Страница 2 от 27 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 402
Like Tree25Одобрявам

Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #16

    Re:Blizoo - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Близуто са пълен отврат - нета им е безобразен, качеството на повечето канали от цифровата определено не го бива. Аналоговите канали са твърде малко ако някой планира да ги ползва за 2 ри телевизор. Има и чести прекъсвания както в интеренета, така и в цифровата. Цените меко казано са надути за това което предлагат. Вече се отървах от тях - с голям зор, понеже правят вскакви спънки и мизерии да си продължиш договора и не помислям да се връщам повече там.Съболезнования на всички които планират да им стават абонати.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    55
    #17

    Re:Blizoo - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    +++ Аз пък от цифровата и от HD каналите на Близуу съм определено доволен от качеството на картината. Говоря за София, Младост, гледам с вградения тунер и СА модул. За повече от 3 години телевизията не е спирала повече от 1-2 пъти, дори не се сещам кога последно се е случвало, без значение времето навън. Цената не коментирам, защото всеки сам си решава кое му е скъпо и кое не. На мен, 19 лв за 80 цифрови + промоционални 3 лева за един HD пакет + безплатно аналогова на останалите 3 ТВ вкъщи ми е доволно. И най-вече нямам сет-топ-бокс и допълнително дистанционно, което за мен като удобство го оценявам на около 50 лева, страааааааашно ме нерви да имам безброй устройства консуматори на ток, разклонители, кабели и дистанционни ....

    - За разлика от самата телевизия, обслужването е гола вода, говоря за офисите и кол центъра. Докато ми пуснат един ХД пакет, ходих до каса да предплатя и после говорих поне 5-6 пъти с 0700 докато нещата се нагласят, то не бяха неактивирана карта, то не бяха объркани ХД пакетите, мани мани, мъка, много е сложно сигурно .... Има определено какво да се желае. Надявам се, освен лилави тениски на операторките, да ги пращат и малко на обучение.

    0- За интернета, не мога да кажа как е, защото при наличен Мегалан, всички въпроси спират до тук.

    Предполагам мнението ми може да не се харесва на всички, затова има толкова оператори - с различни технологични решения, набор от програми, цени и тн. Всеки сам избира, стига да има право на избор.
    Поздрави

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Живее в
    София - Младост
    Мнения
    171
    #18

    Re:Blizoo - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    +1
    София, Младост - > телевизия от Близуу, нет от Мегалан, скъпа комбинация, но нямам оплаквания. Не се е налагало от години да контактувам с кол центъра, затова не мога да преценя каква е поддръжката на телевизията за момента. От Мегалан също нямам оплаквания, в редките случаи на проблем са реагирали незабавно, единственото дразнещо е, когато момиченцата започнат да те разпитват/обясняват като на идиот, но нека това им е единствения кусур


  5. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #19

    Re:Blizoo - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Ами карай предварително като мен - започвам с рестартирал съм рутера , компютъра и главния бушон съм отвивал и пак нямам интернет .
    По този начин си спестяваш доста излишни въпроси с които винаги оператора се съмнява в твоите устройства , а в края на краищата се указва някой забил суич

  6. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #20

    Re:Blizoo - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Как е пинг-а при Близоо как варира .?

  7. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #21

    Re:Blizoo - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Зависи , питай в конкретен район и град , зависи и от технологията дали е лан , оптика и остарялата технология DOCSIS .
    Аз съм на Лан - към близу София 0 към БГ 10
    http://www.speedtest.net/result/1552826537.png София
    http://www.speedtest.net/result/1552829448.png Пловдив
    http://www.speedtest.net/result/1552832804.png Рим
    Държа да подчертая че това ми е нета на село 15 мегабита на Оптилинк , Монтанска фирма която Близу изкупи и сега я съсипва . Утре ще мога да приложа и от Лом но и там пинга с БГ е същия .

  8.  
     
  9. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #22

    Re:Blizoo - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от jonov
    Зависи , питай в конкретен район и град , зависи и от технологията дали е лан , оптика и остарялата технология DOCSIS .
    Аз съм на Лан - към близу София 0 към БГ 10
    http://www.speedtest.net/result/1552826537.png София
    http://www.speedtest.net/result/1552829448.png Пловдив
    http://www.speedtest.net/result/1552832804.png Рим
    Държа да подчертая че това ми е нета на село 15 мегабита на Оптилинк , Монтанска фирма която Близу изкупи и сега я съсипва . Утре ще мога да приложа и от Лом но и там пинга с БГ е същия .
    Съжелявам ,че не споменах раиона е Плевен ,за оптика става въпрос..

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    55
    #23

    Re:Blizoo - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Лелееееее,
    Тия от близуууууууууууу ме изумяват вече. Язък за доброто качество на телевизията, след като управлението на услугите им е пълна НУЛА!!!!
    Вече 6 дена не могат да разберат защо от HD пакет свят не ми върви канала Travel, останалите са ок. И най смешното е, че това става всеки месец на едно и също число - спира, следва една седмица борба да го пуснат отново и така всеки месец. Вече познавам всички операторки от кол центъра поименно, както и половината от техническия им екип. Твърдо заявявам, че тия хора не си говорят помежду си, от 30 разговора, освен моето име, нищо друго не знаеха, защо се обаждам, а още по-смешното е, че дори когато те ми се обадят, ме питат какъв ми е проблема, не мога да измисля подходящ епитет без да обидя някого ....

    Надявам се някой от "мениджърите" им да хвърля по едно око на форума, и да вземе мерки. Ще им дам жокер, да търсят в кол центъра записи на към 30 обаждания в периода 3-7 септември, октомври, ноември и декември, един идиот от Младост иска да гледа това дето си е предплатил......
    Днес съм се захванал да пиша жалба по общите условия, 3 дена нямам услугата която съм предплатил. А колко мразя някой да не може да си управлява услугите, които предлага, направо се чудя като са толко некадърни, как въобще върви телевизията ........

  11. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #24

    Re:Blizoo - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Я пусни тук едно запитване http://forum.blizoo.bg/ , ако трябва даже го прати лично до админ

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    55
    #25

    Re:Blizoo - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Честно казано, не виждам смисъл да се регистрирам и пиша в техния недорасъл форум, след като имат по-малко посещения, отколкото SMS имам аз за синя зона .......

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    55
    #26

    Re:Blizoo - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Развръзка на моя случай с липсващия канал - след смяна на картата с някаква "нова" вече всичко си работи според очакванията. Незнам каква е логиката различни карти да работят по различен начин на различни устройства, защио не се унифицират нещата ... Както и да е, важното е, че вече си имам всичко за което плащам.
    Единствено благодарности на момичето от Близу в офиса на НДК, което се разрита и на другия ден техници дойдоха да сменят картата след 3 месеца мъки ....

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    22
    #27

    Re:Blizoo - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Пълен отврат, пожелавам успех с нервите на новите им и настоящи абонати!Аз наскоро минах към НЕТ1 и съм много по-доволен,Даже хванах и промоция и сега една година ще плащам половин цена 12,50 за нет и тв.

  16. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #28

    Re:Blizoo - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Всеки ПОТРЕБИТЕЛ при изменение на Общите условия по инициатива на БЛИЗУ има
    право да прекрати индивидуалния договор без санкции в срок до един месец от
    влизането им в сила. Разпоредбата на предходното изречение не се прилага, когато
    измененията не засягат услуги, ползвани от абоната.

    Новите Общи условия на БЛИЗУ влизат в сила от 2 март 2012.

    http://blizoo.bg/images/Root/downloa...s-01022012.pdf

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    11
    #29

    Re:Blizoo - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Като сте толкова големи обяснете защо Близоо не предлага TV1000, Viasat, Btv Lady, Ринг и т.н., нещо което и последната квартална кабеларка има в програмата си. Да не говорим за това, че в аналоговата ви тв няма почти нищо и принуждавате за втори или трети телевизор да се плаща допълнително, както и за HD каналите и за какво ли още не....

  18. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #30

    Re:Blizoo - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Днес след много викане успях да подада уведомление за отказ без санкции. Новите ОУ не са обявени в офиса никъде (въпреки че по закон трябва да са на видно място). Служителките ми викат, че нямало нищо ново в ОУ . Не можели да приемат уведомление, защото щели да ги уволнят...
    Трябваше да се обясняваме на висок глас относно законови норми и други подобни... Накрая ми дадоха типова бланка за жалба и към нея прикрепих уведомлението. Поне ми подпечатоха уведомлението и имам входящ номер. Та с две думи- уж голяма чужда компания, а излизат с мръсни номера...
    Чакам техния отоговор, според служителките нямало шанс да си прекратя договора без неустойки (въпреки, че девойките бяха много зле откъм правната част или се правят на такива, но пък бяха доста нахъсани) . Нека ми го напишат писмено и тогава ги почвам...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 27 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От oggieasp във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1476
    Последно: 04-04-24, 12:44
  2. Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 785
    Последно: 13-07-23, 09:57
  3. М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1107
    Последно: 18-07-22, 16:57
  4. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  5. Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 09-11-17, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе