Страница 38 от 53 ПърваПърва ... 28363738394048 ... ПоследноПоследно
Резултати от 556 до 570 от общо 786
Like Tree221Одобрявам

Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #556

    Отговор: Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Аз и на Близу съм бил няколко години.И се махнах защото нямаха РИНГ и ЕВРОСПОРТ 2.И да искаха да ме въртят,но казах в офиса ,че искам до 5 мин. входящ номер на предизвестието за прекратяване на абонамента(след изтичане на договора) и разбраха,че нямат работа с децата в детската градина.Как ще те въртят ти си знаеш.Пък и един приятел не им плаща до края на договора,мрънкаха му и накрая спряха.То като ще да е по Български договори всички знаем как става.
    Ама тук аз само говорех за изключително лошото качество (по-скоро за липса на хд канали).Пък стана водата от 9 земи в десета.Ами кажете най-накрая...''аз гледам мачове по ЕВроспорт2'' и картината е прекрасна,сравних я с еди кой си оператор''(например)...Хайде и умната,че да не ни въртят като пумпали.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #557

    Отговор: Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Е нали вече писах -
    Имам впечатления от кабеларка (Скат - основна ми е) и IPTV на Виваком - в повечето случаи са по-добре от Булсат
    Скоро може да сменя Скат-а с Близу (щото друг вариант няма) , че нещо много взеха да ме нервят и те - едва ли има някой да не е на мнение , че са по-добре повечето кабеларки от Булсат като картина .
    Гледам/имам сателитна тв още от преди 20-25 години - знам много добре къде какво се предава/предлага - ако не си забелязал още , повечето от немските канали (RTL,Sat1 ,Pro7 и т.н.) предават почти всички филми с DD от много години ...

    Нямам за идея да нападам някого или да му "давам наклон" - просто споделям опит/информация .
    Относно договорите - винаги е било така при Булсат , не е от скоро - и да имаш договор , и да нямаш - плащаш , гледаш , не плащаш - не гледаш и не те търсят за неустойки - почти всички туристически имоти по морето са на Булсат - идват за два-три месеца , плащат си и гледат , после спрян до следващия сезон .

    Всички тия неща са писани вече много пъти в темата и са ясни - лоша картина , малко канали , но ниски такси и "свободен" договор .

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #558

    Отговор: Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    За договора съм съгласен с тебе.Просто пояснявах на колегата.За цената(по -ниската)не е истина-цените са почти еднакви.При Близу забелязах нова политика-предлагане на индивидуални условия на всеки клиент според конкуренцията на пазара в района в който живее.Не знам дали е отскоро ,но познавам и други хора,и дали има нещо общо със смяната на собственноста(Мтел)и някаква атака към ''най-големия ''-Булсат.Може пък да ми дадоха такава цена щото бях клиент там,знам ли.
    Относно малкото канали на Булсат също не съм съгласен-преброй само техните помии са към 20.С които си пълнят нямащия капацитет спътник???Ако това не е малоумие не знам кое е???
    Ами в хд хоби-големи риби,голямо нещо все едно,че не мога да ида на реката да ги гледам на живо.Хистъри с хитовата си поредица''Олиго...в заложните къщи''.И после за ДЕ няма място.Ами как няма като Ви я плащат хората бе???Вие какви сте...Ама как да е.
    Хубаво е като има дискусия.Може и аз да бъркам.

  5. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #559

    Отговор: Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    С цифровизацията на ефира, доста хора останаха без телевизия. На места сигнал почти няма, и да има, се нуждае от квалифициран кадър да монтира подходяща антена, на подходящо място, ако трябва, да се добави усилвател на сигнала. БСК умело използваха така създадения вакум и сега черпят дивиденти от своята предприемчивост. Всичко е в рамките на нормалното. Освен това, изкупиха и доста селски кабеларки, където качеството не е било приоритет, което също потвърждава моята теза.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #560

    Отговор: Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Къде изчезна форума на Булсата?

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    110
    #561

    Отговор: Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от soon Виж публикацията
    Къде изчезна форума на Булсата?
    forum.bulsat.com - Начало

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    13
    #562

    Отговор: Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Някой да ползва Fusion box с интернет на друг оператор.Вчера бях в офис на булсат и там едни засукани булки ми казаха,че нямало проблем да се ползва с друг доставчик.

  10. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #563

    Отговор: Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от raycho Виж публикацията
    Някой да ползва Fusion box с интернет на друг оператор.Вчера бях в офис на булсат и там едни засукани булки ми казаха,че нямало проблем да се ползва с друг доставчик.
    От направеното от мен "проучване" разбрах, че може да се ползва с друг доставчик на интернет услуга стига да предоставя необходимата скорост. Има един съществен недостатък: в моя случай получих обяснение, че ще дойдат техници, които ще демонтират чинията и цялото оборудване от жилището. Никой не попита дали случайно не съм си закупил това оборудване..... Аз опонирах с въпрос, че искам да си оставя в едно от помещенията сателитния приемник, но ми обясниха че това не може да се получи. Такива били нарежданията за сега. Или два фюжъна или си остават нещата така като са! При това всички фюжън бокс трябвало да са свързани по кабел с рутера..... Е, ами сами се сещате какво да направят с боксовете си.... там да, на тъмно... Ще си ползвам значи китайчетата и толкова. В крайна сметка те ( китайчетата), работят чудесно по WiFi и не се налага да купувам суич или да пускам кабел...
    ockac23 одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    23
    #564
    Цитат Първоначално публикувано от raycho Виж публикацията
    Някой да ползва Fusion box с интернет на друг оператор.Вчера бях в офис на булсат и там едни засукани булки ми казаха,че нямало проблем да се ползва с друг доставчик.
    Здравейте на всички, аз съм пълен новобранец в тази област, но от вчера се сдобих с доста читав Android Tv box и успешно подкарах Fusion през KODI 16 по инструкциите, нета е на друг оператор. Не можах да пусна EPG и логата, и доста насича-предполагам, че е от WiFi то,но за в момвнта нямам друг вариант.

  12. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #565

    Отговор: Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Fusion може да се ползва при, който и да е доставчик на интернет, стига да е достатъчно надежден и бърз нета. Може да се ползва по жична или безжична връзка. Булсатком естествено предпочитат да продадат своя оптичен нет на клиентите си. Fusion box сравнен с андроидски бокс нямат нищо общо. Каквото устройство с андроид да ползвате , дори и най-скъпото, се приема от приложенията като таблет или смартфон . Резолюцията излъчвана през андроид приложението и дори през KODI е много ниска . През IPTV бокс Fusion нещата са истински. Също и през смарт платформата на телевизорите HD си е HD. Ползвам Panasonic, при другите марки не знам как е.

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #566

    Отговор: Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    И на самсунг ТВ през вграденото му приложение Fusion картината на HD e перфектна. Особено на Planeta HD, ама то като има качествен мат'рял .... . Връзката е с кабел, а нета 60-70 мегабита реална скорост - работи с часове без никакво насичане.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #567

    Отговор: Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от nik4o77 Виж публикацията
    Не можах да пусна EPG и логата, и доста насича-предполагам, че е от WiFi то,но за в момвнта нямам друг вариант.
    Със сравнително приличен (за около 150 лв.) Андроид бокс и добър интернет може да се постигне качество като през Фюжън бокса (720p).

    1. На твоя бокс от "Настройки" - "Дисплей" - "Резолюция" - задай 1080p - 50hz (телевизионния сигнал е 50hz)
    2. В настройките на KODI : "Система" - "Видео" - "Ускорение", включи хардуерното ускорение. Но за да "сработи", бокса ти трябва да поддържа хардуерно ускорение за h264 (или по-скоро KODI да поддържа "чипсет"-а на бокса) - Android hardware - Kodi

    Ако си направил всичко, както е описано в инструкциите за инсталиране на "Fusion", би трябвало да се появят ЕПС и лога на каналите.
    Малко неудобство при Андроид е, че трябва редовно да чистиш "кеш"-а и да затваряш отворените приложения.
    Този пост е редактиран от Frogst; 31-03-16 в 15:04.
    ockac23 и frizera харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    128
    #568

    Отговор: Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Някой има ли директни впечатления между карта и външен бокс?
    Чета, че по принцип с карта каналите се сменят по-бавно, така ли е при близу?
    Кое да избера ако не ме притесняват второто дистанционно и още една кутия?

  17. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #569

    Отговор: Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Избери карта. Скоростта на сменяне е приблизително еднаква.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    41
    #570

    Отговор: Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Фюжъна е с Amlogis s805,така че на андроид бокс и за 90 лв може да се постигне доста по-добър резултат. Истината е ,че Коди е тежка и претрупана за тая цел,да не говорим за проблеми с буферирането и при превключване на цял екран,и това е особено важно за устройствата с 1гб рам,не че и 2 гб не го правят същото. Неведнъж споменавам Perfect Player след много опити с различни IPTV програми,малко трудно се конфигурира и изисква кодито да му генерира на няколко часа нова листа,но аз съм автоматизирал процеса за устройствата които продавам та е въпрос на един клик Наистина като сървърите не са претоварени върви отлично ,дори и при 720п наистина,да не говорим че Диемите и Фоксовете са HD,за разлика от сателитния приемник

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 38 от 53 ПърваПърва ... 28363738394048 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 672
    Последно: 16-04-24, 20:14
  2. Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От Nasko Hristov във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 607
    Последно: 04-04-24, 15:20
  3. Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От oggieasp във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1476
    Последно: 04-04-24, 12:44
  4. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  5. Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 09-11-17, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе