Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

Проблем с разделяне на кабелна

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #16

    Re:Проблем с разделяне на кабелна

    Ем да де ама сега пробвах с директна връзка без конзолата и прекъсвания и все същото... явно още от вън тея канали на честота 722 си идват със сила и качество на сигнала 20-30... въпроса е че трудно мога да тръгна да се оплаквам на кабелния оператор тъй като си хващам цифровите канали със вградения ТВ тунер и не плащам допълнително за приемник... затова ми се искаше поне малко ако може да позасили или поне да не губя много от сплитера... при сила и качество 20 мисля че си се вижда добре без проблеми..

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #17

    Re:Проблем с разделяне на кабелна

    Ааа, това е друга бира , освен уговорка с техниците и почерпка от твоя страна а нямаш ли проблем с аналоговата за която плащаш предполагам :rolleyes:

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #18

    Re:Проблем с разделяне на кабелна

    За съжаление няма... и все пак някой от тези усилватели по-горе в първия ми пост няма ли да ми свърши работа... както казах ако не да усилва то поне да не намаля сигнала при деленето...

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #19

    Re:Проблем с разделяне на кабелна

    глупасти как така !?! WTF?!?
    моите подаряват сд приемници.
    аз си платих за ХД приемник щото нямам на телевизора - нали си плащаш за кабелна ? кви са тия майтапи че не си си взел приемник от тях ???
    аз едвам го изтрайвам това ADB , че нямам пари за нов тв. гори ток като за световно остана и приемници да купувам - има си услуга - трябва да я доставят. точка. не е проблема в тунера на тв-то . проблема е в сигнала.
    тия прости кутийки къде ги раздават от незнаен китайски производител ще вадят по-добри сигнали маркови тунери мани ги тия простотии. дал си 2-15 хилки за тв и с кутийка за 20 лева ще те оправят?
    да идват и да си оправят сигнала - не трябва ти да си оправяш сигнала!!!
    да дойдат да видят къде е проблема.
    най-вероятно и те не знаят. аналога върви значи нямало проблем вървели и повечето от каналите и всичко било ок накрая аз им казвах какво да правят. че оня гринго не знае какво значи шум и кое е сигнал аз трябваше да му обяснявам.
    звъниш им да вземат и приемник и да ти покажат с тяхната техника че върви - с сд-то при мен не откри нито един канал - толкова силен беше сигнала.
    ако с техен приемник бачка тогава може да обмислиш покупка. иначе да ти обяснят какво става. приемниците са 99% за да се кодират каналите и за да не продават камове ги дават - щото излизат скъпи и никой няма да кихне за да е клиент.


    едит:
    хубава тема за нервосване - а аз си имам хубаво ледено румънско розе с което да се охлаждам

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #20

    Re:Проблем с разделяне на кабелна

    Всичко е така както го казваш може би ако си в София. Аз обаче съм в малко градче с 1 кабелен оператор, който за кабелната/аналогова/ взима 15лв., а за цифровата/тоест с приемник/ взима 20лв. И аз защо да ги давам тея 5лв. като моя ТВ си ми ги хваща/все още не ги е закодирал/!? ако знам че ще има ефект предпочитам да купя усилвател за 10-15лв. не занапред да давам +5 всеки месец.
    Това което искам да знам сега е какъв сплитер или усилвател ще ми свърши тази работа /да разделя сигнала без спад или поне не на 50%/ Другия ТВ е само на аналогови канали, моя само на Цифрови ако това е от значение при делене на сигнала и може да се направи нещо..


    ПП: Аз все си мисля че този усилвател ще ми върши работа... пише че е Общо усилване 20dB 40-862MHz /а при мен 722 е проблемната честота/http://www.ipmagazin.com/bg/p/1395/c...E%D0%B4%D0%B0-

  7. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #21

    Re:Проблем с разделяне на кабелна

    Ако не ти се занимава с техниците от кабеларката, както и на мен, аз съм в твоето положение, рискуваш някой лев и проби! Въпроса е да не се наложи пак да ги търсиш .

    Този усилвател го има и тук, малко по-евтино - същия е и сплитер - 2x10DB 40-860MHZ.

    Другия вариант е да сложиш TAP 6dB - в едната посока затихва 1,5 а в другата 6!

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #22

    Re:Проблем с разделяне на кабелна

    Не вярвам аналоговата ти да е перфектна при това състояние на цифровата. Направи се на ударен и капризен клиент и поискай да нямаш снежинки на нито един канал!
    Комбинацията от розетки, китайски тънък кабел и вероятно дълго трасе допълнително скапва пейзажа.

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #23

    Re:Проблем с разделяне на кабелна

    пак казвам опитай със сплитер или тап с голямо затихване може да светне цифровата , още повече щом аналоговата ти е добре.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #24

    Re:Проблем с разделяне на кабелна

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    пак казвам опитай със сплитер или тап с голямо затихване може да светне цифровата , още повече щом аналоговата ти е добре.
    И как TapOff с голямо затихване ще му оправи сигнала??? Той и сега не му е достатъчен. Не обърквай човека!

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #25

    Re:Проблем с разделяне на кабелна

    16 дб е тапа който са ми сложили.

    лупос не си ли виждал сигнал който да е толкова силен че от толкова сила чак криви и шуми и приемника се бъгва.

    това правят сега - усилват аналога до няма и къде за да може масовката да няма проблеми, а цифровите приемници при такива нива се ошашкват, отделни транспондери изобщо не се хващат...

    има два варианта или да пробва да го усили и да се оправи. или да пробва да го намали и да се оправи
    или да звъни на кабелджиите както всички му казаха

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #26

    Re:Проблем с разделяне на кабелна

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty

    лупос не си ли виждал сигнал който да е толкова силен че от толкова сила чак криви и шуми и приемника се бъгва.

    това правят сега - усилват аналога до няма и къде за да може масовката да няма проблеми, а цифровите приемници при такива нива се ошашкват, отделни транспондери изобщо не се хващат...
    Виждал съм не един, а хиляди случаи на калпав сигнал (все пак с това съм си вадил хляба 14г). Прочети поста на човека какво се случва като махне сплитера и веднага трябва да разбереш, че сигнала е слаб, а не силен.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #27

    Re:Проблем с разделяне на кабелна

    е нали се познаваме.
    ще почакаме и ще видим какво е станало, ако реши да напише.




  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #28

    Re:Проблем с разделяне на кабелна

    Поръчах китайския усилвател за 10лв./от линка по горе/ и сигнала се подобри... силата на сигнала за проблемната чистота вече е 60, а качеството варира от 20 до 40 като дори позеленява от време на време Пробвах го и след сплитера непосредствено преди ТВ-то,че ми беше по удобно за ток и връзка, но там нещата бяха дори по зле, явно защото няма какво да се усили...

    Да видим сега колко ще изкара преди да изгори... надявам се поне година... и дано да не дава някакви смущения на другите абонати

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. проблем с конвертор и разделяне на сигнала
    От jojobix във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 21-12-12, 22:17
  2. проблем с hdmi и кабелна телевизия
    От pet1r83 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 07-02-11, 07:46
  3. Проблем с кабелна и ток
    От milen7910 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 29-12-10, 17:51
  4. Проблем с цифрова кабелна телевизия
    От Life във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 19-08-10, 14:25
  5. Проблем с връзка компътър телевизор и кабелна.
    От la_vesko във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 23
    Последно: 27-05-08, 11:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе