Страница 36 от 53 ПърваПърва ... 26343536373846 ... ПоследноПоследно
Резултати от 526 до 540 от общо 787
Like Tree222Одобрявам

Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #526

    Отговор: Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Така е логично и така пише в сайта, но... Във всеки офис отговарят различно.
    Имам познат, който е с нет от друг доставчик и въпреки това е получил Fusion Box. При него сравнявах качеството на каналите през KODI (от ТВ бокс) и през Fusion-а - разлика няма. В къщи сравнявам KODI (от същия бокс) с приложението за Панасоник ТВ - разлика няма.
    Може би след време няма да е така, което е логично да се случи и Fusion бокса няма да "забива", ще работи само с оптичен интернет от Булсат и ще бъде с по-добро качество отколкото, ако се гледа на друго устройство, но за момента не е така.

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #527

    Отговор: Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Това че имаш нет от друг доставчик не означава че не можеш да си пуснеш Fusion TV от Булсата Просто и те си пускат кабел и го ползваш само за бокса. Съседа има ИП телевизия на виваком, но интернет взема от друг доставчик, но това не означава че ИП ТВ бокса му е свързан към другия доставчик.

    Аз имам инсталирано КОДИ на 2 компютъра и отделно ползвам приложението на СамсунгТВ. Честно казано са еднакви, но аз лично имам чувството че когато е през приложението на телавизора се вижда една идея по-добре. Но това може да е самия факт че телевизора си обработва сигнала сам (все пак е телевизор - за това е направен) На КОДИ-то също съм му задал в настройките OS ID - Самсунг ТВ. На PC качеството е доста по лошо.
    Този пост е редактиран от Pat; 09-02-16 в 01:16.
    Frogst одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #528

    Отговор: Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    В случая Fusion Box-a е свързан с LAN към рутера на друг доставчик (в района Булсат няма изградена оптична мрежа). И на мен ми изглеждаше невероятно, най-малкото защото по този начин от Булсат не могат да гарантират скорост и качество на интернета, а и не се знае дали от НЕТ1 няма да сложат филтър, но...
    Този пост е редактиран от Frogst; 09-02-16 в 01:28.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #529

    Отговор: Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Да, като се замисля не е невъзможно, въпрос на настройки. Но в този случай мисля че се вързва към стрийма който е "общо" ползване. Затова може би и не виждаш разлика.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #530

    Отговор: Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Може би, но качеството е доста добро и си е като истинско 720p. Вкъщи имам възможност да сравня и с кабелния ми оператор.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Frogst; 09-02-16 в 02:26.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    39
    #531

    Отговор: Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Здравейте! Гладам Булсат през Fusion на Kodi на телевизор Sony W808C. Вече няколко пъти се случва при зареждане на каналите да спре и заспи някъде по средата. Когато тръгна да излизам от Коди, приложението работи докато стигна до "изход" и трябва да го натисна, за да потвърдя. И тогава Коди забива. При опит за повторно стартиране - черен екран. Не зарежда и не се оправя. Единствено деинсталиране на Kodi и повторна инсталация оправя проблема. А това е свързано с доста гимнастика покрай подкарването на Fusin. До сега ми се е случвало поне три пъти. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем или да имате идеи за решение?
    Благодаря!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #532

    Отговор: Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    По-скоро въпроса ти е за форума на Sony.
    Аз съм с Android Box и ми се е случвало няколко пъти през първия месец, когато инсталирах и деинсталирах най-различни добавки. Когато забие по този начин, натискам бутона "Home", след това "Настройки" - "Приложения" - "KODI" - "Принудително спиране" и чистене на кеша. Преинсталирах го, чак когато избрах кои добавки ще ползвам, инсталирах само тях и оттогава нямам проблем. Но чистенето на кеша и затварянето на приложения ги правя след почти всяко ползване - част от "екстрите" на Android-а

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    41
    #533

    Отговор: Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    И аз ползвам Андроид бокс и през коди срещам проблеми.Просто кодито е пълно с екстри ,настройки които не са нужни на Булсата.Пробвах една руска програма Perfect Player-силно я препоръчвам ,с генерирания файл от fusion и стана точно каквото искам. Върви бързо,превключването на каналите на цял екран е удоволствие,процесора се товари малко за разлика от кодито и не насича. Пробвах да олекотя Коди ,защото 1гб ми е само RAM на бокса,advancedsettings.xml ,дивотии еми тежко е.Процеро върви на hd на 70 процента,при условие че 4к гледам с 20-25 процента натоварване. Предполагам за някой можеш не е проблем да напише скрипт ,който да генерира файл от булсат,защото листата се сменя през известно време и да я внедри в Perfect player.Има една друга програмка ,която опитах XMTV Player ,която уж има добавка специално за Bulsat.Оказа се,че генерира файл от мобилното приложение ,което както знаете е с отвратително качество за телевизор .Предлагам или някой да сподели как си е оптимизирал кодито за работа с булсат, особено като рамта е малко.Опитах на модел с 2гб рам там нещата май са по добре,поне преключва от канал на канал по-добре без да забива
    frizera одобрява това.

  11. Member Аватара на ockac23
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    284
    #534

    Отговор: Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Kodi изисква много обгрижване, при мен постоянно нещо не работи. Писна ми също и да го преинсталирам като се омаже. Карам си вече само на андроид приложението, добре, зле, това е.
    lazarus18 и ianpav_4444 харесват това.

  12. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #535

    Отговор: Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    При мен няма подобни проблеми. Под Windows постоянно инсталирам и трия разни добавки, но няма грижи. Под Андроид се случва да забие, но това се става само ако го оставя да работи няколко денонощия без да го изключвам. Причината е в един суич, който сложих и като прекъсне няколко пъти последователно плеъра забива (ще му правя рекламация скоро). Оправям го като изключа напрежението на суича за няколко секунди и после всичко тръгва. Разбира се трябва да се зареди отново Fusion защото са изминали няколко часа откакто е забил и трябва да се синхронизира всичко в реално време.

  13. Member Аватара на ockac23
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    284
    #536

    Отговор: Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Ползвам коди на един андроид tv-стик китайски, принципно работи добре. Но доста често при ново стартиране сканира pvr и забива, т.е. изчезва TV от менюто на коди. Оправям го всеки път някак си и тръгва отново, но ми писна през две седмици да човъркам или преинсталвам и минах само на булсат приложението.

  14.  
     
  15. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #537

    Отговор: Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ockac23 Виж публикацията
    Ползвам коди на един андроид tv-стик китайски, принципно работи добре. Но доста често при ново стартиране сканира pvr и забива, т.е. изчезва TV от менюто на коди. Оправям го всеки път някак си и тръгва отново, но ми писна през две седмици да човъркам или преинсталвам и минах само на булсат приложението.

    През празничните дни забелязах същия проблем с Коди, инсталиран на Андроид устройство ( телефона ми). Но!!!! Има едно НО! Не знам кога и как телефона се е ъпдейтнал до версия 16.0 Jarvis (пропуснал съм момента) . Всичките ми други Андроид устройства са с версии 15.0 Isengard и там гарантирано нямам проблеми. Вероятно там се крие "ключа от палатката".

  16. Member Аватара на ockac23
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    284
    #538

    Отговор: Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Да, и при мен е минал на 16.0 Jarvis на стика. Хм....

  17. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #539

    Отговор: Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ockac23 Виж публикацията
    Да, и при мен е минал на 16.0 Jarvis на стика. Хм....
    Връщай "назад" и се забавлявай . Аз на телефона телевизия не гледам, но понякога си правя разни експерименти и за това го държа това Коди. Понеже знам какво съм му инсталирал ми направи впечатление каква промяна е "настъпила" точно под носа ми. Все пак само на телефона имам споменатия проблем, а програмата е инсталирана на други четири Андроид устройства с версия 15.0 . За да подкарам телевизията на телефона трябва да избера настройки, фюжън и стартиране на добавката. Едва тогава се показва "телевизия" в менюто.
    Този пост е редактиран от frizera; 07-03-16 в 23:48.

  18. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #540

    Отговор: Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    М,да,чета темата и не разбирам ние за тв оператор ли говорим или за някакви програмки за компютър където можело да се гледа тв-я.Бях на Булсат 5-6 год.Нито стъпка напред.Какви стъпки,сантиметри няма.Същите бози.Стегнете се бе ало,2016 год. сме за кво hd говорим още ,за кво място на сателит,за кво забивнае на приемници в iptv.Докога?
    В техния форум им казах ,че са джебчии.Може ли да ти предлагат пакет-3hd програми за 3,96(ДЕ) ,от които ти дават 2 и то sd?Ами да вземат колко-1 лв. на абонат на месец...по близо 1 млн.Колко прави ,че не мога да смятам.Да повторя ...на месец...Е,ама ,чак пък 1 млн. абонати,малко се изцепих.
    Е съгласен съм,че това не е истина.Те не са джебчии,а доста нагли и опасни крадци.Но в мафиотската страна в която живеем,това се приема като нещо нормално.
    И,който търси намира.С питане става.Близу ми предложиха оферта за по-ниска цена от Булсат- 32 hd програми +8 с DOLBY DIGITAL+подарък пакет HBO за срока на договора.След това ще видим.Те уверяват,че вече преди изтичане на срока се обаждат на всеки клиент с индивидуална оферта,ако не тогава ще му мислим.Ама Булсат ако продължава така нищо добро не ги чака-сами ще си гледат хобитата като идат за риба,може би от новия сателит
    Ако вземат,че се оправят...нищо не е завинаги,може и да се върна.Това последното,разбира се ми се струва фантастика.Ха дано,ама...Пък вече се научих как да гледам мачовете от Примера,Андроид бокс,соп каст...и тя неволята учи.
    И не забравяйте какво Ви писах за крадците.Ако имате друга възможност(каквато във всеки град има) и продължавате да им плащате не се сърдете на еди кой си и четирите годишни времена,на нас БГ-те все някой ни пречи
    Този пост е редактиран от cable; 10-03-16 в 16:21.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 36 от 53 ПърваПърва ... 26343536373846 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От oggieasp във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1480
    Последно: Вчера, 11:41
  2. Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 677
    Последно: 15-05-24, 16:04
  3. Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От Nasko Hristov във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 607
    Последно: 04-04-24, 15:20
  4. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  5. Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 09-11-17, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе