, Логитех, знам, че знаеш за какво ти говоря).
    2. Говориш за дизайн на мрежата - приятелю, абсолютно си прав! Добре знаеш, че МЕНТЕЛ и ВИВАКОМ изкупиха куцо и сакато. В блока в който живея ВИВАКОМ взе мрежата на Пауърнет. Инвестицията от страна на Виваком бе в това да смени хартиеното тиксо по спайките на кабелите с изолирбанд. Няма какво повече да кажа...
    3. Дай да броим - 1. конвертор оптика/лан (в случая на Булшит, които са с FTTH); 2. адаптер конвертор; 3. пач до рутер; 4. адаптер рутер; 5. пач до STB; 6. STB; 7. адаптер STB; 8. кабел до ТВ (HDMI най-често). А сега ако искаш повече от един ТВ, умножавай всички неща след рутера по 2, 3 и т.н. А забравих и пачове за комповете от рутера. Безжичен достъп? Да, добрееее...
    4. Самите устройства - извини ме, но единствената дума с която мога да ги опиша е боклук. Да на Виваком са малко по-добри, но все пак са си боклуци. Знам, че се най-евтините и затова са боклуци, но този който го отнася е потребителя. Пишеш за STB различни от операторските, пробвай да го пуснеш е мрежа на МЕНТЕЛ или ВИВАКОМ, ей така за тест.
    5. "Виваком, и Мтел, и Булсатком примерно я ползват" - ползват я защото имат готови трасета, а както знаеш полагането на кабели е най-скъпата част от реализацията на подобен проект.

    Пак казвам, че за мен услугата трябва да е проста и надеждна. За IPTV това е доста съмнително, знам, че има и читави реализации, но масовите две такива, не са...

  14.  
     
  15. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #642

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    1. и 4. Не знам защо продължаваш със столевовите дистанционни - и дистанционното, и бокса, който съм посочил, са стандартно оборудване за IPTV, въобще нямам предвид да се взима нещо допълнително. Дали са боклуци - може и такива да са, явно имаме различни критерии, но все пак не ми е ясно какво очакваш от това устройство. Което на всичкото отгоре не купуваш. Изрично споменах, че не коментирам конкретна фирма, а технологията, наистина с конкретната реализация идва и твоето "НО", за това съм съгласен. За кабеляците - първите 4 точки ги има независимо от технологията за ТВ, освен ако си без Интернет. Коаксиалният кабел също е кабел, не можеш да избягаш от него. Безжичната връзка ти изглежда смешна, но в много случаи е по-приемливо да сложиш още един аксес пойнт само за ТВ, отколкото да дупчиш и прекарваш кабел до съседната стая, все пак най-гледаемите канали са 5-6 мбита, повечето останали - под 3. И не знам доколко имаш поглед върху нещата, но има ужасно много телевизори без цифров тунер, най-много по един съвремен на домакинство се пада в повечето случаи, за останалите - пак STB ако искаш всички канали. За екстрите нищо не споменаваш, явно не те интересуват, докато мен - много, дори бих преглътнал някои неудобства заради тях. Както и да е, прав си за много неща, и нека всеки сам си преценява какво му трябва.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #643

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Няколко или едно универсално дистанционни, сложна конфигурация, боклучави, но за сметка на това незаменими STB-та...
    Всичко това, за да записваш предавания, или да ползваш архив на предавания.
    IPTV може и да е интересна технология, но не е стандарт, за разлика от DVB-C. Всички я налагат, защото намалява разходите на оператора, но на този етап клиента е по-скоро прецакан.
    Когато технологията се подобри дотам, че да мога да мушна мрежов кабел в телевизора и да се абонирам за IPTV, тогава - да. Иначе - само в краен случай (разбирай, когато нямам друг вариант).

  17. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #644

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от yotce Виж публикацията
    Всичко това, за да записваш предавания, или да ползваш архив на предавания.
    Точно за това говоря, ползвай един-два месеца такава есктра и после ела пак да коментираме.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #645

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    Точно за това говоря, ползвай един-два месеца такава есктра и после ела пак да коментираме.
    Имал съм такава "екстра", наистина, не съм я ползвал, защото никога не ми е трябвала. Запис на предаване - как да е, но архив... Аз и това, което дават в момента не мога да изгледам. Освен това записът далеч не е монопол на IPTV.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 43 от 99 ПърваПърва ... 3341424344455393 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От Nasko Hristov във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 606
    Последно: 15-03-24, 15:56
  2. М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1107
    Последно: 18-07-22, 17:57
  3. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 15:08
  4. Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От zdravko_1 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 401
    Последно: 07-05-18, 01:12
  5. Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 09-11-17, 13:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе